Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hauppauge WinTV PVR250

Beetljuice (16)|24.8.2004 09:34
:-R Mámtuto kartu asi týden a zatím to vypadá dobře :-)-
Jenom jediný problém (že by?) ... Má někdo při nastavování kanálů ve volbě podle země Českou republiku? Já ne ... možná drobnost, ale ...
Mike v recenzi na tuto kartu psal "S tím nejsou žádné problémy, pomocí nastavení státu na Česká republika nebo Německo jsem snadno naladil všechny programy včetně zvuku, protože lze pro každou stanici zvlášť zvolit zvukovou normu."
Tak nevím .... :-?
Máto i někdo jiný ????
Karell (45)|26.8.2004 14:11
Už si to moc přesně nepamatuju, ale tak na 90% si dovolím tvrdit, že tam taky nemám ČR a tak jsem dal Německo. BTW, zkoušel jsi pracovat s přiloženým nanocosmem nebo Uleadem?? Nefungují tak jak by měly (tedy aspoň na mém PC). Zrovna to teď řeším, a tak uvítám zkušenosti.
Beetljuice (16)|26.8.2004 22:09
Mno ... právě jsem provedl vystřižení reklam a podobného šmjedu z MPEG pomocí Nanocosmos MPEG tools a vše proběhlo OK ... navíc jsem si dovoil udělat hned domácí DVD z domácího videa včetně fotek a musím říct, že mě Ulead DVD Movie Factory příjemně přakvapilo ..... Takže sorry, ale nevím co máš za problém ... možná by bylo dobré, napsat co se ti na tom nelíbí, potažmo co to nedělá, nebo děla špatně.....
:-R :-)-
Karell (45)|27.8.2004 09:42
Byl jsem línej se rozepisovat, protože jsem si myslel, že používáš jinej soft. Tedy, měl jsem problém, že mi nechtěl Ulead zpracovat nahrávky cca nad 2 GB, jak překročil určitou hranici, zpomaloval až jsem to nevydržel a vypnul ho (moje výdrž je tak max. 4 hodiny). Včera jsem to odstranil - měl jsem totiž disk ntfs. Teď už mi zpracoval 1,5 film, cca 5GB (ořez začátku, konce a vystřižení dvou reklamních bloků - všechno přesně na jednotlivé frame, nikoli v klíčových framech) za hodinu. Mám Celeron 1,7G, 256 RAM. Takže je to v pohodě.
Nanocosmos mi blbne, když si nastavím ořez, tak se mi stává, že to ořízne kousek vedle. Hlavně začátek filmu mi ořízme dřív a tak tam mám kousek reklamy - asi tak necelou vteřinu. Teď už mi to nevadí, protože jsem rozchodil ten Ulead.
Co mi ale vadí, je velikost zvuku. Když proženu film Shrinkem, vidím že zvuk má 1GB. To je zbytečně moc na 1,5 hodinový film z TV, který je jen stereo. Když to srovnám s velikostí zvuku a komerčních DVD, tak tam při srovnatelné délce je stereo tak 3-4x menší a 5.1 je skoro poloviční. Nahrávám ve standardní kvalitě DVD, tuším že je tam přednastaveno VBR 6,4 kBits/s. Dá se s tím něco nepříliš složitého dělat?
Beetljuice (16)|27.8.2004 23:36
:-I Mno ... v menu (WinTv200) můžeš měnit bitrate audio stopy, takže velikost je normální, jako při normálním enkódování jakéhokoliv AVI ... Nejsem si jist jestli jsem to správně pochopil ... navíc v UDVD Factory můžeš zvolit mezi LPCM nebo MPEG audio ..... :-? :-?
Mike (617)|30.8.2004 10:10
ten nanocosmos striha vzdy po GOPech, takze to muze byt asi trosku jinde, nez kde to nastavis, to delaji ale asi vsechny programy, ktere strihaji bez rekomprese MPEG, rekompresi toho jednoho GOPu bude umet TMPEGEnc MPEG Editor, jestli to umi neco jine, to nevim
Karell (45)|30.8.2004 11:41
Beetljuice: Pochopil jsi to správně, zkusím to co píšeš, nejsem odborník a tak díky za radu. S AVI nepracuju, chci zůstat u mpeg2 dokud nemám kameru a chci jen nahradit VHS u nahrávání TV vysílání. U AVI mě děsí už jen velikost souborů a ta doba než se to všechno zpracuje. Ale třeba změním názor.
Mike: Nanocosmos ani neumožňuje nastavit ořez jinde než v GOP, takže jsem předpokládal, že výsledek bude naprosto přesně v tom GOPu, kde to nastavím. Tak jsem hledal první GOP, kde už je záběr moře ale ve výsledku byl ještě kousek předchozí scény. Navíc se to stává velmi často, ale ne vždy. Pro srovnání Shrink dělá tu samou funkci, ale bezchybně. Ale jak jsem psal, už mě to netrápí, neboť Ulead MF umí ořezat v libovolném snímku. Mimochodem tou rekompresí se nějak zhoršuje kvalita - předpokládám, že ne?