Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nabírání videa z DVD rekordéru přes DV

jfjohn (6)|29.7.2006 16:31
Přátelé obracím se zde na Vás s otázkou zda by mi někdo poradil
a pomohl vyřešit můj problém s připojením DVD rekordéru
Pioneer k PC přes DV (firewire), můj DVD rekordér je samozřejmě DV in/out
Problém je, že v PC i když je zařízení správně v PC detekováno a rozpoznáno je obraz deformován jakoby rozložen, nevím čím by to mohlo být, spojení DVD rekordéru na kameru přes DV funguje v pořádku, stejně tak nabírání videa do PC z kamery je v pořádku,
myslím si že se jedná o nějakou ochranu či co, kdo poradí?Díky
Pitomec (10211)|30.7.2006 08:35
Ani tak se nejedná o ochranu jako o to, že DV rozhraní u DVD rekordéru slouží výhradně k připojení kamer a nikoliv PC (u Panasonicu např. nevidíš vůbec nic...).
jfjohn (6)|30.7.2006 23:49
No to jsem pochopil, z kamerou to funguje a uvádějí to výslovně v návodu, problém je že, prodavači o přístrojích často mnoho nevědí a návod se ti do rukou nedostane dřív než si ten rec. pořídíš. Já jen pátram docela uz hodně dlouho jak bych to vyřešil, aby to šlo, přemýšlel jsem o nějakým převodníku zatím jsem žádný vhodný nenašel DV in na DV out, ale stejně mi nedá spát že ten obraz je jen jaksi rozsekanej vše funguje, možná by to řešil nejáký soft,kterej by tu obazovou matici správně seskládal.
Jakto že v kameře je obraz v pořádku? když jsem viděl na přístroji DV IN/OUT vůbec by mne nenapadlo že obraz přes firewire (IEE 1394) může být vzájemně nekompatibilní- já si myslím že problém je ve windows ve zpracování toho signálu.
Jinak jsem si až dnes všiml podobné diskuze na tomto foru, kde jste se tím už zabývali opačně ale stejně žádné řešení,
konverze na analog a zase zpět nebo nahrát na pásku do Kamery a pak znovu grabovat do PC také by to šlo má to ale různá ale. Mne zajímá proč je ten obraz tak rozbitej?
Jinak děkuji Všem ze jakýkoliv nápad
Pitomec (10211)|31.7.2006 07:49
A co vlastně potřebuješ dělat? Jestli dostat záznam z kamery do PC, tak to jde. Jestli záznam z kamery do DVD rekordéru, tak to jde taky. Jestli z PC do DVD rekordéru, tak to sice nejde, ale i kdyby to šlo, tak si rozhodně nemyslím, že to HW převodník v DVD rekordéru (v ceně pár tisícovek) udělá nějak extra dobře, oproti např. SW encodéru v PC Canopus ProCoder 2. No a pokud bys to chtěl z DVD rekordéru tlačit do PC, tak to už je haluz úplná - tady je mnohem výhodnější naimportovat DVD disk přímo a pak s ním event. pracovat jako s MPEG-2 (Womble MPEG Video Wizard) a pokud to chceš mermomocí mít v DV, tak opět Canopus Procoder 2 a převod z DVD/MPEG-2 na DV-AVI.
jfjohn (6)|31.7.2006 11:05
Je to zcela jednoduché, mám pod televizí rec. a na HDD nějaké nahrávky a ty chci dostat na HDD do PC bez ztrát a případně vypalit na DVD (lepší mechanika než u rec.)
Také by mi pomohlo zvětšení HDD u rekordéru ale o tom se nedá nikde nic dočíst ani tady na foru a ani jinde, myslím nic rozumného.
Pitomec (10211)|31.7.2006 15:05
Pokud máš nahrávku na HDD v rekordéru a do PC bys ji dostal přes FireWire, tak dojde k převodu z MPEG-2 na DV-AVI (a následně bys to zase musel v PC převést SW encodérem z DV-AVI na MPEG-2, abys to vypálil jako DVD-Video), tj. žádné bezeztrát nehrozí, ale máš to se ztrátou (a žádný rekordér na světě neumí přes FireWire poslat obsah HDD v původní podobě, čili v MPEG-2). Pokud bys to i přesto chtěl takto dělat, tak jedině z rekordéru nahrát do kamery na pásku a z pásky v kameře pak přehrát do PC. Jinak mechanika v rekordéru snad umí vypalovat a to je jediné, co potřebuješ - když už to jednou vypálí, tak není žádná horší nebo lepší...
Výměna HDD je celkem problém i za stejnou velikost, natož zvětšení. Tady se jedině zeptat v autorizovaném servisu, ale pokud to půjde, tak za pěknou pálku...
Diablo (668)|31.7.2006 16:11
Nemá ten rekordér jiný výstup než DV? USB, RJ-45, apod.? Přes FireWire ten MPEG2 do PC neprotlačíš, jak říká Pitomec. :-I


:-!!!
jfjohn (6)|31.7.2006 22:01
ne bohužel ne, můj rec. nemá nic jiného než ten firewire, je to starší Pioneer, první který byl na trhu s HDD 80G
a stál mě neuveřitelných tenkrát 42.000 CZK, jedním z důvodů proč jsem si ho tenkrát koupil tak to bylo právě to že byl uveden jako jediný, který uměl ten DV IN/OUT a tak jsem se utěšoval, že to co tam nahraji, tak když tento přístroj morálně zastará dostanu přes ten firewire ven.
(Jinak jsem sním velmi spokojen)
Takže podle nazoru (pitomce) vidím na obrazovce (viz můj vložený obrázek) obrazový signál MPEG-2 ale PC očekává DV-avi a tak to takhle ku***.
K tobě Diablo mám dotaz cože to znamená že tam máš to označení FreeBSD děláš na tom nebo je to jen tak?
Diablo (668)|31.7.2006 22:58
[quote=jfjohn]K tobě Diablo mám dotaz cože to znamená že tam máš to označení FreeBSD děláš na tom nebo je to jen tak?[/quote]

