Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aky SW k Lifeview DVB-S low profile PCI LR-300

quasi (157)|13.7.2006 15:13
Priatelia,
mam Lifeview DVB-S low profile PCI LR-300, a bola dodana bez ovladacieho SW. Co je najlepsie pouzit k tejto karte? Je to hybrid, analog+DVB-T karta. Uvitam aj linky na pouzitelny SW.
Dakujem!!!

Q. :-!!!
Ivo Mašek (10205)|13.7.2006 17:21
Není ten tuner náhodou pouze pro příjem DVB-S? Tady máš na to oficialní drivery:
http://www.lifeview.com.tw/html/downloads/internal_tv/flydvbs.htm
quasi (157)|14.7.2006 10:10
Mas recht, napisal som zly model. Mam Fly DVB-T Hybrid, a hladam na to nejaky slusny ovladaci a zachytavaci softik.
Ivo Mašek (10205)|14.7.2006 11:42
quasi (157)|14.7.2006 19:13
a tieto stiahnutelne sw su dobre tak na 2 veci.... zhanam nieco lepsie
Ivo Mašek (10205)|14.7.2006 20:11
Kdyby jsi neměl ten prokletý hybrid, ale čistokrevný tuner pro DVB-T, tak se používá DVB Viewer, nebo Prog DVB.
Milosbb (889)|14.7.2006 20:32
[quote=quasi]a tieto stiahnutelne sw su dobre tak na 2 veci.... zhanam nieco lepsie[/quote]

V prvom rade si mal zháňať lepší hw, potom by si nemal problém zohnať lepší sw.
quasi (157)|15.7.2006 19:29
Mas na mysli nejaku konkretnu?

Mal som predchodnu Fly Platinum a bol som s tym spokojny, okrem toho ze vinou sw neslo zachytavanie do MPEG4 to bola dobry karta.

No a kedze s digitalnym signalom by mal byt lepsi obraz a menej problemov, hadam aj tato splni svoj ucel. Potrebujem to len na zachytavanie, TV pozeram cez LCD TV.
Ivo Mašek (10205)|15.7.2006 21:31
No tak se vykašli na hybrid (analog se stejně bude postupně rušit) a zakup čistokrevný DVB-T. Třeba něco od TechniSatu. Info k tomu je v sekci DVB-T.
A nebudeš mít žádné problémy.
quasi (157)|17.7.2006 09:27
Mozno casom. Ale my na Slovensku sme popredu /asi -5 rokov /, a o dig. vysielani sa este len keca. Zatial mozem zachytavat len z analogu. Preto chcem korektne rozbehat tuto kartu, ved predsa sa to musi dat, snad by to vyrobca nepredaval keby to neslo.... Mimochodom rozbehal som to so softom co je na nete vyrobcu, vsetko ide, akurat ze pri zachytavani ma ten mpeg2 divne rozlisenie 480*512 alebo nieco take, a je to zdeformovane, a neviem s tym v tomto sw pohnut, zmenit rozlisenie
Ivo Mašek (10205)|17.7.2006 14:58
A nemáš tam takovéto podobné nastavení menu pro grabování?
Milosbb (889)|17.7.2006 18:10
quasi
Mal som predchodnu Fly Platinum a bol som s tym spokojny, okrem toho ze vinou sw neslo zachytavanie do MPEG4 to bola dobry karta.

A kam si dal FLY Platinum, keď nemáš možnosť prijímať digitál, tak načo kupuješ hybrid, alebo DVB-T kartu ?

S FLY Platinum by podľa mňa išlo v pohode zachytávať aj do MPEG4, akurát treba použiť ten správny soft, v žiadnom prípade nie originál aplikáciu dodávanú ku kartám od LifeView (TVR). Keby si radšej použil FLY2000TV, tak by si žiadne problémy so zachytávaním nemal.

Inak na Slovensku digitálne vysielanie funguje už 1 a pol roka, ale iba v BA,BB,ZV a KE, takže nie sme pozadu až 5 rokov.
quasi (157)|18.7.2006 08:57
Platinum som predal. Hybrid som kupil, aby som mohol zachytavat aj sucasny analog, a ked sa bude dat tak neskor digital. Pocul som, ze sa uz vysiela digitalne, ale mne automaticke ladenie nic nenaslo - som v BA, mam izbovy zosilovac, a aplikaciu pouzivam (zatial) tu zo stranky vyrobcu. V com robim chybu ked mi to nenaladi? PS: Tym digitalnym vysielanim si myslel DBV-T? Kabel ani satelit nemam a nechcem. :BB:
quasi (157)|18.7.2006 09:05
Ivo Mašek: No podobne, ano, je tam nieco "take", nastaveni je tam viac, ale cele to funguje nejako divne. Obraz trha, resp. seka, a ked nastavim inu obnovovaciu frekvenciu, sice neseka, ale je nejaky rozlinajkovany pri pohyboch - asi vdaka prekladaniu. No a cele je to slusne zasumene, co som pri predoslej karte nemal, tam bol cisty obraz. Ale ten sum moze byt aj tym, ze mam dole kryt z bedne (vrtaju sa tam diery kvoli chladeniu) , a komponenty PC to cele rusia. Skratka, cela ta ich volne stiahnutelna aplikacia je nejaka divna.
Milosbb (889)|18.7.2006 18:08
Tym digitalnym vysielanim si myslel DBV-T?

Áno, myslel som tým DVB-T a keďže si z Blavy, tak by ti to malo ísť, ale ako, to ti neporadím, nie som z Blavy. Ja mám síce DVB-T vysielač v BB cca 400 m od domu a priamo naň vidím, ale DVB-T kartu nevlastním, takže s tým ti neporadím. Uvažujem takisto o kúpe, ale určite by som nekúpil hybrid, nechal by som si túto, čo mám na analóg(FLY TV Prime34) a k nej si dokúpim samostatnú DVB-T.
Len ma štve, že stále je to len pokusné vysielanie a už boli šumy, že sa má prejsť na vysielanie v mpeg4, no a terajšie karty sú na mpeg2, tak radšej počkám a potom sa uvidí. Aj tak v DVB-T vysielajú len tie stanice, ktoré chytím aj analógovo, takže zatiaľ ma to nejak netankuje.