Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Gspot nevidí Xvid

JoeBlack (7)|6.8.2006 23:33
Zdravím, z ničeho nic mi na PC přestalo fungovat přehrávání AVI souborů. Každý přehrávač hlásí jiný druh chyby,(WMP např. Program Windows Media Player nemůže přehrát soubor. Přehrávač pravděpodobně nepodporuje tento typ souboru nebo nepodporuje kodek, který byl použit ke komprimaci souboru. Power DVD zase: Nelze najít žádnou kombinaci filtrů pro zobrazení datového proudu.) ale myslím, že problém ukazuje hlavně Gspot, který hlásí, že chybí codec XVID. A ten je instalován jak s codec packu tak ted i samostatně.
Foolproof (2713)|6.8.2006 23:38
Kodek není zaregistrovaný nebo blbě.
mirekv (7169)|7.8.2006 07:04
JoeBlack
Podívej se do Přidat/ubrat programy, jesli tam je, tak jej odinstaluj, stáhni nejnovější verzi (ne z codecpacku) a nainstaluj. Pokud filmy pouze sleduješ, stáhni si FFDShow.
JoeBlack (7)|7.8.2006 20:25
[quote=mirekv]JoeBlack
Podívej se do Přidat/ubrat programy, jesli tam je, tak jej odinstaluj, stáhni nejnovější verzi (ne z codecpacku) a nainstaluj. Pokud filmy pouze sleduješ, stáhni si FFDShow.[/quote]

Takže, odebral jsem veškeré kodeky z Přidat/ubrat programy, restartoval a nainstaloval pouze FFDShow. Problém však stále přetrvává. Přikládám i fotku s Gspotem. Kod chyby (ale z Power DVD) - 80040218 mě směřuje na tento odkaz: http://support.microsoft.com/kb/246294/ , ale to jsem už taky zkoušel. No prostě masakr... :-G

Díky za každou radu
clee (6592)|7.8.2006 20:28
jen jestli nemas nak rozdrbany directshow, treba ve virtualdubu ti to video otevrit jde? zkus preinstalovat directx
Foolproof (2713)|7.8.2006 20:39
Já bych napřed zkusil především GSpot z tohoto století, 2.0 je fakt historická.

Existuje kodekpack, který uznávám, v options si nastavíš co chceš nainstalovat, verze advanced, jeho součástí jsou i utility včetně GSpot 2.52 nebo kolik a jiné.

http://www.cole2k.net/
vlada (3470)|8.8.2006 13:07
JoeBlack
Zkus můj návod na řešení podobných problémů, možná něco z toho zabere.

Já bych ještě zkusil otestovat jak se chovají jiný AVI soubory. Třeba neni vůbec problém v DirectShow dekoderu (kodeky používá pouze VirtualDub, k přehrávání se nepoužívají \/), ale je poškozený AVI splitter.

Přehraje to video třeba MPC? Ten má vlastní AVI splitter. Co na to video hlásí GraphEdit?
Foolproof (2713)|8.8.2006 13:15
[quote=vlada]JoeBlack
(kodeky používá pouze VirtualDub, k přehrávání se nepoužívají \/),hlásí GraphEdit?[/quote]


To jsi se překlepl ne ? Chtěl jsi asi napsat VfW kodeky.


Jinak je to totiž blbost. Sorry.
vlada (3470)|8.8.2006 13:27
V počítačích s OS Windows 98 SE a vejš jsou vedle sebe dva systémy pro video: VfW a DirectShow. VfW pracuje pouze s AVI a používá kodeky (můžeš to upřesnit a napsat VfW kodeky). Systém DirectShow pracuje s libovlnými kontejnery a používá filtry, ty se dělí na splittery (pro kontejner), dekodery (dekomprese zvuku a videa) a ostatní (titulky, DSP atd.). Můžeš to opět upřesnit a naspat, že to jsou DirectShow filtry.

Systém VfW a kodeky používá dneska v podstatě už jenom VirtualDub a AviSynth u AviSource. Všechny přehrávače využívají DirectShow nebo vlastní filtry.

Že plno lidí říká DS filtrům kodeky je fakt, ale není to správně a působí to potom zmatky. Lidi by to měli rozlišovat a plno věcí by se hodně zjednodušilo.

Už jsem četl plno příspěvků, že někdo hledá MP4 kodek. Potom z toho vznikají takovýhle nesmysly.
Foolproof (2713)|8.8.2006 14:12
Ano máš pravdu. ale význam slova kodek je širokou veřejností chápán jako zkratka pro koder-dekoder.I když je to DSFiltr zůstává dekoderem a i tuto funkci vykonává. Pouze odborník rozeznává takové nuance.

Když půjdeš do hloubky, dostaneš se na DMO (DirectMediaObjects) a jsi vlastně zpátky u "kodeků", protože toto v sobě může obsahovat od demultiplexeru přes dekoder a colorspacekonvertor cokoliv, ovšem budeš diskutovat pouze s několika zdatnými jedeinci.

No flame. :-D
JoeBlack (7)|9.8.2006 22:59
Tak v tom návodu jsou opravdu bezva informace a hlavně podané tak, že člověk má hned jasněji. Nicméně problém zůstává ale dostal se do uzžích kolejí. Shrnuto:
1- Ve VD 1413, který je pouze VFW hlásí chybu kodeku viz gif.
2- DX jsem zkoušel instalovat hned jak se chyba objevila (stáhnul jsem nějakou verzi 9c april 2006), ale po otevření hlásí chybu v Dir. Show -gif a na záložce rozhraní toto: Soubor devenum.dll nebyl nalezen.
Nainstalujte nejnovější verzi rozhraní DirectX.
3- GSPOT z http://www.cole2k.net/ hlásí, že kodeky (filtry) jsou viz gif
4- Podle výborného návodu od Vlada, jsem stáhnul prg VLC media player a ten to přehraje v pohodě!!! 9-) avšak má problém s titulkama pointa mi však utíká (snad teda problém ve splitteru?)
5- Zkoušel jsem soubory s koncovkama: mpeg, mpg, wmv, avi - vše stejné

Navíc perlička - stačí jen spustit samotný MPC a spadne s hláškou (stejně jako GraphEdit) -V aplikaci Media Player Classic došlo k problému a je třeba ji zavřít........

