Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ConvertXToDVD

Drbo (23)|22.7.2006 12:05
Sorry, možná hloupá otázka, ale: Pomocí ConvertXToDVD udělám z avi VOBy filmu, který je ve formátru 16:9, na počítači to funguje normálně, ale kdyxž to vypálím a přehrávám na stolním playeru. ořízne se mi to na 4:3... Tušíte někdo, co je špatně?

Díky.
BOBA (590)|22.7.2006 12:31
Podívej se do nastavení authoringového programu.Nejspíš tam máš nastaven poměr 4:3 změň si to na 16:9.
Fallen_tvf (20)|22.7.2006 12:32
Před vypalováním v IfoEditu nastav na 16:9 tam, kde je 4:3. ak je to asi nejjednodušší
Drbo (23)|22.7.2006 12:34
[quote=BOBA]Podívej se do nastavení authoringového programu.Nejspíš tam máš nastaven poměr 4:3 změň si to na 16:9.[/quote]

Pálím to v Neru, ale kouknu na nastavení tam, zatím díky...
Drbo (23)|22.7.2006 14:55
Tak fakt nevím - v Neru jsem žádnou takovou volbu nenašel, tak jsem to nechal vypálit rovnou tím Converterem, spustil DVD v počítači, tam je to správně 16:9, ale ve stolním playeru, potažmo na televizi je to ořízlý... takže to řeže buď DVD player nebo televize... Nemáš ještě nějaký nápad?
Drbo (23)|22.7.2006 17:56
No, tak jsem zkusil převést z avi do DVD ještě film ve formátu 4:3 a ten se také trochu ořízne, i když samozřejmě zdaleka ne tolik... Co s tím? Konverze v ConvertXToDVD, vypalováno v Neru...
BOBA (590)|23.7.2006 09:18
Nevím, jestli to jde v Neru někde nastavit.Ale tam asi ne. Máš správně nastavený DVD přehrávač?
jojto (865)|23.7.2006 09:51
Neviem na akej telke to pozeras, ale skus sa pohrat s volbou TV Screen option v tom X2D.
Drbo (23)|23.7.2006 13:51
[quote=BOBA]Nevím, jestli to jde v Neru někde nastavit.Ale tam asi ne. Máš správně nastavený DVD přehrávač?[/quote]

Upřímně řečeno, nevím... ale v životě jsem přehrávač nijak nenastavoval - prostě jsem vložil DVD a hrálo jak mělo... Když to jedu z toho vypálenýho DVD na počítači (software PowerDVD), je to normálně, správně 16:9 nebo 4:3, totéž DVD vložím do stolního DVD playeru a na televizi je to oříznutý na 4:3 nebo ještě míň, což se ukázalo, když jsem vypálil DVD s filmem co je sám o sobě 4:3, i ten je trochu ořízlý... Dost mě to trápí...
Drbo (23)|23.7.2006 13:54
[quote=jojto]Neviem na akej telke to pozeras, ale skus sa pohrat s volbou TV Screen option v tom X2D.[/quote]

Jestli myslíš volbu Formát TV, tak jsem zkoušel dvě varianty - automaticky nebo natvrdo 16:9, oboje se stejným výsledkem - v PowerDVD na počítači bez problémů 16:9, na stolním playeru a televizi ořízlý... Podotýkám, že normální DVD, originál nebo kopie 1:1 to nedělá, tam to hraje tak jak má...
jojto (865)|23.7.2006 14:19
Hmm, tak potom skusit iny soft napr. WinAVI 6.0, The FilmMachine alebo Procoder2.
Drbo (23)|23.7.2006 14:24
[quote=jojto]Hmm, tak potom skusit iny soft napr. WinAVI 6.0, The FilmMachine alebo Procoder2.[/quote]

OK, ještě během odpoledne vyzkouším...
Drbo (23)|24.7.2006 08:38
No to jsou věci! 9-) Tak jsem to překonvertoval znovu, tentokrát ve WinAvi, vypálil a chodí to jako hodinky... To znamená, že je něco špatně v nastavení ConvertXToDVD... ale co? Tímhle programem vypálené DVD chodí v počítači bez problémů a na stolním přehrávači ne... Budu to prostě dělat ve WinAvi, ale jen tak pro zajímavost - nenapadá někoho, čím to může být?
BOBA (590)|24.7.2006 10:43
[quote=Drbo]No to jsou věci! 9-) Tak jsem to překonvertoval znovu, tentokrát ve WinAvi, vypálil a chodí to jako hodinky... To znamená, že je něco špatně v nastavení ConvertXToDVD... ale co? Tímhle programem vypálené DVD chodí v počítači bez problémů a na stolním přehrávači ne... Budu to prostě dělat ve WinAvi, ale jen tak pro zajímavost - nenapadá někoho, čím to může být?[/quote]

Zkoušel jsem ConvertXToDVD poprvé v životě.V projektu jem nechal vše na "automaticky". Už jsem si film zkontroloval na tv a obraz byl oříznutý. Když jsem v nastavení Dvd přehrávače změnil obraz na Wide, tak vše je o.k. Tv mám 16:9. Takže platí co jsem psal výše. Jinak je to fajn prográmek.
Drbo (23)|25.7.2006 19:24
BOBA: Ale jo, když Ti to chodí s jinak nastaveným playerem, tak to tak bude... Já jen že vůbec netuším, kde na DVD playeru nastavit Wide, v životě jsem to nedělal :-), ale hlavně - ve když to zkonvertuju ve WinAvi, tak nemusím player přenastavovat a chodí to jak má... Takže myslím, že se musí ještě něco nastavit v tom CnovertXToDVD, jen nevím co... což mě mrzí, protože se mi ten soft taky hodně líbí...
BOBA (590)|25.7.2006 21:14
Podívej se do soukromých zpráv.Snad Ti to pomůže.
Eisyno (56)|27.7.2006 08:57
Ja to robim tiez v ConvertXtoDVD a v prehravaci mi to ide 16:9 bez nejakeho nastavovania! A v tom programe to mam nastavene na AUTOMATICKY!