Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ulead Video Studio - help

cartas (149)|17.8.2006 00:00
Zdravím, asi jsem natvrdlej, ale poradíte mi někdo, jak se dá (teda pokud se dá) zkopírovat např. nějakej přechod na víc míst (myslím tím včetně nastavení jeho atributů). Nějak jsem na to nepřišel a nastavovat to samé x-krát, to se fakt nedá...

Díky.
cartas (149)|17.8.2006 12:01
hmm, nikdo se nechyt, takze zkusim dalsi otazku: Jak lze oznacit vice efektu najednou, abych na ne mohl aplikovat nejake upravy???
Whitejoker (616)|17.8.2006 19:37
Přechod můžeš zkopírovat do paměti (CTRL-C) a pak vložit na jaké místo chceš (CTRL-V). On se ti i zobrazí i jako nový videoklip v řadě obrázků (klipů), které už jsi použil. pak přetáhnout vždy tam, kde chceš ten přechod použít - bude už s těmi atributy, která jsi tam měl nastavené
cartas (149)|18.8.2006 08:27
Kurnik to mi prave nejde (to jsem zkousel jako prvni). Vlozim prechod a kdyz na nem dam kontextove menu, tak je pripustne pouze Delete. Copy je nepripustne.

Mluvim teda o verzi 9.

Jo a kdyz uz jsem u toho - jak dlouho vam v tomto softu trva renderovani videa. Ja jsem vcera spustil rendering cca 1,5hodinoveho videa - zadne slozite efekty - pouze prolinacky pres cernou a dneska rano (tj. po 10ti hodinach) jsem na 30%. - Je to normalni?

Mam Athlona 3000+ a 1GB RAM.

Pouzil jsem Fit&Burn (protoze puvodni video by se neveslo na DVD).

Jake mate zkusenosti vy?
cartas (149)|18.8.2006 08:40
WhiteJoker
Ted jsem to zkousel i ve verzi 10 a ta volba Copy se mi pro efekty proste nezpristupni (pro video ano)

Mluvis urcite o UleadVideoStudio? (neni to MediaStudio)
Whitejoker (616)|18.8.2006 12:34
No- já to pužíval naposledy před Vánocemi, když jsem dělal novoroční videopřání. A měl jsem nějakou starou verzi, snad 6,5. Tak jsem si myslel, že novější verze by to měly umět taky. Ale střídavě jsem používal UVS (6,5) a UMS (7), takže dneska bych asi nemohl u soudu přísahat, který z nich to byl...
K délce renderování:
Zdá se, že ti to renderuje celé video, ne jenom přechody. Zkus se podívat někde v nějakých options, jestli máš zatrženo "smart render" nebo něco takového - to pak renderuje jen scény, kde je nějaká změna.
Podívej se ještě, jestli nemáš třeba jako výstup video ve standardu NTSC nebo nějaký jiný paskvil
cartas (149)|18.8.2006 13:08
Jinak jak dlouho by to mělo takhle dlouhý film (90min) renderovat?

Zhruba - plus minus...
cartas (149)|18.8.2006 13:13
Tak mě tak napadá, že to asi musí přerenderovat celý, když se to nevejde na DVD, že jo?

Puvodně to nabízí kvalitu 8000 (teď nevím čeho), ale když jsem zvolil Fit&Burn (nikoli obyčejné Burn), tak to řvalo něco ve smyslu, že to přepočítá na 7500. To bude asi ono, co?

Nicméně i tak mi to připadá nějaké dlouhé. Pokud můžu věřit těm progresbarům, tak to bude počítat cca 30hodin!!!

Jsem si myslel že mám větší dělo :-D
Nostradam (210)|18.8.2006 21:33
To nic, já dělal render 1 videocklipu v délce 3 minut - 10 hodin.
Whitejoker (616)|19.8.2006 22:33
2 cartas: asi tě nepotěším: cvičně jsem si nainstaloval UVS 6 a jde mi udělat u efektů jen COPY. Nikde v menu jsem nenašel PASTE. Kvůli tobě jsem to večer nainstalil a okamžitě to musí z kompu pryč.
Pokud jde o rychlost renderování:
defaultně je nastaveno jako projekt NTSC 320x240, je nunté nastavit MPEG-2 PAL (nejlépe podle už nějakého hotového souboru), doba renderování by v tomto případě měla být tak max 3x RealTime (pokud máš "smart rendering")
cartas (149)|21.8.2006 08:16
2 WhiteJoker
Je to v hajzlu, tech hotovych 33%, o kterych jsem psal tam bohuzel zustalo pres cely vikend. Nechal jsem pusteny PC, ale nehnulo se to ani o procento. Procak jel naplno, ale pravdepodobne se to kouslo u "Rendering menu background music". To me trosku zarazilo, protoze jako hudbu na pozadi menu jsem zvolil jednu z melodii dodavanych primo se studiem, navic co se da na hudbe tak dlouho prepocitavat. Pro jistotu jsem to pustil pres noc znovu (zkontroloval nastaveni PAL,...) a rano stejny vysledek. Progresbar na 33% a dolni prograsbar na 0% "Rendering menu background music".

