Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canopus vs Adobe

lada (195)|28.7.2006 13:21
Měl bych na všechny co vlastní střižny od Canopusu prosbu.

Bombardujte support Canopusu požadavky na podporu Adobe Premiere Pro2, nebo celého balíku Adobe Prodiction Studio.
Snad se pohnou a něco tím provedou.
IvanS (96)|28.7.2006 16:02
Hmmm, bohuzel... tohle musi byt OBOUSTRANNA spoluprace, tj. nestaci popohanet Canopus, aby neco naprogramoval, ale taky popohanet Adobe, aby dodal dostatecne kvalitni a spolehlivou vyvojovou dokumentaci ke svemu programu. Canopus se sveho casu na Adobe dost nastval (s prichodem novych verzi Premiere Pro), protoze Adobe kazdou chvili neco zmenil, prichazely nove a dalsi zmeny, a Canopus tak mohl zacinat s psanim ovladacu porad znovu od zacatku. V takove situaci se daji tezko napsat 100% spolehlive a funkcni ovladace, takze to skoncilo tak jak to skoncilo (alespon prozatim). A ze mezitim Canopus prisel se svym Ediusem a zacal si vice "hrabat" na svem pisecku, je taky jasne...
jardab (7)|28.7.2006 17:29
Zdar Lado,

podobně jsme dopadli i s kartou DV.now AW, když přestala podporovat AP Pro. Myslím, že se časem obejdeme bez těchto "želez" a PC to budou řešit sw. AP studio doporučuji, šlape jako hodinky.
Jarda
IvanS (96)|29.7.2006 02:10
Jenze karta DV.now nikdy nemela svuj vlastni NLE strihovy soft, a byla na Premiere zivotne zavisla. Firma se prodala jinemu majiteli a ten na dalsi podporu kaslal. Jenze Canopus ma svuj Edius, takze na Premiere zas tak zavisly neni... Samozrejme pokud by Canopus ovladace pro AP2 dodal, bylo by to pro nektere lidi fajn, ze...

A v Adobe by se meli taky poradne chytit za nos a vyladit svou Premieru2. Misto stiznosti na to, ze Canopus neudelal ovladac pro AP2, byste meli bombardovat Adobe, aby JEJICH software fungoval plnohodnotne i BEZ nejake specialni strihove karty - napr. tak jak to umi Edius, s beznym OHCI radicem, v nekolika realtime stopach. Neni to taky trochu o tom, jak je ktery program napsany a optimalizovany? Zatim mi to pripada, ze ani ne tak Canopus je zavisly na Premiere, jako ze spis Premiere, aby se dala poradne a plnohodnotne vyuzit, proste nejakou tu HW podporu (kartu) potrebuje, jinak je z profesionalniho pohledu skoro nepouzitelna...
lada (195)|29.7.2006 09:34
Tak dobře, budu bombardovat Adobe, ale když budu sám, tak je to nanic.
Je potřeba, aby nás bylo více.
stayman (12393)|29.7.2006 11:37
Skuste softy co maju vyriesene dlhorocne bezproblemovu podporu, napriklad AvidLiquid, alebo Vegas.
Krtek (1279)|4.8.2006 13:48
[quote=lada]Měl bych na všechny co vlastní střižny od Canopusu prosbu.

Bombardujte support Canopusu požadavky na podporu Adobe Premiere Pro2, nebo celého balíku Adobe Prodiction Studio.
Snad se pohnou a něco tím provedou.[/quote]

A proč by s tím něco dělali ? Co by je k tomu vedlo ? Oni radši udělají úplně novou kartu, která bude mít podporu Pro 2. Z toho aspoň budou mít peníze. Canopus si hledí jen svých produktů, a pokud chceš stříhat v Adobe, tak si zaplať.
Mě to teda taky sere. Raptor RT 2 nepodporuje AP2, takže musím pořád stříhat v AP 1.5
stayman (12393)|4.8.2006 14:28
Nemusis, staci strihat v niecom inom..
Krtek (1279)|4.8.2006 15:15
[quote=StayMan by €RikŁ€]Nemusis, staci strihat v niecom inom..[/quote]

A v čím ??? Nic lepšího není.
stayman (12393)|4.8.2006 17:45
[quote=Krtek]A v čím ??? Nic lepšího není.[/quote]

AVID, CANOPUS, SONY a az potom niekde na konci toho je ADOBE, takze je a nie ze neni \/ :-)
videoman (178)|4.8.2006 21:15
Zajímavý že u Matroxu to jde, na RTX100 už jsou na AP pro 2 ovladače už dlouho...hm
IvanS (96)|5.8.2006 01:04
Kdyz se u nas prodavala karta Canopus DVRaptorRT (ta prvni verze, tedy ne RT2), tak v Japonsku se to prodavalo pod obchodnim nazvem "Premiere Accelerator". V te dobe mel Canopus jen svuj stary software Edit (RexEdit, RaptorEdit, atd.), ktery prestal stacit tempu vyvoje. O nejakem Ediusu se jeste nikomu ani nezdalo. Takze Canopus se vlastne MUSEL spojit s Adobe a s Premierou, aby byly jeho karty vubec celosvetove prijaty, a v podstate to otevrene priznal tim "japonskym" nazvem.

