Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvuk pro WMP

Taby (119)|12.7.2006 19:43
Mám nainstalovaný power DVD s podporu 5.1 a když tam dám stereo DVD, tak hrajou jenom 2 repráky (logicky). Tak jsem chtěl po dlouhý době zkusit k přehrávání DVD WMP9, obraz byl v pohodě, ale bez zvuku. Tak jsem nainstalova WMP10, ale pořád DVD hraje bez zvuku, což je docela blbý, obzvlášť když jde o hudební DVD Roxette. Nevíte někdo jak rozchodit zvuk u WMP nebo jak rozchodit 6 repráků u power DVD? Šlo mě to tak, že jsemzmáčkunl na reprácích převod na 5.1 nebo jsem dal v ovladačích zvukovky profil obecné pro mixování a teď to hraje hezky, ale zase u her je strašně vytažená řeč oproti ostatním zvukům.
vlada (3470)|13.7.2006 07:36
Co je na tom DVD zač? AC3? Tak potom budeš asi potřebovat AC3Filter nebo FFDShow.
Taby (119)|13.7.2006 09:41
[quote=vlada]Co je na tom DVD zač? AC3? Tak potom budeš asi potřebovat AC3Filter nebo FFDShow.[/quote]Nevím, je to dolby stereo. Je ale zajímavý, že jsem instaloval dva počítače a na druhém to běží bez problémů. Když jsem se podíval do svého nastavení přehrávání DVD ve WMP, tak tam mám Nero Digital a nejde s tím vůbec hnout a nic přenastavit. A dal bych krk na to, že to dřív fungovalo.
StD (8612)|13.7.2006 09:46
...nacpal se ti tam Nero AC3decoder. To máte lidičky za to, že si nedáte říct a furt si ten Ahead-krám cpete do stroje... :((
Taby (119)|13.7.2006 10:24
[quote=StD]...nacpal se ti tam Nero AC3decoder. To máte lidičky za to, že si nedáte říct a furt si ten Ahead-krám cpete do stroje... :(([/quote]No a co teď s tím? A proč se tam vůbec navez? A může dělat bordelpři přehrávání DVD třeba i přes PowerDVD?
StD (8612)|13.7.2006 10:33
[quote]No a co teď s tím?[/quote]
Kdyby mi to někdo takto dal, tak by rozhodně následoval nový Install Win...
nebo pokud jsi znalý věci, tak mu zkus změnit Merit tak, aby byl preferovaným dekoderem opět Cyberlink... :-E
Taby (119)|13.7.2006 11:06
Instaloval jsem to hafo dní než jsem všechno rozchodil. Prosím napiš trochu podrobnějš, co to tam dělá za bordel a jestli to může mít vliv i na PowerDVD, když by měl prý mít vlastí kodeky. A nejde ten nero digital elegantě (bez instalace XP) vyhodit?
StD (8612)|13.7.2006 11:35
Nero je pověstný tím, že se "rozleze" všude, kam si ho BFU pustí... Jinak v GSpotu to uvidíš (vč. meritů) takto:
Taby (119)|13.7.2006 11:43
No to je hezký, ale co s tím? A jak při případný další instalaci nera postupovat? A jak hlavně teď rozchdit zvuk u WMP10?
StD (8612)|13.7.2006 11:49
Jo, to už je jen a jen na tobě. Pokud by jsi měl zazálohovaný OS ve stavu "před Nerem", pak by to byla snadná pomoc, ale jinak je nejlépe začít znovu.
Mě také chvilku trvalo, než jsem přišel na to správné pořadí instalace u mé konstelace :-D To mám teď pěkně zazálohované na instalačním DVD-RW podle čísel, aby nemohla zapracovat skleroza. :BB:
Taby (119)|13.7.2006 20:39
Tak problém jsem vyřešil nainstalováním něčeho, co se jmenuje AC3 filter. A zvuk je dokonalej. ALE všiml jsem si, že oproti Power DVD je obraz trochu kostkatější. Když jsem tam (ještě před AC3 filtrem) nainstaloval CCCP kodeky, tak sice běžel zvuk, ale obraz byl jako slide show. Nevíte někdo jaký kodek mám podstrčit na lepší přehrávání obrazu DVD ve WMP 10?
vlada (3470)|13.7.2006 21:08
Taby
Zkus DScaler 5 nebo Cyberlink. Pokud máš nějakou novou grafiku tak potom ty akcelerovaný dekodery od ATI nebo nVidie (teď z hlavy nevim jak se jmenujou).

