Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jakej program pro prevod DV avi do DVD-video?

ak (51)|24.8.2006 19:46
Zkousel jsem DVD Architekt, WinAvi Convertor a DVD Creator, ale vsechny tyhle programy samy od sebe zpracovavany videa hrozne komprimujou. A vysledna kvalita neni takova, jakou bych si predstavoval.
Kdyz si chci treba prevest petiminutovej film, kterej ma v DV avi 1,5GB, tak tyhle programy mi ho zbytecne smrsknou na 300MB (a na obrazu je to znat!). Pritom, ja nepotrebuju zmensovat velikost videa. Ale to ty programy nepochopi. I kdyz v nich nastavim datovej tok na maximum, tak je to porad na houby.
Tak co mi poradite? Potreboval bych co nejkvalitnejsi prevod bez znatelny ztraty kvality.
Modena (1706)|24.8.2006 19:51
[quote=ak]Zkousel jsem DVD Architekt, WinAvi Convertor a DVD Creator, ale vsechny tyhle programy samy od sebe zpracovavany videa hrozne komprimujou. A vysledna kvalita neni takova, jakou bych si predstavoval.
Kdyz si chci treba vyrenderovat petiminutovej film, kterej ma v DV avi 1,5GB, na samotny DVD, tak tyhle programy mi ho zbytecne smrsknou na 300MB (a na obrazu je to znat!). I kdyz v nich nastavim datovej tok na maximum, tak je to porad na houby.
Tak co mi poradite? Potreboval bych co nejkvalitnejsi prevod bez znatelny ztraty kvality.[/quote]
:-D :-D :-D :BB:
A prosímtěpěkně - na čem si to DVD budeš chtít pak pouštět ?
ak (51)|24.8.2006 19:54
Ano, presne takovou odpoved jsem potreboval :)
Modena (1706)|24.8.2006 19:57
ak
Víš, ne, že bych Ti nechtěl poradit, ale asi teď budu mluvit i za ostatní zde ve fóru - je třeba, aby sis nejprve alespoň něco přečetl o tom, co to je DVD a jaké formáty se na něj dávají a pak při případném nepochopení těchto naprostých a nezbytných základů se ptal . . . :-)
ak (51)|24.8.2006 20:06
Aha, mozna jsem se spatne vyjadril.
Mam nekolik svych kratkych filmu (ve formatu DV AVI), ze kterych si chci udelat klasicky DVD-video (s menu). Takovy, ktery pujde prehrat na co nejvice stolnich DVD prehravacich (nemyslim tedy datovy DVD). A kvalita obrazu by mela byt co nejlepsi. A ted chci, aby mi nekdo poradil, jak na to. To je vse.
Modena (1706)|24.8.2006 20:18
[quote=ak]Aha, mozna jsem se spatne vyjadril.
Mam nekolik svych kratkych filmu (ve formatu DV AVI), ze kterych si chci udelat klasicky DVD-video (s menu). Takovy, ktery pujde prehrat na co nejvice stolnich DVD prehravacich (nemyslim tedy datovy DVD). A kvalita obrazu by mela byt co nejlepsi. A ted chci, aby mi nekdo poradil, jak na to. To je vse.[/quote]
Tak teď nevím, jestli se smíříš s mojí odpovědí . . . :-E :-E :-E
Ten postup, co jsi popstnul, ten je správně ! Jestliže kontejner DV AVI, co nagrabuješ na HDD z miniDV kamery chceš dát do "tvaru" kousnutelného pro většinu DVD playerů, děláš většinou MPEG 2+např. AC3 zvuk ! DV AVI je grabováno proto v této komprimaci, aby se to video dalo stříhat, bo všechny snímky jsou adresovány jako klíčové !
Mno . . . Tak to bychom měli a zbývá Ti už jen smířit se s faktem, že ty soubory MPEG jsou o proti DV AVI vskutku o dost menší, než ten původní kontejner ! :-R :-D
Jen připomínám, že laborování s moc vysokým datovým tokem MPEG 2 codérů nemusí některým playerů udělat "dobře" - tzn do cca 8 mega/s!
ak (51)|24.8.2006 20:31
Jenze ta komprese je pak na tom DVD docela znat. Potreboval bych to zaridit tak, aby vysledek byl co do kvality porovnatelnej s tim puvodnim DV AVI. Programy, co jsem zkousel, mi ty filmy proste nekompromisne komprimujou, protoze pocitaj s tim, ze na to DVD peru buhvikolik hodin nebo co. Mne by bohate stacilo mit na DVD jeden desetiminutovej film v co nejlepsi kvalite. I trihodinovej Pan prstenu ma na jednom DVD mnohonasobne lepsi kvalitu nez muj prevedenej desetiminutovej film :)
Alf (888)|24.8.2006 20:32
Nevím jak ty dva ostatní, ale DVDA ucčitě není určený na převod DV ->MPEG-2
clee (6592)|24.8.2006 20:34
tak to svy video naladuj treba do procoderu, nastav bitrate na 8500kbit CBR a zkompresuj, vic z mpeg2 nedostanes, dokonala komprese neexistuje a plati ze cim horsi je zdroj tim horsi bude komprimat...
ak (51)|24.8.2006 20:45
Ja nastavoval i bitrate 9000, a porad to melo do kvality puvodniho videa daleko :)
No, kdyz se neda svitit, neda se svitit.
A jeste laicky dotaz - procoder je co? :)
clee (6592)|24.8.2006 20:49
enkoder, nevim co tam s tim vyvadis, ja bezne prevadim dv i na mensi bitrate a na obycejny crt tv nakej velkej rozdil nevidim...
ak (51)|24.8.2006 20:53
a v cem to prevadis?
clee (6592)|24.8.2006 20:54
hcenc, mainconcept, cce nebo procoder, podle toho jakou mam naladu :-E
ak (51)|24.8.2006 20:59
no tak ja zkusim jeden z nich stahnout :)
ak (51)|24.8.2006 21:00
umi nekterej z nich vytvaret i menu? :)
Modena (1706)|24.8.2006 21:05
[quote=ak]umi nekterej z nich vytvaret i menu? :)[/quote]
:-E kucí, ten jede, có ? Ale úplně všude . . . :-R :-E :-E :-E
Alf (888)|24.8.2006 21:25
[quote=Modena][quote=ak]umi nekterej z nich vytvaret i menu? :)[/quote]
:-E kucí, ten jede, có ? Ale úplně všude . . . :-R :-E :-E :-E[/quote]
To teda jo. :-E Tento týden je asi nejlepší :-E :-E :-E
Atkins (447)|24.8.2006 21:41
Koupíme ho ? :-!!! i s menu ?
ak (51)|24.8.2006 22:27
Vy taky jedete, kuci :) Ty vase odpovedi jsou k nezaplaceni :) Vas bych bral jako pomocniky okamzite! :)
StD (8612)|24.8.2006 22:37
Mno možná kdybys napsal kde jsi, tak už by ti to někdo z nich za pár :BB: během hodinky dávno udělal a měl bys po starostech. Takhle jsou to jen triviální dotazy, kdy jsou odpovědi popsány v hafo manuálech SW, owšem to je potřeba umět asi číst, že!?
ak (51)|24.8.2006 22:42
To mas jiste pravdu. Kdyby byl nekdo zdejsi ochoten ke me prijit a vsechny ty mi problemy vyresit, tak jsem ochoten ho to nejak financne ohodnotit :) Ale nejsem si jist, zda tu jsou na to ty spravny lidi.
Staci rict, kde si o tom, na co se tu ptam, muzu precist, a ja si to rad nactu :)
Alf (888)|24.8.2006 22:44
No ne, nezlob se, ale tak vytrvalý Neználek už tady dlouho nebyl. :-) Zkus trochu zabruslit po TVFreaku a určitě najdeš hromadu materiálu, který Ti pomůže(a tím nemám na mysli jenom diskuzi). Jinak, v diskuzi se o podobných věcech mluvilo třeba - https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=9592 , nebo https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=9624 atd.......
StD (8612)|24.8.2006 22:45
Google, hledat klíčová slova authoring, mastering DVD... a máš co dělat do vánoc. :-)-
clee (6592)|24.8.2006 23:20
[quote=ak]umi nekterej z nich vytvaret i menu? :)[/quote]

