Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Airstar - drobné potíže a dotazy

ravie14 (42)|19.7.2006 14:03
Zdravím kolegy,
půjčil jsem si Airstar DVB-T a celkem neočekávaně jsem neměl při instalaci větší problém.
Mám pouze dva následující dotazy:
- na Nově slyším jak CZ tak EN zvuk, co s tím?
- když spouštím DVB viewer, tak mi píše chybu Failed to initialize WinLIRC, o co mu jde? I bez toho to jede...
No vlastně ještě jeden dotaz na lidi, kteří snad mají více tunerů v PC - mám k tomu ještě WInFast TV2000XP analogový a zkoušel jsem nahrávat (Venice 3200+) z obou současně (vycházejíc z toho, že WinFast si při nahrávání bere tak 50% výkonu CPU). Jenže analog se nahrál v pohodě, ale DVB viewer příšerně sekaný - i přesto, že vytížení procesoru bylo stále na těch 50% u WinFastu...nepomohlo ani nastavit prioritu. Jak na to?
Díky!
Ravie
Madagio (72)|19.7.2006 14:13
a) zvuk na nově je zprasený duální vysílání, neboli musíš ztlumit zvuk z leva nebo zprava a uslyšíš jen jeden jazyk. dvbviewer pro umí vybrat, kterej kanál chceš poslouchat.

b) asi jsi při instalaci zvolil, že budeš používat dálkový ovládání přes winlirc, bude to chtít někde v nastavení vypnout.

c) to nahrání je divný, stíhal to disk? to by měl, jinak bude problém s přehráváním, z DVB se to +- nemůže nahrát blbě, vlastně se jen data ukládají na disk
ravie14 (42)|19.7.2006 14:21
[quote=Madagio]a) zvuk na nově je zprasený duální vysílání, neboli musíš ztlumit zvuk z leva nebo zprava a uslyšíš jen jeden jazyk. dvbviewer pro umí vybrat, kterej kanál chceš poslouchat.

b) asi jsi při instalaci zvolil, že budeš používat dálkový ovládání přes winlirc, bude to chtít někde v nastavení vypnout.

c) to nahrání je divný, stíhal to disk? to by měl, jinak bude problém s přehráváním, z DVB se to +- nemůže nahrát blbě, vlastně se jen data ukládají na disk[/quote]

Well, díky :)
1) seženu
2) no, asi...ale stáhl jsem si ho, zřejmě to umí zajímavé věci (nevadilo by mi ovládat WMplayer ovladačem)
3) disk je OK, má to datový tok pár MBps, takže to ne...ale všiml jsem si, že když nahrávám z analogu, tak DVB viewer se seká i když jenom přehrávám. Hmhm...
Ravie
bdaem (28)|31.7.2006 09:02
Muzete mi poradit, kde se voli v DVB vieweru kterej kanal poslouchat pri dualnim zvuku? Zkousel sem to hledat ale neuspel sem... Díky.
ravie14 (42)|31.7.2006 09:07
No píšou, že to jde v DVB vieweru PRO, takže jestli ho nemáš...
Ravie
krahulik (109)|31.7.2006 14:53
bdaem

Te verze to nema, reseni je max. si v systemu zatahnout savli a pak pujde mono z jednoho z repra..
PRO a GE verze maji nastaveni, kdy ti to primo jede bud z leveho (mono) ci praveho (mono), tj bude hrat je jeden reprak ,ci obou kanalu (stereo) pokud neni dualni vysilani :-)

alternativni soft to ma vyreseno mnohem lepe, napr ve skyview si zasjrtnes ktery kanal - chces a ten ti pak monofonne hraje z obou beden...vice v historii :-)
exTNT (1421)|31.7.2006 17:37
[quote=krahulik]bdaem

Te verze to nema, reseni je max. si v systemu zatahnout savli a pak pujde mono z jednoho z repra..
PRO a GE verze maji nastaveni, kdy ti to primo jede bud z leveho (mono) ci praveho (mono), tj bude hrat je jeden reprak ,ci obou kanalu (stereo) pokud neni dualni vysilani :-)

alternativni soft to ma vyreseno mnohem lepe, napr ve skyview si zasjrtnes ktery kanal - chces a ten ti pak monofonne hraje z obou beden...vice v historii :-)[/quote]

Nejni to prauda - GE i PRO si zaškrtneš který kanál má u duálně vysílanejch pořadů hrát (L nebo P) a ten Ti pak jede mono z obou repro...
krahulik (109)|31.7.2006 22:50
exTNT

clovece mi to kdysi nabizelo balanci a pri dualu na nove jsem dal bud levej nebo pravej kanal, ale monofone z obou mi to nelezlo urcite
pluto (18)|1.8.2006 12:18
krahulík má pravdu , funkce/plugion balance pouze vypíná jeden kanál (L či R).
mám ještě jednu věc, jestli ji někdo potvrdí. Poslední verze
Pro chodí tak jak tu píšeme L-jde pouze levý, R-jde pouze pravý, ale GE se mi chová jinak L-jde levý, R-nejde žádný..divné?!
pluto (18)|1.8.2006 19:48
Potíže s GE R kanálem vyřešeny , moje chyba, u WaveOut device jsem měl pouze L-ko, kdežto u Pro jsem měl jiný render. Stejně, ale sdílím názor ohledně mono-tj. pokud zapnu L tak bych rád měl signál v obou kanálech a ne jen v levém, třeba u sluchátek to dost vadí!