Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s audio stopou v DVD prehravaci

Tomique34 (3)|14.8.2006 09:07
Zdravim vsetkych video/audio manikov :-P

Mam jeden problem: Zostrihal som si video z miniDV kamery v Pinnacli studiu 9 a vyrenderoval ho na DivX video a MP3 audio stopu..V PC ide video parádne, ale ked som šmaril do DVD prehravaca, tak mi audio stopa v 4-sekundovych intervaloch sekala..Cital som aj niekde, ze to moze byt sposobene aj VBRkom, s ktorym sa niektore stolne prehravace "nechcu bavit":-P, tak som audio stopu vo virtual dube vyselektoval a prerobil ju na CBR. No ked som prerobene video s audio CBR stopou hodil opat do DVD prehravaca, robilo to stale..Vie mi niekto poradit, kde moze byt problem?!
Btw. DVD prehravac je SENCOR SDV-7102!!
Ak by mal niekto navod, ako to spravit, nech mi to napise tu, alebo na mail: [email]Tomique34@azet.sk[/email]
Dikes vopred panove :BB:
mirekv (7169)|14.8.2006 09:17
Zkus si ještě pohrát se samplováním (44,1k 48k), bitrate a taky interleavingem (VDub Audio -> Interleaving).
clee (6592)|14.8.2006 11:17
s nicim si nehraj a nastav interleaving na 1frame/40ms
Tomique34 (3)|14.8.2006 19:41
No chlape, nepomohlo :-? Neviem ci som to robil spravne, takze to popisem:
Otvoril som standard vo virtuale AVIčko, video som dal na direct stream copy a v audio zalozke som klikol na interleaving, zaklikol som male okienko pre "ms" a zadal 40 a potom OK, save as a hotovo...

No problem so sekanim sa neporiesil :-/
Kua, cim to este moze byt?!

Dikes za akekoľvek dobre rady
clee (6592)|14.8.2006 19:45
a zkousels to na jinym prehravaci? nema to video nakou brutal bitrate?
Tomique34 (3)|15.8.2006 07:44
No na inom prehravaci som to neskusal a video my myslim dost "slusnu bitrate", okolo 5000kB/s Tiez ma to vcera napadlo, ze ci nie je prehravac hotovy z toho, aky objem ma prenasat...
Myslis, ze to moze byt tým ?!
Som skusal este jednu vec, ze vo virtuale-audio-interleaving som "preload" nastavil z 500 ms na 0 a sa mi zdalo, ze "odmkla" v tom sekani audia je o nieco kratšia... Tak som premyslal, ci sa dá nastavit ten "preload" aj na minusovu hodnotu napr. na -500 a aky by to malo vysledny efekt...
Ale skusim skresat este ten bitrate videa dole, ci to nieco vyriesi...