Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přechod na DVB - co s analogovýmy rekordéry?

Taby (119)|18.8.2006 07:07
Jsem z Ústí n. L. a zde má jž na podzim 2007 dojít k odpojení analogových vysílačů. A tak se chci zeptat, co mám dělat s Video a DVD rekordérem. Protože mám už starší televizi, tak si nechci kupovat settopbox, ale rovnou televizi s digitálním tunerem. Na Video rekordéru mám je scarty a analog anténní vstup, na dvd rekordéru je i vstup pro satelit (takovýten se závitem). Je z televize s digit. tunerem možnost vyvést analogový signál do videa tak, aby bylo možné na videu naladit programy?
exTNT (1421)|18.8.2006 07:26
[quote=Taby]Je z televize s digit. tunerem možnost vyvést analogový signál do videa tak, aby bylo možné na videu naladit programy?[/quote]
To asi bude záležet na konkrétní TV - ale považoval bych to za hodně logický, protože Tvůj případ není dozajista ojedinělý... 8-)
Pitomec (10211)|18.8.2006 07:33
[quote=Taby]Jsem z Ústí n. L. a zde má jž na podzim 2007 dojít k odpojení analogových vysílačů. A tak se chci zeptat, co mám dělat s Video a DVD rekordérem. Protože mám už starší televizi, tak si nechci kupovat settopbox, ale rovnou televizi s digitálním tunerem. Na Video rekordéru mám je scarty a analog anténní vstup, na dvd rekordéru je i vstup pro satelit (takovýten se závitem). Je z televize s digit. tunerem možnost vyvést analogový signál do videa tak, aby bylo možné na videu naladit programy?[/quote]
Televizor s digitálním tunerem je nesmysl - taky nemáš na trhu nic s tunerem pro DVB-S a DVB-C, takže proč zrovna pro DVB-T by tomu mělo být jinak? Kup si pěkně STB a máš to vyřešený :-)
exTNT (1421)|18.8.2006 07:50
[quote=Pitomec]Televizor s digitálním tunerem je nesmysl - taky nemáš na trhu nic s tunerem pro DVB-S a DVB-C, takže proč zrovna pro DVB-T by tomu mělo být jinak? Kup si pěkně STB a máš to vyřešený :-)[/quote]
2010 - 2012 skončí pozemní analog a už dneska někteří výrobci pomalu končí s TV s analogovými tunery a přecházejí na TV s DVB-T tunery. Tak bych řek, že to není tak úplně nepřípadný dotaz... :-) :BB:
ViKinG (793)|18.8.2006 07:53
Pitomec: jenomže DVB-T v tomhle ohledu nejde srovnávat s DVB-S nebo C. Je to náhrada za analogový tuner který je v každém přístroji kde to dává smysl (TV, Videorec, DVD-rekorder atp.) Takže jak najede plná digitalizace budou to rvát automaticky taky do každýho přístroje.
Přesto si taky myslim že TV s tunerem DVB-T není to pravé ořechové ale z jinýho důvodu. Určitě aspoň část vysílání bude v MPEG4 a to současný DVB-T tunery ve velké většině nezvládaj (a ty co jsou v TV asi ani jeden). Navíc chybí slot pro karty (nebude vše "zadarmo").
TV s DVB-T tunerem je zbytečně drahá (stojí víc než srovnatelná TV+ externí settopbox).
Pitomec (10211)|18.8.2006 07:59
[quote=exTNT]2010 - 2012 skončí pozemní analog a už dneska někteří výrobci pomalu končí s TV s analogovými tunery a přecházejí na TV s DVB-T tunery. Tak bych řek, že to není tak úplně nepřípadný dotaz... :-) :BB:[/quote]
Pochybuju, že výrobci přejdou na digitální tuner bez zachování toho analogového, protože na celém světě jsou stovky miliónů lidí užívajících televizní kabelový rozvod a tam je nějaká pozemní digitalizace úplně o ničem. Takže analogový tuner zůstane samozřejmě zachován.

A pokud sem psal, že je integrovaný DVB-T tuner nesmysl, tak minimálně z důvodu, že v DVB-T vysílají i rozhlasové stanice, tomu tak je (poslouchat rozhlas způsobem, že mně bude hrčet celý televizor, to je řádně na hlavu 9-) ). Pak i důvody, že v DVB-T se bude dřív nebo později kódovat a některé STB mají sloty na karty (nebo na dekódovací moduly), možnost přechodu na MPEG-4 (kde je snažší vyhodit STB za 2t. a koupit nový, než vyhodit celou TV) atd.
