Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Otázky ohľadom Vegas

batis (50)|8.8.2006 16:25
1. Existuje vo Vegas 6d niečo také ako renderovanie efektov, titulkov.... na pozadí bez toho aby som to musel aktivovať?
2. Dá sa v timeline nastaviť aby mi každý event zobrazoval len začiatočný snímok (podobne ako Studio)?
3. Ako zariadiť aby keď kliknem na video event označilo video ako aj audio stopu?
4.Ako prispôsobím veľkosť náhľadu svojim požiadavkám? Auto je príliš malé, Full príliš veľké.
5. Prečo mi seká video v náhľade (good auto) keď: P IV 3.0 GHz, 1 GB RAM, Sapphire Radeon X1300 Pro 256 MB?
stayman (12393)|8.8.2006 16:37
1. Mozno nejakym skriptom, ale selectivny rendering sa kazdym posunutim vyrusi, takze je to bezpredmetne, navyse ja renderujem az ked mam hotovy cely projekt, dovtedy to menim, az potom to ma zmysel.
2. Bud nic, alebo vsetky, ostatne si predsa nevsimaj nie?
3. A to kvoli comu? Ak vies pouzivat nastroje, tak by si sa take daco nepytal, predsa striha sa zo zvukom a FX atd su ine pre audio a ine pre video. ale ako som povedal, nastrojom treba rozumiet.
4. Prilis male je cim? Prilis velke? Aky mas monitor :)))))
5. Vegas nevie RT nahlad, pouzivaj AUTO a na efekt ktory potrebujes vidiet prepny na aspon good a pouzivaj RAM preview. P4 3GHz a 1GB RAM nie je nic moc. Grafiku vyuzijes v spojitosti s pluginami, ktore podporuju HW rendering, ale tu mas tiez ubohu.
IvanS (96)|8.8.2006 18:07
[quote]Vegas nevie RT nahlad[/quote]
[quote]P4 3GHz a 1GB RAM nie je nic moc[/quote]

Tak tohle v kombinaci je fakt sila... :-)
Nejak se mi nechce verit, ze by na 3GHz Pentiu nefungovaly v RT alespon VGA nahledy, az TAK blbe optimalizovany ten Vegas prece nemuze byt...
stayman (12393)|8.8.2006 18:28
IvanS
Ty mi pripadas fakt jak pribrzdeny, pisem, ze nevie RT nahlad a ze ma teda pouzivat pouzivat auto a nie good, alebo best, tym myslim, ze to ide plynule, vacsina efektov a prechodov, ale nie je to full nahlad, resp. narocnost sa zvysuje tym nastavenim na best a viac, chapes? Takze pri zlozitejsich efektoch, alebo tych vyssich nastaveniach mu doporucujem zase RAM preview, ten je RT tak, ako si ho nastavis, teda aj full a zavisi od velkosti RAM (jak fyzickej, tak navolenej v preferenciach).

PS: doporucujem zase skusit a potom vraviet, ci moze, alebo nie.
Alf (888)|8.8.2006 18:52
Malý dodatek k bodu 5 Stayova příspěvku. Je to úměrné počtu použitých filtrů. Pokud pustíš video bez filtrů, můžeš klidně dát náhled Best (Full) a obraz se sekat nebude. Čím víc filtrů použiješ, tím víc musíš slevit z nároků na náhled, protože potom P IV/3GHz opravdu není žádný zázrak.
IvanS (96)|9.8.2006 01:02
No, to je prave duvod, proc pouzivam Edius. At nezacnou nejake hadky - ja nerikam, ze nektery program je lepsi nebo horsi. Ja jen rikam, ze v nekterych vlastnostech je lepsi Edius (urcite realtime vykon), a v nekterych je zase lepsi Vegas (urcite ma vice moznosti). Kazdy podle sveho gusta, potreby, nebo zvyku.

V Ediusu neexistuje nic takoveho, jako AUTO, GOOD, BEST, RAM preview, a pod., takovymi vecmi se tam nikdo nemusi zabyvat. Edius ma obraz vzdy v plne kvalite, a to jak ve VGA nahledu, tak i na FireWire vystupu (tedy pres D/A prevodnik nebo DV kameru klidne na televizi v plnem PALu). Na pocitaci 3GHz pri bezne praci v podstate neni problem zpracovat nekolik stop videa i s filtry, efekty a titulky. Vsechno RT, bez renderingu.

Takze odpovedi by v pripade Ediusu byly:
1. neni nutne, vse je realtime bez renderingu
2. ano, daji se zapnout jen prvni snimky
3. neni nutne, Stayman ma pravdu, zalezi na pouzitych funkcich
4. velikost nahledu se da plynule nastavit podle potreby
5. na 3GHz bez problemu zcela plynule
peco (772)|9.8.2006 07:09
StayMan by €RikŁ€
ten RAM preview sa nastavuje kde ?
Fantas! (3016)|9.8.2006 07:16
peco
vsak psal v preferencich! Hledej kolonku, kde jen napsane slovo RAM, nejsem ted u PC... :-)
peco (772)|9.8.2006 07:20
Fantas!
dekuji moc :-)