Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte prosím nějaký "mezikodek"

cartas (149)|15.8.2006 22:03
Zdravím, mám následující problém. Potřebuju z analog kamery udělat DVD. Takže moje vize:
1) dostanu nekomprimované video do PC (tím mi jedna 90min kazeta zcela zaplní druhý disk)
2) prozenu to ve virtual dubu - aplikuji dva filtry: deinterlace (kvuli sledovani na pc) a logo (cernym prouzkem prekryju na dolnim okraji ty rozmazane radky)
3) pak to dam do nejakeho editacniho SW atd.

Ted potrebuju poradit, jaky kodek mam pouzit v bode 2. Bohuzel to nemuzu nechat bez komprimace, protze se mi to nevejde na disk. Jinak receno, potrebuju nejakej kodek do VirtualDubu, kterej mi to video moc neponici (protoze se bude renderovat jeste v bode 3)

Nebo je ten muj postup uplne blbej?
Foolproof (2713)|15.8.2006 22:06
Napřed edituj a pak komprimuj.
clee (6592)|15.8.2006 22:39
na deinterlace kasli, to nech na dekoderu a bejt tebou tak grabuju rovnou do dv, pokud ses fansmejkr tak do huffyuv (bezeztratovej), grabovat nekompresovane je pro analogovy video podle me moc velkej luxus
leo (345)|15.8.2006 22:39
Např. bezeztrátový huffyuv kodek (komprimace asi 1:3).
cartas (149)|16.8.2006 08:13
[clee]
chapu ze pro beznou TV je deinterlace blbost, ale co by to udelalo, pokud bych mel napr LCD televizi. Nebude tam "prouzkovani" videt?

Nebo cos myslel tim dekoderem?

A tim grabovanim primo do dv myslis pouziti kodeku mpeg2?
clee (6592)|16.8.2006 09:56
[quote=cartas][clee]
chapu ze pro beznou TV je deinterlace blbost, ale co by to udelalo, pokud bych mel napr LCD televizi. Nebude tam "prouzkovani" videt?

Nebo cos myslel tim dekoderem?

A tim grabovanim primo do dv myslis pouziti kodeku mpeg2?[/quote]

ne mpeg2 ale DV, to je taky kodek, na lcd tv prouzky videt nebudou pac lcdtv dela deinterlace automaticky
vlada (3470)|17.8.2006 12:10
[quote=clee][quote=cartas][clee]
chapu ze pro beznou TV je deinterlace blbost, ale co by to udelalo, pokud bych mel napr LCD televizi. Nebude tam "prouzkovani" videt?

Nebo cos myslel tim dekoderem?

A tim grabovanim primo do dv myslis pouziti kodeku mpeg2?[/quote]

ne mpeg2 ale DV, to je taky kodek, na lcd tv prouzky videt nebudou pac lcdtv dela deinterlace automaticky[/quote]

Ale je to většinou pěknej hnus.

cartas
Jak Ti radí Foolproof - napřed to zpracuj v editoru, vyexportuj do DV nebo frameserverem a teprve potom na to aplikuj filtry a zkomprimuj to.

Pokud chceš video přeci jenom nejdřív upravovat ve VirtualDubu, tak zkus bezztrátový kodeky - HuffYUV, Lagarith, MSU Lossless a nebo nějaký s nízkou kompresí - FFDShow (MJPEG) nebo Cedocida (DV).
cartas (149)|17.8.2006 13:22
1) Kde se sežene DV kodek. Ve VirtualDubu defaulně není, co?

2) A ještě se zeptám jak rešíte ty spodní rozmazaný proužky (cca 8 pixelů) na spodním okraji obrazu?

Já měl vizi, že to ve VirtualDubu přeženu filtrem LOGO (a zakryju to černým pruhem), jenže pak právě narážím na malý disk...

Taky mě napadlo překrýt to nějakým "pseudotitulkem" až v editačním SW, jenže pokud dělám v UleadStudiu, tak si tím zaflákám celou stopu...

3) a do třetice. Pokud bych nedělal ad 2, tak na lcd televizi ty rušivé proužky uvidím nebo i lcd televize nezobrazuje celý obraz?
vlada (3470)|17.8.2006 16:07
cartas
DV kodek jsem Ti tu jeden doporučoval - Cedocida. Můžeš taky zkusit FFDShow, ale mě jeho DV kodek nefungoval a poslední verze jsem nekzoušel, možná už to je opravený.

Ten proužek se šumem překryj černou barvou. Použij ve VD filtr fill. Pokud děláš AVI video pro PC, tak to ořízni.

Na LCD by to šumění mělo být vidět. LCD nic neořezává.


Jaký chceš vlastně mýstup - DVD-Video nebo AVI?
cartas (149)|18.8.2006 08:15
No primárně potřebuju DV-Video, ale když to budu mít pohromadě, tak bych chtěl udělat i nějaký to AVI :)

Jakej je rozdíl mezi LOGO a FILL filtrem ve VD? - já ten černý pruh dělal přes LOGO

A ten Cedodida sezenu kde?
vlada (3470)|18.8.2006 10:58
cartas
Cedocida - je to druhý odkaz z Googlu. Pokud dávám něco bez odkazu, je to proto, že Google to najde nejhůř v prvních 3 odkazovaných stránkách.

Filtr fill je přímo určený na překrytí kraje obrazu pruhem. Filtrem logo se to dá taky, ale asi bude zabírat víc CPU.
cartas (149)|18.8.2006 11:23
ok dík