Jenze ted ma Canopus svuj Edius, na kterem tvrde maka. Docela chapu, ze maji zajem predevsim na prodeji SVEHO programu (Ediusu), misto aby podporovali prodej KONKURENCE (Adobe), kdyz ta jim jeste navic haze klacky pod nohy.

Krtek: urcite necekej, ze Canopus vymysli nejakou specialni novou kartu jen proto, aby fungovala s Premiere 2.0. Nove karty budou, to jiste, ale budou od zakladu postavene tak, aby vyhovovaly Canopusu, tj. predevsim jejich programu Edius, a ne "nejake" Premiéře. Ja si ale nemyslim, ze by u Canopusu byli vsichni uplne blbi - takze tu podporu pro Premiere urcite nehodili uplne za hlavu, protoze spousta jejich zakazniku Premieru pouziva s jejich kartami. Jenze se dost natrapili s ovladaci pro AP1/1.5 (kvuli spatne nebo spise zmatene podpory ze strany Adobe), takze se zrejme rozhodli, ze investovat cas a penize do ovladacu pro novou AP2.0 jim ZATIM nestoji za to - alespon takto jsem to pochopil...

Videoman: Matrox nema zadny svuj vlastni editacni soft, a prodej jeho strihovych karet je extra zavisly na Adobe. Takze je nutne ty ovladace stuj co stuj vydat, jinak neni na chleba. Otazka je, jak jsou spolehlive a stabilni - to fakt nevim, nezkousel jsem to... At to tu okomentuje nekdo, kdo to pouziva.
Krtek (1279)|5.8.2006 22:09
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Krtek]A v čím ??? Nic lepšího není.[/quote]

AVID, CANOPUS, SONY a az potom niekde na konci toho je ADOBE, takze je a nie ze neni \/ :-)[/quote]

Zajímalo by mě, který z těchto uvedených programů má podporu asi 150 pluginů, jako Premiere B-)
Krtek (1279)|5.8.2006 22:19
InanS:
A proč by Canopus neprodával kartu na AP ? AP je daleko víc známější a rozšíženější, než Edius. Už jen pro ohromnou podporu pluginů a pro plnou podporu Photoshopu. Už teď dělá Canopus některé programy zvlášť pro Edius a zvlášť pro Premiere.
A když tu kartu na AP neudělají, tak budou jen sami proti sobě, a lidi budou kupovat Matroxe. A to ještě kdoví jestli. V dnešní době super výkonných PC už hodně lidí ani střihové RT karty neřeší. Všechno vyrendeeruješ za pár sekund i bez karty. Mám Raptora RT 2 a určitě bych se bez něj dnes obešel. V době kdy jsem ale stříhal na P3 750 Mhz byli karty nezbytností.
stayman (12393)|5.8.2006 22:40
[quote=Krtek][quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Krtek]A v čím ??? Nic lepšího není.[/quote]

AVID, CANOPUS, SONY a az potom niekde na konci toho je ADOBE, takze je a nie ze neni \/ :-)[/quote]

Zajímalo by mě, který z těchto uvedených programů má podporu asi 150 pluginů, jako Premiere B-)[/quote]

AVID, CANOPUS, SONY VEGAS, ten ich ma dokonca NEOBMEDZENE aj ako SCRIPTY, co nema ziadne soft, a uz vobec nie ADOBE 8-)
Krtek (1279)|5.8.2006 22:43
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Krtek][quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Krtek]A v čím ??? Nic lepšího není.[/quote]

AVID, CANOPUS, SONY a az potom niekde na konci toho je ADOBE, takze je a nie ze neni \/ :-)[/quote]

Zajímalo by mě, který z těchto uvedených programů má podporu asi 150 pluginů, jako Premiere B-)[/quote]

AVID, CANOPUS, SONY VEGAS, ten ich ma dokonca NEOBMEDZENE aj ako SCRIPTY, co nema ziadne soft, a uz vobec nie ADOBE 8-)[/quote]

Sorry, ale Canopus podporuje jen svoje vlastní věci, a na Vegas je toho hodně málo.
IvanS (96)|5.8.2006 22:57
Krtek: Ano, konecne ti to doslo. Pocitace jsou NATOLIk vykonne, ze pro bezne domaci zpracovani videa uz nejsou potreba zadne akceleracni karty. Je tu pouze jedna podminka - ten strihovy software musi umet ten vykon vyuzit. A kdyz srovnam realtime schopnosti Ediusu a Premiery (oba bez hw karet, jen s holym OHCI radicem), tak hadej co ma navrch...

