Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jaký DVD přehrávač?

Horymir (9)|24.8.2006 11:05
Zdravím Vás,
omlouvám se předem, že zakládám tohle dá se říci hodně frekventované téma. Ale potřebuji poradit jaký DVD přehrávač koupit, jelikož jsem poměrně laik.
Osobně potom co jsem prosurfoval web se mi zamlouvá jak funkčně tak cenově Cyberhome 635 nebo taky někdo doporučuje Sigmatek XM-400 PRO nebo Sigmatek XM-600 PRO. Proto mě zajímá zda by jste mi ho doporučili nebo zda mi řeknete "tohle raději ne, protože ....." "spíš si kup tohle protože ....".
Velice rád bych využil Vašich znalostí a zkušeností a koupil dobře.
Jde mi o to, aby to četlo kromě DVD i všemožný formáty i divx a jiné formáty co se normálně pouštějí na PC a četlo to i titulky, bylo to na ovládání pochopitelný i pro přítelkyni, atd. Prostě hledám něco co bude umět všechno a bude to za normální cenu :)

Velice děkuji všem co mi zde poradí.
Horymir (9)|24.8.2006 12:02
No jo na to jsem se díval, ale to mi nedá odpověd na to na co jsem se ptal :-( bohužel. Proto jsem založil tohle auditko. Rád bych znal osobní zkušenosti uživatelů a doporučení do čeho jít. Protože to že někde někdo napíš jeden příspěvek např "jdi do Oravy" nebo tak mi bohužel nestačí, protože jinde se zas dočtu že jinýmu uživateli se to seká a reklamoval to.
VlaDamorava (466)|24.8.2006 13:06
Tak potom jedine zadat firmě provedení statistického průzkumu v rozsahu alespoň 500 uživatelů (aby to bylo dostatečně průkazné) na určitý typ přehrávače. Jinak se asi nerozhodneš! Vždy se najde někdo, komu ten ktorý typ přehrávače blbne (může to být rukama) a dalším to jede bez problémů. Kolik myslíš, že bude odpovědí na tvůj dotaz, aby jsi si mohl udělat obrázek o určitém přehrávači.
Proto musíš prolézat i jiné topic-i!! :-?
VlaDamorava (466)|24.8.2006 13:30
Horymir: Samochvala je mi proti srsti, ale podívej se tady:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/4290-neoficial-firmware-pro-lg-dvx9900
přes 32000 návštev-všechno vychytané-všechny problémy vyřešeny :-!!!
fufik (35)|24.8.2006 16:27
Já bych z vlastní zkušenosti doporučil nějaký přehrávač s čipem MTK 1389, myslím, že ho mají i ty výše zmiňované Sigmateky. Firmware k tomuhle čipu dotáhla komunita k dokonalosti.
Ronny (41)|24.8.2006 18:35
I ta Yamada 6800x je vhodna volba. Modded FW je "dite" NewAge - Cherry a to je znamka nejvyssi kvality a podpory pro Mediatek chipset. Ma jen horsi DAC prevodnik ale to do uhlopr. 72 nepoznas.
Horymir (9)|25.8.2006 13:18
Podle toho co ste zde napsali a co jsem četl to asi bude buď Yamada 6800 nebo Sigmatek XM-400PRO. Co myslíte vy kterej by jste brali s ohledem na cenu/výkon?
miro333 (716)|25.8.2006 13:43
aky ma ta yamada prevodnik? nie je videoprevodnik nahodou sucastou cipu MTK1389, t.j. 108MHz/12bit? pretoze taky ma ten sigmatek.
Ronny (41)|25.8.2006 14:03
Jake mas pozadavky -video, audio, DV, MP4 atd .
SIGATEK XM400PRO: cca 3000.-Kc +:
Plna zakaznicka podpora /Cs. menu + drobna vylepseni ofic. FW/ . Kvalitni DAC video i audio, multiformat, tichy, stabilni .
Modifikovany FW - Exsport /viz: http://www.alftech.cz/index.php?act=gopage&page=main.php?DocId=32 a http://forum.acomp.cz/viewforum.php?f=16 mnoha vylepseni a odstraneni chyb /. Ovsem nevim jak je to u nove verze /od r. 2006 jestli je moznost pouzit ten modded fw, jinak moznosti az 50%dolu/
Jinak provereny prehravac, asi nejlepsi /dle mineni uzivatelu/ pro univerzalni pouzivani. Nepodporuje plne nove formaty Nero- digit, Divx 6 Ultra atd jen prehraje bez moznosti volby.

YAMADA 6800x : cca 1650.-Kc. +:
Obecne nic moc - nema problemy pro bezneho uzivatele. Jeho hodnota stoupne pri pouziti neoficialniho FW /NewAge, Hej456 atd/ o 100%.
Specifikace a vlastnost viz:http://yamada.wz.cz/. Ma plnou podporu novych formatu. Plna lokalizace na Cs. prostredi /OSD Menu, titulky atd/
Drobne chyby se prubezne opravuji /hlavne priorita Madaru/, zatim z ohlasu jednoznacna spokojenost. Uz je i nova Yamada 6800x Plus, ale nema zatim zadnou podporu a u nas zatim nebyla.

