Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problémy s nahráváním z TV

Spellshaper (5)|24.8.2004 20:58
Mám problém s programem Power VCR II ver 3.0 na kartě TV Vision PV-951. Bohužel se mi nedaří tento program vyladit tak, aby nebylo vidět spousta pruhů v obraze :-( Když dám nastavení kanálů a vyberu českou republiky zvolí to formát NTSC M, přitom na mé kartě je uvedeno, že ČR používa PAL D. S formátem NTSC M je obraz zelený, tak musím zvolit jiný stát, kde je alespoň formát PAL I nebo PAL B ale s těmi tam jsou časté pruhy! Nevíte pls někdo co s tím ?? Nebo jestli by bylo lepší použít k nahrávání jiný program. Máte někdo zkušenosti s nahráváním na této kartě ?? Pls ozvěte se!!
Všem předem Moc děkuji !!!

PS: Ke sledování TV používám DScaler nebo Christ TV a tys jedou bez deinterlace v pohodě!
pee.tr (1208)|25.8.2004 10:19
Mám taky už dlouho Tv Vision, a taky mi trvalo než jsem ji rozběhal tak jak má šlapat. Grabuju v prográmku, kterej ke kartě byl originál dodávanej. V jiným se mi jí vůbec nedařilo rozchodit, tak už jsem to pak dál nezkoušel (třeba teď už nejakej je). U států zvol Německo. A pak by tam mělo být (nejsem si jist, nejsem teď u toho) PAL BGDK nebo tak nějak. A v tom by to mělo brát všechny dostupný programy.
pee.tr (1208)|25.8.2004 10:29
kdyžtak mi prosím dej vědět, jak se ti zadařilo v tom tvém programu, docela by se mi totiž hodil program, který by dokázal po dosažení určité velikosti souboru grabovaného videa automaticky začít zapisovat do dalšího souboru. V těch co to uměli (např. VirtualDub) jsem Tv Vision tehdy nerozběhal.
rosta (2)|25.8.2004 19:14
Pokud by Ti chodil soft Fly2000TV a zachytával bys do Mpeg2, tak
máš možnost zvolit enkodér Honestech nebo Intervideo 3.0.
A ten Honestech, což mě osobně vadí, dělí sám soubory po max.4060 Mb,
nebo jakkoli méně,ale ne více - můžeš zadat.
Spellshaper (5)|26.8.2004 12:26
no v Power VCR.. to nahrávaní je poměrně spolehlivé ale problémem je, že mi tam nejde TV bezchybně naladit.. Program to taky sám rozděluje po 600MB. Program co byl u karty je hroznej.. nijak se mi nepodařilo pořádně nastavit kompresi a navíc potřebuju zapnutí a vypnutí nahrávaní v určitej čas a datum a to v něm nejde :(
Jaké pls znáte programy na nahrávání z TV a mají funkci automatického nahrávání?? Nebo neexistuje do PowerVCR II v3.0 nějakej plugin nebo doplněk, kterej by ten obraz dokázal vyladit víc ??
john (149)|26.8.2004 13:30
velikost souboru lze zmenit v registrech, polozka MaxRecSize nebo tak nejak (pisu z hlavy), ale kvalita zachyceni neni nic moc ani pri 720x576@6000kbps (ale da se...)
sam mam 3DeMona, PV-951 a pruhy nejsou (zkontroluj si IRQ a pokud se ti hadaj/zvukovka, grafika?/ tak ji zkus dat do jineho slotu)
ty pruhy pri zachytavani jeste rado dela ruseni od HDD pri skocich hlavicek ( zkus defrag disku, jestli se ruseni zmirni )
Spellshaper (5)|26.8.2004 14:20
pls mohl bys mi o tom 3DeMonoj napsat víc ?? Jinak TV mi v jiných programech jako Chris TV nebo DScaler jede v pohodě.. jen jsem nedokázal naladit správně program.. do těch registrů ještě kouknu dík !!
clee (6592)|26.8.2004 16:55
3Demona sem mel taky, slapal docela v pohode, jen je trochu vybiravej na ovladace...
Spellshaper (5)|30.8.2004 00:04
[quote=clee]3Demona sem mel taky, slapal docela v pohode, jen je trochu vybiravej na ovladace...[/quote]

A jde v něm také nastavit předem čas nahrávání a ono by se to pak automaticky nahrálo ???
clee (6592)|30.8.2004 01:00
to sem nikdy nezkousel...
Scorotron (12)|30.8.2004 01:04
Pokud mohu přispět i já svoji troškou do mlýna - testoval jsem včerejší noc možnosti zachytávání s iuVCR a jsem maximálně spokojen výsledkem, jak TV programy (máme jich tu asi 11) tak i composite naprosto v pohodě, funguje i Sheluder, paráda.. Ale jsem začátečník a všechny úspěchy jsou jen výsledky zdařilých experimentů. Mám MediaForte PV 951..
Spellshaper (5)|30.8.2004 09:10
Děkuji za další nápad, iuVCR jsem už stáhnul a pokusím se ho nějak rozchodit. Bohužel ten 3DeMon jsem nikde nenašel :(
Sony_tvf (3)|23.9.2004 15:15
Mám taky MediaForte PV 951.. A ať dělám co dělám nejede mi zvuk. Zvláštní je,že v nastavení zvuku nikde nemám vnější zdroj( line-in),který prý bývá ztlumený. Používám K!XP. Obraz je super jen ten zvuk... :-((
Prosím poraďte.
jojto (865)|24.9.2004 05:28
[quote]Mám taky MediaForte PV 951.. A ať dělám co dělám nejede mi zvuk. Zvláštní je,že v nastavení zvuku nikde nemám vnější zdroj( line-in),který prý bývá ztlumený. Používám K!XP. [/quote] Vo volume control (ikona v taskbare-"hlasitost" :-D)zvol moznosti/vlastnosti - tam si ju zapni (plati pre win9x)
Sony_tvf (3)|24.9.2004 07:28
Mám XPčka - a právě v těch možnostech/vlastnostech nic takového jako Line-in není :-((