Dale, kdyz si pozorne prectes, co jsem napsal, tak nikde netvrdim, ze Canopus nikdy nic pro Premiere neudela. Taky jsem napsal, ze nejsou blazni, a ze neco v planu urcite je. Jen po tech nedavnych peripetiich se uz do toho nevrhnou tak bezhlave jako u AP1/1.5. To je vse.

A ano, mas pravdu, ze pro Premiere, ktera existuje snad uz 400 let, je daleko vice plu-inu, nez pro Edius, jehoz uplne prvni verze 1.0 vysla v lete 2003 (tedy presne pred 3 lety). Takze ja Premieru nijak nezavrhuji, jen proste davam prednost jinemu programu. Kazdy program ma svoje. Premiera milion funkci a pluginu - pokud to je pro nekoho dulezite, pouzije Premieru. Vegas ma dobre zazemi ve zpracovani zvuku - pokud je to pro nekoho dulezite, pouzije Vegas. Pro me je dulezita rychle prace v realnem case - proto pouzivam Edius, a na nejake pluginy proste kaslu, protoze je nepotrebuji (mozna zatim? kdo vi...). A samozrejme je to taky vsechno o ZVYKU, ze... Nekoho, kdo 10 let striha v Premiere, mohu tezko ukecavat, aby ted zniceho nic zacal pouzivat neco jineho. A ja jsem pred 10 lety zacal strihat na Canopusu. Zkousel jsem Premiere, zkousel jsem MediaStudio, a opet jsem zustal u Canopusu. Takze je to jasne, ne?
stayman (12393)|6.8.2006 00:32
[quote=IvanS]Krtek: Ano, konecne ti to doslo. Pocitace jsou NATOLIk vykonne, ze pro bezne domaci zpracovani videa uz nejsou potreba zadne akceleracni karty. Je tu pouze jedna podminka - ten strihovy software musi umet ten vykon vyuzit. A kdyz srovnam realtime schopnosti Ediusu a Premiery (oba bez hw karet, jen s holym OHCI radicem), tak hadej co ma navrch...

Dale, kdyz si pozorne prectes, co jsem napsal, tak nikde netvrdim, ze Canopus nikdy nic pro Premiere neudela. Taky jsem napsal, ze nejsou blazni, a ze neco v planu urcite je. Jen po tech nedavnych peripetiich se uz do toho nevrhnou tak bezhlave jako u AP1/1.5. To je vse.

A ano, mas pravdu, ze pro Premiere, ktera existuje snad uz 400 let, je daleko vice plu-inu, nez pro Edius, jehoz uplne prvni verze 1.0 vysla v lete 2003 (tedy presne pred 3 lety). Takze ja Premieru nijak nezavrhuji, jen proste davam prednost jinemu programu. Kazdy program ma svoje. Premiera milion funkci a pluginu - pokud to je pro nekoho dulezite, pouzije Premieru. Vegas ma dobre zazemi ve zpracovani zvuku - pokud je to pro nekoho dulezite, pouzije Vegas. Pro me je dulezita rychle prace v realnem case - proto pouzivam Edius, a na nejake pluginy proste kaslu, protoze je nepotrebuji (mozna zatim? kdo vi...). A samozrejme je to taky vsechno o ZVYKU, ze... Nekoho, kdo 10 let striha v Premiere, mohu tezko ukecavat, aby ted zniceho nic zacal pouzivat neco jineho. A ja jsem pred 10 lety zacal strihat na Canopusu. Zkousel jsem Premiere, zkousel jsem MediaStudio, a opet jsem zustal u Canopusu. Takze je to jasne, ne?[/quote]

To si fakt taky trtko, ze nevies, ze Vegas je VIDEO EDITOR UZ PAR ROKOV a nielen audio ??? :-?
stayman (12393)|6.8.2006 00:34
[quote=Krtek]Sorry, ale Canopus podporuje jen svoje vlastní věci, a na Vegas je toho hodně málo.[/quote]

Pokial sa chces ospravedlnovat, tak vymenuj, kolko toho MALO je na Vegas, som strasne zvedavy, ci sa dostanes cez 10% :-D EDIUS je sice najnovsi soft, ale podporuju ho aj ostatni vyrobcovia pluginov a stale viac a viac a teda ked uz si tu, este nam prezrad, co pouzivas za take nenahraditelne pluginy TY, ked podla toho posudzujes kvality editora :-E :-E :-E
Krtek (1279)|6.8.2006 09:41
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Krtek]Sorry, ale Canopus podporuje jen svoje vlastní věci, a na Vegas je toho hodně málo.[/quote]

