Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Změna rozlišení avi bez rekomprese

imported_Tranzistor (11)|25.8.2004 21:27
Potřebuju "změnit" rozlišení u avi. Originální rozlišení je 768x576, ale potřebuju ho dostat na 720x576, aby mi ho přehrál DVD přehrávač KiSS.
Do rekomprese se mi nechce, to je nadlouho a navíc jen kvůli přehrání na TV zbytečné (a ztráta kvality nižším rozlišením), nejraději bych změnil nějaký parametr (snad v hlavičce), který podává informace o rozlišení
mirekv (7169)|25.8.2004 21:43
Máš v tom trochu zmatek, 720x576 je pro formát DVD, pokud ti přehrávač zvládá AVI, tak 768x576 je ten správný rozměr 4:3, takže tím se netrap :-) .
pavelpt (2713)|25.8.2004 23:35
To jsi teda dost vedle a zmatek máš sám.Podle tebe když zvládá AVI tak jakékoliv rozlišení, hlavně když je to 4:3.

to Tranzistor

Bez rekomprese to asi nepůjde a Kiss to nesežere, protože (podle odpovědí na jiných forech) to neodpovídá jakési normě.
Mně se stalo, že jsem omylem grabl Ann and king v tomto formatu, řešil jsem to tak, že jsem to jenom ořízl, myslím na 724, to už myslím žere.
Hawkey_tvf (434)|26.8.2004 01:47
Bez rekompresie to nie mozno, ale proste nepojde. Navyse nepises aky kodek pouziva to AVIcko, takze...
Ono este u MPEGov by to v pod-sta-te MALO ist, problem je, ze to nepodporuju u MPEG-4 kodekov prehravace. A s vynimkou MPEG-2 (asi aj 1) ani software, s MPEG-2 sa to bezne robi napr. ked potrebujes SVCD stream nanutit do DVD authoringu bez upravy.
mirekv (7169)|26.8.2004 07:56
[quote=pavelpt]To jsi teda dost vedle a zmatek máš sám.Podle tebe když zvládá AVI tak jakékoliv rozlišení, hlavně když je to 4:3.

to Tranzistor

Bez rekomprese to asi nepůjde a Kiss to nesežere, protože (podle odpovědí na jiných forech) to neodpovídá jakési normě.
Mně se stalo, že jsem omylem grabl Ann and king v tomto formatu, řešil jsem to tak, že jsem to jenom ořízl, myslím na 724, to už myslím žere.[/quote]

To jsme si asi blbě rozuměli, já nevím jaký formát žere KISS, přišlo mi divný, že chce Transistor chce konvertit 768 na 720. To vím taky, že avi nemusí mít striktně 4:3.