Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DV->FW->notebook->USB2.0 externy disk

janok (4)|25.8.2004 12:18
Ahojte,
nestaci mi disk na notebooku Acer TM291LCi pri nahravani DV cez firewire. Uvazujem o externom disku 160 GB cez USB2.00.
Ma s tym niekto skusenosti, ci je to rozumne riesenie?
Vdaka
Rado_tvf (9)|25.8.2004 14:15
ja uz cez rok pouzivam kombinaciu notebook + externy HDD a spojene to mam cez firewire. Zatial absolutne ziadny problem, pren. rychlost pri kopirovani medzi notebookom a ext. HDD je okolo 120Mbit/s. Limituje to pravdepodobne pomaly HDD v notebooku, lebo jeho LEDka svieti stale a LEDka na externom HDD len poblikava. Pri USB2.0 to bude asi podobne
imported_PedrO_shw (3)|10.9.2004 15:18
Ahoje,

Rado, ked tak pochvalujes ten tvoj externy case na HDD (resp. cely extrn HDD), tak mi napis aka je to znacka. Uz dlhsi cas sa zujimam o externy case, ale zatial som narazil na same nedostatky, ak je aj nieco kvalitnejsie, tak to potom stoji strasne peniaze.

Dik
Rado_tvf (9)|10.9.2004 15:23
je to STLabs(z Agemu), skusal som prenos (ext. HDD -> int. HDD) aj na normalnom kompe (nie notebook) a islo to 250Mbit/s
imported_PedrO_shw (3)|10.9.2004 15:30
nikde som nenasiel obrazok toha case-u. Ma vypinac, je k nemu aj adapter, aj kabel. Pri niektorych case-och to nie je samozrejmost.
Nemas nejaku linku, kde sa da o nom nieco dozvediet. Ta linka na Ageme je sice na vyrobcu ale ten case som tam nenasiel
Rado_tvf (9)|10.9.2004 15:36
linku nemam, je to plastova krabica, strieborna, ak das prec 4 rohy, da sa rozobrat. Ma to vypinac, 2 firewire porty a jeden konektor na napajanie. Adapter je k tomu, je velky asi ako mala zapalkova krabicka, no, 2x tak velky :-) Vnutri je ventilator a maly plosak. Inak ventilatoru som do napajania musel dat jeden odpor, lebo to hucalo jak prudove lietadlo.
imported_PedrO_shw (3)|10.9.2004 15:42
Ked si ten ventilator spomalil, nezahrieva sa to viac? Este jedna vec, uz je to asi pase, pozeram v Agemackom cenniku a maju tam jediny STlabs na USB a o nom som pocul, ze ho aj tak nemaju uz dlhsiu dobu. No skusim ich opacit.
Rado_tvf (9)|10.9.2004 15:46
jasne, ze sa to zahrieva viac, ale nie zas tak, aby to vadilo. Ked ten ventilator isiel naplno, tak disk bol vnutri uplne studeny, teraz je uz trocha teply.
Ja mam ten, co je v 37- cke cenniku na prvom mieste v sekcii EXTERNÉ RÁMČEKY PRE HDD, CD.
janok (4)|30.9.2004 13:53
kupil som si Q-TEC 750H USB2 case a 160 GB Seagate a zda sa, ze citanie cez FW z DV kamery do notebooku a zapis cez USB na disk nema problemy,
este sa pri tom aj da robit ine.
Diky za rady!