CCCP Ti zřejmě jako MPEG-2 dekoder nastavil FFDShow, která ale obvykle celkem dost s DVD zlobí. Oficiálně ani DVD nepodporuje. Zkus v FFDShow zakázat dekódování MPEG-2.

Možná Ti taky pomůže moje stránka o řešení problémů s přehráváním videa.
StD (8612)|14.7.2006 08:11
@Taby: Neříkají ti náhodou [color=red]Kámikadze![/color]?? :-E :-E :-E
Taby (119)|14.7.2006 08:18
[quote=StD]@Taby: Neříkají ti náhodou [color=red]Kámikadze![/color]?? :-E :-E :-E[/quote]Ne proč?
StD (8612)|14.7.2006 08:39
No já bych na věcičky, který ty si cpeš do stroje jak píšeš, nesáhl ani v gumových rukavicích... Nejsem masochista a "vědátor" jako někdo... Mne zajímá praxe a "odbavuji" na DVD 5 až 10 filmečků týdně. 8-)
Taby (119)|14.7.2006 08:53
[quote=vlada]Taby
Zkus DScaler 5 nebo Cyberlink. Pokud máš nějakou novou grafiku tak potom ty akcelerovaný dekodery od ATI nebo nVidie (teď z hlavy nevim jak se jmenujou).

CCCP Ti zřejmě jako MPEG-2 dekoder nastavil FFDShow, která ale obvykle celkem dost s DVD zlobí. Oficiálně ani DVD nepodporuje. Zkus v FFDShow zakázat dekódování MPEG-2.

Možná Ti taky pomůže moje stránka o řešení problémů s přehráváním videa.[/quote]Díky vyzkouším to.
Taby (119)|14.7.2006 08:54
[quote=StD]No já bych na věcičky, který ty si cpeš do stroje jak píšeš, nesáhl ani v gumových rukavicích... Nejsem masochista a "vědátor" jako někdo... Mne zajímá praxe a "odbavuji" na DVD 5 až 10 filmečků týdně. 8-)[/quote]No teď to ještě vylepším, protože jsem si objedna pinnacle studio 10+ PCI. Tak to by bylo, aby to fungovalo bez problémů.
Taby (119)|14.7.2006 08:56
[quote=vlada]Taby
Zkus DScaler 5 nebo Cyberlink. Pokud máš nějakou novou grafiku tak potom ty akcelerovaný dekodery od ATI nebo nVidie (teď z hlavy nevim jak se jmenujou).

CCCP Ti zřejmě jako MPEG-2 dekoder nastavil FFDShow, která ale obvykle celkem dost s DVD zlobí. Oficiálně ani DVD nepodporuje. Zkus v FFDShow zakázat dekódování MPEG-2.

Možná Ti taky pomůže moje stránka o řešení problémů s přehráváním videa.[/quote]Jestli jsem to správně pochoipl ze tvého článku, tak DVD se zvukem DTS ve WMp nerozchodím?
StD (8612)|14.7.2006 09:12
Mno, u tebe to bude zřejmě opravdu masochismus... Přidej si k tomu Studiu 10 ještě Pinnáklí zázrak MediaCenter 4 a věř, že ti na "rozchození" toho PC nebude stačit pětiletka... :-E Ještě by to chtělo naroubovat na Vistu a nefunkční stroj bude dokonalý.
vlada (3470)|14.7.2006 09:32
Taby
Já bych to zkusil pomocí FFDShow, podle mě by to mělo fungovat.