Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozdílné soubory ifo a bup při kontrole po vypalování v Neru

antabe (39)|31.7.2006 09:57
Vždy když udělám DVD film v Neru 7, který dočasně uložím na HDD, tak při následném vypálení a kontrole dat Nero vypíše hlášku, že se kontrola nevydařila, protože soubory ifo a bup jsou rozdílné (na HDD a DVD). Dělá to stále. Film, menu, kapitoly - všechno funguje. Ale nějaká chybička tam vidět je, protože když dám kontrolu v TotalCommanderu, tak tam v jednom místě nějaký rozdíl je, ale tomu nerozumím. Mohl by mně prosím někdo poradit co s tím udělat, aby bylo vše vpořádku?
mirekv (7169)|31.7.2006 10:46
antabe
To je divné, BUP je vlastně záloha IFO (backup). Načti IFO u kterého je rozdíl do Ifoeditu a dej Get VTS Sectors.
antabe (39)|31.7.2006 11:22
Ifoedit nemám! Snad ho někde seženu, výsledek sem hned dám.
antabe (39)|31.7.2006 11:41
mirekv
Udělal jsem všechno jak jsi řekl, ale v Ifoeditu vyběhne toho na mne tolik, že se v tom vůbec nevyznám. Co tam mám vidět? Poradíš ještě co s tím?
Diablo (668)|31.7.2006 11:44
antabe
Dávej pořád OK a nakoneč opravené IFO (BUP) ulož SAVE.


:-!!!
antabe (39)|31.7.2006 12:19
Teď mě ještě napadá. To musím načíst ty soubory na HDD - ifo a bup? Ty co jsou výstupem z Nera po tvorbě DVD. Ty vypálené už neopravím. Když tedy načtu ifo soubor (jsou dva) tak jak mám prosím postupovat, já tam žádný odsouhlasování OK ve volbách nevidím. Moc se omlouvám, ale cítím, že tohle by mohlo pomoct, jen jak na to. děkuji.
antabe (39)|31.7.2006 15:15
Tak jsem tady ještě jednou. Když mně nikdo neodpovídal, tak jsem zkusil v Ifoeditu 0.971 dát OPEN , otevřely se mně 2 soubory ifo, na ty jsem najel, dal jsem Get VTS sectors a dal jenom SAVE a to samé jsem udělal u 2 souborů bup. Nevím jestli postup byl dobře, ani si teď moc nepamatuju, jak jsem to postupně dělal, tedy jestli to bylo přesně tak, jak jsem nyní popsal, ale výsledek je ten, že po výpálení na DVD +RW, mně Nero zahlásilo, že ověření dat bylo úspěšně dokončeno. Teď jsem jenom zvědav, jak to bude příště a jestli to pro jistotu nebudu muset vždycky nejdřív dělat na RW a potom teprve jako kopii na originál DVD. Proč ale Nero dělá tuto chybu a musí se to opravovat v tom Ifoeditu, to by mě fakt zajímalo. Poradíte ještě?
mirekv (7169)|31.7.2006 16:13
antabe
Protože Nero je program pro kočku, kopírování dělej zásadně DVDDecrypterem!
V Ifoeditu stačí opravovat jen IFO, BUP se správně vygeneruje sám.
stayman (12393)|31.7.2006 17:07
Preco je to vo vypalovackach??? :-? :-? :-?