Pokouším se. Mimo jiné mi na tom běží router. Linux mě nějak nenadchl, tak se teď vrtám ve FreeBSD. Jestli chceš nějakou radu, tak leda v kategorii "začátečník" :-E :-E :-E


:-!!!
Pitomec (10211)|1.8.2006 06:53
[quote=jfjohn]Takže podle nazoru (pitomce) vidím na obrazovce (viz můj vložený obrázek) obrazový signál MPEG-2 ale PC očekává DV-avi a tak to takhle ku***.[/quote]
DVD rekordér to zaznamená v MPEG-2, v tomto formátu to máš v rekordéru na HDD, ale pokud to pustíš na FireWire výstup, tak ten DVD rekordér udělá v reálném čase konverzi MPEG-2>>DV-AVI a tím pádem dojde k degradaci. Výstup v MPEG-2 na FireWire není u DVD rekordéru možný.
Alf (888)|1.8.2006 07:23
[quote=jfjohn].....spojení DVD rekordéru na kameru přes DV funguje v pořádku, ....[/quote] Znamená to, že záznam na pásku kamery je přes Firewire OK?
jfjohn (6)|1.8.2006 19:23
Ano Alfe, když to pustím ven do kamery tak to funguje, zcela normálně to nahraju do kamery na DV pásku a obraz je v pořádku.
Diablo zajímalo by mne, jestli by si mne naformatoval HDD na freeBSD
Alf (888)|1.8.2006 22:58
[quote=jfjohn]Ano Alfe, když to pustím ven do kamery tak to funguje, zcela normálně to nahraju do kamery na DV pásku a obraz je v pořádku.
[/quote]
Pak to znamená, že DV kodér rekordéru je asi OK.
Když natáhneš to video z kamery do PC je to taky OK?
Pitomec (10211)|2.8.2006 07:09
Všechno je OK, akorát holt výrobce DVD rekordéru neumožňuje propojení s PC (což je celkem obvyklá věc).
Diablo (668)|2.8.2006 07:10
[quote=jfjohn]Diablo zajímalo by mne, jestli by si mne naformatoval HDD na freeBSD[/quote]

FreeBSD používá souborový systém UFS2, v tom přece není problém. Co ti nejde?


:-!!!
JaromirP (27)|2.8.2006 10:38
[quote=Pitomec]DVD rekordér to zaznamená v MPEG-2, v tomto formátu to máš v rekordéru na HDD, ale pokud to pustíš na FireWire výstup, tak ten DVD rekordér udělá v reálném čase konverzi MPEG-2>>DV-AVI a tím pádem dojde k degradaci. Výstup v MPEG-2 na FireWire není u DVD rekordéru možný.[/quote]

Jaká degradace? Jako kdybys chtěl říci, že formát MPEG-2 je kvalitnější než DV-AVI... Dle mého soudu je to přesně naopak...
Diablo (668)|2.8.2006 11:10
JaromirP
Degradace není ani tak v převodu MPEG2 -> DV AVI, ale pak v tom pokračování, co chtěl tazatel udělat: MPEG2 -> DV AVI -> MPEG2. :-R

Nebo si myslíš, že "nový" MPEG2 bude ve stejné kvalitě jak ten původní??? :-I


:-!!!
Pitomec (10211)|2.8.2006 18:50
[quote=JaromirP]Jaká degradace? Jako kdybys chtěl říci, že formát MPEG-2 je kvalitnější než DV-AVI... Dle mého soudu je to přesně naopak...[/quote]
Když je to na HDD v rekordéru uložený jako MPEG-2 a na FireWire výstupu z toho leze DV-AVI, tak tam prostě dojde k převodu mezi dvěma formáty a degradace je nevyhnutelná.
stayman (12393)|2.8.2006 21:46
Nechapem preco by nemalo ist preniest Mpeg2 cez rozhranie FireWire ???!!!! (su Mpeg2SD, Mpeg2HD kamery a nerobia to nijak inac \/ ) :-?
Diablo (668)|2.8.2006 22:51
StayMan by €RikŁ€
Tak to u DVD rekordéru zkus. :-R


:-!!!
Pitomec (10211)|3.8.2006 07:15
[quote=StayMan by €RikŁ€]Nechapem preco by nemalo ist preniest Mpeg2 cez rozhranie FireWire ???!!!! (su Mpeg2SD, Mpeg2HD kamery a nerobia to nijak inac \/ ) :-?[/quote]
Přesně - zkus to a uvidíš sám (že to nejde) 8-)
stayman (12393)|3.8.2006 08:19
[quote=Diablo]StayMan by €RikŁ€
Tak to u DVD rekordéru zkus. :-R


:-!!![/quote]

To este neznamena, ze to nie je mozne, je to len softwerovo zablokovane, politika. :-)
Mike (617)|3.8.2006 09:18
K puvodnimu dotazu, neni to neco podobneho jako tohle?

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2140
JaromirP (27)|3.8.2006 10:51
[quote=Diablo]
Nebo si myslíš, že "nový" MPEG2 bude ve stejné kvalitě jak ten původní??? :-I

:-!!![/quote]

Omlouvám se, špatně jsem si to pročetl. Samozřejmě, že pokud MPEG2 převádím na DV-AVI, dojde vlastně ke zhoršení, neboť to co v MPEGě není už nemůže být ani v DV-AVI a tak následný převod zpět do MPEG2 je holý nesmysl... Ještě jednou se omlouvám za chybné čtení původního požadavku.