Pitomec (10211)|18.8.2006 08:03
[quote=ViKinG]Pitomec: jenomže DVB-T v tomhle ohledu nejde srovnávat s DVB-S nebo C. Je to náhrada za analogový tuner který je v každém přístroji kde to dává smysl (TV, Videorec, DVD-rekorder atp.) Takže jak najede plná digitalizace budou to rvát automaticky taky do každýho přístroje.[/quote]
To je ale naprostá blbost - možná v ČR bude DVB-T náhrada za analogové vysílání (což ale žádného výrobce televizorů nezajímá), ale třeba v SRN, kde v roce 2005 mělo 57 domácností ze 100 kabelovku a 37 domácností ze 100 pak SAT, tak tam bude DVB-T naprosto okrajová záležitost (v Berlíně to tuším vysílá asi jenom pro 5% lidí a analog mají dávno vypnutý).
clee (6592)|18.8.2006 09:36
jo, kolik domacnosti tady ma kabelovku, sotva desetina? nemit tak kriploidni pokryti tak tu mozna dvb-t okrajova zalezitost bude a satelitni provideri taky nemaj nak zavratnej pocet abonentu. kdyz se podivam na kvalitu sluzeb oproti treba prave nemecku, tak tady by meli davat kabelovku a satelit zadarmo 9-)
ViKinG (793)|18.8.2006 11:48
Pitomec: ať si to posoudí každej sám, já DVB-T (při požívaných datovych tocích) nehájím ale většině to bohužel stačí. Kostičky nahradí šum a duchy. Kdybys někdy došel dál než do nejbližší PU nálevny dozvěděl by ses, že u velké většiny je terestrický (zatím analog) přijem jediný. Srovnávat ČR s Berlínem je více než úsměvné :-) .
Osobně bych byl pro SAT a DVB-T bych ani nerozjížděl.
1. Dát všechny CZ programy na výhodnou pozici (Astra) - stačila by malá 60cm parabola
2. Všechny základní programy zdarma, kodovat by se muselo jen kvůlivá nesmyslným mezinárodním dohodám(CZ jazyk je pro zbytek světa dokonalé kodování)
3. pokud by DVB-S měla stejnou podporu (finanční i mediální) jako DVB-T byla by cena všech komponentů výrazně nižší než teď + ušetřilo by se za DVB-T vysílače atp.
4. žádný problém s pokrytím 100% a hned
5. lze použít výrazně vyšších datových toků + okamžitě dostupné HDTV
ale v tomhle se asi s Pitomcem shodnem.
exTNT (1421)|18.8.2006 12:00
Trochu jsme se zvrhli... Taby psal, že je z Ústí, kde za rok a kousek vypnou analog, taky psal, že má starou TV, kterou chce vyměnit za novou a když u nich nebude analogový signál, tak se celkem logicky rozhlíží po TV s DVB-T tunerem a ptal se, jestli budou mít takový TV výstup pro nahrávání na analogový VCR a DVDR.
Podle mně by to bylo jedině logický a dokonce si myslím, že by mělo být velice jednoduchý, aby do každého takového výstupu TV pustila jinej program, pro možnost záznamu jiného, než sledovaného programu. Samozřejmě za předpokladu, že se oba programy nachází ve stejným multiplexu.
Ale pokud si uvědomíme, že zájmem výrobců spotřební elektroniky je prodej, pak se obávám, že logika půjde stranou a budeme nuceni si koupit co nejvíc televizí, STB, VCR, DVDR apod. - takže výstupy pro analogový záznam, natožpak s možností volby programu na každým zvlášť, velmi pravděpodobně nebudou a nebo budou takový přístroje neúměrně drahý.
HOWGH :-E
Pitomec (10211)|18.8.2006 12:47
ViKinG: To srovnání bylo uvedeno záměrně, protože celou dobu jde o to, jestli výrobci začnou nebo nezačnou cpát DVB-T tunery do TV na úkor tunerů analogových - a tady je jasná věc, že žádný výrobce se nezačne řídit podle trhu v ČR, kde si někdo myslí, co je to za zázrak to DVB-T, ale spíš podle silných trhů alá SRN.
clee (6592)|18.8.2006 12:54
no kdyz se podivam na tv s integrovanym digitalnim (terestrialnim) tunerem, tak drtiva vetsina z nich ma i analogovej tuner, osobne bych si ale takovou tv nekoupil, moje tv by nemusela mit zadnej tuner, analog je u me pase a vsechny prijimace zasadne externi...
