Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

proc jsou CZ programy na astre kodovany?

mikimauz (90)|18.7.2006 23:57
Zdravim,...

nevim, proc jsou ceske / slovenske programy na astre kodovany..??

1) je to kvuli autorskym pravum, a tim, ze astra muze vysilat po cele evrope, nebo
2) je to kvuli tomu, aby si za 2200kc vsichni koupili kartu CzechLink?

ale televize chcou mit prece hodne divaku, ne? tak si myslim, ze je kupovani CZ / SK link karty odrazuje.. ne?

S pozdravem mikimauz
clee (6592)|19.7.2006 00:03
prava...
Pitomec (10211)|19.7.2006 00:21
Některý jsou ovšem placený - CS Film a Galaxie Sport.
Dreamer (459)|19.7.2006 01:23
Momentalne by som to za velky problem nepovazoval. :-E
Pitomec (10211)|19.7.2006 07:31
Tak to mě zajímá...
Atkins (447)|19.7.2006 08:25
Je to pokřivená politika ČT a dalších zůčastněných ziskuchtivých orgasmizací. Pokud by se jednalo toliko o autorská práva, byla by karta Czechlink pro obyvatele ČR zdarma či za velmi symbolický poplatek byl-li by tento platícím koncesionářem. Nebo-li, dochází-li ku dvojímu zdanění - zpoplatnění např. médií, kopírek tiskáren, je tomu stejně tak u platformy Czechlink. Jednoduše je to kurvárna :-k Většina evropských zemí vysílá svá veřejnoprání média nekódovaně
Pitomec (10211)|19.7.2006 13:45
Třeba ORF zrovna ne, RAI taky občas kóduje.
drhans (30)|19.7.2006 15:40
Astra 3: tam to jsou sice oficialne autorsky prava, ale myslim, ze si taky Czechlink chce aspon z casti zaplatit naklady na satelitni vysilani podejem karet.

Astra 1: tam se koduje jednoduse z toho duvodu, ze to je soucast UPC Direct.

Na ty autorsky prava se mi ani moc verit nechce, protoze si nedokazu predstavit, ze by treba nemecky a italsky televize platili za prava pro celou Evropu. A kdyz se podivame na JOJku, tak ta uz za dob na 1°W mela taky neustaly "technicky problemy", takze porad vysilala nekodovane... a jak se zda, tak ty "technicky problemy" pokracujou dodnes :) myslim, ze by se nic nestalo, kdyby to na Astre 3 vsechno pustili volne, dokonce tam je ceskej/slovenskej dabing bez originalniho zvuku (krome Markizy), takze na to stejne muzou koukat jen cesi a slovaci... a kdyby to bylo hlavne kvuli sportu, tak potom uz vubec nechapu, proc po dobu WC ve fotbale vysilal CT4 nekodovane. Proste s autorskejma pravama to tak vazny zase nebude...
Dreamer (459)|20.7.2006 01:00
[quote=Pitomec]Tak to mě zajímá...[/quote]
A co presne? Inak som nereagoval na tvoj prispevok, ale na ten prvy.
Pitomec (10211)|20.7.2006 06:53
Když jsem napsal CS Film a Galaxii Sport, a ty to za velký problém nepovažuješ, tak mě zajímalo tvoje řešení - no zjevně žádné není (vyjma ofic. předplatného nebo sehnání staré CL karty, na kterou to ještě lze dohrát) :-)
bOuNcEr (11)|18.9.2006 08:57
[quote=Pitomec]Když jsem napsal CS Film a Galaxii Sport, a ty to za velký problém nepovažuješ, tak mě zajímalo tvoje řešení - no zjevně žádné není (vyjma ofic. předplatného nebo sehnání staré CL karty, na kterou to ještě lze dohrát) :-)[/quote]
buď si kúpiť originál alebo cardsharing :-?
ODSakEda (2278)|18.9.2006 10:39
[quote=Atkins]Je to pokřivená politika ČT a dalších zůčastněných ziskuchtivých orgasmizací. Pokud by se jednalo toliko o autorská práva, byla by karta Czechlink pro obyvatele ČR zdarma či za velmi symbolický poplatek byl-li by tento platícím koncesionářem. Nebo-li, dochází-li ku dvojímu zdanění - zpoplatnění např. médií, kopírek tiskáren, je tomu stejně tak u platformy Czechlink. Jednoduše je to kurvárna :-k Většina evropských zemí vysílá svá veřejnoprání média nekódovaně[/quote]
- Stotožnuji se s tímto, co se veřejněprávní televize týče, placené povinně ze zákona, zákona podivného, umožnujícího uhánět exekučně(!) ty co vlastní TV přijímač, ale především ty již jen máli elektrickou přípojku do bytu bez ohleduna to, majíli vůbec přijímač a podobně je to s rozhlasem!...

- "nejlepší" je pak tento postup: Pokud i platící koncesionáři hodí výzvu s dotazníkem do koše s tím, že jde o omyl, hrozí jim totéž, co neplatičům: tedy pár ostřejších výzev k zaplacení - a pokud nebudou reagovat, nakonec i soud! ... :-E ( http://zpravy.idnes.cz/rozhlas-zautocil-proti-neplaticum-poplatku-fm7-/domaci.asp?c=A060916_111323_domaci_miz )