Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Karneval digitální vysíl. a záznam TV prog. do DVD formátu

Tomáš X. (166)|21.8.2006 15:41
Prosím Vás, nevíte někdo, zda je možné digitální vysílání kabelovky Karneval dostat v digitální podobě do nějaké karty v PC a jednoduchým způsobem prostříhat reklamy a provést master DVD?
Zatím zachytávám analogový signál TV pomocí Canopus ADVC-50 do DV formátu a střihnu Vegasem a DVD Architectem vyrobím DVD. Ćasto fajn kvalita výsledku, ale práce jak na kostele, takže když mi Karneval nutí obtýden digitální vysílání, tak jestli vedle jejich konverze Set Top Boxem do klasické TV je možné rozbočit/přepnout do PC. Ty slečny, co mi z Karnevalu telefonují, samozřejmě netuší a maximálně mi dají telef. číslo na technickou podporu, kde se dozvím, že se spoustu zákazníků dovolalo přede mnou, což trvá půl hodiny a déle na to nemám nervy.
Díky moc za odpověď!!!!
Atkins (447)|23.8.2006 19:54
Karta se jmenuje CableStar a je od Technisatu, je to sestra velmi zname AS2 :-)
Tomáš X. (166)|4.9.2006 16:52
Díky moc! :-!!!
mirekv (7169)|4.9.2006 17:01
Atkins
A taky SS2. :-)
JaromirP (27)|6.9.2006 08:42
[quote=Tomáš X.]Prosím Vás, nevíte někdo, zda je možné digitální vysílání kabelovky Karneval dostat v digitální podobě do nějaké karty v PC a jednoduchým způsobem prostříhat reklamy a provést master DVD?
Zatím zachytávám analogový signál TV pomocí Canopus ADVC-50 do DV formátu a střihnu Vegasem a DVD Architectem vyrobím DVD. Ćasto fajn kvalita výsledku, ale práce jak na kostele, takže když mi Karneval nutí obtýden digitální vysílání, tak jestli vedle jejich konverze Set Top Boxem do klasické TV je možné rozbočit/přepnout do PC. Ty slečny, co mi z Karnevalu telefonují, samozřejmě netuší a maximálně mi dají telef. číslo na technickou podporu, kde se dozvím, že se spoustu zákazníků dovolalo přede mnou, což trvá půl hodiny a déle na to nemám nervy.
Díky moc za odpověď!!!![/quote]

Pokud vím, je v tom problém, neboť Karneval má kódované vysílání a bez dekódovací karty do Set-top-boxu nehraje nic. Do budoucna Karneval uvažuje o uvolnění (nedekódování) základních ČS stanic ČT1, ČT2, Nova a Prima. Pak by je bylo možné chytat na jakékoli zařízení pro DVB-C.
Ivo Mašek (10205)|6.9.2006 09:11
[quote=JaromirP][quote=Tomáš X.]Prosím Vás, nevíte někdo, zda je možné digitální vysílání kabelovky Karneval dostat v digitální podobě do nějaké karty v PC a jednoduchým způsobem prostříhat reklamy a provést master DVD?
Zatím zachytávám analogový signál TV pomocí Canopus ADVC-50 do DV formátu a střihnu Vegasem a DVD Architectem vyrobím DVD. Ćasto fajn kvalita výsledku, ale práce jak na kostele, takže když mi Karneval nutí obtýden digitální vysílání, tak jestli vedle jejich konverze Set Top Boxem do klasické TV je možné rozbočit/přepnout do PC. Ty slečny, co mi z Karnevalu telefonují, samozřejmě netuší a maximálně mi dají telef. číslo na technickou podporu, kde se dozvím, že se spoustu zákazníků dovolalo přede mnou, což trvá půl hodiny a déle na to nemám nervy.
Díky moc za odpověď!!!![/quote]

Pokud vím, je v tom problém, neboť Karneval má kódované vysílání a bez dekódovací karty do Set-top-boxu nehraje nic. Do budoucna Karneval uvažuje o uvolnění (nedekódování) základních ČS stanic ČT1, ČT2, Nova a Prima. Pak by je bylo možné chytat na jakékoli zařízení pro DVB-C.[/quote]
Pokud např. do PC si vložíš tuner DVB-C, tak na něj normálně chytíš nekodované programy, které Karneval vysílá. To jsou české zpravodajské kanály a ZDF zone.
petrsv (18)|6.9.2006 20:24
[quote=JaromirP]Pokud vím, je v tom problém, neboť Karneval má kódované vysílání a bez dekódovací karty do Set-top-boxu nehraje nic. Do budoucna Karneval uvažuje o uvolnění (nedekódování) základních ČS stanic ČT1, ČT2, Nova a Prima. Pak by je bylo možné chytat na jakékoli zařízení pro DVB-C.[/quote]
Tak to víš špatně, v současnosti jsou v Karnevalu volně tyto kanály:
ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 sport, Nova, Prima a dále FTA programy ze satelitu - u mě konktétně ZDF balík 6 programů
Ivo Mašek (10205)|6.9.2006 20:32
... a bylo tomu tak od začátku digi vysílání na Karnevalu. :-)
RoBra (2)|17.10.2006 18:11
Mohu potvrdit.
Je to 3 týdny, pořídil jsem si DVB-C kartu CableStar 2TV a přímo ji připojil přes koax do kabel. zásuvky. Jdou nekódované programy: ČT1, ČT2, nova, prima, ČT24, Čt4sport a asi 6 německých: ZDF, ARD, ...

Drobná poznámka: trvalo mi cca 3 měsíce tuto informaci dostat z Karnevalové podpory, fakt tragédie.

První zkušenosti: digitální vysílání je prostě hrůza !!!
Bitrate vesměs mizerný, dost často viditelné artefakty v obraze (zatížení PC je do 30% - takže v pohodě stíhá), už se stalo, že se mi v nahrávaném pořadu na chvilku obraz "rozjel" do kostiček, no jsem hodně (slušně řečeno) rozčarován... :-(((

A to hlavní na závěr: nahrávaný MPEG je prokládaný !!!
Mohl by mi někdo vysvětlit, proč v digitálním vysílání vysílají soudruzi prokládaně ??? :-?
Pitomec (10211)|17.10.2006 18:17
A proč by vysílání mělo být neprokládané? To si myslíš, že digitální=neprokládané? 9-)
RoBra (2)|18.10.2006 12:15
A proč by vysílání mělo být neprokládané? To si myslíš, že digitální=neprokládané?

Hm, a jak's na to přišel ? Nic takovýho jsem přeci v příspěvku netvrdil. :-I

Neprokládané video bych očekával pouze z (trapného :-)) důvodu větší kvality MPEG-u. Nevím, jesli sis někdy zkusil něco dělat/upravovat/střihat videa prokládaná/neprokládaná (třeba editaci frame po framu), já už mám teda něco za sebou a závěr je naprosto jednoznačný pochopitelně ve prospěch neprokládání.

Pokud pouze na video koukáš (spousta playerů má de-interlacing), moc toho nezjistíš. Mimochodem, při zvětšení obrazu na celou obrazovku je jasně vidět logo ČT v zaobleních hrubě zubaté. :-k

Závěr:
digitální vysílání já chápu především jako POKROK v KVALITĚ a to tedy při současném stavu věcí rozhodně nelze tvrdit.
Kvalitní analogový příjem (bez duchů, ...), dokonce připojím-li analogovou TV kartu přes Set-top-box, vypadá pořád grabované video líp než přímo přes DVB-C.
Howg!!
Ivo Mašek (10205)|18.10.2006 13:11
[quote]digitální vysílání já chápu především jako POKROK v KVALITĚ a to tedy při současném stavu věcí rozhodně nelze tvrdit. [/quote]
Vyšel zde zajímavý článek: Analýza kvality digitálního vysílání. ....ono u nás totiž vůbec nejde o POKROK v KVALITĚ.
Retiree (659)|19.10.2006 18:35
Tak nevím, nespoléhal jsem na infolinku a zkoušel: DVB-C Karnevalu přijímám od počátku minulého roku (rovněž karta Technisat CableStar 2PCI), většinou v dobré kvalitě. Kostičkování znám prakticky jen z analogu! Naopak velmi oceňuji funkci EPG a timeshift.
Nahrávání = (pouze) ukládání streamu na disk, proč by mělo zatěžovat procesor?
Pokud jde o kvalitu: O celkový datový tok cca 36 Mbps jednoho kanálu (streamu) se dělí 8 až 10 tv programů a něco málo rádií. Maximální datový tok jsem zaznamenal u CT4 Sport a sice cca 6-7 Mbps.

(Obraťe pozornost na 834 MHz, 64QAM)
Pitomec (10211)|19.10.2006 19:15
[quote=RoBra]A proč by vysílání mělo být neprokládané? To si myslíš, že digitální=neprokládané?

Hm, a jak's na to přišel ? Nic takovýho jsem přeci v příspěvku netvrdil. :-I

Neprokládané video bych očekával pouze z (trapného :-)) důvodu větší kvality MPEG-u. Nevím, jesli sis někdy zkusil něco dělat/upravovat/střihat videa prokládaná/neprokládaná (třeba editaci frame po framu), já už mám teda něco za sebou a závěr je naprosto jednoznačný pochopitelně ve prospěch neprokládání.

Pokud pouze na video koukáš (spousta playerů má de-interlacing), moc toho nezjistíš. Mimochodem, při zvětšení obrazu na celou obrazovku je jasně vidět logo ČT v zaobleních hrubě zubaté. :-k

Závěr:
digitální vysílání já chápu především jako POKROK v KVALITĚ a to tedy při současném stavu věcí rozhodně nelze tvrdit.
Kvalitní analogový příjem (bez duchů, ...), dokonce připojím-li analogovou TV kartu přes Set-top-box, vypadá pořád grabované video líp než přímo přes DVB-C.
Howg!![/quote]
O prokládaném a neprokládaném obrazu toho zjevně moc nevíš, protože jinak bys nemohl psát takový neskutečný blbosti :-I Prostě prokládaný obraz používá celá sféra TV vysílání, na výstupu z DVD playerů to taky není žádný problém, editace mě nezajímá, protože stříhat MPEG-2 IBP může jenom blbec (a v DV to není žádný problém i s prokládáním samozřejmě), takže se kravinama nebudu zabývat. Nazdar 9-)