Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

koupě starší Bety

adagio (47)|9.8.2006 16:00
Ahoj, prosím nemá někdo tušení, kde by se dala sehnat nějaká starší, ale funkční Beta (recorder) a případně orientační cenu, za kterou by se vůbec dala pořídit? (nemám žádnou představu)
Díky
clee (6592)|9.8.2006 16:05
adagio (47)|9.8.2006 21:36
Děkuju !
adagio (47)|9.8.2006 21:48
Ještě bych poprosil o nějaké rady v případě, že bych si nějakou takovou starší Betu koupil. Pokud jsem se dobře díval, měla by se dát sehnat třeba kolem 6 tisíc. Je to doufám ono? :-)

Nerozumím tomu, jak se které rekordéry liší (počty stop apod.)

Může mi prosím ještě někdo vysvětlit, jaký typ přístroje zakoupit, pokud potřebuji pouze nějaká krátká videa (jen stereo zvuk) nahrávat z PC střižny na Beta kazetu a nejlepší způsob zapojení?

Mám Canopus Raptora a Premiéru, dosud jsem vždy exportoval pouze do souborů nebo na miniDV. Lze tedy nějak jednoduše na analogové výstupy z raptora, které jinak používám pro náhled na TV, připojit přímo do Bety a nahrávat?

Je nějaký postup, který bych měl při záznamu dodržet, aby výsledná kazeta byla v nějakých TV standardech a normách?

(Výsledek budu dávat do televizí)

Díky moc za rady a zkušenosti.
clee (6592)|9.8.2006 23:55
na nahravani na betacam potrebujes komponentni vystup (pro plny vyuziti, samo ze to tam muzes hnat kompozitem ale na to je beta docela draha sranda) jinak nevim kde si vzal 6 tisic, ja vidim ceny 40 tisic a vejs, nezapominej ze to musi bejt Betacam SP!!
adagio (47)|10.8.2006 01:55
aha, tak to jsem čuměl někam jinam. ok, díky.
Pitomec (10211)|10.8.2006 11:55
Někdy je lepší si to nechat přepsat do Bety (z DV/DVCAM) někde jinde, než se s tím otravovat sám.
Podmínky přejímky programů se pak dozvíš v každé TV.
clee (6592)|10.8.2006 12:09
jo behat s nekam s kazdou dv kazetou a calovat za kazdej prepis by me neotravovalo vubec :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E
Pitomec (10211)|10.8.2006 12:17
[quote=clee]jo behat s nekam s kazdou dv kazetou a calovat za kazdej prepis by me neotravovalo vubec :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E[/quote]
Kolik si myslíš, že toho ten tazatel potřebuješ přepsat? Kdyby nějaký kvantum, tak už tu Betu dávno má, a že by zrovna teď zakládal nový studio a vybavoval se technikou, no to může napadnout akorát vola 9-) 9-) 9-) 9-) 9-)
adagio (47)|10.8.2006 13:17
tak tak, je to pro mě jen velmi ojedinělý případ. Myslel jsem, že kdyby nějaká stará Beta stála třeba do deseti litrů a záznam na ní byl jednoduchej jako na video, tak bych do toho i šel. Takhle to asi nemá smysl. Střižna myslím stejně nemá ani ten YUV výstup. Pak co stojej kazety apod... Štve mě to, protože si myslím, že stejně budou brzo TV digitální, tak proč nejsou schopni něco převzít třeba na CD jako AVI nebo aspoň tu miniDV? V tuhle dobu si kupovat Betu za vysoký peníze asi fakt nemá smysl. Vzpomínám jak to bylo na rádiích. Jediný platný medium byla DATka nebo minidisk a kde jim je dneska konec??

Nemá tedy někdo tip na levný přepis třeba miniDV-BETA SP? Kolik to tak stojí? (cca 60 sec videa)

Dik
clee (6592)|10.8.2006 13:27
[quote=Pitomec][quote=clee]jo behat s nekam s kazdou dv kazetou a calovat za kazdej prepis by me neotravovalo vubec :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E[/quote]
Kolik si myslíš, že toho ten tazatel potřebuješ přepsat? Kdyby nějaký kvantum, tak už tu Betu dávno má, a že by zrovna teď zakládal nový studio a vybavoval se technikou, no to může napadnout akorát vola 9-) 9-) 9-) 9-) 9-)[/quote]

ja nemluvil o tazatelovi :-E :-E :-E
Pitomec (10211)|10.8.2006 13:28
[quote=adagio]tak tak, je to pro mě jen velmi ojedinělý případ. Myslel jsem, že kdyby nějaká stará Beta stála třeba do deseti litrů a záznam na ní byl jednoduchej jako na video, tak bych do toho i šel. Takhle to asi nemá smysl. Střižna myslím stejně nemá ani ten YUV výstup. Pak co stojej kazety apod... Štve mě to, protože si myslím, že stejně budou brzo TV digitální, tak proč nejsou schopni něco převzít třeba na CD jako AVI nebo aspoň tu miniDV? V tuhle dobu si kupovat Betu za vysoký peníze asi fakt nemá smysl. Vzpomínám jak to bylo na rádiích. Jediný platný medium byla DATka nebo minidisk a kde jim je dneska konec??

