Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Alternatívne ovládače pre SB Live a Audigy (a nielen)!

Hawkey_tvf (434)|29.8.2004 03:45
Náhodou som naďabil na alternatívne ovládače pre kX-kompatibilné karty, ako sú napr. SB Live, Audigy a Audigy 2. POZOR, sú WDM only, teda Windows 98 jedine SE, a aj tam myslím že môžu nastať problémy, ME asi nápodobne, ale 2000 a XP by mali frčať OK.

Na mojom mierne nedovyvinutom weblogu nájdete linky na stránky projektu aj ich české veľvyslanectvo.

StayMan, ak si tú audiginu ešte nevyhodil, možno ju aj rozbeháš, mimochodom podporuje to aj viac zvukoviek v 1 PC, ale zatiaľ to nepodporuje EAX. Na vážnu robotu je ale EAX beztak na milú kedveš, len hráči (ale to som, došľaka, tiež...) budú skákať do stropu.

No, za pokus nikto nič nedá.
stayman (12393)|29.8.2004 12:44
Ja o tych ovladacoch viem (pisal som o nich v starsich prispevkom myslim ze Rudovi) a o tom EAX plne s tebou suhlasim, skresluje to zvuk :-k ... Tu kartu som uz daroval, na to co potrebujeem mi staci integrovana na doske od Asusu... Inak dik
Hawkey_tvf (434)|29.8.2004 22:01
No... skusal som to rozbehat, ale hralo mi to akosi "skoro mono" a nevedel som s tym nic urobit. Ale latenciu to poriesilo, aj ASIO 2. Stay, nevies kde som s tym mohol mat problem? Ako keby jeden zo stereo kanalov namixovalo na predne repraky ci co... normalne som hybal vo winampe pri prehravani pesnicky od centr. polohy vlavo-vpravo a fakticky nic - pripadalo mi to akoby sa menila primes jedneho kanalu k druhemu, ale hrali nadalej oba rovnako. Pozrel som si aj output levels a fakticky identicke...

Heh... zdrojom problemu bola nedotlacena rozdvojka na jacky v zvukovke, alebo nedotlaceny jack od reprakov... inak sa vynoril problem c. 2 - niektore aplikacie ktore boli takpovediac "zvyknute" na SB ovladace, protestuju az tak, ze nenabehnu, ale vidim to tak ze po reinstalacii XPciek tam necham tieto potvory.
spamoid (62)|1.9.2004 19:01
Ta podpora SPDIF se asi nevztahuje na 5.1 vystup jinde, nez v napr. PowerDVD, ze ne?
Hawkey_tvf (434)|1.9.2004 23:02
To ti neviem povedat, nemam SPDIF vyvedeny (Live Value).
stayman (12393)|2.9.2004 14:18
SPDIF si nastav v ovladacoch a pojde ti von vsetok zvuk, aspon tak som donedavna tomal preojene s domacim kinom, a slapalo to na vsetky zvuky a teda so vsetkymi prehravacmi...