Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ulead video 6 a MPEG 2

marian1 (18)|25.7.2006 10:18
Ahojte, pracujem (skôr chaosím) v Ul.v.s. 6 a v návode uvádzajú, že umožňuje zachytávať priamo v MPEG2. Mne ale v Capture takúto možnosť vôbec neponúka. Akurát MPEG1, PAL cinepak,... Všetko sú to ale nízke rozlíšenia. Akurát s formátom DV AVI som pokiaľ ide o kvalitu záznamu spokojný. No ale tá veľkosť. Na hodinu záznamu 17 GB. Po konverzii je kvalita ešte horšia. Pri prehratí videa, hlavne pri záberoch, kde sa hýbe kamerou predmety kockatejú. Navyše viem UVS 6 konvertovať iba do VCD. Keď cez Nera vypálim SVCD, tiež dochádza k tomuto efektu.
Môže teda UVS 6 zachytávať aj priamo do SVCD, resp. MPEG2?

dik
Whitejoker (616)|25.7.2006 11:39
Některá verze to snad uměla, ale mohla to být nějaká Special Edition. Z hlavy si to už nepamatuji, přece jen je to už trošku starší program a doma ho kvůli tomu instalovat nebudu. Vím, že jsem dělal SVCD, ale měl jsem verzi UVS 6,5 SE DVD.
Možná se to dá nastavit někde v profilech - že chceš dělat DVD.
Jen nevím, jestli to z kamery stahuješ přes televizní kartu (pak radši použij nějaký inteligentnější soft), nebo přes FW - pak se to ukládá v DV formátu.

I při stahování přes tel kartu to radši ukládej v DV nebo ve formátu s nízkou kompresí (Huffyuv, MJPEG, apod) - z důvodu střihu (nevěřím, že vše natočíš vždy bez chybky) a po sestříhání to zkonvertuj do mpeg-2.

Kvalita výsledného videa záleží na kvalitě vstupního signálu (jestli stahuješ z kamery přes tel kartu, tak nic moc) a kvalitě kodéru (v UVS 6 je to snad Ligos, který taky výsledky moc neoslňuje).
Lepší ten výstup nikdy nebude než originál. A čím víc ho zmáčneš (komprimuješ), tím výsledek bude méně koukatelný.
marian1 (18)|25.7.2006 12:00
dik, stahujem to cez FW zatiaľ do DV formátu. V UVS, keď to chcem uložiť ako videosúbor mi ponúkne iba možnosť PAL DV, alebo PAL VCD. Ukladám to teda ako VCD, ale konverzia urobí svoje.Potom to musím napáliť cez Nera, pretože postrádam Ulead wizard, ale samozrejme už iba ako VCD. Chcel by som aspoň kvalitu SVCD, ale ak je videosúbor ako VCD, už sa to asi nedá.
Skúšal som aj to, že som ešte iba projekt (nie videosúbor) napálil cez Nera ako SVCD. To sa dalo, pretože projekt bol v DV AVI, ale dochádza k tomu kockovaniu pri pohybe kamery.
Diablo (668)|25.7.2006 12:35
marian1
Jdeš na to úplně špatně. Pokud máš miniDV kameru, tak to natáhni do PC vždy jako DV AVI. Nějaké komprimování "za letu" je na dvě věci. Toto DV AVI si v klidu uprav a nastříhej jak chceš (nebo ne když nechceš) a pak teprve použij kvalitné enkodér pro převod do MPEG2, napr. Canopus ProCoder 2. :-)


