Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Úprava videa

Scorotron (12)|29.8.2004 20:25
Zdravím, předem se omlouvám, jestli se ptám na hloupost, ale dnes jsem úplně poprvé zkoušel nahrát film z videa. POdařilo se mi vše, přes iuVRC mám 1,2 GB soubor v Xvid. Ted bych chtěl jen Virtual Dubem ožíznout začátek a konec, to už jsem taky pochopil, ale při uložení mi ukládá nekomprimovanej soubor. Musím znovu nastavit kompresi, když už originál je v pohodě a chci ho jen o kousek zmenšit? Jak můžu 1,2 GB soubor oříznout při zachování stejného formátu? Poraďte prosíím.. Dík moc..
mirekv (7169)|29.8.2004 20:37
V položce "video" nastav "direct stream copy" (u audia je defaultně nastavena). Pak už jde o pouhé kopírování. Pokud bys chtěl soubor ještě zmenšit, nezbývá, než rekomprese.
Doporučuji si přečíst návod na VirtualDub zde v návodech.
Scorotron (12)|30.8.2004 01:00
Děkuju moc, mrknu na to.. Dnes už toho bylo dost, co jsem si sám našel a naučil se a už se mi nechtělo bádat.. Díky ještě jednou, jdu na to, noc bude dlouhá..
Whitejoker (616)|30.8.2004 20:01
A pokud máš českou verzi, tak je to VIDEO-PŘÍMÁ KOPIE VIDEA :-E
Scorotron (12)|31.8.2004 17:54
Děkuji všem ještě jednou za odpověď, pokročil jsem. Mám velké problémy se synchronizací zvuku, ale řeším to tak, že ho uložím zvlášť, potom střihnu začátek a konec zvuku přesně podle začátku a konce videa a zvuk upravím na stejnou délku, jak jsem se dočetl v jednom ze článků.

Mám ale jiný problém, který jsem nikde nenašel. Co se týče střihu videa - zdá se mi, že konec si ustřihnu kde chci, ale u začátku (i když si označím výběr a pak ho smažu) se mi to v uložené kopii neprojeví. Myslím, že začátek mohu zkrátit jen po snímcích označených K. Takže se ptám, lze nějak ustřihnout začátek tak, aby začínal někde mezi K snímky, popř. vytvořit další, kterým by film začínal? Děkuji moc za odpovědi..
mirekv (7169)|31.8.2004 18:21
[quote=Scorotron]
Mám ale jiný problém, který jsem nikde nenašel. Co se týče střihu videa - zdá se mi, že konec si ustřihnu kde chci, ale u začátku (i když si označím výběr a pak ho smažu) se mi to v uložené kopii neprojeví. Myslím, že začátek mohu zkrátit jen po snímcích označených K. Takže se ptám, lze nějak ustřihnout začátek tak, aby začínal někde mezi K snímky, popř. vytvořit další, kterým by film začínal? Děkuji moc za odpovědi..[/quote]

Bohužel nejde. Dá se to však obejít tak, že si vystřihneš tu část (od K do nejbližšího K), ve které chceš stříhat, zkopíruješ a uděláš rekompresi a to tak, že v DivX kodeku nastavíš všechny snímky key. Můžeš zvolit vyšší br, na výsledné délce se to projeví minimálně. U původního videa pak odstřihneš začátek včetně části, ve kterém chceš stříhat, zkopíruješ a pak spojíš rekomprimovaný kousek + odstřižené video a můžeš stříhat.
Možná ti někdo poradí jednodušší způsob.
Scorotron (12)|31.8.2004 22:11
Jo, to je docela dobrý nápad, díky moc...