Zmaz vsetky BUP a nacitaj to do PgcEditu, on ti ich vytvori sam..., potom nacitaj do DVDShrinku (verifikacia, remapping) a nastav ho na vypalenie decrypterom.
antabe (39)|31.7.2006 18:20
Tak pozor! To jsme si asi špatně rozuměli. Já jsem ten DVD film z ničeho nekopíroval. Já jsem ten film sám tvořil v Nero Vision ze zachyceného videa z TV. Ze souboru, který jsem tímto způsobem získal - mpg ve formátu MPEG-2 jsem v programu Nero Vision vytvořil flm - vystříhal reklamy, udělal menu, nastavil kapitoly, upravil vzhled a potom místo přímého vypálení na DVD disk jsem výstup uložil na HDD. Potud vše vpořádku, bez problému, až na to, že se hrozně špatně ty reklamy vystříhávají. Je to asi kvůli té komprimaci a je to moc citlivé. A posuny dopředu a dozadu zlobí. Ale to je jiný problém. Ale vše funguje spolehlivě - film hraje, veškeré ovládání funguje. Takže na HDD se mně vytvořila složka Video_ts a v ní několik souborů vob a i ifo a bup. No a když pomocí Nero Burning DVD video vypálím, tak mně to při následné kontrole dat nahlásí, že se kontrola nevydařila, protože soubory ifo a bup jsou rozdílné. Přesto na DVd disku všechno funguje opět spolehlivě. V PC i v stolním přehrávači DVD. Jen tedy nevím, proč to Nero hlásí tu chybu po vápálení, když celá práce je dělána jenom v Neru a mělo by to být kompatibilní, alespoň si to myslím.
Takže pro tento postup jaem nepotřeboval DVDDecrypterem ani DVDShrink.
Nevím, možná že celý postup je špatný, ale když Nero Vision tyto volby nabízí, tak jsem je využil. Moc prosím, poraďte ještě.
Samozřejmě, když nebude jiná cesta, vždy to opravím v Ifoedit, ale přece by to mělo jít i bez toho ne? Velká omluva za délku příspěvku.
:-? :-(( :-?
mirekv (7169)|31.7.2006 18:33
antabe
Tohle je názorrný příklad, jaké je celé Nero sh*t. DVD ti bude hrát i se špatným BUP, ovšem do prvního poškození IFO, proto tam ten BUP je. Při své hlouposti je Nero aspoň tak chytrý, že tě na problém upozorní.
antabe (39)|31.7.2006 19:19
mirekv>
Takže nějaká rada na postup, jak to dělat? Věnuj mně ještě chvíli čas, prosím. :-)

edit: stačilo by tedy např. před vypálením DVD, opravit ifo soubory v programu Ifoedit? Pak by bylo vše OK?
Alf (888)|31.7.2006 21:02
antabe
Mají ty soubory *.ifo a *.bup stejné CRC ?
antabe (39)|31.7.2006 21:41
Alf>

Bohužel už jsem to smazal. Jsem velmi zklamaný z toho, že to celý dělám asi nějak blbě a nevím jak na to. Stále hledám po netu, ale nemůžu najít postup, který by mně napověděl, jak nato. Dnes budu zachytávat(nahrávat další film z TV) a následně z tohoto nahraného souboru vytvářet DVD film. Starou metodou jakou jsem používal až doposavad a pak se budu moci zase podívat na CRC. Sice nevím kde to najdu, ale snad se to povede.

