Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung DVD-HR737 - nepamata si Video Output RGB

ace960 (394)|12.8.2006 17:39
Nazdar, rekorder si po vypnuti (cez dialkove ovladanie do standby) nepamata nastavenie video vystupu RGB. Vzdy po zapnuti je nastaveny Component aj ked som predtym nastavil RGB. Pri prepnuti na RGB pristroj zareaguje a obraz je poznatelne lepsi (lepsie farby, stabilita obrazu). Zapojenie mam cez plne osadeny SCART kabel priamo do TV. S tymto kablom a TV si iny prehravac RGB pamata. Ostatne nastavenia si Samsung rekorder pamata.

Zistil som, ze ked mam zapnutu volbu Quick Recording tak si pristroj RGB volbu pamata ale vtedy je spotreba pristroja vyssia, co nie je zelane, kedze uz spotreba v standardnom vypnutom stave je dost vysoka (podla jednej dokumentacie 4,3W, podla inej nieco cez 2W).

Inak som s rekorderom spokojny a nerad by som ho vracal tak dufam, ze sa riesenie najde. Mozete mi poradit, ci niekde robim chybu alebo ci neexistuje novy firmware, ktory by tento problem riesil? Ocenil by som ak niekto vlastni tento rekorde a mohol by vyskusat u seba, cim by sa mohlo potvrdit ci sa nejedna o poruchu na mojom kuse alebo ci sa jedna o chybu vo vsetkych rekorderoch.

==
Ziskal som neoficialne firmware, ktory problem riesi. Oficialne podpora zo strany Samsungu je biedna, nehovoriac o tom, ze na ma hovorili viac po madarsky ako po slovensky ale to nesuvisi s technickym problemom.
imported_jozo (82)|4.11.2006 21:26
Ja man HR735 a to iste s RGB, co je ale horsie blbne mi AV2 ext a DV vstup a to tak ze raz ide obraz dnu inokedy nie , pritom zvuk je ok aj riadenieDV kamery, chce to asi zresetovat, ale neviem akou kombinaciou tlacitok. prosim Ta a kde si zohnal neof. firmware, daj link, dik
merli (4)|7.11.2006 16:17
Prosim ta vystav niekde ten firmware ak mozes ... Dik.
BTW: aky chipset ma ta 737-ka na prehravanie DivX.
hanoj2 (19)|12.11.2006 09:22
Chěl bych koupit tento rekordér.Vím,že za ty prachy to nebude žádná špičková kvalita,ale chci ho používat jen na nahrávání filmů do HDD z TV a občas případné vypálení na DVD.A taky mi jde o HDMI.Je přístroj spolehlivý v tomto směru? Také mě zajímá,jaká je možnost editace,vystřižení reklam,úprava začátku a konce filmu,atd.Doporučili byste mi tento přístroj?Více peněz nechci za rekordér dávat. Díky!
ace960 (394)|12.11.2006 21:20
...nejak mi neprisla notifikacia mailom, ze su tu nove prispevky

jozo, merli: firmware by som nerad vystavoval niekde na web, ked tak mi napiste sz a dohodneme sa (jozovi som tusim aj pisal sz)

neviem aky chipset ma na divx (ale ziadna slava oproti zoran vadis 7xx co som mal v cyberhome 46x)

hanoj2:
- nahravanie klasickeho tv vysielania je v pohode, pouzivam 99% casove nahravanie cez a nahra co ma, nema to showview ak to nahodou pouzivas, ked prebieha nacasovane nahravanie tak sa neda so zariadenim nic robit (ako pustat nahrate veci apod).
- vypalenie na dvd je ok, podla manualu to ma 16x napalovacku ale plne dvd pali 30 minut takze to bude velmi pomala rychlost ale zaznam je ok a to je dolezitejsie ako rychlost, pali len dvd-r a dvd-rw
- hdmi - nemam odskusane, mam tv bez hdmi
- editacia - nahravka sa da rozdelit na dve casti (split) alebo sa da cast rovno vymazat, velmi nepouzivam (nahravku vacsinou pozriem a vymazem), je to trochu nemotorne, automaticke strihanie reklamy to nema
- suhrn - na 100% by som pristroj neodporucal ale neviem co ine by som bral :-(
imported_jozo (82)|13.11.2006 19:33
poslal som ti mail na SZ
jaydoo (542)|25.1.2007 00:06
kde si zohnal firmware ? ja mam samsung DVD HR721 a zhanam nejaky novsi fw.