ne, menu si udelas zase v nakym authoringovym softu, idealne dvdlabpro jinak lamasofty jako dvd architect pripadne encore a pokud to chces hodne moc jenoduse tak menu jde udelat i v neru...
Mike (617)|25.8.2006 08:52
ak
Nesmíš se divit, ale ti lidé, co ti tady odpovídají mají pravdu. Ty se ptáš na věci, které jsou tady popsaný v mnoha článcích, stačí jen hledat, jen namátkou začni s tímto:
Zachytávání a zpracování videa pro začátečníky
a pokračovat můžeš s tímhle
Test MPEG-2 enkodérů
dále hledej sám

Jen tak mimochodem, DVD Architect používá kodek od Mainconceptu, což je jeden z nejlepších
Zadruhé, pokud budeš chtít dát 10minut videa na 2 DVD a zaplnit ho, tak je to bitrate 62667kbps (jednoduchý výpočet 4.7GB*8/(10*60)), ale DVD umožňuje maximální bitrate 9800kbps a ještě ne všechny přehrávače to zvládnou, bezpečně ale těch 8500kbps funguje
Zatřetí, pokud hledáš někoho, kdo ti to za úplatu udělá, abys nemusel nic číst, nemusel používat mozek a měl to hned, tak hledáš na špatném místě - doporučuju Zlaté stránky, kde určitě najdeš firmu, která ti to udělá
ai (2993)|25.8.2006 14:07
Porad a porad se tu predklada i naprostym zacatecnikum Architect nebo v sekci video i Vegas

Existuje Vegas Movie Studio, ktere i pro ptajiciho se ak bude zrejme narocne. Nainstalovat, a pak cist manualy a budes delat pekne DVD i menu.
Jestli umi anglicky , tak mu pomuze i to, ze ten program primo vysvetluje co je treba udelat.
Modena (1706)|25.8.2006 17:36
[quote=ai]Porad a porad se tu predklada i naprostym zacatecnikum Architect nebo v sekci video i Vegas . . . [/quote]
:-D Tak z tohohle asi podezřívat nebudeš, viď ? :-R :BB:
stayman (12393)|25.8.2006 18:26
[quote=clee][quote=ak]umi nekterej z nich vytvaret i menu? :)[/quote]

ne, menu si udelas zase v nakym authoringovym softu, idealne dvdlabpro jinak lamasofty jako dvd architect pripadne encore a pokud to chces hodne moc jenoduse tak menu jde udelat i v neru...[/quote]

Lamasoft DVDA ? :-? Ved sa pouziva u vyse 20% DVD \/