Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Otázky a odpovědi od TV Karneval / UPC

11.7.2006 08:37
Ivo Mašek Mohu pro užívání Digitální kabelové televize použít svůj vlastní digitální přijímač (popř. TV s vestavěným digitálním přijímačem)?
Použití vlastního digitálního přijímače není v současné době pro příjem kódovaných programů digitálního kabelového vysílání možné. Pro příjem programů je nezbytné užití SMART karty dodané od naší společnosti, která je pevně spjata s námi dodávaným digitálním přijímačem.

Lze použít digitální přijímač i pro příjem digitálního pozemského (terestriálního) vysílání (DVB-T)?
Digitální přijímač dodávaný společností Karneval Media je určen pro příjem digitální kabelové televize. Vzhledem k tomu, že DVB-T má jinou modulaci, nelze digitální přijímač pro tento příjem využít.

Co znamená zkratka S/PDIF ze zadní strany digitálního přijímače?
Zkratka S/PDIF znamená "Sony Philips Digital Interface". S/PDIF je digitální konektor pro převod audia. Slouží pro přenos zvukového doprovodu ve formátu Dolby Digital (AC3, 5.1) do domácího kina, vybaveného stejným vstupem. V této chvíli podporují tento výstup pouze německé programy ze skupiny ZDF.

Proč nepoužíváte digitální přijímač s VF modulátorem?
Společnost Karneval Media má v síti TKR již značné množství kanálů a nechceme, aby VF modulátor v digitálním přijímači některé tyto programy rušil, navíc by byl přenášen pouze méně kvalitní obraz a monofonní zvuk.

Budete nabízet i digitální přijímač s možností nahrávání na vestavěný HDD (harddisk) podobně, jako je tomu již dnes u některých přehrávačů DVD?
Ano, plánujeme to. Digitální přijímač s HDD by měl mít dva kabelové tunery, aby bylo možné jeden program nahrávat a na druhý se dívat. Zařízení podobného druhu již testujeme. Mělo by umožňovat záznam programu v plné obrazové kvalitě v celkové délce téměř 100 hodin záznamu.

Jaký má digitální přijímač HANDAN CV-5000 CINX, který Karneval dodává pro příjem digitálního vysílání, programovací kód pro dálkové ovládání?
Kód používaný na dálkových ovládáních digitálního přijímače Handan je z důvodu zajištění odolnosti proti rušení "privátní" a neshoduje se s žádným jiným zařízením. Proto ani neexistuje kód, který by bylo možné zadat do universálních ovladačů.

Proč není na digitálním přijímači digitální obrazový výstup, který by umožňoval záznam přijímaného programu na PC?
Je to z důvodu ochrany autorských práv, aby nebylo možné filmy kopírovat v původní digitální kvalitě. Nicméně RGB, nebo PAL analogový výstup z digitálního přijímače umožňuje záznam přijímaného programu bez jakéhokoli omezení.
19.9.2007 06:52
Ivo Mašek V digitální podobě nabízíte přes kabel 41 televizních programů , celkově UPC přes kabel šíří 60 programů. Proč jsou některé dostupné jenom v analogu a některé jenom v digitálu? Kdy budou všechny v digitální podobě?
To je otázka smluv s providery. A jakákoliv změna je poměrně dost komplikovaná. Provideři mají před očima klasický model přechodu na digitální podobu, tak jak probíhá na Západě. Příslušný tv program zmizí z analogového vysílání a přejde do vysílání digitálního. My uvažujeme jinak a chceme nabízet totéž v analogovém i digitálním systému. To se vymyká představám některých, především velkých korporací a je třeba složitých obchodních ujednání. Každopádně všechny nové tv programy budou jenom v digitální kabelové televizi. Analogová nabídka je plná. Tam už se nedostane téměř nic.

Analogovou kabelovou televizi tedy už nebudete nijak měnit? Programy zůstanou stejné?
Analogové vysílání zhruba v horizontu, kdy dojde k vypnutí terestrického analogového vysílání v České republice, omezíme v tom smyslu, že zrušíme programovou nabídku Klasik. Ovšem chci, abychom si v analogu uchovali těch asi deset programů, které dnes máme v nabídce Mini, zejména programy povinně šířené. Myslím, že to je strašně důležitá věc pro druhé, třetí a čtvrté televizory v domácnosti u těch lidí, kteří budou mít doma jeden digitální přijímač, a pro ty seniory a další, kteří digitální přijímač chtít nebudou, protože jeho ovládání je pro ně komplikované.