ViKinG (793)|18.8.2006 13:03
Pitomec: píšu o budoucnosti(2010?) kdy bude analog vypnutej. Takže mi vysvětli proč by měli do TV montovat analogový tunery? A až DVB-T zavede CR, tak "silné trhy" už budou plně na DVB-T již dlouho. Takže teď bude krátký období, kdy budou cpát jak A tak D tuner a potom jen D. S tim nic neuděláš.
exTNT (1421)|18.8.2006 13:05
clee
Naprostej souhlas, velikej LCD panel 16:9 bez tuneru a bez audia bude moje příští TV.
Pitomec (10211)|18.8.2006 13:07
[quote=ViKinG]Pitomec: píšu o budoucnosti(2010?) kdy bude analog vypnutej. Takže mi vysvětli proč by měli do TV montovat analogový tunery? A až DVB-T zavede CR, tak "silné trhy" už budou plně na DVB-T již dlouho. Takže teď bude krátký období, kdy budou cpát jak A tak D tuner a potom jen D. S tim nic neuděláš.[/quote]
Když v SRN má 57 domácností ze 100 kabelovku, tak prostě analogový tuner bude potřeba i nadále. A žádného výrobce nebude zajímat, že kdesi v Patagónii alá ČR tu kabelovku nemá skoro nikdo (tedy má ji přes 1mil. domácností, což není tak špatné číslo) a lidi se hrnou do DVB-T.
Mimochodem v SRN se lidi orientují na DVB-S a nikoliv na DVB-T. To tam opravdu nikoho příliš nezajímá (takže výrobci spíš přijdou s integrovaným DVB-S tunerem, než DVB-T tunerem...).
clee (6592)|18.8.2006 13:11
no a kolik z tech skopcu ma ten kabel fakt analogovej? kdy se prejde kompletne na dvb-c je taky otazka par let...
exTNT (1421)|18.8.2006 13:16
Kabel u nás na vsi nemáme, ale není u kabelových TV taky tendence k přechodu na DVB-C? A analogový vysílání satelitu taky spíš umírá nebo ne?
(Teď neprovokuju, fakt se ptám, protože tyhle oblasti moc nesleduju.)

Myslím, že vzhledem k tomu, že do jednoho kanálu analogu se nacpe v digitálu víc programů, což samozřejmě nese větší výdělek pro broadcastery a větší možnosti sebeprezentace pro politiky (což jsou motivy platný po celým "svobodným" světě), tak bych se ani nedivil, kdyby ta tendence celkově směřovala k náhradě analogu digitálem.

Ale můžu se mýlit, jakkoli se mi to moc často nestává... :-E :BB: :-E
ViKinG (793)|18.8.2006 13:16
clee a exTNT: tak až nějakej takovej potkáte, tak dejte vědět.
Pitomec: ty si prostě nepřipustíš fakt, že DVB-S je u nás (bohužel) na okraji zájmu a kabelovky maj zadrátovaný taky všechno kde se jim to vyplatí, takže budou nejspíš taky stagnovat. A stačí když bude jakákoliv alternativa ke kabelu bezplatná a dostupná, tak půjdou lidi do DVB-T. Nejvíc kabelovek je na sídlištích, kde došlo houfně a vlastně nátlakem na přechod od společných antén a rozvodů - kdo nechtěl kabel měl ... nic.
A analogovej kabel bude taky za pár let historie.
Pitomec (10211)|18.8.2006 13:17
[quote=clee]no a kolik z tech skopcu ma ten kabel fakt analogovej? kdy se prejde kompletne na dvb-c je taky otazka par let...[/quote]
Všichni. DVB-C není moc na pořadu dne, protože ke každé TV potřebuješ receiver s kartou (nebo event. integrovaný DVB-C receiver v TV a kartu ke každé té TV). Ostatně SRN pořád vysílá i na SATu analogově a ty milióny lidí se toho ne a ne vzdát, byť jim DVB-S vnucují horem-spodem :-D
clee (6592)|18.8.2006 13:20
v analogu vysilaj nemecky komercni sracky uz snad akorat na astre, mozna par kanalu na hotbirdu, tohle uz fakt nesleduju, kazdopadne jak rikam, je to otazka par let nez pujde analog kompletne do kopru
ViKinG (793)|18.8.2006 13:23
Pitomec: ...a proto je takovej zájem o nové analogové satelity...
