Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

S-Video na koax

Poblitos (3)|21.7.2006 10:00
Zdar, nemohl by mi někdo poradit, jak mám propojit S-Video výstup z grafiky na koax u TV?
Tady ve fóru jsem to nikde nenašel pořádně vysvětlený :-( Vím jen, že musím použít starší demodulátor z videa, ale problém je v tom, že nevim, jak jsou zapojený ty vývody na tom demodulátoru :-(
Díkes za případnou odpověď
Pitomec (10211)|21.7.2006 10:02
Modulátor s S-Video vstupem jsem snad v životě neviděl... To už bude levnější koupit novou TV 8-)
Poblitos (3)|21.7.2006 10:33
Jsem se asi špatně vyjádřil :-((( Mám grafiku s výstupem na TV,ze kterýho leze S-Video(nebo se pletu?) a tenhle signál potřebuju nějak překonvertovat na normální koax vstup na TV. Někde mi bylo řečeno, že to zvládne demodulátor ze starého videa, tedy převede to zpět na klasickej signál,co je v koaxu. Dokonce mi t samé bylo řečeno i v TV opravně,ale momentálně neměli žádnej ten demodulátor.Ten jsem si sice sehnal,ale nevim,kam co zapojit.Snad jsem to vysvětlil k pochopení :-I
Pitomec (10211)|21.7.2006 10:47
Všechny běžně dostupné modulátory (což je zařízení, které převádí MF signál na RF signál neboli výstup z tvé grafiky na anténní vstup v TV) mají na svém vstupu pouze CVBS a nikoliv S-Video. Takže S-Video prostě do modulátoru nezapojíš.
Jinak modulátor kup SM-7 (http://www.buniko.cz/), který kromě fázového závěsu má i výstup na kanálech E2-E69. Podmínkou je samozřejmě to, že z tvé grafiky nepůjde ven S-Video, ale CVBS...

Demodulátor je zařízení, jenž to z RF (anténního signálu) převádí na MF (AV vstup v TV, provedení většinou cinch nebo scart). Čili opak modulátoru.
clee (6592)|21.7.2006 11:02
vystup grafiky tutove ma i kompozit...
raduuz (6)|30.7.2006 23:10
Ahoj Poblitos!

prepojenie z S-videa na koax?

Myslim si, ze aj tvoja karta ma komozitny koax vystup. Mozno nemas gulaty cinch ale mas VIVO konektor, ktory vyzera ako S-video akurad ma viac pinov a nie len 4. A niektore z tychto VIVO pinov ti posielaju kompozitny signal. Je to ine u ATI a ine u NVIDIE. Ale snad si dostal ku grafike aj tuto malu redukciu. No a ak nedaj svete nemas tento koax vystup ale iba s-video, co as mi nezda tak si mozes kupit aj tento profi prevod:

http://www.mk-electronic.cz/one_index_product.php?loginis=17

Ale myslim, ze radsej si kup uz novu grafiku. Tot moja rada. Snad som ti pomohol.

raduZ :-)-
3dvegas_141.jpg
Saxel (2279)|1.8.2006 19:47
[quote=Poblitos]Zdar, nemohl by mi někdo poradit, jak mám propojit S-Video výstup z grafiky na koax u TV?...[/quote]
Ta tvoje TV nemá video vstup (scart nebo Euro-AV)? Pokud má, není důvod použít modulátor.