Jinak nahrávám video z TV pomocí WinFastu ........., a hned do Mpeg 2, 720x576, variable bitrate. Výsledný soubor je mpg. Nevím jestli je to dobře. Jestli bych třeba neměl nahrávat do jiného formátu a s jiným codekem, třeba do avi s beztrátovým Huffyuv 2.2.0 codekem nebo DivX codekem. Potom to třeba v Pinacle nebo Neru zpracovat na DVD formát a vypálit.
Všude je plno všelijakých rad, ale víceméně na kopírování DVD, ale jak na tohle - tak to nemůžu najít nebo blbě hledám nebo mně to nevyhovuje. Tak fakt nevím.
Alf (888)|31.7.2006 23:47
CRC je bitový součet souboru - http://www.root.cz/clanky/crc-kontrolni-soucet/. Dá se vytvořit různými programy (např. Total Commander).
[quote]....Jinak nahrávám video z TV pomocí WinFastu ........., a hned do Mpeg 2....[/quote] Pro grabování používám stejný způsob a považuju to za nejlepší způsob, pokud nechci video dál upravovat, ale pouze sestříhat. Mám ale jiné HW vybavení - AIW 9800 SE. Pro sestříhání ale nepoužívám NERO, nýbrž MVW (http://www.womble.com) a pro authoring DVD-A (http://www.sonymediasoftware.com/)
antabe (39)|1.8.2006 09:46
Bohužel oba dva programy, které jsi popsal jsou placené, i když jak jsem koukal asi hodně dobré. Na to stříhání souborů v mpeg2 by nebylo něco jiného než MVW nebo Nero? To stříhání v Neru je fakt hrozný. Díky komprimaci souboru jsou posuny o desetinky a vteřiny hahoru i dolu hrozný. Když člověk přejede, tak když se vrátím, už to zase nesedí. Ale to sem do tohoto fóra nepatří. Virtualdub pro mpeg2 - tam se mně to stříhá výborně, ale rozchází se mně zvuk s videem a navíc to pak ukládá výsledek do avi. Takže asi taky nic. :-((
Ten authoring v Neru už snad tak špatný není, i když tam mně zase vzniká ta chyba s rozdílem ifo a bup souborů, jak jsem psal na začátku. Ale pomocí toho Ifoeditu by se to snad dalo řešit.
Takže na authoring místo Nera a DVD-A by něco dosažitélného nebylo? :-? :-? :-? Díky moc.
stayman (12393)|2.8.2006 21:37
Problem je, ze sice su tu rady na kopirovanie DVD (co v tvojom pripade ine ani nie je) ale ani ziadna o authoringu v Nerovi, to musi radit len sam velky "tvorca" :-k
antabe (39)|3.8.2006 18:03
StayMan by €RikŁ€
Píšeš, že v mém případě vlastně o nic jiného nejde než o kopírování. Tak prosím poraď , jak to mám z toho HDD, kde to mám připravené na vypálení, dostat na DVD - íčko, aby mně to stále neházelu tu zas....ou chybu. :-( :-(

CRC kontrola na HDD je vždy OK.
CRC kontrola souborů na vypáleném DVD už pak vpořádku není. Pro jednotlivé soubory to píše:
Nelze otevřít vstupní soubor video_ts.ifo
Chyby:1
OK:0, nenalezeno:1, chyba při čtení:0, chytrý kontrolní součet:0
Tak fakt nevím. To je nad mé chápání. To ta chyba vzniká až při vypalení nebo kdy? Proč to vypálené DVD-čko ale funguje v PC i v přehrávači. Film, ovládání, prostě vše.
Jednou se mně to před vypálením podařilo v Ifoeditu nějak opravit, ale od té doby jsem to zkoušel snad ještě 7x a už se to nepodařilo. Samozřejmě z původního adresáře (který jsem měl v záloze). Jsem otrávenej, ale vzát se mně to nechce. Poraďte prosím ještě. Děkuju dopředu.
jojto (865)|4.8.2006 07:11
Problem je v 0kb subore VOB, ktore Nero tvori v ramci DVD-Video standardu. Rada je jednoducha, urob Image subor v ImgTool Classic ( http://www.coujo.de/ib2/index.php?act=module&module=include&incl_name=download ) a napal v ImgBurn-e alebo DVDDecrypter-y.
antabe (39)|4.8.2006 09:42
Ani nevíš, jak si přeju, aby to vyšlo. Prográmky stahnu a vyzkouším. Snad to půjde.
:-) :-) :-)
Prosím ještě: co znamená tohle: Problem je v 0kb subore VOB .
jojto (865)|4.8.2006 12:50
S touto hlaskou som sa stretol pri tvorbe projektu v Nere a aj pri kopirovani DVD-Video. Zapricinoval to 0 kb VOB subor, ktory Nero pridaval do struktury, kvoli striktnemu dodrziavaniu DVD Video specifikacie. Chyba moze byt samozrejme aj inde. Pokial chces pouzivat Nero, tak iba najnovsiu verziu. Starsie su plne bugov (nove tiez :-D ).Ak mas zaujem o Womble MPEG Video Wizard, tak mi napis SZ. Jednoduchy authoring je Ulead DVD MovieFactory .
error_213.jpg
antabe (39)|4.8.2006 15:06
jojto

SZ jsem poslal.