Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prosím poraďte

myclick (29)|18.8.2006 18:21
Pracuji v programu Pinnacle Studio 9.4.Když ze zdrojového DV vytvořím DVD a pustím na stolním přehrávači,tak je obraz perfektní.Problém nastane když to samé pustím v PC.Obraz je trochu jiný a dokonce bych řekl,že se malilililinko zadrhává.Zkoušel jsem to i na jiných PC a je to stejné.Co s tím??? :-(
ai (2993)|18.8.2006 18:23
Toz obraz je trochu jiny, myslis co ?

Obraz je vetsi nez na TV, je to blede , prouzkuje to pri pohybu kamery ?
myclick (29)|18.8.2006 21:43
právě že ne,obraz neproužkuje,jen se spíše zasekává,ale opravdu lehounce v tv je to plynulé...v pc je ten obraz takový neostrý
ai (2993)|18.8.2006 21:55
jestli je na TV vse vporadku , tak je to DVD take vporadku

neostrost je dana rozlisenim, tvuj monitor ma vetsi rozliseni nez TV , dej si to na monitoru v rozliseni 1:1 (bude to mensi) a ostrost budes mit, nebo je jeste mozne , ze tvuj softwarovy player to neprehrava v plnem rozliseni ,
trhani v PC muze byt zpusobene cimkoliv , specs tveho PC neuvadis, nepises, co to dela kdyz prehravas koupene DVD v nem apod.
myclick (29)|18.8.2006 22:11
tak jsem zkoušel ubrat rozlišení a pořád stejné....pc Athlon 3200xp,1Gb ram,Geforce 6600Gt...jakmile pustím jakýkoliv film na Dvd origi nebo nějaký vysmahnu je to prostě OK.Možná,že na tom jen hledám mouchy,protože nikdo ze známých,když viděli moje vídejka,tam nic neviděli a kamarád co do toho něco málo dělá tak říkal,že je to normal...tak nevím,ale jak ten format DV převedu do Mpeg,tak s kvalitou na pc nejsem spokojen...nemohlo by to být nastavením výsledného formátu,dávám vždy nejvyšší kvalitu a do ničeho jiného se nehrabu.Poraď pls nějaký super prográmek na převádění do Divx.THX
Fantas! (3016)|18.8.2006 22:20
myclick
POWERDVD! V options nastav HW akceleraci a nemis mit pri tom grafarnu v rezimu klonovani a ani v dual rezimu zobrazeni!!
Nostradam (210)|18.8.2006 22:25
4 myclik.
A ty to chceš teda vyřešit včetně té kvality do mpg převodem do Divx, jo :OO ? Nebo se jen ptáš okrajově?
myclick (29)|18.8.2006 22:28
hey chlape,tak teď jsi na to kápnul,to je přesně ono,díkes všem :BB:
myclick (29)|18.8.2006 22:29
pro Nostradama
bylo to jen okrajově,můžeš poradit
ai (2993)|18.8.2006 23:00
je ti treba jeste rici, ze vysledna kvalite v Pinaclu Studiu je uboha, kdybys to externe rendroval do mpeg2 skoro kdekoliv jinde, tak to bude zrejme kvalitnejsi
pojem "nejvyssi kvalita" je pojem relativni
myclick (29)|18.8.2006 23:08
ale když jsem udělal projekt v Pinnaclu , tak export do DVD dělám přímo z něj,tudíž to nemohu renderovat v něčem jiném
Modena (1706)|18.8.2006 23:10
[quote=myclick]ale když jsem udělal projekt v Pinnaclu , tak export do DVD dělám přímo z něj,tudíž to nemohu renderovat v něčem jiném[/quote]
No - a to je právě ten problém - nemáš alternativu ! :-R :-)
Nostradam (210)|18.8.2006 23:17
myclik.
Můžeš to v Pinnaclu hodit zpět do DV AVI a pak v něčem kvalitnějším převést do .mpg, ale mám takové tušení, že Pinnacle dělá oproti třeba Vegasu, Premiere apod. reencoding celého projektu, tzn. i eventů, kde nebyla provedena změna - třeba aplikován efekt, filtr, titulek apod. Můžeš to zkusit a pokud to tak nebude, pak to udělat tak, jak jsem psal v úvodu. V Pinnaclu si taky v nastavení renderu zapni Filtr a máš super kvalitu jako by sis nasadil 6-ky dioptrie :-E . Na Divx zkus třeba Dr.Divx, který v nedávné recenzi v jednom nejmenovaném časopise vyšel nejlíp.
4 Modena.
Alternativy jsou od toho, aby se hledaly a podle nich se člověk zařídil. To má asi myclik na mysli. :-)
Modena (1706)|18.8.2006 23:37
[quote=Nostradam]
4 Modena.
