Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prolomení SUM a SYSKEY

vlada (3470)|17.8.2006 21:38
Ahoj,
mám SUM a SYSKEY z počítače, ke kterému potřebuju zjistit heslo. Podle toho, co jsem četl, by to měla být otázka chvilky. Zkouším to programy LC5 a SamInside. Ale vypadá to, že to bude trvat strašně dlouho (řádově hodiny, možná i dny). Máte někdo nějaký nápad, čím to rychle rozlousknout?
stayman (12393)|17.8.2006 21:49
Vediet nieco o majitelovi. Tak som zatial prelomil hesla behom chvilky 8-)

Trebars:
clee.... mariska
vlada.... matrioska
atd
lachyn (150)|18.8.2006 09:14
jestli myslis heslo do XP tak to jde za minutu lousknout Active Password Changerem, najdes ho ve full verzi treba na 8.3Hiren's BootCD
vlada (3470)|18.8.2006 10:49
lachyn
Zkusím na to kouknout. Já jsem zkoušel Cain and Abel a ten mi napsal, že to bude hledat rok :OO

Potřeboval bych zřejmě nějaký RainbowTables, který ale mají 60GB. To se mi fakt nechce tahat.

Asi se na to vybodnu a heslo smažu pomocí chntpw. Jenže co mam doma verzi pro Windows, tak ta mi nefunguje. Tváří se, že to heslo odstraní a uloží ten SAM soubor, ale ve skutečnosti neudělá nic.

Takže asi budu muset zkusit Linux, jenže už asi 4 crackovací distribuce mi na tom počítači vyhořeli, protože neměly SATA driver k tomu keplu. Samozřejmě fungujou takový distra jako je Danix nebo Knoppix, ale v těch zase neni chntpw.
lachyn (150)|18.8.2006 11:05
vlada
zapomel jsem dodat ze ten Active Password Changer neumi heslo vycist ale jen zrusit, zatim s nim mam 100% uspesnost :-E
vlada (3470)|18.8.2006 11:35
lachyn
Jo takhle, takže to je v podstatě obdoba chntpw. To by mi ale asi stačilo.
vlada (3470)|19.8.2006 12:54
Tak už jsem to pořešil. Pokud by to někdo potřeboval, tak tady je postup:
Knoppix Linux Live CD 5.0.1 nebo vyšší - nabootuju z CD. V mém případě bylo ještě nutné otevřít case a vyjmout jumper označený PWD, který blokoval heslem BIOS setup.

Potom potřebuju nějaký externí USB disk nebo disketu. Kliknu na ikonku lokálního harddisku - otevře se. Potom kliknu na ikonku flash disku (nebo diskety) a otevře se druhý okno Konqueroru. Z adresáře WINDOWS/system32/config si na flashku zkopíruju soubory SAM a system (jsou bez přípon).

Přebootuju do Windows a pomocí utilitky chntpw, které dam jako parametry SAM a system soubory změním heslo pro účet Administrator.

Znovu přebootuju do Linuxu. A postupuju stejně jako předtím. Akorát po otevření lokálního disku kliknu na jeho ikonku na ploše a zvolím read/write mód - umožním zápis na lokální disk. Z flashky překopíruju upravený SAM soubor zpátky do WINDOWS/system32/config. Přepíšu jím ten původní (který si předtím zazálohuju), případné hlášky, že se nepodařilo změnit práva k souboru se nelekejte.

Přebootuju do Windows. Přihlásím se ke svému účtu (Administrator je prolomený jenom lokálně a na systémového se nenahlásím). Spustím správu účtů, zeptá se mě na heslo admina - zadám moje nové heslo. Potom přidám svůj účet a přiřadím mu administrátorská práva. A je to - jsem lokálním adminem na svém počítači.

Případně ještě můžu znovu přebootovat do Linuxu a nahradit zpátky původní SAM soubor, abych svoji nekalou činnost zahladil.

Zabere to celé tak 15 minut. Největší problém bylo sehnat live distribuci Linuxu s podporou zápisu na NTFS disky a s podporou SATA řadiče na mém Dellu. Nevím, proč mě hned nenapadlo vyzkoušet tu nejznémější - Knoppix.
lachyn (150)|21.8.2006 13:42
Muj navod:

1) nabootuju z Hiren's BootCD primo do programu Active Password Changer, s podporou cteni NTFS v DOS
2) odstranim heslo Administratora
3) nabootuju do Windows a prihlasim se jako Administrator bez hesla

max 5 min. zalezi na rychlosti PC :-R
stayman (12393)|21.8.2006 15:27
tak tak
vlada (3470)|21.8.2006 20:55
Když už, tak bych použil Offline NT Password & Registry Editor, Bootdisk / CD - opensource a má jenom 3MB.

Jenže problém byl v mém SATA řadiči. Pochybuju, že zrovna Hiren's BootCD by ho uběhal.
lachyn (150)|22.8.2006 07:38
vlada

nepochybuj a vyzkousej :-E

je mi jasny ze kazdej rad pouziva svuj "vercajk" ;-)

Hiren's BootCD je dobra sbirka utilit, urcite doporucuju kouknout na jejich stranky
stayman (12393)|25.8.2006 00:10
Teraz zrovna som stiahol Lord of the war a ten rls bol zaheslovany, hadaj ake je heslo (za 5s som ho uhadol) !!! ??? :-E