Co s tim? Taky se nekomu takhle kousalo VideoStudio? (u Pinnacle by me to neprekvapilo, ale u Uleadu?)
Whitejoker (616)|21.8.2006 14:20
Možné je všechno,
nestandartní instalace, nepořádek v kompu (různé kodecpacky a jiné exkrementy), nebo se ti přehřívá procák (nebo je jen blbé čidlo teploty), možností je moc.
Zkus to nejdříve od toho jednoduššího - bez přechodů a bez hudby.
Jako project properties musíš mít nastavený PAL 720x576 pixelů, 25 framů za sec, bitrate maximálně 8000 MB/s.
Jo ještě něco - máš vůbec zdrojové video v mpg-2 formátu?
Pokud to máš v AVI, tak ta "rychlost" renderování by mohla být - Ulead má poměrně na bidlo kodér do mpg-2.
Jinak pokud máš zdrojové video správných parametrů, tak by to nemělo trvat tak dlouho. Měl by být zapnutý nějaký "smart renderer", který přepočítává jen místa se změnou
cartas (149)|21.8.2006 14:45
Zdrojové video mám nekomprimované, resp. komprimované pouze pres HUFFYUV. Ale ten prepocet videa podle me projde, zarazi to az na tom "background menu music" 9-)
Whitejoker (616)|21.8.2006 22:10
aha, proto to trvá tak dlouho. Tak zkus zdrojová videa nejdřív překonvertovat do mpg-2 před použitím UVS (CCE, Mainconcept, Procoder, TMPGEnc, HC018, Quenc, poslední dva free).
Z hlediska rychlosti v kombinaci s kvalitou asi Mainconcept.
Po konverzi do mpg-2 to teprve nacpi do UVS.
cartas (149)|22.8.2006 08:06
Tak dnesni noc ukazala toto: Kdyz jsem video zkratil na cca 70 minut (tj. aby se tam veslo bez nutnosti pouziti Fit&Burn), tak bylo hotovo za cca 3 hodiny.
Ale jsem nasr..., protoze jsem tak prisel o pul hodiny videa a spousty casu, kdy jsem to daval dohromady. Copak o to, mne by nevadilo, ze by se to pocitalo treba 2 dny, ale ono to puvodne nedobehlo vubec (od patecniho rana az do nedelni noci se to nepohnulo ani o procento). Treba jsem narazil na nejaky skryty limit UVS.
Delal jsem to ve verzi 9, priste zkusim verzi 10, treba bude trosku chytrejsi. Blby je, ze projekt z 9 nejde otevrit v 10...
Whitejoker (616)|22.8.2006 12:41
Tak to neexportuj jako DVD, ale jako mpg soubor (ten může být jakkoliv velký). Snad to UVS umí :-(
Výsledek ve formě mpg souboru pak autorizuj v autoringovém softu na DVD (DVDLab, TMPGEnc DVD Author, Ulead DVD Movie Factory, a jiné) - jako DVD dvouvrstvé (max 8,5 GB).
Pak to buď vypal na dvouvrstvé médium bez ztráty kvality, nebo ty vytvořené DVD soubory smrskni programem DVD Shrink přesně na velikost normálního dývka.
Taky je možnost už při konverzi do mpg použít nižší datový tok tak, aby se výsledné soubory vešly na normální DVD a pak to zautorizovat
cartas (149)|22.8.2006 13:03
No tohle všechno už mě napadlo, ale tím už se dostávám do "víceprogramového" režimu, kterému jsem se chtěl původně vyhnout :-((

Jestli najdu vnitřní sílu, zkusím to samé naflákat do UVS10. Když ani tady neuspěju, asi se vrhnu na toho Vegase. Ten už snat proboha nebude tak blbej...

Jinak pokud to někoho zajímá, tak po zběžné prohlídce UVS10 mě trklo do očí, že oproti UVS9 má více "overlay" vrstev a při tvorbě DVD menu dovoluje měnit pozice a tvary jednotlivých prvků (navigační tlačítka, rámečky s kapitolami, texty...) Pevně věřím, že se zlepšil i v práci s velkými soubory.

Jo a ještě otázka do pléna: Jak dlouhé video dáváte běžně na 1-vrstvé DVD?
Whitejoker (616)|22.8.2006 15:18
Z DVD kamery (domácí video) tak 80-90 min.
Z telky i 120 min (tam je kvalita beztak horší, tak menší datový tok není ani moc poznat)
cartas (149)|22.8.2006 16:01
zatrsatr, to jsem presne chtel (90min - viz jedna Hi8 kazeta). Osud a hlavne UVS byl proti...
Whitejoker (616)|22.8.2006 23:38
si už konečně pořiď pořádnej soft (ale néé Pinacle, to by bylo z louže do bláta ...)
cartas (149)|23.8.2006 08:55
no právě, od Pinnacla jsem utekl a byl mi doporučen UVS :-(((

Jinak dneska jsem pres noc pustil skoro stejnej projekt jako v UVS9 (ten co se mi zaseknul) v UVS10 a rendering byl v pohodě dokončenej...

No uvidime, mozna se vrhnu do Vegase...
cartas (149)|24.8.2006 09:31
Takze bych to uzavrel. Naprosto totozny projekt, ktery se mi zaseknul v UVS9 jsem pustil i v UVS10 a tady probehnul rendering v pohode. A celkem i rychle - pustil jsem to v pulnoci a rano v 7 bylo hotovo (mozna i driv, ale to jsem spal). Video melo cca 90 minut, yj muselo se konvertovat na nizsi datovy tok.
Podotykam, ze jsem nic nemenil, tj. neodinstalovaval jsem zadny kodeky ani nic jinyho. UVS9 to proste nezvladlo.