Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachytavani z analog kamery, kvalita

NoeUO (7)|6.8.2006 12:34
mam Winfast 2000EXP, pokud pripojim kameru, obraz nejni ostry tak jak jsem cekal, barvy nejsou dobre a podobne.

Kdyz mam nastaveny barvy v "primem prenosu" a zachytávam tak jsou ve vysledne nahravce hodnoty svetlosti a kontrastu jinak.

pouzivam PVR.

Existuje jiny pokud mozno kvalitbnejsi pogram pro zachytavaní z Winfastu? diky za rady
Bullback (352)|11.8.2006 15:46
To dělá asi grafárna, jinak u dobrejch ovládačů jde vše nastavit.
Ivo Mašek (10205)|11.8.2006 19:43
[quote]Existuje jiny pokud mozno kvalitbnejsi pogram pro zachytavaní z Winfastu? diky za rady [/quote]
Pokud máš model Deluxe, tak ano., pokud máš model Expert, tak ne.
Já s tím problém nemám (model Expert), takže bych to opravdu viděl na tu grafárnu.
Foolproof (2713)|11.8.2006 20:38
To nemá WDM nebo BDA ovladač ?

Jedině tak bych chápal, že neexistuje.
Ivo Mašek (10205)|11.8.2006 21:11
Ten PVR od Leadteka to samozřejmě umí. Ale tazatel chce alternativu. (asi mu to bude stejně na nic - chyba není v softwaru tuneru)
Foolproof (2713)|11.8.2006 21:26
Hm..

Já jsem to myslel tak, že pokud se to objeví jako device v systemu, mohu použít naprosto cokoliv, na kvalitu obrazu tuner přímý vliv nemá, ale víc použitý enkoder atp.

Pokud se týká kontrastu apod.záleží přece i na tom jaký je použit renderer.Tyto parametry lze ragulovat pokud je použit overlay mixer, nefunguje to u VMR7 a u VMR9 to funguje jenom tehdy, když GPU podporuje DirectX9.

Jestli grabuji třeba do DV, pak je sakra rozdíl, jestli dělám capturing v MainConceptu nebo ve VirtualDubu s microsoftím kodekem.
Ivo Mašek (10205)|11.8.2006 21:45
[quote]Jestli grabuji třeba do DV, pak je sakra rozdíl, jestli dělám capturing v MainConceptu nebo ve VirtualDubu s microsoftím kodekem. [/quote]
Vyzkoušel jsem si i tuner Jetway., přes MainConcept, nebo Honestech Gold v pohodě. To vše jde s tunery, které mají čip BT_xxx, nebo SAA_xxx. Ovšem Leadtek, model Expert, je osazen čistým Conexantem, a nelze použít nic jiného, než Leadtek WinFast PVR. (a ono to s ním funguje). Údajně lze použít i ChrisTV, já to vyzkoušel - nešlo to. Zkoušeli to i jiní - také bez úspěchu.
Foolproof (2713)|11.8.2006 23:16
To ale potom není čipem, ale tím, že ovladač je zamčený, aby jej nemohly využívat jiné aplikace nebo blbě napsaný.
Podobně je to u nového Nera nebo je to běžné u Microsoftu.
To potom asi nejde ani streamovat, takže ostatní PC v síti mají asi smůlu.
Ivo Mašek (10205)|12.8.2006 05:14
My si asi nerozumíme :-)
Např. na Jetwai jsem mohl použít pro sledování i grabování originál aplikace (nebyly nic moc), tak i alternetivu, a zkoušel jsem HonestechGold a Main Concept. Přes tyto programy jsem si naladil TV program, "našteloval" a nahrával.
U Leadteka (model expert) se alternativa použít nedá, pouze originál PVR. Alternativa není ani potřeba, ten WinFastPVR je vynikající, lze ho pro grabování také "naštelovat" a snímky jsou opravdu dobré. Ale Leadtek vyžaduje kvalitní vstup signálu a je citlivý na rušení. Výsledek je ale potom vynikající.
To, co popisuje tazatel threadu, není chyba aplikace PVR. Protože během grabování vidí pořad na obrazovce Leadteku a ten obraz je dobrý. Proto i nahraný obraz bude dobrý, ale záleží, přes co ho prohání ven. A tam bude mít asi pravdu Bulback, ohledně té grafárny.
pee.tr (1208)|12.8.2006 10:25
Mě při zachytávání Expertem v PVR taky běží brightness a contrast jinak než to pak je v nahraným videu, a to i při běžným grabování z TV signálu. takže to je potřeba dopředu vyzkoušet a nastavit, aby byl výsledek OK.
ODSakEda (2278)|14.8.2006 11:32
Bohužel snad všechny grafárny od nVidie (z Ati zkušenost nemám), maj velmi rozdílný nastavení jasu při promítání na pozadí a na popředí i na TV OUTu!!!...
A platí více ten jas při přehrávání (ani to není standartně v grafice nastaveno ideálně... :-( ), tedy nastavovat tmavší obraz pro náhled při nahrávání apři přehrávání to bude OK. V opačném pořípadě bude nahrávka příliš světlá a n ajiném PC dokonce až tak moc přepálená bílá, že se bude slívat a obra bude jak z přeexponovaného záznamu ze staré VHS kamery...

Jojo, hodně korekcí jasu nebo u audia výšek a basů či volume v sérii za sebou je zmatek a vše je velmi relativní na nastavení! Co je moc a co je málo a co je správné :-? ... Pak je vždy mnoho otázek: dělá to bůbé nastavení zobrazování při přehrávání, nebo již samotný zdroj obrazu-videosoubor?!...
pee.tr (1208)|14.8.2006 11:45
[quote]tedy nastavovat tmavší obraz pro náhled při nahrávání apři přehrávání to bude OK.[/quote]
přesně tak