Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

otazky na xvid , multithread, deinterlace apod.

inseminator2004 (32)|27.7.2006 18:21
pouzivam virtualdub-mpeg2 + xvid (1.2), procesor Pentium D, a nemuzu z toho dostat pri kompresi vic nez cca 76% vyuziti CPU, podarilo se nekomu vic?
dle tohoto by to melo bezet rychleji
http://forum.doom9.org/showthread.php?t=107783

druha otazka, v novem xvidu jsem si vsiml ze konecne pribyla moznost deinterlace, mam ji vyuzit nebo pouzivat filtr v virtual-dubu, treba s ohledem na to multithred ?
vlada (3470)|29.7.2006 10:28
Podle mě na to jdeš úplně špatně. Předpokládam, že Tvůj zdroj je MPEG-2, je to tak?

Potom by bylo mnohem lepší použít AviSynth na načtení videa, protože VirtualDub používá separátní thready pro načtení a kompresi. Takže jeden thread bude načítat video pomocí AviSynthu a DGDecode.dll a zároveň bude ještě aplikovat filtry (deinterlace, resize). No a druhý thread bude komprimovat. Pokud nevíš jak tohle rozběhnout, koukni na můj návod.

Z toho co jsem napsal je snad také jasné, že deinterlace v kodeku dělat nedoporučuju. Místo toho bych použil nějaký filtr pro AviSynth (třeba DgBob). Ono dělat deinterlace v kodeku prakticky neni ani možný z toho důvodu, že většinou potřebuješ použít resize a ten musí být až za deinterlace filtrem.

Co jsem tak různě četl, tak celý multithreading Pentia D je pouze chyták na lidi. Pořádně to nefunguje a aplikace bez podpory multithreadingu běží často líp než ty, který jí mají. No a taky jsem slyšel, že Správce úloh ukazuje u těch procesorů ú)plný bludy a vůbec se mu nedá věřit. Takže 76% může znamenat, že jede na půl výkonu stejně tak jako že jede na plnej výkon.

Jak píšou i vtom threadu na Doom9 co sám odkazuješ - neporovnávej zatížení CPU ale rychlost.