Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

joiner na avi specifických vlastností...

SimonX (4)|12.8.2006 19:13
Potřebuji spojovat různá avi. Jsem je ve Virtualdubu schopen konvertovat na všechy shodné parametry, abych je dokázal pospojovat. Předpokládám, a doufám, že správně, že nelze spojit v jedno avi několik avi souborů rozdílných parametrů. Moje krátké sekvence videa ale mají různou velikost obrazu a moje schopnosti práce s Virtualdubem vedou buď k celku, kde tratím na kvalitě dobrých avi a kde jsou tedy limitujícím činitelem parametry nejhoršího videa a nebo (častěji) k avi, kde jsou videa s malou velikostí obrazu v podstatě bez manuálního zásahu (zmenšení rozlišení) během projekce nedívatelná.

\/

Napadlo mě proto, zda neexistuje nějaký plugin nebo přímo avi joiner, který by uměl ze skupiny avi souborů vybrat ten s největší velikostí obrazu a ostatní umísťovat (s pochopitelnou následnou konverzí) do například černého pozadí velikosti příslušného avi největšího obrazu. Nebo to jde i jinak? Poraďte, prosím.
:-?
Též by mě zajímalo, zda existuje nějaký doplněk, pomocí kterého mohu ve virtualdubu do avi vkládat na určitá místa "černé mezisekvence" mezi jednotlivé scény.

Děkuji za jakoukoliv pomoc! 8-)
Whitejoker (616)|13.8.2006 18:27
Ve VirtualDub-u všechny videa s menším rozlišením udějej jako resize na tu největší velikost, samozřejmě s nastavením ostatních parametrů stejně (frame rate, typ zvuku) a pak to ve Vd pospojuj. Tím zachováš kvalitu těch s větším rozlišením a mírně zhoršíš kvalitu těch horších. Můžeš ještě po resize požít nějaký deblocker filtr (odstraňuje makrobloky).