Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vyleptani titulku do MPEGu nebo VOBu?

in0 (146)|31.7.2006 14:27
vyexportuju si stopu z dvd (VOB nebo demux na MP2 a AC3) jak na co nejmene kroku bez uprav obrazu pridat pouze titulky "primo do obrazu" a pripravit zpet na vypaleni dvd?

pokousel jsem sem se v tmpgenc s pridanym M2V pluginem, ale direct show filtr VobSub mi nejak nefunguje. mam se snazit vic, nebo je jednodussi zpusob?
in0 (146)|31.7.2006 22:32
poradi nekdo? titulky mam v jakemkoliv formatu (vychozi je .sub) s AVI bych problem nemel (delat AVI s malou kompresi > mpeg je blbost) a s mpegem moc nepracuju :-I
Nasty_tvf (568)|1.8.2006 09:16
Obávám se, že [quote]bez uprav obrazu pridat pouze titulky "primo do obrazu" [/quote] to opravdu nepůjde, budeš to muset buď jak buď znovu enkódovat.
Nevím sice, proč dávat titulky do DVD natvrdo, ale nic mi po tom není :-) nebylo by jednodušší použít "forced", když už by se měli samy zobrazit?
Jinak po tvém - jednoduše to půjde např. starým programem DVDx, tam lze zvolit výstupní formát avi/mpeg1/mpeg2 a vybrat, které titulky to tam má vypálit. Jen pokud nemáš titule přímo v původním DVD, bylo by nutné udělat nejdřív normální authoring s titulkama, neumí je to vzít ze samostatného souboru a přilepit.
in0 (146)|10.8.2006 22:08
byl sem zblblej dvd prehravacem, od zacatku na nem cucim jen na divx a xvid a firmware ma strasny format/font zobrazovanych titulku (maly, necitelny, neproporcni, bez ceskych znaku = chvala philipsu :-k ) nedoslo mi ze na DVD jsou vlastne titulky ve formatu v jakym je tam ulozim :-I takze vyreseno normalnima externima titulkama
Spider (176)|11.8.2006 10:04
Inak Philips zobrazuje cz diakritiku. Samozrejme treba titulky mierne upraviť a to tak, že titulkový súbor načitaš do PC otvoríš ho vo worde - dáš uložiť ako- otvorí sa ukladacie okno, kde bude koncovka txt, to len potvrď - otvorí sa ďalšie okno, kde sa bude pýtať v akom kódovaní chceš súbor uložiť a tam vyberieš možnosť stredoeurópske ISO. Po uložení na disk bude mať uložený súbor meno typu : pirati.sub.txt odstráň koncovku .txt a nechaj len sub. To stačí obyčajným premenovaným súboru. A takto upravené titulky sa ti budú zobrazovať aj s diakritikou.