Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Automatické instalace v XP

exTNT (1421)|11.8.2006 07:10
Zdar, čuju nějakou čertovinu... :-?
Mám dva počítače a na obou mám u automatických instalací nastaveno "stáhnout a zeptat se". Nicméně se mi v těchto dnech u obou počítačů stalo, že při vypínání se mně wokna zeptaly jestli chci "nainstalovat nové aktualizace a vypnout" - a to se mi fakt nelíbí \/ , protože nevím, co mi chtěj nacpat do poče.
Trochu jsem pátral, ale zatím jsem řešení nenašel a tak se ptám: nevíte někdo, jak teď zobrazit, co se má instalovat (ikonka v systémový liště se prostě vůbec neobjevila) a nebo aspoň kam ty podělaný wokna stahujou ty svoje instalace, abych to promazal? :-G
Díky za každou radu.
Diablo (668)|11.8.2006 07:17
exTNT
Musíš si ručně vybrat aktualizace na http://windowsupdate.microsoft.com/


:-!!!
Pitomec (10211)|11.8.2006 07:25
[quote=exTNT]Zdar, čuju nějakou čertovinu... :-?
Mám dva počítače a na obou mám u automatických instalací nastaveno "stáhnout a zeptat se". Nicméně se mi v těchto dnech u obou počítačů stalo, že při vypínání se mně wokna zeptaly jestli chci "nainstalovat nové aktualizace a vypnout" - a to se mi fakt nelíbí \/ , protože nevím, co mi chtěj nacpat do poče.
Trochu jsem pátral, ale zatím jsem řešení nenašel a tak se ptám: nevíte někdo, jak teď zobrazit, co se má instalovat (ikonka v systémový liště se prostě vůbec neobjevila) a nebo aspoň kam ty podělaný wokna stahujou ty svoje instalace, abych to promazal? :-G
Díky za každou radu.[/quote]
To mně taky dělá, ale nicméně si můžu ještě vybrat co chci instalovat ("Windows Genuine Advantage Validaton Tool" samozřejmě NE :-E )
gspot_187.gif
exTNT (1421)|11.8.2006 07:36
[quote=Pitomec][quote=exTNT]Zdar, čuju nějakou čertovinu... :-?
Mám dva počítače a na obou mám u automatických instalací nastaveno "stáhnout a zeptat se". Nicméně se mi v těchto dnech u obou počítačů stalo, že při vypínání se mně wokna zeptaly jestli chci "nainstalovat nové aktualizace a vypnout" - a to se mi fakt nelíbí \/ , protože nevím, co mi chtěj nacpat do poče.
Trochu jsem pátral, ale zatím jsem řešení nenašel a tak se ptám: nevíte někdo, jak teď zobrazit, co se má instalovat (ikonka v systémový liště se prostě vůbec neobjevila) a nebo aspoň kam ty podělaný wokna stahujou ty svoje instalace, abych to promazal? :-G
Díky za každou radu.[/quote]
To mně taky dělá, ale nicméně si můžu ještě vybrat co chci instalovat ("Windows Genuine Advantage Validaton Tool" samozřejmě NE :-E )[/quote]
No právě - když se mi objeví ikonka, že jsou k dispozici nový instalace, tak pak si můžu vybrat express nebo custom a když si vyberu custom, tak si prohlídnu co se bude instalovat - což běžně používám. Ale trochu se obávám, že když odkliknu "nainstalovat aktualizace a vypnout" v tom vypínacím dialogu, tak se to prostě nainstalí všechno. Což bych jaksi nerad... :BB:
exTNT (1421)|11.8.2006 07:37
[quote=Diablo]exTNT
Musíš si ručně vybrat aktualizace na http://windowsupdate.microsoft.com/


:-!!![/quote]
Dík za radu - je mi jasný, že když to zkusím, první instalace, kterou mi to vnutí, bude Windows Genuine disAdvantage... :-k
Diablo (668)|11.8.2006 08:25
exTNT
Nic Ti nevnutí. Zatrhneš si co chceš stáhnout/nainstalovat a co nechceš. :-R
Jen blázen autamaticky stahuje/instaluje aktualizace. :-I


:-!!!
exTNT (1421)|11.8.2006 08:45
Diablo
Bohužel se mýlíš, a to hned dvakrát:

Koukej, co mi chce windowsupdate.mrchosoft.com instalovat, aby mně pustil k ostatním aktualizacím:


A koukej, jak mám nastavený automatický instalace:


[color=red]A včil mudruj...[/color]
jojto (865)|11.8.2006 08:56
Prave vcera som to robil. Pockaj chvilu, hladam to...