Je jasný, že když mám slušnej analog příjem, tak mě DVB-T bude zajímat až v době kdy mi ho zrušej a ty skopci dělaj totéž. Ale analog na satu skomírá a ty německý programy jsou ty poslední uhlíky. To je bez debat.
Pitomec (10211)|18.8.2006 13:32
[quote=ViKinG]clee a exTNT: tak až nějakej takovej potkáte, tak dejte vědět.
Pitomec: ty si prostě nepřipustíš fakt, že DVB-S je u nás (bohužel) na okraji zájmu a kabelovky maj zadrátovaný taky všechno kde se jim to vyplatí, takže budou nejspíš taky stagnovat. A stačí když bude jakákoliv alternativa ke kabelu bezplatná a dostupná, tak půjdou lidi do DVB-T. Nejvíc kabelovek je na sídlištích, kde došlo houfně a vlastně nátlakem na přechod od společných antén a rozvodů - kdo nechtěl kabel měl ... nic.[/quote]
Mně je úplně jedno co je u nás na okraji zájmu nebo v rozkvětu - bavíme se o tom, co budou výrobci integrovat do TV přijímačů a tady ty pořád nějak nechápeš, že se výrobci prostě nebudou řídit podle ČR, ale spíš podle trhů typu SRN. Takže v TV přijímačích zůstanou analogové tunery, k nim si můžeš dokoupit STB a odjezd na párek :-)

Jinak na žádných sídlištích nedošlo k přechodu od STA na TKR nátlakem - kdysi v počátku 90-tých let se TKR připojil na stávající stupačkový rozvod STA (a většinou s tím, že byl komplet vyměněn za nový; navíc lidi-vychcánci zjistili, že stačí, aby platil první a poslední účastník ve stupačce a ostatní se můžou v klidu koukat grátis) a za několik let se zase odpojil a udělal se hvězdicový rozvod (takže STA se mohla znovu uvést do provozu).
Zájem lidí o kabelovku je jednak o programové skladbě (kterou žádná STA nikdy nenabídne) a pak i o tom, že kdysi stála plná nálož stovku (možná dvě), takže se lidi hlásili jak o život (dneska má kabelovka ještě internet, což je další výrazné plus).
Pitomec (10211)|18.8.2006 13:36
[quote=ViKinG]Pitomec: ...a proto je takovej zájem o nové analogové satelity...
Je jasný, že když mám slušnej analog příjem, tak mě DVB-T bude zajímat až v době kdy mi ho zrušej a ty skopci dělaj totéž. Ale analog na satu skomírá a ty německý programy jsou ty poslední uhlíky. To je bez debat.[/quote]
V kabelovce žádný analog nikdo rušit nebude, protože to by byl kabelový operátor sám proti sobě (navíc uživateli přechod na DVB-C nic moc nepřinese). Tady se prostě pojede v analogu ještě sakra dlouhou dobu, takže i ty tunery v TV budou prostě muset být. Není co řešit.
clee (6592)|18.8.2006 13:45
sakra dlouho je dost neurcita doba, ale me je kabel u riti pac tu zadnej neni a telky s analogovym tunerem uz tuplem pac zadnou takovou nepotrebuju :-D
ViKinG (793)|18.8.2006 13:50
V kabelovce asi skutečně bude přechod na digital trvat nejdýl ale u DVB-S a T je to jasný už teď. Navíc já jsem taky pro externí settopbox, tak co se budu čílit. Nakonec za pár let uvidíme. Jen aby sis (Pitomec) pamatoval cos tu hlásal :-) .
Pitomec (10211)|18.8.2006 14:04
V kabelovce ten přechod nemusí nastat nikdy a taky z jakých důvodů by vlastně nastat měl? Protože je digitál zrovna "IN", tak se do toho musí všichni nahrnout? To je přece naprostá blbost...
clee (6592)|18.8.2006 15:56
vic stanic, vetsi cilova skupina, vic abonentu, vic penez, how simple :-R
Pitomec (10211)|18.8.2006 16:02
[quote=clee]vic stanic, vetsi cilova skupina, vic abonentu, vic penez, how simple :-R[/quote]
Víc stanic, když ani v analogu nejsou všechny obsazeny?
