Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kabelovka Karneval ... jakou výbavu na kvalitní TV rip ?

paja007 (2)|25.7.2006 14:41
Zdravim ... nemam moc zkusenosti a chtel bych poprosti o radu ...

Mam kabelovou televizi Karneval a chtel bych delat TV ripy do pocitace v maximalni mozne kvalite.

V soucasne dobe mam TV kartu WinaFast 2000XP Expert se kterou nejsem moc spokojen, kvalita obrazu v pocitaci nic moc, pri nahravani v maximalni kvalite to neni ono ... kartu mam napojenou pres Koax dlouhy cca 4m do rozbocovace, ve kterem je napojen i koax k televizi. Predpokladam, ze muj problem s kvalitou je jednak v karte samotne a potom v nekvalitnim koaxu a asi ne prislis stastnem pripojeni do zasuvky.

Chtel bych udelat prestavbu vseho tak, abych mohl delat co nejkvalitnejsi ripy s tim, ze jsem do toho ochoten dat max 5.000,-.

Muzete mi tedy nekdo poradit co nakoupit (karta, kabel, redukce ...) a jak to postavit tak abych dosahl vysoke kvality TV ripu ?

Jinak co se tyka kvality signalu od kabelovky ta je myslim v pohode, na TV je obraz a zvuk jak vino ...
Ivo Mašek (10205)|25.7.2006 15:30
[quote]kartu mam napojenou pres Koax dlouhy cca 4m do rozbocovace, ve kterem je napojen i koax k televizi.[/quote]
Já to mám takto:
Z bytové zásuvky kabelovky mám natažen krátký koax (s opletením, ne s čokoládovým papírkem) do "kovového" trojrozbočovače, a tam odsud taženo "tlustými" koaxy do PC (TV2000XP-Expert) a do dalších TV po bytě. A to do děcáku používám k tomu trojrozbočovači ještě klasický rozbočovač. Zásadně nepoužívám bakelitové zázraky.
Sejmuté obrazovky mám na svém webu, v návodu na zprovoznění TV2000XP-Expert.

[quote]Jinak co se tyka kvality signalu od kabelovky ta je myslim v pohode, na TV je obraz a zvuk jak vino ... [/quote]
To jsem si myslel také. Jenže na tv tuneru byla kvalita na prd. Zavolal jsem techniky z Karnevalu, změřili mi jejich kabel od jejich rozvaděče ke mě a zhrozili se. Měl jsem něco mezi 55 až 60 dB, což je na hraně a na TV se to ještě moc nepozná. Provedli výměnu, já jsem spokojen.
paja007 (2)|25.7.2006 15:55
Ivo Mašek
Na TV tuneru ? Myslis primo na TV karte v PC ? V PC je kvalita oproti TV o dost horsi tak bych mozna mohl mit rovnez problem v sile signalu ...

Co v moji situaci mohu udelat pro to, abych maximalne zvysil kvalitu TV ripu ??
Ivo Mašek (10205)|25.7.2006 16:14
Jediná možnost je vylučovací metoda. Tedy nechat si změřit signál, který ti leze do TV zásuvky.
Ale ještě před tím bych si zkontroloval propojení koaxu. Jestli je všechno OK. Ono to může také být rušením samotného PC. To by nebylo nic zvláštního. Ale to já ti takhle na dálku samozřejmě zjistit neumím.
Milosbb (889)|25.7.2006 16:50
paja007

A hlavne nečakaj, že analogový signál z TV karty zobrazený na monitore bude vyzerať rovnako dobre ako na klasickej telke. Monitor nie je stavaný na analog. Vždy to bude o niečo horšie.

------------------------
Dreamer (459)|26.7.2006 19:18
[quote]Chtel bych udelat prestavbu vseho tak, abych mohl delat co nejkvalitnejsi ripy s tim, ze jsem do toho ochoten dat max 5.000,-. [/quote]
Tak potom preco nie napr. Skystar 2, parabola, konvertor, este aj usetris, ale bude to len CT, STV, Prima, Markiza, JOJ. Pripadne este pockat na Digi TV, cena by bola porovnatelna s kablovkou, kvalita CL/SL velmi dobra, DigiTV len dobra, ale stale lepsia ako UPC.

Z akych stanic chces nahravat najviac?