edit: riesil som to ext. softom na vypnutie WGA, myslim, ze to ide aj v registroch,este to testujem na straasne pomalom PC.....UZ TO JE

Nainstaluj: http://rapidshare.de/files/28976670/WindowsXP-KB905474-x86-1.5.540.0-noWGA.exe.html a restartuj. Custom,aktualizuj vsetky kriticke a potom uz da pokoj.

edit2: Tu je ako tu hlasku vypnut cez registre: http://labnol.blogspot.com/2006/04/workarounds-to-disable-non-genuine.html
exTNT (1421)|11.8.2006 08:57
jojto
Super, díky, čekám... :BB:
Pitomec (10211)|11.8.2006 09:07
exTNT (1421)|11.8.2006 09:17
Pitomec
No a co myslíš, že jsem kliknul? Kdybych kliknul Expres, tak asi těžku uvidím Detaily toho, co se mi má nainstalovat. :-I

Diablo, Pitomec
Díky za snahu, ale neraďte mi triviality, který dělám stejně automaticky, jako že dejchám, to mi skutečně nepomůže... :BB:

Potřebuju se dostat z týhle šlamastyky:

Přestože mám aktualizace nastavený tak, jak je uvedeno výše, tzn. "zeptat, pak stahovat a instalovat", stejně na mně vybafla tahle hláška a to se mi nechce líbit, protože si myslím, že mi wokna chtěj nanutit ten svůj Genuine Advantage sajrajt... :((
jojto (865)|11.8.2006 09:42
exTNT
Nevrav mi, ze Ti to nejde podla toho co som napisal... 9-)
Tean (410)|11.8.2006 10:19
[quote=exTNT] a nebo aspoň kam ty podělaný wokna stahujou ty svoje instalace, abych to promazal? :-G
[/quote]
clee (6592)|11.8.2006 10:33
aktualizace dou odinstalovat normalne z add/remove programs kdyz nahore zatrhnes view updates
exTNT (1421)|11.8.2006 10:40
[quote=jojto]exTNT
Nevrav mi, ze Ti to nejde podla toho co som napisal... 9-)[/quote]
Sem čekal na novej příspěvek a nenapadlo mně, že to dáš jako edit do toho původního, ergo jsem to neviděl. Nyčko už jsem v rachotě, tak se na to kouknu, až se zase dostanu dom. Každopádně díky moc!
Pitomec (10211)|11.8.2006 10:42
"Windows Genuine Advantage Validaton Tool" normálně odinstalovat zrovna nejde.
exTNT (1421)|11.8.2006 10:44
[quote=clee]aktualizace dou odinstalovat normalne z add/remove programs kdyz nahore zatrhnes view updates[/quote]
Některý... Ale mně jde principielně o to, že NECHCI, aby mi tam wokna vůbec něco instalovaly, když nevím, co to je. A jak jsem psal - automatický aktualizace mám povolený jenom jako informaci o tom, že jsou nějaký dostupný, takže mně totálně vadí, že se mi něco od woken stáhlo do kompu a chce se to při vypnutí instalovat, aniž bych měl jakoukoli šanci zjistit co to je a případně říct, že to instalovat nechci. Napadá mně jedinej důvod - Bill mi chce vnutit svůj Genuine Advantage Shit... :(( :(( :((
Pitomec (10211)|11.8.2006 10:49
[quote=exTNT]Pitomec
No a co myslíš, že jsem kliknul? Kdybych kliknul Expres, tak asi těžku uvidím Detaily toho, co se mi má nainstalovat. :-I [/quote]
Když klikneš na Custom, tak se ti objeví toto a můžeš si vybrat co chceš instalovat a co ne.

exTNT (1421)|11.8.2006 10:49
Tean
Kristepane, další kdo si myslí, že jsem snad po operaci mozku... Jednak je tohle ještě větší trivialita, než ty co se tu už objevily, jednak se při odinstalaci nespoléhám na ten woknovskej krám, ale používám TuneUp Utilities, který odinstalovávaj skutečně důkladně.

Teď už jenom čekám, až mi někdo vysvětlí jak se vlastně zapíná a vypíná počítač. :-I :-E
jojto (865)|11.8.2006 10:57
exTNT

Chcem Ta upozornit, ze bez WGA nefunguje Windows update! Najnovsia ver. WGA ide cez Eulu (posiela info Microsoftu). Ten navod co som Ti uviedol iba odchadza otravnu hlasku na obrazovke, ale instalacii WGA sa nevyhnes. Bud nechaj tak, alebo sa s tym zmier :-((
exTNT (1421)|11.8.2006 11:02
Pitomec
Díky, ale fakt si nerozumíme - abych mohl začít používat online windows update, musel bych si napřed nainstalovat windows genuine advantage (WGA). To je obsahem sdělení na první tapetě, kterou jsem vložil v 8:45. K té obrazovce jsem se dostal poté, co jsem si na předchozí stránce (Tvůj post 9:07) kliknul na "Custom" (na Tvém obrázku "Vlastní").
Takže: abych viděl všechny dostupné aktualizace, jako na Tvém posledním obrázku, musel bych si napřed nainstalovat WGA - což mně netěší.

