Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XviD nastavení vs. DVD přehrávač

Connor (509)|31.7.2006 17:20
Ahoj,
prosím o pomoc kde hledat zakopaného psa u následujícího problému:

Mám XviD (zachycené DVB-T, komprese pomocí Gordian Knotu) a ten mi nejde přehrát ve stolním DVD playeru (LG DVX9900). Přesněji zvuk jede plynule, ale obraz je zaseklej, rychlost cca 1 snímek za 5 vteřin). V PC jede všechno v pohodě.
Videí, se kterými mám potíže je víc (mají různá rozlišení, největší je 720x416 a bitrate cca 1000 - max 1900 kbps). Jsou to videa, která jsem dělal v poslední době. S jinými staršími výtvory jsem problém s přehráním neměl. takže podezřívám, že jsem někde v nastavení kodeku zaškrtnul něco co tam být nemá.
Prosím tedy spíš tipy, která nastavení kodeku mývají se stolnímy přehrávači potíže? H.263 vs. MPEG, GMC, quartel pixel apod. Jsem v tom amatér a nastavení Gordian Knotu jsem dělal podle návodu, ale za tu dobu jsem možná rejpnul někam kam jsem neměl, takže spíš prosím nasměrovat. Pokus/omyl v nastavení kodeku budu zkoušet, ale je to zdlouhavé.
Předpokládám, že chyba bude jen v tom nastavení XviD kodeku.
Díky za pomoc.

P.S. Rady "kašli na XviD a pal/authoruj to rovnou v MPEG-2 na DVD" nepotřebuju, k tomu jsem taky dospěl, jen to ještě neumím a výše uvedený problém mě vrtá hlavou. 9-)
stayman (12393)|31.7.2006 17:23
[quote=Connor]P.S. Rady "kašli na XviD a pal/authoruj to rovnou v MPEG-2 na DVD" nepotřebuju, k tomu jsem taky dospěl, jen to ještě neumím ..[/quote]

Urobi to vsetko za teba soft...
Milosbb (889)|31.7.2006 18:37
Connor
Takisto som mal problémy s niektorými XviD a DivX videami zachytenými z TV karty pri pokuse o spustenie v DVD playery (ORAVA). Niektoré išli a niektoré nie. Tak som ich prebehol vo Virtual Dub-e (direct stream copy) a všetko ide v pohode.

------------------
Connor (509)|31.7.2006 18:45
[quote=Milosbb]Connor
Takisto som mal problémy s niektorými XviD a DivX videami zachytenými z TV karty pri pokuse o spustenie v DVD playery (ORAVA). Niektoré išli a niektoré nie. Tak som ich prebehol vo Virtual Dub-e (direct stream copy) a všetko ide v pohode.
------------------[/quote]

To bohužel asi nebude můj případ. Tyhle "vadné" XviD jsem si vyrobil sám, stejně jako dřív jiné, které jsou v pořádku. Tj. někde jsem něco nastavil blbě. :-/
Connor (509)|31.7.2006 18:46
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Connor]P.S. Rady "kašli na XviD a pal/authoruj to rovnou v MPEG-2 na DVD" nepotřebuju, k tomu jsem taky dospěl, jen to ještě neumím ..[/quote]

Urobi to vsetko za teba soft...[/quote]

To nepochybně, jen mu je třeba říct co a jak. 9-)
Milosbb (889)|31.7.2006 18:56
Connor
takže podezřívám, že jsem někde v nastavení kodeku zaškrtnul něco co tam být nemá.

Tak nahoď default nastavenia a skús, či to player prehrá.

----
Connor (509)|31.7.2006 21:00
Tak jsem na to kápnul.
Udělal jsem si cvičně několik XviDů s různým nastavením (H263, MPEG, GMC apod.) a asi jsem nalezl viníka.
Problém byl u všech souborů u kterých byla při kompresi zaškrtnuta volba GMC (Global Motion Compensation).
Takže pro jistotu všem co chtějí přehrávat XviDy na stolním přehrávači skromě doporučuju: Když už trváte na XviD, tak nezaškrtávat GMC!
Tak to bychom měli. :-)
vlada (3470)|1.8.2006 11:06
Connor
Tohle je obecně známej fakt, ani jeden HW přehrávač na světě neumí 3-bodový GMC (XviD, libavcodec, Nero Digital). Můžeš taky ještě zaexperimentovat s nastavenim b-frames a q-pel. Vytvoř si testovací CD, kde budeš mít několik videí s různym nastavenim. Potom si otestuj, co Tvůj přehrávač umí.

Pokud chceš vědět o parametrech XviDu víc, koukni na mojí stránku. Najdeš tam i návod, jak udělt DVD, pokud budeš chtít.
Connor (509)|1.8.2006 12:29
[quote=vlada]Connor
Tohle je obecně známej fakt, ani jeden HW přehrávač na světě neumí 3-bodový GMC (XviD, libavcodec, Nero Digital). Můžeš taky ještě zaexperimentovat s nastavenim b-frames a q-pel. Vytvoř si testovací CD, kde budeš mít několik videí s různym nastavenim. Potom si otestuj, co Tvůj přehrávač umí.

Pokud chceš vědět o parametrech XviDu víc, koukni na mojí stránku. Najdeš tam i návod, jak udělt DVD, pokud budeš chtít.[/quote]

Děkuju, tvoji stránku mám v bookmarku už pěkně dlouho. :-)
No jo, známej fakt, ale já na to musel přijít takhle. :-)
Vlastně to laborování s nastavením a s GMC vzniklo, když jsem se snažil o co nejkvalitnější video (viz jiný thread o F1)... a to GMC mi v nastavení zůstalo a takhle sem dopad.
Nakonec sem se dobral k tomu, že většinu DVB filmů budu dělat rovnou na DVD-Video (ta práce a čas s kompresí za to často nestojí) a jen některé do XviDu...
Takže se asi brzo sejdeme ve fóru o authoringu. :-)
Díky.
inseminator2004 (32)|4.8.2006 10:45
taky jsem si vsiml ze na tomhle foru je dost zazita praxe pokud je nejaky problem tak misto toho aby se resil tak se tazajicimu nahodi uplne jine reseni
ale to je fuk

to connor> existuje super program gspot, ten otevre soubor a presne ti rekne s jakym nastavenim byl soubor pakovan, kdybych narazil na ten post driv robvou bych ti rekl ze GMC na LG ne
Connor (509)|5.8.2006 22:21
[quote=inseminator2004]taky jsem si vsiml ze na tomhle foru je dost zazita praxe pokud je nejaky problem tak misto toho aby se resil tak se tazajicimu nahodi uplne jine reseni
ale to je fuk

to connor> existuje super program gspot, ten otevre soubor a presne ti rekne s jakym nastavenim byl soubor pakovan, kdybych narazil na ten post driv robvou bych ti rekl ze GMC na LG ne[/quote]

Díky. Myslím, že je hlavně důležitý, že jsem se nakonec tady na fóru pomoci dobral a to nejen v tomto konkrétním případě. Řešení bývá zpravidla víc ale nejdůležitější je to nejjednodušší. Jsem rád za každou radu, i když není třeba vhodná nebo správná. Hůl nad fórem rozhodně nelámu.
Gspot znám, ale nikdy jsem ho nepoužil na nic jného než jen na rozpoznání použitého kodeku.
Btw taky je fakt, že kdybych četl vladovi stránky pozorněji (protože jsem je četl již víckrát), tak bych si poznámky o problémech GMC všimnul dřív. :-)

Nuže doufám, že už mě moc problémů s XviD nečeká a na řadu přichází authoring :-)