Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe Encore - problém

petik (84)|15.7.2006 19:23
Ahojte, mám opět problém s tvorbou menu v Encore.
1.Ve photoshopu normálně vytvořím menu pro výběr kapitol, s náhledy pro jednotlivé kapitoly, s higlighty /tvar ve tvaru fajfky/, popisem - pro všechny kapitoly to dělám naprosto stejně /kopíruju vrstvy, jenom změním popisy/.
2. Importuju do Encore, zde highlighty v prvních 3 náhledech vypadají jak maj, v dalších se nezobrazují vůbec. Pokud rozkliknu layers tohoto menu a mrknu na jednotlivé buttony /náhledy/, nelze u prvních tří higlightu zapnout oko /viditelné/, ale pouze zamknout vrstvu zámkem, u těch dalších co nefungujou lze zapnou viditelnost. Jak je to možné, když příprava ve photoshopu proběhla u všech naprosto stejně?
Dalším problémem je dostat do těchto náhledů pohyblivé video /jednotlivé chaptery/. Mám samozřejmě připravený video, rozkouskovaný na kapitoly, označený framy, odkud má videonáhled začít, zaplý animate buttons, na linkovaný jednotlivý náhledy s odpovídajícími kapitolami - a výsledek? Neaktivní render motion menus, proč? A když nechám vytvořit DVD tak samozřejmě žádný pohyblivý náhledy nemám
Ve verzi 1.5 sem neměl problém, je možný důvod obtíží, že jsem projekty rozděla v 1.5 a ted to dělám ve 2? Myslel jsem, že si dvojka přizpůsobuje pouze titulky
díky všem za radu
mám velkou chuť slavné encore opustit :((
petik (84)|15.7.2006 19:32
evidentně to je nějak podělaná instalace, je to u všech projektů stejně, navíc i problém s transkodem mpa souborů, nikdy předtím nebyl problém
petik (84)|15.7.2006 20:39
Co mám ale dělat, když projekty vytvořené ve verzi 2 nejsou zpětně kompatibilní s verzí 1.5. Má te nikdo obě verze nainstalované současně? Jak vám to funguje?
Modena (1706)|15.7.2006 22:12
[quote=petik]evidentně to je nějak podělaná instalace, je to u všech projektů stejně, navíc i problém s transkodem mpa souborů, nikdy předtím nebyl problém[/quote]
Ano - na to bych to šacoval i já a nebo ještě hádání se nějakých kodeků ve Tvém systému ! :-R

Problémy, které jsi popsal ve Tvém 1. postu jsem nikdy nepozoroval ani u verze 1.5, ani u verze 2 ! Používám na tvorbu menu také Photoshop a nikdy se mi nestalo, že by nějaká vrstva nešla "odemknout", nebo přehodit, nebo že by nešlo vyrenderovat předem připravené pohyblivé menu pro náhled !
Jediné, co mě teď na verzi 2 štve je to, že DTS sice dám, ale nemůžu poslechnout - to je tak asi vše !
Co můžu vřele doporučit je následující postup :
1.reinstal Widlí (formát C :-E )
2.instalace pouze nezbytných kodeků, žádné ALL IN ONE srágory
3.instalace pouze Encore 2 (ne spolu s verzí 1.5) a to nejlépe full ISO s potvrzením SN a activ.number
Počítám, že pak Ti Tvoje projects z verze 1.5 půjdou otevřít i ve verzi 2 :-)
petik (84)|15.7.2006 23:26
S bodem 1 a 3 to bude problém 9-)
petik (84)|15.7.2006 23:47
Tak to bude problém asi někde ve mně. Nainstaloval jsem jak iso tak oficiální tryout verzi na druhej počítač s jiným operačním systémem i jinými kodeky a potíže jsou uplně stejné.
ai (2993)|16.7.2006 04:18
A jaky mas duvod to neudelat v te 1.5 verzi ? Proc si presel na 2.0 ?
petik (84)|16.7.2006 07:53
Jeden poměrně rozsáhlý projekt už mám rozpracovaný ve 2.0 a při otevření v 1.5 to hlásí chybu, nicméně zřejmě bude opravdu rychlejší to vše naimportovat znovu do 1.5 a udělat znova.
petik (84)|16.7.2006 13:50
chlapi dají se nějak vyexportovat titulky, které byly dělaný až přímo v enore a kapitoly s označením poster framů pro náhledy??
ai (2993)|16.7.2006 17:18
Jestli Encore ma export titulku nevim, ma to nejaky mastering vubec ?, pri vetsim mnozstvi snad udelat DVD na HDD a s toho to vytahnout nejakym ripem

tu je videt, ze je dobre to delat v tom Subtitle workshopu treba (free), ma primo export do Encore take, ale to ti ted moc nepomuze
petik (84)|20.7.2006 19:23
Tohle byl první projekt, kde jsem titulky dělal rovnouc v Encore, to je pechna - ale ne zas tak velká 9-)