Pokial sa chces ospravedlnovat, tak vymenuj, kolko toho MALO je na Vegas, som strasne zvedavy, ci sa dostanes cez 10% :-D EDIUS je sice najnovsi soft, ale podporuju ho aj ostatni vyrobcovia pluginov a stale viac a viac a teda ked uz si tu, este nam prezrad, co pouzivas za take nenahraditelne pluginy TY, ked podla toho posudzujes kvality editora :-E :-E :-E[/quote]

Jedna s těch nenahraditelných věcí je např. podpora Photoshopu, Synthetic Aperture atd...
stayman (12393)|6.8.2006 11:57
To ma aj Vegas a aj Avid ale ty tam nemas podporu skriptov ziadnu atd.takze o tom to nie je, stacilo napisat, ze v inom nevies a nie ze Adobe je dobra. :-)
Krtek (1279)|6.8.2006 13:06
[quote=StayMan by €RikŁ€]To ma aj Vegas a aj Avid ale ty tam nemas podporu skriptov ziadnu atd.takze o tom to nie je, stacilo napisat, ze v inom nevies a nie ze Adobe je dobra. :-)[/quote]

:-E Začínáš mě bavit
stayman (12393)|6.8.2006 13:07
Krtek
Ty mna prestavas :-E :-E :-E
TWINGAC (245)|6.8.2006 13:34
hmm... ľudia sú rôzni... :-)
Podľa mňa je perverzné napríklad ošahávať mŕtvoly...ale dá sa to...(volá sa to nekrofília)
..tak isto perverzné mi pripadá strihať v Premiere (nekvalitný obrazový výstup,nestabilita, modlenie sa, aby sa na druhý deň otvril projekt so všetkým, čo k nemu patrí.. tažkopádne ovládanie a t.d. skrátka -"premierefília")....ale dá sa to... :-)

koľko ľudí - toľko chutí.. :BB:
stayman (12393)|6.8.2006 13:36
sak mu o tom povedz, ale hlavne ze posudzuje pluginy :-E :-E :-E
Krtek (1279)|6.8.2006 14:06
TWINGAC:

"..tak isto perverzné mi pripadá strihať v Premiere (nekvalitný obrazový výstup,nestabilita, modlenie sa, aby sa na druhý deň otvril projekt so všetkým, čo k nemu patrí.. tažkopádne ovládanie a t.d. skrátka -"premierefília")...."

Ty jsi vážně blázen. Jak jsi přišel na nekvalitní obrazový výstup ?? Předpokládám, že svoje tvrzení zdůvodníš...Nestabilita. V AP stříhám od roku 99 na nemůžu si stěžovat. Otevření projektu ? To jsem taky nějak nepochopil. Proč by se neměl otevřít se vším co k němu patří ??? To slyším poprvé.
Nejdřív si ověř fakta, než něco plácneš. Vypadá to, že jsi Premiere viděl jenom z rychlíku, a možná ani to ne.
stayman (12393)|6.8.2006 14:09
[quote=Krtek]TWINGAC:

"..tak isto perverzné mi pripadá strihať v Premiere (nekvalitný obrazový výstup,nestabilita, modlenie sa, aby sa na druhý deň otvril projekt so všetkým, čo k nemu patrí.. tažkopádne ovládanie a t.d. skrátka -"premierefília")...."

Ty jsi vážně blázen. Jak jsi přišel na nekvalitní obrazový výstup ?? Předpokládám, že svoje tvrzení zdůvodníš...Nestabilita. V AP stříhám od roku 99 na nemůžu si stěžovat. Otevření projektu ? To jsem taky nějak nepochopil. Proč by se neměl otevřít se vším co k němu patří ??? To slyším poprvé.
Nejdřív si ověř fakta, než něco plácneš. Vypadá to, že jsi Premiere viděl jenom z rychlíku, a možná ani to ne.[/quote]

Moc sa nerozculuj, mas tie chyby pisane aj tu na freaku a najskor si over niekoho, ked prehlasis, ze tu Premieru nevidel, niekomu vsak staci so "softom" pracovat par dni a hned vie, ze je to smejd :-k a niekomu roky a aj tak potrebuje kopec pluginov :-E :-E :-E
Krtek (1279)|6.8.2006 14:25
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Krtek]TWINGAC:

"..tak isto perverzné mi pripadá strihať v Premiere (nekvalitný obrazový výstup,nestabilita, modlenie sa, aby sa na druhý deň otvril projekt so všetkým, čo k nemu patrí.. tažkopádne ovládanie a t.d. skrátka -"premierefília")...."