Větší cílová skupina, víc abonentů, víc peněz??? Tak leda výrazný omezení v tom, že ke každé TV nutnost STB+karty, čili víc peněz vydat na straně operátora a míň abonentů :-I
Taby (119)|18.8.2006 23:36
No ... díky. Takže u nás vypnou analog příští podzim. Teď jsem četl něco o settopboxu na teletextu Čt a moc jsem z toho nepochopil. Třeba by mě zajímalo, jak budu se stb sledovat jeden program a nahrávat jiný. Psali, že by stb měl mít víc výstupů scart a budu moc do každého výstupu poslat jiný program? Předpokládám, že na televizi pak už programy volit nebudu, že tu budu jen zapínat a případně hejbat se zvukem, když to nebude umět ovladač stb.
Ivo Mašek (10205)|19.8.2006 06:52
http://masek.ic.cz/Dvbc/handan3.jpg
http://masek.ic.cz/Dvbc/handan4.jpg
Mám digitální kabelovku (DVB-C, v Ústí n. L. je také), a dodávaný STB umí to, co je na odkazech výše.
Na podzim letošního roku budou dodávat STB s 160gigovým HDD pro nahrávání z TV. Budeš moci jeden kanál sledovat a z druhého nahrávat.
Pitomec (10211)|19.8.2006 09:01
A když máš v bytě 3 TV, tak seš stejně v řiti...
Pitomec (10211)|19.8.2006 09:06
[quote=Taby]No ... díky. Takže u nás vypnou analog příští podzim. Teď jsem četl něco o settopboxu na teletextu Čt a moc jsem z toho nepochopil. Třeba by mě zajímalo, jak budu se stb sledovat jeden program a nahrávat jiný. Psali, že by stb měl mít víc výstupů scart a budu moc do každého výstupu poslat jiný program? Předpokládám, že na televizi pak už programy volit nebudu, že tu budu jen zapínat a případně hejbat se zvukem, když to nebude umět ovladač stb.[/quote]
HOMECAST 3102T

Taby (119)|19.8.2006 09:26
Díky a máte představu kolik stojí stb s HDD a bez HDD?
Pitomec (10211)|19.8.2006 09:32
Já si nic nepředstavuju, ale podívám se na http://www.omko.cz :-D
Ivo Mašek (10205)|19.8.2006 10:52
[quote=Pitomec]A když máš v bytě 3 TV, tak seš stejně v řiti...[/quote]
No to jsem, samozřejmě. Jako že ty 3 televize mám, ovšem pouze v obýváku je digitál, v kuchyni a v děcáku běží výlučně analog a na PC také analog.
Radeq (277)|20.8.2006 12:44
[quote=Taby]Díky a máte představu kolik stojí stb s HDD a bez HDD?[/quote]
Koukam, ze jsem tu dlouho nebyl a padlo tady na tema, kteremu tusim docela rozumim, par zavadejicich informaci, takze bych s dovolenim take pridal svuj nazor.
Predne, to, ze vyrobci marketingove (nizkymi cenami) stimuluji hromadny nakup DVD rekorderu s analogovym vstupem je (nebo drive ci pozdeji bude) do znacne miry tragedie, protoze prave pripojeni na digital je sice mozne, ale neefektivni a hlavne uzivatelsky nesnesitelne. Pokud uz jste na tento marketingovy lep sedl, jsou v zasade nasledujici moznosti co s tim:

1.) Poridit si set-top-box typu TWIN. Ten umi dekodovat do kazdeho SCARTu jiny kanal. Nastavovani nahravani je ale trochu pres ruku (musi se nastavit jak na set-top boxu, tak na DVD rekorderu).

2.) Poridit si televizi s vestavenym DVB-T tunerem a nejaky obycejny (levny) set-top-box s pevnym diskem (tzv. PVR). Nahravky vybrane pro archivaci na DVD pak lze z PVR nahrat na analogovy DVD rekorder (sice se ztratou kvality, ale jde to i bez PC). U primych (rucnich) nahravek se lze sice bez PVR i obejit, ale zbavit se moznosti nahravat jiny program nez ten ktery prave sleduji na TV je vetsinou neprijatelne.

3.) Poridit si PVR s dvema tunery a moznosti prenosu zaznamu do PC. Ten zajisti jak dekodovani signalu pro TV (analogovou), tak nahravani (lze i vicenasobne). Zaznamy urcene pro trvalou archivaci na DVD je idealni zpracovat v PC (lze i bez rekomprese, tj. bez ztraty kvality), nebo nahrat na DVD rekorder pres analogovy vstup.