Nemá tedy někdo tip na levný přepis třeba miniDV-BETA SP? Kolik to tak stojí? (cca 60 sec videa)

Dik[/quote]
A v jaké lokalitě? Já si do Bety nechával přepisovat v Blansku a za nějakých 5 minut záznamu sem dal maníkovi pětikilo (byl ochoten to udělat na počkání a ještě večer).
Pitomec (10211)|10.8.2006 13:29
[quote=clee][quote=Pitomec][quote=clee]jo behat s nekam s kazdou dv kazetou a calovat za kazdej prepis by me neotravovalo vubec :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E[/quote]
Kolik si myslíš, že toho ten tazatel potřebuješ přepsat? Kdyby nějaký kvantum, tak už tu Betu dávno má, a že by zrovna teď zakládal nový studio a vybavoval se technikou, no to může napadnout akorát vola 9-) 9-) 9-) 9-) 9-)[/quote]

ja nemluvil o tazatelovi :-E :-E :-E[/quote]
To mně taky mohlo dojít, že zase nemluvíš k tématu :-E
clee (6592)|10.8.2006 13:50
[quote=Pitomec][quote=adagio]tak tak, je to pro mě jen velmi ojedinělý případ. Myslel jsem, že kdyby nějaká stará Beta stála třeba do deseti litrů a záznam na ní byl jednoduchej jako na video, tak bych do toho i šel. Takhle to asi nemá smysl. Střižna myslím stejně nemá ani ten YUV výstup. Pak co stojej kazety apod... Štve mě to, protože si myslím, že stejně budou brzo TV digitální, tak proč nejsou schopni něco převzít třeba na CD jako AVI nebo aspoň tu miniDV? V tuhle dobu si kupovat Betu za vysoký peníze asi fakt nemá smysl. Vzpomínám jak to bylo na rádiích. Jediný platný medium byla DATka nebo minidisk a kde jim je dneska konec??

Nemá tedy někdo tip na levný přepis třeba miniDV-BETA SP? Kolik to tak stojí? (cca 60 sec videa)

Dik[/quote]
A v jaké lokalitě? Já si do Bety nechával přepisovat v Blansku a za nějakých 5 minut záznamu sem dal maníkovi pětikilo (byl ochoten to udělat na počkání a ještě večer).[/quote]

no vidis a ja bych ti to udelal za pivo a klidne hned :-E :-E :-E :-E
Pitomec (10211)|10.8.2006 14:08
Až na tu cestu za min. 1500Kč a nervy na D1 9-)
clee (6592)|10.8.2006 14:15
no to je uz tvuj problem :-E
Pitomec (10211)|10.8.2006 14:28
Však taky proto k tobě nejezdím :-E :-E :-E
clee (6592)|10.8.2006 14:35
no to by mi este schazelo 9-)

adagio
http://www.google.com/search?q=prepisy+betacam
Pitomec (10211)|10.8.2006 14:37
Aspoň by ti ten humus-Budvar někdo konečně vylil na hlavu :-E
clee (6592)|10.8.2006 15:06
http://www.budvar.cz/img/other-page/galerie/Znacka-Budvar/Budvar-dnes/100.jpg

tyhle cerny kamaradi se vylejvaj dost blbe :-E btw. tedka mam narazenej PU i 12° BB :BB: :-E
Pitomec (10211)|10.8.2006 15:08
Konečně dostáváš rozum - za ten PU máš pochvalu :BB:
adagio (47)|10.8.2006 15:13
nojo vlastně... lokalita - Praha - nejlíp centrum.
PavelP_tvf (13)|10.8.2006 18:00
Pokud byste si přístroj Betacam SP koupil, s vaší konfigurací střižny byste stejně nedocílil standardního záznamu, tj. aby pořad začínal přesně v 10:00:00:00, jak požaduje např. ČT. Na to byste si musel koupit střihový videomagnetofon a vaše střižna by ho musela dokázat po RS-422 řídit. Pro Premieru 6.5 takový plugin existoval, ale Premiéra se trefila přesně až na několikátý pokus.

PP
adagio (47)|10.8.2006 18:21
jj, děkuji. Myslím, že myšlenku nákupu Bety jsem už vzdal. Pořizovací cenu bych stejně vykompenzoval až tak při padesátým placeným přepisu a ani hardware ani zkušenosti na to nemám. Takže se tedy pokusím někoho sehnat. Ale dávat 1200,- za přepis 30 sec. videa je trochu dost. Proč jsem si radši nezaložil studio na přepisy..., koukám, že si za ty 2 zmáčknutí tlačítek chlapci vydělaj víc, než tvůrce toho přepisovaného videa...
clee (6592)|10.8.2006 19:00
jo to je fakt, bez timecodu je to k nicemu, na prepisech se da poradne vydelat, to muzu jedine potvrdit :-E