Omlouvám se za otravování vím, že by bylo rychlejší přeinstalovat wokna, ale přece jen bych to chtěl opravit a trochu více tomu porozumnět díky.
JoeBlack (7)|9.8.2006 23:01
ještě GSPOT
Devaster (477)|10.8.2006 06:24
vlc to prehra preto lebo si cely render graph buduje sam zo svojich filtrov....
no to vyzera na einstal, neviem o nástroji alebo moznosti ako dat do laty dx
Foolproof (2713)|10.8.2006 11:23
Nevěřím, že spadne GraphEdit, pouze samotný, stejně tak MPC,

Pokud je to pravda je chyba v runtime library, to nemá s kodeky nic společného.

O tom svědčí, že ti chybí enumenátor, zkus ho najít a dokopírovat, třeba se to vzpamatuje.
JoeBlack (7)|10.8.2006 17:55
Vlastně máš trochu pravdu, padá jen taková utilitka, která je u Graph editu - viz GIF (ale MPC padá tak jak píšu)

Graph edit neumím moc používat ale jak dám File\Render media file vyberu avi a skončí taky na hlášce, která je přiložena v příloze :-((
JoeBlack (7)|10.8.2006 18:01
A tohle si nejsem moc jistý:
BIOS enumenator: Operace v BIOSu, která sděluje systému, jaký hardware typu Plug&Play je nainstalovaný.
vlada (3470)|10.8.2006 18:51
Těžko říct, kde je problém. Zkusil bych přeinstalovat ještě ovladače grafický karty a doinstalovat splitter (nezapomeň zaškrtnou podporu pro AVI).

Ale jsetli stejně zlobí i ostatní videa (MPEG, WMV), tak to vypadá na zhroucení celého DirectShow. To, že hraje VLC v pohodě, svědčí, že grafika neni úplně v háji. Titulky jsou bohužel slabinou tohoto přehrávače, ale v zásadě by měly fungovat. Ještě je možné dát šanci MPUI (GUI pro MPlayer).

V tomhle případě to ale vypadá opravdu na přeinstalování oken. Neni možná nutná komplet čistá instalace, jenom přeinstalovat stávající systém. Mimochodem jakou máš verzi Windows?
Foolproof (2713)|10.8.2006 20:15
Chybí ti enumenator, jak jsem psal.

Dokopíruj do systemového adresáře soubor devenum.dll potom uvidíš.
vlada (3470)|11.8.2006 09:53
[quote=Foolproof]Ano máš pravdu. ale význam slova kodek je širokou veřejností chápán jako zkratka pro koder-dekoder.I když je to DSFiltr zůstává dekoderem a i tuto funkci vykonává. Pouze odborník rozeznává takové nuance.[/quote]

No u DS filtrů právě ta podstat "kodeku" často chybí. Většinou to jsou pouze dekodery, občas narazíš na enkoder, potom tu jsou splittery, muxery a další filtry. Ale aby nějaký filtr komprimoval i dekomprimoval jsem ještě neviděl. Myslím si, že přílišný zjednodušení problému neprospěje nikomu. Kolikrát už jsi tu viděl někoho brečet, že mu nefunguje VirtualDub, protože neotevře video, který mu ve WMP hraje? Ty lidi vůbec nemají šajn, že existujou VfW kodeky a DS filtry a že se to nějak liší.

Já jsem spíš slyšel používat slovo kodek ve smyslu "formát" nebo "cli enkoder". V zájmu zjednodušení se podle mě často dostaneš do situace, kdy dotyčnýho zcela zmateš namísto aby problém pochopil. Když slyšim spojení "formát DivX", tak se mi otevírá kudla v kapse.


[quote=Foolproof]Když půjdeš do hloubky, dostaneš se na DMO (DirectMediaObjects) a jsi vlastně zpátky u "kodeků", protože toto v sobě může obsahovat od demultiplexeru přes dekoder a colorspacekonvertor cokoliv, ovšem budeš diskutovat pouze s několika zdatnými jedeinci.

No flame. :-D[/quote]

Tohle už ale nemusí koncového uživatele trápit, nicméně znát rozdíl mezi filtry a kodeky je podle mě poměrně důležité.
JoeBlack (7)|12.8.2006 20:31
Tak jsem nainstaloval spliter, dokopčil ten chybějící soubor devenum.dll a je to stejné, tak mi nezbyde asi nic jiného jako format c:
Akorát teda dxdiag už nehlásí, že chybí devenum.dll, ale pořád hlásí chybu v directshow a to se asi nainstalovat zvlášt nedá...

Dík za pomoc
vlada (3470)|13.8.2006 21:21
JoeBlack
Jak už jsem psal, možná nebude nutný formát a nová instalace, ale stačí přeinstalovat tu současnou. Ale je to tak 50 na 50, že to pomůže.
stayman (12393)|13.8.2006 23:51
Nainstaluj si najnovsi DivX6.3 a mas po problemoch s nejakym Xshitom :-k \/
vlada (3470)|14.8.2006 07:13
A jsi si jistý, že to pomůže nebo si jenom potřeboval napsat nějaký SHIT?
stayman (12393)|14.8.2006 07:58
jj, po cele roky :-)