Ty jsi vážně blázen. Jak jsi přišel na nekvalitní obrazový výstup ?? Předpokládám, že svoje tvrzení zdůvodníš...Nestabilita. V AP stříhám od roku 99 na nemůžu si stěžovat. Otevření projektu ? To jsem taky nějak nepochopil. Proč by se neměl otevřít se vším co k němu patří ??? To slyším poprvé.
Nejdřív si ověř fakta, než něco plácneš. Vypadá to, že jsi Premiere viděl jenom z rychlíku, a možná ani to ne.[/quote]

Moc sa nerozculuj, mas tie chyby pisane aj tu na freaku a najskor si over niekoho, ked prehlasis, ze tu Premieru nevidel, niekomu vsak staci so "softom" pracovat par dni a hned vie, ze je to smejd :-k a niekomu roky a aj tak potrebuje kopec pluginov :-E :-E :-E[/quote]

Máš pravdu. Stříhám s AP 12 a více hodin denně a od verze 1.5 mi to ještě ani jednou nespadlo. Nevím kolik toho nastříháš Ty, když musíš mít vždycky poslední slovo. Pokud pracuji se softem pár dní a mám problémy, ještě to neznamená, že je ten soft k ničemu. Jednoduše zavolám na technickou podporu a oni mi pomůžou. Společně odhalíme kde je chyba. Kdyby to lidem padalo, tak s tím nebudou dělat.
Když nad tím tak zapřemýšlím, tak nechápu jak jsem s tou AP mohl tak dlouho vydržet, když je tak hrozná. Stejně tak nechápu i desítky střihačů s ČT, kteří dělají v AP v podstatě veškerou publicistiku a dokumentaristiku.
Jsem v kontaktu s desítkama lidí co stříhají v AP a taky mají sem tam problémy. Já je nemám, takže to není chyba na straně softu.
Ty umíš jen kecat a nikdy nikdo od Tebe žádné video neviděl. Pochybuju že bys ve Vegasu dokázal udělat ten videoklip pro TV, co jsem Ti posílal.
Nejdřív ukaž že něco umíš, a pak dělej chytrýho.
stayman (12393)|6.8.2006 14:32
jj, teraz ti to uz od verzie 1.5 nespadlo, nabuduce ked budes castejsie strihat v 2.0 a pride dalsia, tak napises, ze od verzie 2.0 ti to nespadlo atd., ale oni maju a ty nemas problemy a ked mas, technici to vyriesia, takze zase ty nemas atd. :-E :-E :-E
TWINGAC (245)|6.8.2006 14:40
...a je vojna.... hmm.. je až neskutočné, kto všetko má volebné právo... :BB:

..strihači v "kamenných televiziách" strihajú na tom, čo dostanú... PRETOŽE TO NEPLATIA!!!...a pracujú za plat... anie za honorár za odovzdanú prácu načas (a väčšinu dosť natesno)...Krtek, keď budeš MUSIEŤ pracovať na sekundy tesne, tak si to "užiješ"... Ver mi, neprajem ti to.. Ak ti ten šmejd funguje, tak buď rád a prajem ti, aby si bol doživotne spokojný..naozaj nemám výhrady proti tebe.. :BB:

..a tá skúsenosť so stratenými projektami a t.d. nie LEN moja.. :-(((

OK..dosť už o tom.. B-)
Krtek (1279)|6.8.2006 14:58
[quote=StayMan by €RikŁ€]jj, teraz ti to uz od verzie 1.5 nespadlo, nabuduce ked budes castejsie strihat v 2.0 a pride dalsia, tak napises, ze od verzie 2.0 ti to nespadlo atd., ale oni maju a ty nemas problemy a ked mas, technici to vyriesia, takze zase ty nemas atd. :-E :-E :-E[/quote]

Neměl jsem problém i se staršími verzemi AP, ale měl jsem starej PC, takže to zatuhlo když jsem dělal hodně věcí naráz. To ale nebyla chyba softu. 1.5 mám na novém PC a nespadla ani jednou.
Krtek (1279)|6.8.2006 15:07
[quote=TWINGAC]...a je vojna.... hmm.. je až neskutočné, kto všetko má volebné právo... :BB:

..strihači v "kamenných televiziách" strihajú na tom, čo dostanú... PRETOŽE TO NEPLATIA!!!...a pracujú za plat... anie za honorár za odovzdanú prácu načas (a väčšinu dosť natesno)...Krtek, keď budeš MUSIEŤ pracovať na sekundy tesne, tak si to "užiješ"... Ver mi, neprajem ti to.. Ak ti ten šmejd funguje, tak buď rád a prajem ti, aby si bol doživotne spokojný..naozaj nemám výhrady proti tebe.. :BB:

..a tá skúsenosť so stratenými projektami a t.d. nie LEN moja.. :-(((

OK..dosť už o tom.. B-)[/quote]

