Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DivX soubory a problém na stolním přehrávači

maca (0)|16.8.2006 10:09
Občas se mě dostane do rukou DivX film,který při přehrávání na stolním přehrávači sice funguje,ale po několika minutách se rozjede zvuk a video - potom stačí malinko film přetočit nazpět a na chvíli je vše OK - Při otevření takového souboru ve VitualDubu se mě objeví hláška - že detekoval improper VBR audio atd... a jestli chci přepsat header - Jak mám opravit tak poškozený film,aby byl v přehrávači OK ? Přehrávání v PC je naprosto v pořádku.Tam se nikdy zvuk a video nerozjede.
díky
mirekv (7169)|16.8.2006 11:54
maca
V té hlášce to máš přímo napsané, ve VDubu musíš zvuk uložit jako WAV - v audio je nutno zadat Full Processing Mode. Výsledný WAV musíš zpátky převést na MP3, nejlépe v externím SW (CDex) a připojit zpátky ve VirtualDubModu.
maca (0)|16.8.2006 13:11
[quote=mirekv]maca
V té hlášce to máš přímo napsané, ve VDubu musíš zvuk uložit jako WAV - v audio je nutno zadat Full Processing Mode. Výsledný WAV musíš zpátky převést na MP3, nejlépe v externím SW (CDex) a připojit zpátky ve VirtualDubModu.[/quote]

A mám souhlasit s rewrite the header ? Protože pak se to rozjede i v PC.
A jen pro zajímavost , co s tím souborem vlastně je ? Ve škole jsem se učil jen rusky :-(

Zkoušel jsem stopu sesynchronizovat zadáním -nebo+ hodnot ve zpoždění audio stopy,nebo změnou fps,ale vždy to sedělo pouze na jednom místě filmu a zbytek byl rozjetý mimo.
Foolproof (2713)|16.8.2006 13:20
to mace

Chyba je hlavně ve firmwaru toho přehrávače, že neumí VBR u MP3.

Řešní bych zahájil hledáním novější verze, byť i neoficiální.JInak budeš předělávat skoro všecko.
mirekv (7169)|16.8.2006 13:41
maca
V tom má Foolproof pravdu, můj přehrávač bere VBR normálně.
Tu hlášku ať potvrdíš nebo ne, tak se ti stejně ve Vdubu bude rozjíždět o-z a na každém místě jinak. Nezbývá, než postup co jsem psal.
maca (0)|16.8.2006 13:48
[quote=mirekv]maca
V tom má Foolproof pravdu, můj přehrávač bere VBR normálně.
Tu hlášku ať potvrdíš nebo ne, tak se ti stejně ve Vdubu bude rozjíždět o-z a na každém místě jinak. Nezbývá, než postup co jsem psal.[/quote]

a co máš za player ? Mám H&B DX3255 a poslední verzi firmware a zvuk jde dobře pouze u těch filmů co jdou bez hlášky otevřít ve Virtualdubu.
Foolproof (2713)|16.8.2006 14:40
Díval jsem po forech, ale H&B DX3255 nikdo neoficiálně neřeší, tak nevím.
Ronny (41)|16.8.2006 17:14
Pouzij NanDub - nacti a nove uloz, vetsinou to pomuze. Pokud ne je nutno zvuk predelat na CBR, pak je to bez problemu. Mrkni na ACOMP forum, /3255/ tam se to uz x-krat probiralo
ODSakEda (2278)|16.8.2006 22:40
Nechte (rozbalte z Mp3 ve VD) audio v PCM (WAV) a běžte raději za ušetřený čas neutálým přerenderováváním na pivo! 8-)
Díky DivX a DVD(+-R) není třeba video a nejvíce audio tak moc zmenšovat a tedy díky DivX, XviD vám nestačí i při nekomprimovaným zvuku přes 2h n amedium??? Pak to vezme každej player a správně 8-)
Foolproof (2713)|20.8.2006 13:31
Tak se mi to stalo taky.Poprvé.

Piráti z Karibiku 2 telecine verze od Donk, jsou to 2 CD v XVidu s VBR MP3 zvukem.První má rozjetý zvuk ve stolním, druhé OK.Obě jsou dělány stejně.Na PC OK.Nepomohlo nic než do wavu a zpět do mp3.

Originál byl dělán podle výpisu z GSpotu NanDubem, s preloadem 480 ms :-? .Nevím 1.CD OK a druhé ne, musí se to zdrbat v tom NanDubu při interleavingu, nevím.

Při převodu zpátky do mp3 jsem použi CBR a výsledné CD bylo na 720 mega o 32 bytes větší.Při "kvalitě" zvuku v telecine......nevím na co VBR.
Myslím, že všechny ty opičky, které jsou vymyšleny kolem toho (Qpel,VBR atp.) mohou vyjímečně zlepšit výsledek o nějaké procento, avšak za cenu zvýšení problémů s reprodukcí o desítky procent.
Barto (317)|20.8.2006 15:42
vbr mp3 je RELEASE RULES cize s tym nikdo nic nespravi
maca (0)|20.8.2006 19:28
Takže jsem to předělal a je to OK - Ani to tak dlouho netrvá.Ale nechápu proč někdo VBR a další hnusy vyrábí - Já si dělám DVD ve Vidomi s klasickým DivX a je to čitelný v čemkoliv.Je teda fakt,že používám 1100 bitrate.Ale 6 filmů se mě na jedno DVD vejde.A wo to mě jde.