Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD-lab a různé zvukové formáty

perp (15)|1.8.2006 18:21
Dobrý den,

v programu DVD-lab jsem si stvořil dvd obsahující cca 40 videosouborů. Vše se zdálo v pořádku - provedl jsem kompilaci dvd, ověřil jeho požadovanou funkčnost na pc a následně vypálil na médium. Bohužel, po vložení do stolního přehávače jsem zjistil, že u řady videí nefunguje zvuk.
Pátráním po možné příčině jsem zjistil, že by to mohlo být způsobeno kombinací dvou zvukových formátů, které zdrojové videosoubory obsahují. Ty zdrojové soubory, jež měli audio stopu ve formátu ac3 stolní přehrávač přehraje bez problémů. Soubory s audio stopou ve formátu mpa jsou na tomto přehrávači (nikoliv však na pc) bez zvuku :-( .

Rád bych se tedy zeptal:
1. Je má domněnka o tom, že je tento problém způsoben právě přítomností dvou různých audio formátů ve zdrojových souborech správná?
2. Jak z toho ven?

Dík všem.
Barbie (38)|1.8.2006 19:06
A proc vsechny audio stopy neprevedes na ac3? Melo by se to vyresit. Umi to primo DVDlab. Pouzivam verzi Pro 1.3. B-)
Atkins (447)|2.8.2006 07:38
Mam zkusenost, ze nektere [levne] prehravace neumeji poslat MPA stopu do digitalniho vystupu, prestoze MPA je soucasti DVD specifikace, ovsem pouze pro normu PAL. Pro NTSC je mozne audio jenom AC3, DTS a LPCM.
Pokud mas prehravac propojen digitalne - vyskousej zda zvuk leze z analogovych vystupu. No a nakonec, nektere [levne] prehravace opravdu nezvladnou zmenu audia [prestoze se mnohdy jedna jenom o zmenu hlavicky] :-)
Atkins (447)|2.8.2006 07:39
U DVDLab jako takoveho, jsem se zatim nesetkal s problemem v audiu :-)
perp (15)|3.8.2006 09:18
[quote]A proc vsechny audio stopy neprevedes na ac3? [/quote]

Díky barbie, už na tom pracuji a funguje to. Chytrému napověz,... :-)-