Prinicipielně by mi stačilo, kdybych:
a) věděl do kterýho (temp?) adresáře si wokna stahujou aktualizace před tím, než nabídnou jejich instalaci, tzn. odkud se bude instalovat ten sajrajt, pokud bych kliknul "Turn Off to install important updates...". Páč kdybych to věděl, tak tu instalaci smáznu a Bill utře lusku.
b) věděl kde si vytáhnout seznam toho, co mi chtěj wokna instalovat, a tam si odzašrtnul, co si nepřeju - tedy ekvivalent běžné situace, která nastane po rozkliknutí ikony automatických aktualizací v systémové liště.

Obávám se, že jiné rady, než odpovědi na dvě výše postulované otázky, můj problém neřeší... :BB:
jojto (865)|11.8.2006 11:10
Alebo si ten WGA nainstalovat a potom ho odstranit (v tom druhom linku co som daval) :-D
Pitomec (10211)|11.8.2006 11:10
[quote=jojto]exTNT

Chcem Ta upozornit, ze bez WGA nefunguje Windows update! Najnovsia ver. WGA ide cez Eulu (posiela info Microsoftu). Ten navod co som Ti uviedol iba odchadza otravnu hlasku na obrazovke, ale instalacii WGA sa nevyhnes. Bud nechaj tak, alebo sa s tym zmier :-(([/quote]
Proč by ses tomu nevyhnul? Stačí když to nevybereš a hotovo.

jojto (865)|11.8.2006 11:15
Pitomec

Ale potom ti nepojde update, takze si ho posleze musis znova nainstalovat. A Microsoftu odosielas udaje prave pri tej kontrole aktualizacii, takze dodatocne odinstalovanie je zbytocne!
Pitomec (10211)|11.8.2006 11:15
[quote=exTNT]Pitomec
Díky, ale fakt si nerozumíme - abych mohl začít používat online windows update, musel bych si napřed nainstalovat windows genuine advantage (WGA). To je obsahem sdělení na první tapetě, kterou jsem vložil v 8:45. K té obrazovce jsem se dostal poté, co jsem si na předchozí stránce (Tvůj post 9:07) kliknul na "Custom" (na Tvém obrázku "Vlastní").
Takže: abych viděl všechny dostupné aktualizace, jako na Tvém posledním obrázku, musel bych si napřed nainstalovat WGA - což mně netěší.

Prinicipielně by mi stačilo, kdybych:
a) věděl do kterýho (temp?) adresáře si wokna stahujou aktualizace před tím, než nabídnou jejich instalaci, tzn. odkud se bude instalovat ten sajrajt, pokud bych kliknul "Turn Off to install important updates...". Páč kdybych to věděl, tak tu instalaci smáznu a Bill utře lusku.
b) věděl kde si vytáhnout seznam toho, co mi chtěj wokna instalovat, a tam si odzašrtnul, co si nepřeju - tedy ekvivalent běžné situace, která nastane po rozkliknutí ikony automatických aktualizací v systémové liště.

Obávám se, že jiné rady, než odpovědi na dvě výše postulované otázky, můj problém neřeší... :BB:[/quote]
To si klidně nainstaluj, protože v nouzovým režimu to přepíšeš knihovnou, která se všude válí na netu. A nic dalšího na ověření pravosti už do PC cpát nemusíš, viz poslední můj obrázek kde je vidět, že tu "High-priority" aktualizaci nemám zaškrnutou a nic se neděje a ostatní aktualizace jsou normálně přístupné.
Pitomec (10211)|11.8.2006 11:17
[quote=jojto]Pitomec

Ale potom ti nepojde update, takze si ho posleze musis znova nainstalovat. A Microsoftu odosielas udaje prave pri tej kontrole aktualizacii, takze dodatocne odinstalovanie je zbytocne![/quote]
A proč by mně nejel? Vždyť se na ten obrázek (v první části) podívej a sám vidíš, že aktualizace normálně jdou...
jojto (865)|11.8.2006 11:26
Pitomec