Klídek. Kdyby mi to padalo, tak budu stříhat na něčem jiném. Prostě jsem se jen ohradil nad Tvými výroky. Já jsem spíš ten typ, že se snažím problémy řešit, a pokud tomu nerozumím, kontaktuju někoho kdo tomu rozumí a poradí mi. A těch lidí je spousta. Nehážu hned instalačky do popelnice. AP vyžaduje spoustu nastavení a spoustu věcí co se týče HW. Pokud se tímto prokoušeš, nebude Ti padat.
Jinak co se týče televize, tak pro ČT pracuji už několik let a opět nemáš pravdu. Asi by ses divil, jaké mají zázemí. Na rychlo vznikají jen reportáže do spravodajství. Navíc většina projektů vzniká v tvůrčích skupinách.
IvanS (96)|6.8.2006 17:04
[quote=StayMan by €RikŁ€]To si fakt taky trtko, ze nevies, ze Vegas je VIDEO EDITOR UZ PAR ROKOV a nielen audio ??? :-?[/quote]

Hele, ja uz spoustu let delam zvuk v SoundForge (pokud vis, co to je). Vegas vznikl az po nem, a prevzal z nej hodne dobrych veci pro praci se zvukem. Takze o cem to tu meles? Ja samozrejme vim, ze Vegas je video-editor, ale ma dobre zazemi co se tyce zpracovani zvuku. Nevim, co je na tom nepochopitelneho.
Krtek (1279)|6.8.2006 20:29
[quote=lada]Měl bych na všechny co vlastní střižny od Canopusu prosbu.

Bombardujte support Canopusu požadavky na podporu Adobe Premiere Pro2, nebo celého balíku Adobe Prodiction Studio.
Snad se pohnou a něco tím provedou.[/quote]

Jinak nejhorší je asi to, že např. DV Raptor RT 2 se tuším ještě před rokem prodával. Pak ho nahradila karta DVX, která je v podstatě stejná. Ten kdo si ho koupil v bundle s AP 1.5 musí být teď pěkně nasranej, když po roce končí podpora a nemůže si koupit ani upgrade na AP 2.0
IvanS (96)|6.8.2006 21:11
To je trochu zkreslene. Podpora pro DVRaptorRT2 nijak neskoncila. Canopus jen proste zatim neudelal ovladace pro AP2.0, a to pro VSECHNY sve karty, stare i nove, a duvody uz jsem tu nekde popsal (... a neni vsem dnum konec).
stayman (12393)|7.8.2006 04:32
[quote=IvanS][quote=StayMan by €RikŁ€]To si fakt taky trtko, ze nevies, ze Vegas je VIDEO EDITOR UZ PAR ROKOV a nielen audio ??? :-?[/quote]

Hele, ja uz spoustu let delam zvuk v SoundForge (pokud vis, co to je). Vegas vznikl az po nem, a prevzal z nej hodne dobrych veci pro praci se zvukem. Takze o cem to tu meles? Ja samozrejme vim, ze Vegas je video-editor, ale ma dobre zazemi co se tyce zpracovani zvuku. Nevim, co je na tom nepochopitelneho.[/quote]

Chlape chlape, ty ani nevies, ze SoundForge je LEN a LEN na upravu JEDNEJ STOPY zvuku od pociatku vzniku (kedy si este cikal do plienok) az doteraz (kedy sa hras na ediusaka-zelenaca). Ak mas namysli koncepciu, GUI, tak na tom su rovnako vsetky programy od SonyMediaSoftware (predtym, ked si este cikal, to bola firma SonicFoundry, ziadne Sonic a zase nic podobne \/ ) Ty si napisal proste blbost aku som uz davno nepocul, a to si zrejme nepochopil, pricom to islo z tvojho peeeera :-)

[quote]Vegas ma dobre zazemi ve zpracovani zvuku - pokud je to pro nekoho dulezite, pouzije Vegas. [/quote]

Takze laskavo si to preber vo svojej hlavicke a precitaj si nieco o Vegase, je to profesionalny audio-video editor (predtym to bolo VegasVideo, ano, dobre citas, VegasVideo, nie VegasAudio a ani nic podobne \/ )

http://www.sonymediasoftware.com/Products/ShowProduct.asp?PID=965
IvanS (96)|7.8.2006 13:03
StayMane, zacinam mit pocit, ze s tebou neni neco v poradku:

1. Nikdy jsem netvrdil, ze SoundForge umi zpracovat vice nez jednu stopu zvuku. Ja v tom delam od verze 3, takze to opravdu vim, ver mi.

2. Nikdy jsem se nezminoval o tom, kdo ten software vyrabi, protoze to jsem nepovazoval za dulezite (pro predmet teto diskuze). Samozrejme ze vim, ze to puvodne byla firma SonicFoundry (kdyz s tim delam od verze 3), nez to koupil Sony (coz neni tak davno, od verze 7).