Alternativy jsou od toho, aby se hledaly a podle nich se člověk zařídil. To má asi myclik na mysli. :-)[/quote]
:-D :BB: jó, to asi jó, to by se hledat měly !
Ale grund toho nástřihu nesmí být od začátku v prd*** !
S těma eventama nevím, ale je to málo pravděpodobné, že při exportu do DVAVI by to bylo out !
Začít stříhat v Pinnacle Studio je fakt docela nešťastná varianta sebemrskačství, které jsem si cca před 5-6 roky prošel i já ! Bohužel má tento soft obrovskou "prodejnost" (čti rozšířenost) a to díky tomu, že ho výrobce (dnes již lůno AVIDu) dává v elektrách pomalu i ke každému kávovaru a varné konvici ! :-R :-E
Lidi se tím pádem dostanou poprvé ze všech jednoduchých softů zrovna k takovémuto s.h.i.t.u . . . :-k
Nostradam (210)|19.8.2006 00:55
Jo jo, to já začínal taky před několika lety s tím nejprodávanějším, vlastně nejrozšířenějším :-((( :-k od v. 7 a třeba 1 hodinový projekt jsem musel párkrát dělat v tom hovad.. úplně znova, protože padal a to byla chuťovka. Při opětovném načtení už to nefungovalo, tak jsem si dělal soupisku všech použitých scén a přesné časy na fram, efekty apod. a pak to opětovně dával dohromady. Práce v prd.., čas v prd..., nervy v prd..., manželka i děcka se mnou nervy v prd... a když se to podařilo, tak z toho nakonec vylezlo přesně to, co jsi napsal. A jak se mi při objevení jiné alternativy ulevilo. :-)-
Tean (410)|19.8.2006 10:59
[quote=myclick]ale když jsem udělal projekt v Pinnaclu , tak export do DVD dělám přímo z něj,tudíž to nemohu renderovat v něčem jiném[/quote]
a co frameserver?
Nostradam (210)|19.8.2006 11:41
No, frameserver by snad šel, už jsem na to taky myslel, ale on dělá myclick asi i menu a celou strukturu v Pinnacle, takže mu to nepomůže. Opět musí hledat jinou alternativu, na což by pak stačil už jen soft pro tyto účely.
myclick (29)|19.8.2006 14:34
tak jste mě pěkně vyděsili,já myslel,když jsem patchnul Pinnacla na 9.4 jak je to super a teď tohle.Začínám stahovat Vegas a jsem zvědav...zkoušel jsem totiž Premiere Pro 1.5 a přišlo mě to docela složité a nepřehledné.
lada (195)|19.8.2006 15:23
myclick
každý soft který neznáš je složitý a nepřehledný. :-)
Dělám v AP (zkouším Edius) a Vegas se mi zdá také složitý. 9-)
Snad všichni dělali v Pinnacle, ale hodně jich našlo tu svoji alternetivu. :BB:
Myslím, že i ty se toho dočkáš, a proto přeji úspěch ve výběru.
myclick (29)|19.8.2006 19:19
díkes za užitečné rady a asi přejdu na Vegas,už ho stahuji...ten Dr. Divx pracuje jen s formátem Mpeg nebo i s AVI a DV??
ai (2993)|19.8.2006 22:29
porad se to tu opakuje,....., jako pinaklista si stahni nejprve Vegas Movie Studio a z tim delej, pak mozna prejdi na full verzi
Nostradam (210)|20.8.2006 11:59
4 ai.
Stejně jako většina, tak i já byl pinaklista. Pak najednou jsem sám skočil do vody Vegasu a učil se dál zdokonalovat v plavání. Sice to bylo trochu drastičtější, ale prospěšnější. Když jsem na něho přecházel, nevěděl jsem o tomto fóru a dnes vím, že to bylo taky dobře. Rozdíl je, pokud někdo začíná zcela od začátku. Pokud myclick již něco zná, tak by to s Vegasem mohl zkusit. Pokud ne, tak je na místě dát na tvou radu, přechod by tak drastický asi nebyl, ačkoliv Movie Studio jsem nikdy neviděl, ale předpokládám, že to bude jako menší bratr Vegasu. Jinak pak by se tady taky mohly co chvíli objevit otázky s nickem myclick, ačkoliv snad od toho tady toto fórum je. :BB:
4 myclick.
Zde je k Dr.Divx vše, co potřebuješ. Vstupní formáty jsou zcela dole.
http://www.dr-divx.blafy.info/funkce.php Ono někdy stačí pouze vložit název softu do googlu. B-)
myclick (29)|20.8.2006 22:13
O5 díky , za tohle forum jsem opravdu vděčný a jsem rád , že tu zkušený týpci jako vy odepisují na pro ně asi přihlouplé dotazy.