Ale ved Ty ten WGA mas nainstalovany! To je moznost obnovy skrytych aktualizacii. Ja v tom Restore hidden updates nemam nic, pretoze som ho neinstaloval.
exTNT (1421)|11.8.2006 11:48
Dobrý, je to jedno, večer se na to doma podívám, díky všem za pomoc a rady. :BB:
clee (6592)|11.8.2006 11:49
staci corporate cisilko a de vsechno 8-)
stayman (12393)|11.8.2006 12:06
[quote=clee]staci corporate cisilko a de vsechno 8-)[/quote]

Len sa s nim nezabudni pochvalit :((
Pitomec (10211)|11.8.2006 12:13
[quote=jojto]Pitomec

Ale ved Ty ten WGA mas nainstalovany! To je moznost obnovy skrytych aktualizacii. Ja v tom Restore hidden updates nemam nic, pretoze som ho neinstaloval.[/quote]
Ano - jedno mám nainstalovaný (a jak jsem psal, tak sehnat knihovnu, kterou se to přepíše ke spokojenosti uživatele, není problém), ale druhý nainstalovaný nemám.

A možnost obnovy nějakých skrytých aktualizací s tím nemá co dělat: http://www.sezob.cz/navody/w_navody/windows/overeni/overeni_pravosti_windows.htm

A vůbec - návod je tady, tak ať si to LAMY přečtou a šup do koše :-E

http://www.sezob.cz/navody/w_navody/windows/overeni/od_1.3.2006_do_18.5.2006.htm
jojto (865)|11.8.2006 12:30
Pitomec
Ale to je stare. WGA bolo aktualizovane 27. juna a to na co si odkazal neplati.
Pitomec (10211)|11.8.2006 12:48
[quote=jojto]Pitomec
Ale to je stare. WGA bolo aktualizovane 27. juna a to na co si odkazal neplati.[/quote]
Platí to úplně stejně, akorát tu knihovnu musíš mít "čerstvou". Když to někdo neumí, tak ať nafárá do prvního kšeftu a koupí si ty Wokna ofic. - pak nebude muset nic řešit 9-)
clee (6592)|11.8.2006 12:51
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=clee]staci corporate cisilko a de vsechno 8-)[/quote]

Len sa s nim nezabudni pochvalit :(([/quote]

neboj, to tvoje je mi stejne na prd \/ :-E
jojto (865)|11.8.2006 12:57
Pitomec

Ono su tie subory 3 (LegitCheckControl.dll, WgaLogon.dll a WgaTray.exe), ale v zasade mas pravdu, je len ten jeden. Ale bez neho sa nepohnes, javascript, sachovanie v registroch a nastaveni okien nefunguje. :BB:
stayman (12393)|11.8.2006 13:08
[quote=clee]neboj, to tvoje je mi stejne na prd \/ :-E[/quote]

To moje je to prave 8-) a tak mi posli, ktore mas :-E :-E :-E
Pitomec (10211)|11.8.2006 13:11
[quote=jojto]Pitomec

Ono su tie subory 3 (LegitCheckControl.dll, WgaLogon.dll a WgaTray.exe), ale v zasade mas pravdu, je len ten jeden. Ale bez neho sa nepohnes, javascript, sachovanie v registroch a nastaveni okien nefunguje. :BB:[/quote]
Je potřeba ten první a lze ho sehnat na netu během pár vteřin (i ty zbývající dva jsou k mání) 8-)
jojto (865)|11.8.2006 13:14
[quote=Pitomec][quote=jojto]Pitomec

Ono su tie subory 3 (LegitCheckControl.dll, WgaLogon.dll a WgaTray.exe), ale v zasade mas pravdu, je len ten jeden. Ale bez neho sa nepohnes, javascript, sachovanie v registroch a nastaveni okien nefunguje. :BB:[/quote]
Je potřeba ten první a lze ho sehnat na netu během pár vteřin (i ty zbývající dva jsou k mání) 8-)[/quote]

jj len musi byt ver. 1.5.540.0 B-)
Pitomec (10211)|11.8.2006 13:16
Já používám 1.5.530.0 a dokonce prošla i testem pravosti (ale jenom na CZ Woknech) :-D
clee (6592)|11.8.2006 13:23
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=clee]neboj, to tvoje je mi stejne na prd \/ :-E[/quote]

To moje je to prave 8-) a tak mi posli, ktore mas :-E :-E :-E[/quote]

jo to urcite a ty ho vyvesis na ru-board 9-) :-k :-E
stayman (12393)|11.8.2006 14:05
clee
Tvoje prizemne spravanie mi nijak nie je divne, preco? :-? Asi preto, ze viem co mas za zaujmy :-E :-E :-E
clee (6592)|11.8.2006 15:33
8-)