3. Nikdy jsem nenapsal, ze by Vegas byl pouze audio editor, jen jsem napsal, ze ma dobre zvladnute zpracovani zvuku. A to prave pro to, ze spoustu zvukovych veci prevzal ze SoundForge (coz JE specializovany audio editor).

Takze fakt nevim, v cem mi chces odporovat, nebo co jsem podle tebe napsal spatne. Ze sis jako vzdy vytrhal vety a slova z kontextu a sestavil si z toho vlastni pokec, kteremu se ted sam snazis odporovat, to je ciste tvuj problem...
clee (6592)|7.8.2006 13:15
srabman je vysmazenej fetak, takze tem jeho kecum se vubec nemuzes divit 9-)
stayman (12393)|7.8.2006 15:03
[quote=IvanS]StayMane, zacinam mit pocit, ze s tebou neni neco v poradku:

1. Nikdy jsem netvrdil, ze SoundForge umi zpracovat vice nez jednu stopu zvuku. Ja v tom delam od verze 3, takze to opravdu vim, ver mi.

2. Nikdy jsem se nezminoval o tom, kdo ten software vyrabi, protoze to jsem nepovazoval za dulezite (pro predmet teto diskuze). Samozrejme ze vim, ze to puvodne byla firma SonicFoundry (kdyz s tim delam od verze 3), nez to koupil Sony (coz neni tak davno, od verze 7).

3. Nikdy jsem nenapsal, ze by Vegas byl pouze audio editor, jen jsem napsal, ze ma dobre zvladnute zpracovani zvuku. A to prave pro to, ze spoustu zvukovych veci prevzal ze SoundForge (coz JE specializovany audio editor).

Takze fakt nevim, v cem mi chces odporovat, nebo co jsem podle tebe napsal spatne. Ze sis jako vzdy vytrhal vety a slova z kontextu a sestavil si z toho vlastni pokec, kteremu se ted sam snazis odporovat, to je ciste tvuj problem...[/quote]

1. nevedel si to, naozaj \/ , pretoze editor ako SoundForge je uplne nieco ine ako napr. ACID, alebo Vegas , co je multitrackovy mixazny editor a to, ze ma moznost FXpluginov atd. este neznamena, ze je audioeditor, iba vymakanejsi videoeditor, pretoze pre specialne upravy zvuku musis aj tak priamo z timeline otvorit kopiu tracku do HOCJAKEHO (teda nielen do SoundForge) AUDIO EDITORA !!!!!!! Take, co nemusis a su vymakanejsie, napr. soft od Steinbergu typu NUENDO http://www.steinberg.de/26+M54a708de802.html , pricom soft adekvatny SoundForge je od nich WaveLab, avsak toto nemozem po tebe chciet, aby si vedel, ale ako priklad by si to mohol pochopit a budes mat v tom snad jasnejsie...

2. Neviem, ale tvrdil si, ze ja to nepoznam, tak som ti len vysvetlil, od koho ten soft je, nie je vsak nijak pre nikoho prinosne, ze si vedel o tom aj ty...

3. precitaj si poriadne bod 1, tam to mas vysvetlene, co je specialne :)))atd. Ak budes mat este nejake nejasnosti aj ohladne prace, alebo len elementarne zvladnutie prace s videom vo Vegase, kludne sa mi ozvi, aj cez email, aby si sa t nemusel strapnovat.

Napisal si toto:

[quote]Vegas ma dobre zazemi ve zpracovani zvuku - pokud je to pro nekoho dulezite, pouzije Vegas. [/quote]

cim si vlastne ostatnych zmagoril, ze Vegas je lepsi na pracu s audiom, pricom ani to nie je pravda, na to su lepsie softy (add1) \/
stayman (12393)|7.8.2006 15:04
[quote=clee]srabman je vysmazenej fetak, takze tem jeho kecum se vubec nemuzes divit 9-)[/quote]

hladnemu sa o chlebe sniva, kde si bol, na protidrogovej kure??? :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E
IvanS (96)|7.8.2006 21:10
Stayman: Ano, napsal jsem, a trvam na tom, ze "Vegas ma dobre zazemi ve zpracovani zvuku - pokud je to pro nekoho dulezite, pouzije Vegas." Tim jsem samozrejme myslel to, ze pokud nekdo klade u videa velky duraz na moznosti zpracovani zvukoveho doprovodu, nekoupi si treba Edius, ale napr. prave Vegas, protoze ... ach jo, znovu... "ma dobre zazemi ve zpracovani zvuku". Tim zazemim mam na mysli hodne funkci prejatych ze SoundForge, coz je specialni profesionalni audio-editor. Kazdy at to chape jak chce...

