Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

úprava mpeg v SONY Vegas 6.0 a převod v DVD Architect 3.0

Freedom81 (7)|26.8.2006 17:39
Ahoj. Tak jsem si nainstaloval Sony Vegas 6.0 a SONY DVD Architect 3.0. Pomocí karty Hauppage HVR-1100 si z DVB-T (programy ČT, výstup je v mpeg) nahraju pořad a potřebuji jen u nich ostříhnout začátek a konec, aby mi zůstal jen samotný pořad. Když tu část, kterou nechci jakoby smažu, tak začátek pořadu se neposunue na nulový čas. Tak se ptám, jak toho docílím, aby to video začalo na začátku pořadu. A zaroveň jak odstraním ten konec, který tam nechci.

Když docílím tohoto stavu. Jak to video uložím, aby se uložilo tak jak má, abych ho mohl z něj pak v DVD Architectu vytvořit DVD?

Jsem v tomhle lama, tak mě tady nekamenujte. Každý není ve všem dokonalý. Dík za rady.
Nostradam (210)|26.8.2006 19:31
4 Freedom81.
Zapomeň na editaci .mpg ve Vegasu. Použij "Vomble Mpeg Video Wizard DVD" nebo stačí "Vomble Mpeg Video Wizard", v němž nedochází k opětovné rekompresi a zkrácení začátku či konce je otázkou pár sekund. Co se týče odstřihnutí počátku filmu, tak to, co ti zbylo, přece jednoduše chytni a posuň na začátek na nulovou časovou hodnotu v timeline. Pokud se ti nechce dělat tak složitý úkon, tak si nahoře v toolbar Vegasu stlač tlačítko Auto Ripple (CTRL+L), čímž se ti automaticky posune po vystřižení scény následující scéna na její počáteční pozici. Ten tvůj soubor .mpg je vhodný do Architectu, pokud splňuje určitá kriteria, tudíž stačí jen dát pryč začátek a konec a to je vše. Pokud tato kriteria splněna nejsou, Architect tě při pokusu o závěrečné zpracování na výstupu upozorní, že bude provádět rekompresi, což tuto okolnost můžeš ověřit vlastně hned při vložení mpegu do úvodního menu a ihned zkusit dát vytvoření struktury a zkontrolovat si, jestli bude dělat rekompresi nebo ne. Jak jsem ale uváděl, k editaci .mpg použij jiný soft.