Myslim, ze je jasne, ze posledni reseni prechodu je technicky nejlepsi, uzivatelsky nejprijemnejsi a i nejprozretelnejsi (nektere lepsi PVR maji i CI sloty pouzitelne pro pripadne vlozeni dekoderu kompresnich systemu, ktere se mohou pouzivat v budoucnu misto MPEG-2). V pripade zpracovani zaznamu na PC je ale fakt, ze analogovy DVD rekorder pak muzete v podstate vyhodit (degradovat jej na DVD prehravac). Sestavu TV (analogova nebo zcela bez tuneru) + PVR s dvojitym DVB-T tunerem a USB rozhranim + DVD prehravac aktualne povazuji za uzivatelsky i cenove optimalni. :BB:
Pitomec (10211)|20.8.2006 12:49
Radši bych koupil kombo DVB-S/DVB-T, protože cena cca 3,5t. za přístroj s PCMCIA rozhraním není tak vysoká a užitná hodnota naopak ano.
clee (6592)|20.8.2006 13:00
presne, dvoutunerovy pvr :-R
Radeq (277)|20.8.2006 13:37
[quote=Pitomec]Radši bych koupil kombo DVB-S/DVB-T, protože cena cca 3,5t. za přístroj s PCMCIA rozhraním není tak vysoká a užitná hodnota naopak ano.[/quote]
Nojo, to je sice pekny, ale ten neresi moznost simultanniho sledovani a nahravani dvou ruznych programu. \/
Pitomec (10211)|20.8.2006 13:47
Pokud to má 2 tunery, tak to řeší ten problém, ale na druhou stranu já osobně si už ani nepamatuju, kdy jsem naposledy nahrával z jednoho programu při současné potřebě sledování jiného 8-)
Radeq (277)|20.8.2006 14:02
[quote=Pitomec]Pokud to má 2 tunery, tak to řeší ten problém, ale na druhou stranu já osobně si už ani nepamatuju, kdy jsem naposledy nahrával z jednoho programu při současné potřebě sledování jiného 8-)[/quote]
Pokud to ma 1xDVB-T a 1xDVB-S, pak se mylis. Nic 2xDVB-T a 2xDVB-S zatim na trhu neni. A i kdyz byla rec o prijmu DVB-T, treba Novu ze satelitu nahravat ani sledovat nelze.
No, nevim. Ja myslim, ze prave nahravani toho co nestihnu shlednout live je uplne nejcastejsi pripad. V tomto smeru budes asi trochu vyjimka :-)
Pitomec (10211)|20.8.2006 14:05
[quote=Radeq]Pokud to ma 1xDVB-T a 1xDVB-S, pak se mylis. Nic 2xDVB-T a 2xDVB-S zatim na trhu neni. A i kdyz byla rec o prijmu DVB-T, treba Novu ze satelitu nahravat ani sledovat nelze.
No, nevim. Ja myslim, ze prave nahravani toho co nestihnu shlednout live je uplne nejcastejsi pripad. V tomto smeru budes asi trochu vyjimka :-)[/quote]
Na co bych potřeboval 4 tunery (2xDVB-T + 2xDVB-S) :-? Bohatě stačí tunery 2 (1x DVB-T + 1x DVB-S) a mně dokonce jenom tuner 1. Pokud to nestihnu sledovat, tak to nahraju, ale abych byl takový fanda, že jeden program musím sledovat a druhý ještě nahrávat (abych náhodou o něco nepřišel...), to fakt ne 9-) :-D
clee (6592)|20.8.2006 14:13
ty sice ne, ale to neznamena ze nekdo jinej taky ne :-E
Radeq (277)|20.8.2006 14:17
[quote=Pitomec]Na co bych potřeboval 4 tunery (2xDVB-T + 2xDVB-S) :-? Bohatě stačí tunery 2 (1x DVB-T + 1x DVB-S) a mně dokonce jenom tuner 1. Pokud to nestihnu sledovat, tak to nahraju, ale abych byl takový fanda, že jeden program musím sledovat a druhý ještě nahrávat (abych náhodou o něco nepřišel...), to fakt ne 9-) :-D[/quote]
Jasne, to je tvoje volba. Rec tady ale byla o DVB-T. Pokud jsem dobre rozumel, tak Taby satelit nema a rad by nahraval z DVB-T i nezavisle na tom na co kouka v televizi (pokud ne, je reseni jeste jednodussi, viz bod 2). Ja se snazim poradit tomu kdo poradit potrebuje a nema jeste vlastni know how jak to co nejlip vyresit. Kazdy kdo vi jak na to (a to je asi vetsina z nas) si to samozrejme zaridi podle sveho vlastniho rozumu. Teoretizovat nema smysl.

