Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Par laickych dotazu ke koupi DVD rekorderu

Nováček Avatar uživatele solarik
    Registrace
    Aug 2005

Ahoj, mam na Vas par otazek.
    Konecne prechazim z videa na DVD, ale vubec se neorientuju. Nepotrebuji zadne specialni funkce krom toho aby DVD melo firewire pro stahovani videa z kamery. Pokud bude zvladat mpeg a pripadne jpg tak budu rad.
    Nrazil jsem na to, ze nektere prehravaji xVID a DivX formaty. Znamena to ze pokud to rekorder nezvlada tak si filmy stahly z netu v DivX neprehraju? Ne ze bych byl stahovac kterej nema jediny original, ale cestne priznam ze par filmu rocne stahnu/ukradnu.

Muzete mi pripadne poradit model ktery by byl vhodny?

diky za odpoved, Solarik
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele Janke
    Registrace
    Mar 2004

Chces jen přehrávání nebo i nahrávání ?

Nováček Avatar uživatele solarik
    Registrace
    Aug 2005

I nahravani. A jak jsem pochopil z jine debaty tak na tom IEEE 1394 netrvam, udajne to je komprimovany. Ja si myslel ze se to stahne v max.kvalite. HDD tak 80-160. Diky

Registrace
    Mar 2004

U DVD rekorderu si musi vbrat mezi těmi co mají nebo nemají pevný disk.

Rekordery bez pevného disku, který je dnes nepřeberné množství, nebo rekordery s pevným diskem, kterých už zase tak moc není.

Já osobně bych uvožoval pouze o rekordéru s pevným diskem (HDD), začátkem června jsem vybíral rekorder kamaradovi tak mám ještě trošku přehled.

A pak už jen vybírat podle parametrů. Jako jsou velikost HDD, v součastnosti většinou 80, nebo 160 GB.

Další aspekt je jestli přístroj umí např. vystrihnout reklamu z filmu což umí např. SONY, nebo Panasonic a neumí to zpravidla ty levnější rekordery (např. Sencor).

Potom je tu podpora DivX a Xvid formátů. Což je naopak parketa levnějších značek. Dražší značky jsou v tomhle mnohem více konzervativní, co já vím tak např. sony RDR-HX520 umí DivX, ale neumí titulky

abych to nemusel vypisovat tab bubu psát DivX a Xvid pod skratkou Div...

Pokud si vybereš stroj s podporou Div.... zjisti si i jakou verzi tohoto formátu umí přehrát, zrovna minulý týden jsem viděl v letáku přehrávač co uměl DivX 3.11 což je v dnešní době kdy nastupuje verze 6 naprosto k ničemu. A není vždy pravda, že se to dá opravid novou verzí firmware, je také důležitý výkon procesoru.

Důležité jsou i formáty titulku pro Div..... (SUB, TXT atd.) a jestli podporuje i české znaky.

Toť vše co mě právě napadá.

Jo a ještě jedna věc než něco kopupíš snaž se sehnat si od toto manuál a pročíst si ho. Ať víš co to doopravdy umí a jak složitě se to ovládá. Bohužel je dnes běžné uvádět zavádějící a neúplné informace o výrobcích.

Pokud mě něco napadne tak ti to napíšu.

Je tu pravidelně Avatar uživatele BOBA
    Registrace
    May 2004

Podívej se na Panasonicy. Osobně bych bral, aby to umělo vypalovat na DVD-RAM a DVD+nebo -DL. S tím DIV si dej každopádně pozor.HDD aspoň 160GB. Pokud by to mělo i set- top-box, ...

Nováček Avatar uživatele warfery
    Registrace
    Jan 2005

I ja mam dotaz:
    Chci si koupit dvd s hdmi vystupem. Je u prenosu pres hdmi nejak vyuzivan da prevodnik v dvd, nebo se vezmou data a soupnou se na hdmi vystup?
    A dale bych chtel vedet jak moc velke rozdily jsou v kvalite vysledneho obrazu prehravacu s d/a prevodniky 27MHz/10b, 54MHz/10b, 108MHz/12b, 108MHz/14b, 216/14.
    Diky

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od BOBA
    Podívej se na Panasonicy. Osobně bych bral, aby to umělo vypalovat na DVD-RAM a DVD+nebo -DL. S tím DIV si dej každopádně pozor.HDD aspoň 160GB. Pokud by to mělo i set- top-box, ...
    Panasonic je určitě dobrá volba, ikdyž za celkem vysokou cenu. Podpora DVD-Ram je u rekorderu s HDD na houby. Na archivaci filmů použije DVD - + R které je levnější a to co chce uchovat jen na chvilku nechá na HDD. Nehledě na to, že ne každý DVD přehrávač a ne každá mechanika DVD-RAM přečete.

A co se DL médií týče ty dnes umí skoro každý rekordér, ale ruku na srdce co je lepší vypálit film na 1 DVD DL za 100 a nebo na 2 normální DVD za 26 (2x13kč) ?

A velký disk je dvousečná zbraň, protože čím větší HDD tím víc času zabere jeho uklízení až se zaplní. A navíc to svádí ukládat film ve zbytečně vysoké kvalitě, a následně snižovat kvalitu aby se vešel na DVD, což zabere zhruba stejnou dobu jako délka filmu.

Podobná témata

1. Pár dotazů na WinFast DTV 2000 DS
    Od .tom v sekci DVB-T
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 11-06-2011, 20:12
  2. Sony FX-1 - Pár dotazů
    Od Fricoolinek2 v sekci Videokamery
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 01-02-2011, 11:17
  3. Allshare - pár dotazů
    Od osvold v sekci Televize: LCD, plazma