:-!!!
Whitejoker (616)|25.7.2006 13:04
2 marian1:

takže to máš jako DV-AVI. Tím lépe.
Pro stažení z kamery přes FW použij např program WinDV od Mourka (někde tady v downloadu) - je zdarma, nebo Scenalyzer Live.
Snad by šel použít i ten UVS, ale ukládat to jako DV-AVI (neboli PAL DV jak píšeš). Tím to uložíš na disk. Pokud pominu střih (na který se UVS 6 beztak prakticky nehodí), tak pak konverze do mpeg-2 formátu, ať už pomocí Diablem zmiňovaného Procoderu, nebo Mainconcept nebo TMPGEnc. Tím získáš soubory ve formátu mpeg-2 s příponou "mpg".
Je jen na tobě, co chceš za výstupní formát. Pokud SVCD - musíš to v kodéru nastavit, pokud DVD - např. Mainconcept to nastaví automaticky, v TMPGEnc je průvodce (podle zvoleného profilu tě to v pěti krocích dovede k výslednému výstupu). Procoder nepoužívám, takže nevím, ale mám pocit, že když máš vstup DV PAL, že nastaví výstup automaticky na DVD.
A ve chvíli, kdy máš video ve formátu mpeg-2 tak z toho můžeš udělat DVD (v authoringovém softu), nebo SVCD (pokud jsi zvolil výstup podle této specifikace) - na to už stačí i Nero.
marian1 (18)|25.7.2006 14:10
ďakujem za pomoc.
Aby som to zhrnul. Video, zachytené v AVI uložím ako DV AVI videosúbor. Až následne ho zkomprimujem do MPEG2 a potom ho môžem vypáliť ako SVCD? Ale mne robí problémy pravdepodobne práve tá kompresia.
Pitomec (10211)|25.7.2006 14:25
UVS6 je tak stará haluz, že video převedený z DV-AVI na MPEG-2 bude kvalitou na úrovni VCD :-I Jinak do žádnýho SVCD nic nepřeváděj - to je naprostá mrtvola (horší než to UVS6) - dělej DVD-Video.
marian1 (18)|25.7.2006 14:49
S tou kvalitou máš úplnú pravdu, tiež som medzi VCD a SVCD veľký rozdiel nevidel, ale lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Asi nemám softwér na vytvorenie súborov, z ktorých by sa dalo vypáliť Video DVD. Sú to nejaké VOB súbory. Stačil by napr. Nero vision, alebo existujú nejaké lepšie?
Diablo (668)|25.7.2006 14:58
Podívej se do sekce Mastering, tam jich najdeš několik. Dělat dnes VCD nebo SVCD je fakt o ničem....


:-!!!
Whitejoker (616)|26.7.2006 15:41
[quote=marian1] Ale mne robí problémy pravdepodobne práve tá kompresia.[/quote]
Canopus Procoder
Mainconcept mpeg encoder
TMPGEnc
HC encoder
Cinemacraft encoder
Quenc....
Poslední dva jsou myslím zdarma. Hledej v sekci download.

Authoring na VOB-y:
jestli Nero Vision nevím, tu haluz používám jen na pálení,
ale jinak
Ifoedit (zdarma, ale dost nevlídný pro nováčka)
Ulead MEDIA Studio (od verze 7 výše)
TMPGEnc DVD Author
Vegas
DVD Lab (pro)
a mnoho dalších
Diablo (668)|26.7.2006 15:56
[quote=Whitejoker][quote=marian1] Ale mne robí problémy pravdepodobne práve tá kompresia.[/quote]
Canopus Procoder
Mainconcept mpeg encoder
TMPGEnc
HC encoder
Cinemacraft encoder
Quenc....
Poslední dva jsou myslím zdarma. Hledej v sekci download.

Authoring na VOB-y:
jestli Nero Vision nevím, tu haluz používám jen na pálení,
ale jinak
Ifoedit (zdarma, ale dost nevlídný pro nováčka)
Ulead MEDIA Studio (od verze 7 výše)
TMPGEnc DVD Author
Vegas
DVD Lab (pro)
a mnoho dalších[/quote]

Když už doporučuješ něco na "VOB-y" 9-) tak s tím Vegasem jsi trošku přestřelil, od SONY je DVD authoringový program DVD Architect :-)


:-!!!
marian1 (18)|27.7.2006 09:02
Veľmi pekne ďakujem, vyskúšam a uvidím, čo to spraví. Skúsim niečo stiahnuť a keď nie, tak kúpim. Dám vedieť, ako som dopadol. dik
Whitejoker (616)|27.7.2006 13:39
2 Diablo: se kaju, já s tím nedělám, tak jsem si nebyl úplně jistý