Jinak ja uz nekolik let skladam muziku v CubaseSX - dokonce az TAK daleko jsem dosel, StayMane. Takze neurazej... A netahej sem ACID, polotovary ve forme smycek pouzivam nerad, vlastne vubec.

Clee: Asi ti davam za pravdu, dal uz se se StayManem neminim hadat.
stayman (12393)|7.8.2006 21:47
ACID je polotovar vo forme smyciek??? :-? :-? :-? Cchlape, s tebou je debata, mal by si pisat fakt na fora, kde ta bude niekto aspon pocuvat...



Si nieco o tom najskor prestuduj, Cubase si moze len nechat zdat \/

http://www.sonymediasoftware.com/Products/ShowProduct.asp?PID=1005
clee (6592)|7.8.2006 21:52
muhehehehehe :-E
stayman (12393)|7.8.2006 21:53
[quote=IvanS]Clee: Asi ti davam za pravdu, dal uz se se StayManem neminim hadat.[/quote]

Stayman sa s nikym nehada, Stayman ti len ukazuje, aky si magor a hadat sa tu chces len ty, si precitaj ako reagujes na moje poznatky a na sotware o ktorom nic nevies, si absolutne neznaly a nemas ani zakladne informacie, ktore je mozne ziskat z webu, preto debata nema zmysel a ked budes pripraveny, kludne sa do diskusii pripoj \/
IvanS (96)|7.8.2006 22:15
Ne, to ne... vazne... koncim. Na tve "poznatky" uz opravdu nebudu reagovat. Bohuzel te jeste neznam tak dobre, jako asi vetsina ostatnich tady, takze jsem te hned neprokoukl - a nechal jsem se do tehle zbytecne nesmyslne hadky zatahnout. (pro ostatni: nemohli jste me vcas varovat a zarazit...??? :-D)

Pouze posledni poznamka pro StayMana: ACID je audio soft urceny predevsim pro praci se smyckami, tedy s predem pripravenymi zvukovymi "polotovary", kterych existuje milion, daji se stahovat z netu, atd. Dnesni ACID uz samozrejme umi i jine veci, ale puvodne to byl "smyckovy" program... Ja davam prednost tomu, ze si tvorim sve vlastni zvuky, rytmy, a kombinace, a proto delam v CubaseSX (a pred 15 lety na Amize na Music-X). Tva veta ACID je polotovar vo forme smyciek??? skutecne nema hlavu ani patu. Myslel jsem si, ze diskutuji s nekym, kdo se v hudebnim softu a technologii fakt vyzna... no sorry, byl to omyl.
stayman (12393)|7.8.2006 22:31
Paneboze a toto som snad napisal ja???

[quote]A netahej sem ACID, polotovary ve forme smycek pouzivam nerad, vlastne vubec.[/quote]

Ved ty tu klames a si len vymyslas a potom sa zachranujes ako mozes, aha co za blbosti mi vypisujes:

[quote]Dnesni ACID uz samozrejme umi i jine veci, ale puvodne to byl "smyckovy" program... [/quote]



Presne ako s tym SoundForge versus Vegas, si totalne neznaly a neinformovany, uz som to pisal a tak prosim nepiiiiiiiiiiiis, ked nic nevies !!!!!!!!!!!!! :-k
IvanS (96)|7.8.2006 23:51
Neboj... tobe uz nic psat nebudu. Od ted si to sve vymyvani mozku testuj na nekom jinem... :-)
stayman (12393)|7.8.2006 23:53
:-I
Krtek (1279)|10.8.2006 13:51
[quote=TWINGAC]hmm... ľudia sú rôzni... :-)
Podľa mňa je perverzné napríklad ošahávať mŕtvoly...ale dá sa to...(volá sa to nekrofília)
..tak isto perverzné mi pripadá strihať v Premiere (nekvalitný obrazový výstup,nestabilita, modlenie sa, aby sa na druhý deň otvril projekt so všetkým, čo k nemu patrí.. tažkopádne ovládanie a t.d. skrátka -"premierefília")....ale dá sa to... :-)

koľko ľudí - toľko chutí.. :BB:[/quote]

Ještě jsem zapoměl na jednu věc. Píšeš, že Ti nešel otevřít projekt. To dělalo u AP 6 ale pouze pod XP. Ve Win 2000 to jelo bez problému. AP 6 byla pod XP nestabilní, protože v době vzniku ještě XP nebylo. Proto nějakej dobrák udělal utilitu, která tohle řeší.
Stačilo se o to trochu zajímat. Je ke stažení skoro všude.
Fantas! (3016)|10.8.2006 14:16
jen dodatek:
Vegas byl puvodne ve dvou verzich, ktere se instalovaly z jedne instalacky. Ve volbe bylo Vegas video a Vegas audio a az pozdeji to bylo spojene... B-)