Pokud mohu posoudit, tak podpora pro Yamadu je vetsi nez pro Sigmatek, hlavne s ohledem zapojeni "ciziny" /Madari Slovinci atd/
Minusy nebudu psat, protoze kazdy zohlednuje neco jineho. /horsi DO, vzhled, atd/. Nektere nazory zde: http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=40148 Super cena!!
Rozhodnout se musis sam ! 9-)
peter63 (11)|26.8.2006 10:47
[quote=Horymir]Zdravím Vás,
omlouvám se předem, že zakládám tohle dá se říci hodně frekventované téma. Ale potřebuji poradit jaký DVD přehrávač koupit, jelikož jsem poměrně laik.
Osobně potom co jsem prosurfoval web se mi zamlouvá jak funkčně tak cenově Cyberhome 635 nebo taky někdo doporučuje Sigmatek XM-400 PRO nebo Sigmatek XM-600 PRO. Proto mě zajímá zda by jste mi ho doporučili nebo zda mi řeknete "tohle raději ne, protože ....." "spíš si kup tohle protože ....".
Velice rád bych využil Vašich znalostí a zkušeností a koupil dobře.
Jde mi o to, aby to četlo kromě DVD i všemožný formáty i divx a jiné formáty co se normálně pouštějí na PC a četlo to i titulky, bylo to na ovládání pochopitelný i pro přítelkyni, atd. Prostě hledám něco co bude umět všechno a bude to za normální cenu :)

Velice děkuji všem co mi zde poradí.[/quote]

Mam stejny problem. Mam Oravu 504, kt. je skvela, ale ma mizernu optiku. Po dlhom vybere som kupil Oravu 561. Velka chyba. Urcite nedoporucujem. Rad by som kupil nieco ine, ale je problem si vybrat. Sigmatek je zaujimavy, akurat pri neorig fw ma problemy s AV signalom. Kazdy prehravac ma nieco. Pozeral som aj na divxtest. Daj mi prosim vediet co si si vybral a ako si s tym spokojny. Dik.
jojto (865)|26.8.2006 12:21
peter63
Ahoj. Mam tiez 504 a optiku som menil do mesiaca. Vymenili a za 3 dni bola naspät. Co blbne na tej 561? Som ju chcel pre svokrovcov. DAKUJEM za info.
peter63 (11)|26.8.2006 14:16
http://www.orava.eu/forum/viewtopic.php?t=5&start=45

Pravdepodobne sa jedna o vadny kus, ale aj tak je to prehravac na dve veci :(( .
Jedina vec, kt. hodnotim maximalne kladne je USB port. Je skvele mat na flashke film, pichnut ju do DVD a priamo pozerat. Oproti 504 ma kopu roznych nastaveni, ale vo finale je to smejd. Cely den preliezam fora a recenzie a hladam nieco, co ma normalnu mechaniku, prehra Divx aj Xvid, nema problem s diakritkou v titulkoch a daju sa citat. Na koniec budem asi musiet pouzivat TV vystup z PC ako za starych cias :-G .
Ronny (41)|26.8.2006 16:43
Nechci se opakovat Yamada 6800x za tu cenu nemuzes nic zkazit. Nikdo kdo ji ma s novym FW nemel nejmensi potize, to co ctu treba o Orave tak "nebe a dudy", hlavne u titulku v MP4 jasne vede. Nedej na recenze, tam testuji original, ktery neni nic moc.
Jen jeste dotaz co je v te Orave 560,561 za chipset??? .
VlaDamorava (466)|26.8.2006 18:19
2Peter63
Ja ti doporučím LG DVX 9900 nebo 9700.
Není tam již co vylepšovat! Čip MTK1389. Druhý kousek, který jsem updatoval koupil před 14 dny můj zeť. 5 minut a není co řešit! U mne rok bez problémů.
[quote=VlaDa]2Horymir
Samochvala je mi proti srsti, ale podívej se tady:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/4290-neoficial-firmware-pro-lg-dvx9900
přes 32000 návštev-všechno vychytané-všechny problémy vyřešeny :-!!![/quote]
Horymir (9)|1.9.2006 04:20
Perfektní, děkuji všem za radu. ještě se rozmyslím co teda vezmu. Jen jsem se chtěl ještě jako laik zeptat jak dostanu do prehrávače ten nový firmware, abych potom když si to koupil na to nečučel jak tele na nový vrata a popřípadě kde bych tento firmware mohl sehnat.

Jo ted jsem se díval na hifishop a jaksi LG 9700 nebo 9900 už nemají :-(

moc děkuji za pomoc
VlaDamorava (466)|1.9.2006 07:43
Musíš pohledat. Ony se ty typy dost prodávaly, ale někde určitě ještě bude. Před měsícem je SPAČIL prodával za 1990,- Kč v akci.
Hlavně pozor na LG DVX172 (tam je již ZORAN)!!!
bolek_tvf (13)|2.9.2006 13:25
[quote=VlaDa]
Hlavně pozor na LG DVX172 (tam je již ZORAN)!!![/quote]

a zoran je zly?
clee (6592)|2.9.2006 16:58
xm 400 s exsportovym firmwarem uz pres rok a nemuzu jinak nez vrele doporucit...
VlaDamorava (466)|3.9.2006 20:16
2Bolek
[quote=bolek]
a zoran je zly?[/quote]
[color=blue]Ani náhodou!!!! [/color]
Je vynikající, ale není rozpracovaný jako čip MTK1389 (z hlediska "vlastní" úpravy firmware). Takže dlooooouho si budeš muset vystačit s oficiálním firmware :-(((

Otázkou je, jak je kvalitně zpracovaný oficiální firmware??? :BB: