Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AC3 - WAV

sebista (26)|29.8.2004 21:51
Prosím poradte jak mam udělat z ac3 znovu wav. musí být na to nějaká utilita???
mirekv (7169)|29.8.2004 21:57
Jak to myslíš "znovu"? Pokud to byl předtím wav, tak opačným postupem(třeba BeSweeatem), ale z 5.1 budeš mít stereo.
imported_Tanya (24)|26.9.2004 19:23
Převod ac3 i 5.1 umí dost dobře Sonic Foudry Soft Encode postup hlavně ta čast pro demultiplex ac3 a převod do wav je dost dobře popsaná na tehle strance http://dvd.box.sk/index.php?pid=guid&prj=view&rid=8 já sem takhle skusila dokonce převezt ac3 5.1 do DTS (Surcode DVd Pro) a kupodivo to bylo v DTS lepší zvuk než v tom Ac3 .
imported_Tanya (24)|26.9.2004 20:41
Postup Demux AC3 5.1 nebo jiné varianty AC3 a převod do *.wav v Sonic Foudry Soft Encode

Nejdříve natáhneme soubor *.ac3 tak že dáme otevřít jako Dolby digital (decode to PCM) ac3. Po provedení se objeví v Tempu ( je lepší si nastavit předem cestu př. do C:\Temp)
soubory začínající (A) př. A32.tmp . Tyto jednotlivé soubory jsou streamy toho ac3 souboru a je lepší je překopírovat jinam do adresáře a pojmenovat podle kanálu jako třeba Left Front
atd. Překopírovat proto protože jak zavřete Soft Encode tak se smažou tempy. Nezapomeňte si předtím zkontrovat nestavení decodéru v Options / device settings . Pro 5.1 by mělo být
user source nebo 3/2 RCIRr. jinak by vam to neudělalo 6 tempu ( streamu) Pokud máte tyto tempy zkopírované zavřete Soft Encode. Tím se smažou ty v nastaveném Tempu a ty zkopírované zůstanou. (Poz. Nepoužívat mezitím čističe !) Pak otevřeme Soft Encode a natáhneme – otevřít jako RAW jeden z těch uložených př. A32.tmp soubor. Objeví se tabulka „Raw Setting „ a v té nastavíte 1 chaneels a př.podle potřeby ty další. Po potvrzení se objeví ten stream a ten dáte uložit jako Microsoft PCM wave. samozřejmě pod jménem kanálu tak aby jste věděli který to je. Takhle se to udělá se všemi stopamy a tím Vám vznikne z původního *.ac3 5.1 6 wavu PCM . Lépe jsem to neuměla popsat ale třeba se to někomu bude hodit.
9-)
stayman (12393)|26.9.2004 21:12
Este som to ani nechcel docitat a hned som ti chcel napisat, ze nedostanes zo SoftEncode 6x WAV, ale iba 1x 6kanalovy WAV a este ze som sa zaprel a docital :-)
imported_Tanya (24)|27.9.2004 00:38
Pro StayMan by €RikŁ€ Já bych to sem nepsala kdyby jsem to neměla vyzkoušený. Když jsem to porvé dělala a cvičně pak ty stopy dala do Surcode DTS a vylez z toho funkční zvuk DTS který běhal i na stolním DVD ( po authorinku v dvdlab- pro čuměla jsem . Kamarádum jsem to pak tady vysvětlovala až mě z toho bolela hlava. Všichni ale uznali že oproti tomu puvodnímu ac3 je ten DTS dokonce i lepší . :-)
stayman (12393)|27.9.2004 02:51
No mne sa to hodi hlavne na DVD-Audio, dts by som si uz pravda nechal tak jak je, to mi tiez stravi player, tam nema cenu spekulovat, ale DD5.1 tymto sposobom (inak su aj ine BeSweet apod. :)) ziskam prave tie WAVy a sup ho do authoringoveho softu pre DVDAudio, momochodom tiez od Minnetonka :-)

http://www.minnetonkaaudio.com/news/2003/july/discWelderBRONZE.html
imported_Tanya (24)|27.9.2004 17:32
Pro StayMan by €RikŁ€ Do DVDaudio se taky chystám mám na to naistalovan Wavelab . Uvidím jak to dopadne. :-I
stayman (12393)|28.9.2004 00:01
Ano , aj tam sa da vo verzii 5.0, a inak je ich uz dost pre DVD-Audio. Ja som len tak nahodou si skusil klasicke CD-Audio (*.cda) samorejme cez po grabe ako *.wav (stereo) pomocou toho discWlederu ako DVD-Audio 2.0 a taky je to poznat :-)
Atkins (447)|4.10.2004 22:10
Vubec jsem nevedel. ze to takhle lze, diky moc, doted jsem se "patlal" s besweetem :-)