P.S. Prestoze nekdy je televizni program fakt pro zlost, jsou i dny, kdy mi jeden tuner bohuzel nestaci a potrebuju nahravat neco jineho nez na co zrovna koukam. Ale uznavam, ze kazdy muze mit jinou zkusenost.
Pitomec (10211)|20.8.2006 14:18
[quote=clee]ty sice ne, ale to neznamena ze nekdo jinej taky ne :-E[/quote]
V tomto směru nejsem žádná vyjímka, protože SAT vysílání je tady někdy od roku 1988 a přístrojů se dvěma tunery naprosto minimální počet - takže když to lidem nijak zvlášť nechybí u SATu, tak jim to nebude chybět ani u DVB-T. 8-)
Radeq (277)|20.8.2006 14:26
[quote=Pitomec]V tomto směru nejsem žádná vyjímka, protože SAT vysílání je tady někdy od roku 1988 a přístrojů se dvěma tunery naprosto minimální počet - takže když to lidem nijak zvlášť nechybí u SATu, tak jim to nebude chybět ani u DVB-T. 8-)[/quote]
Zapominas, ze satelit je pro vetsinu lidi jen doplnek (alespon podle vyzkumu sledovanosti jde o necelych 2-4%), zatimco DVB-T vysilani ma uplne nahradit prijem pozemnich analogovych stanic (rekneme, hlavni ctyrku CT1+CT2+Nova+Prima). A o tom byl ten puvodni Tabyho dotaz. Nic vic a nic min. Ostatne tohle je forum o DVB-T, takze zatimco Taby se zde pta spravne (a pta se na prijem DVB-T), ty tady spatne odpovidas (navrhujes mu prijem DVB-S) :-).
Pitomec (10211)|20.8.2006 14:36
[quote=Radeq]Zapominas, ze satelit je pro vetsinu lidi jen doplnek (alespon podle vyzkumu sledovanosti jde o necelych 2-4%), zatimco DVB-T vysilani ma uplne nahradit prijem pozemnich analogovych stanic (rekneme, hlavni ctyrku CT1+CT2+Nova+Prima). A o tom byl ten puvodni Tabyho dotaz. Nic vic a nic min. Ostatne tohle je forum o DVB-T, takze zatimco Taby se zde pta spravne (a pta se na prijem DVB-T), ty tady spatne odpovidas (navrhujes mu prijem DVB-S) :-).[/quote]
Tak pro Němce SAT rozhodně není žádným doplňkem, ale naopak jedním z hlavních zdrojů signálu (taky když tam mají všechny programy z jednoho místa, tak se není čemu divit). A jak už bylo řečeno, tak se výrobci nekoukají na trh v ČR, ale právě na trhy typu SRN a podle toho taky přizpůsobují svoji produkci 8-) Prostě většina lidí má videorekordér určen k tomu, aby jim v jejich nepřítomnosti něco zaznamenal, ale čučet na jednu kravinu a souběžně nahrávat ještě větší odjinud, to je tak pro Chocholouška 9-) :-E
Radeq (277)|20.8.2006 14:47
Ja nevedel ze Usti uz je v Nemecku. Boze, jde to rychleji nez jsem cekal :-). Ok, jsi proste jinde, aneb ptejte se me na co chcete, ja na co chci odpovim 8-).
clee (6592)|20.8.2006 15:14
asi tak :-E ale jednou se to pitomcovi bude treba hodit az budou na jednom kanale davat country estradu a na druhym u nas na vlachovce tak kchantry si nahraje, zirat bude na dechcu a tucnyho si pak pusti k veceri :-E
Taby (119)|20.8.2006 19:58
Ano, můj případ je ten že sleduju českou velkou 4. A skutečně někdy je situace, že na jeden program koukám a druhý si chci nahrát. A k nahrávání bych chtěl využít DVD rekordér. Moji rodiče mají obdobný problém, ale nahrávají na Video ale mají ještě v sestavě satelit od UPC - doufám, že to se nijak měnit nebude.