S úplným ukončením analogového kabelového vysílání tedy nepočítáte?
Nepočítáme. Jak jsem říkal, chceme v nabídce ponechat analogové programy, zejména ty povinně šířené. Mimochodem si myslím, že půjde o produkt, který se bude dobře nabízet i po vypnutí analogového terestrického vysílání.

Digitální cestou můžete přes kabel nabízet i programy ve vysokém rozlišení obrazu. Kdy se jich dočkají zákazníci UPC a kolik je to bude stát?
HDTV chceme spustit ještě během letošního podzimu. Cenu pro koncového zákazníka vypočítáváme a bude vycházet z možností, které nám dají související komerční ujednání. Tato jednání ještě nejsou ukončena, takže v tuto chvíli ještě nevím. Cena by však neměla limitovat možnosti rozvoje.

Budete v HD verzi nabízet jednotlivé prémiové kanály zvlášť, nebo balíček několika programů najednou?
Evropští operátoři se vydávají dvěma cestami. První je ta, že zákazníci mají za zvláštní cenu přístup k HD programům které jsou - ať už je jich pět nebo deset - součástí nějaké širší nabídky. A pak existuje druhá varianta, kdy jsou HD programy vedeny jako prémiové – tj. platí se za každý zvlášť. Naše role je ztížena, protože na českém trhu neexistuje portfolio deseti nebo patnácti HD programů, z nichž bychom sestavili nějakou nabídku. Nicméně očekáváme, že dnešní provozovatelé prémiových kanálů budou chtít rovněž nabídnout i prémiový HD produkt. A to nejlépe během příštího roku. Ty kanály, které dnes mají charakter prémiových stanic, se velmi pravděpodobně promění do HD podoby a budou součástí rozšířené programové nabídky a ty prémiové kanály, které přijdou už jako opravdové HDTV, budou mít charakter opravdu prémiových kanálů ve vysokém rozlišení.

Zavádění HDTV se letos na podzim bude týkat jenom digitální kabelové televize UPC, nebo ji nabídnete i v satelitní službě UPC Direct?
V první fázi půjde o digitální kabelovou televizi.

Jak to bude vypadat s přijímači pro HD vysílání od UPC? K digitální kabelové televizi poskytujete zatím jediný typ set-top-box Handan, ten ale není HD ready.
Ti, co budou chtít přijímat HD programy, od nás získají speciální set-top-box vhodný pro HDTV. Tento set-top-box bude za zvláštní cenu pro celou službu. Stejným způsobem budeme postupovat s přijímači PVR - digitálními videorekordéry. Dnešní jednoduchý box je poskytován v rámci služby zdarma, ale za set-top-boxy pro HDTV a za PVR přijímače, které jsou několikanásobně dražší, si zákazník připlatí.


U digitální kabelové televize diváky lákáte na lepší obraz a zvuk. Jenže zvuk se občas zasekává a obraz kostičkuje. Někdy se zasekne celý set-top-box. Co tomu říkáte?
To je poprvé, co něco takového slyším. ( poznámka I.M.: nad odpovědí jsem se musel usmát :-D ., vy, co máte kabelovku jistě víte proč ....)

Nejčastější je kostičkování obrazu známé i z pozemního digitálu.
Vždy záleží na daném provozovateli programu, respektive na tom, jaký používá stream. My bereme většinu programů ze satelitu. Zjišťujeme, že kvalita může být různá, a poznáte, kdo šetří. Nám přijde do hlavní stanice (headend) obraz a zvuk v určité kvalitě a v té samé kvalitě ho už dokážeme uchovat. Co se děje na cestě do hlavní stanice, je věc provozovatele daného kanálu. U veřejnoprávní televize se třeba snažíme, aby k nám chodil signál přímo ze studia. Čím víc řetězců se při přenášení signálu totiž vynechá, tím lépe. Je větší šance, že zpoždění bude menší a kvalita lepší. Jinak se stane, že tu se ztratí bit, jinde další bit. Na konci pak začne set-top-box dopočítávat, co mu chybí a výsledkem je pixelizace. Někteří vysílatelé tomu rozumí, jiní stále nevědí, o čem mluvíme.
23.1.2008 10:52
arne.senV minulém roce ve dnech 20. a 21. 9. 2007 na serveru http:// online.ihned.cz byly kladeny dotazy týkající se problémů kolem slučování kabelového operátora UPC s donedávna druhou největší kabelovou televizí v zemi Karneval, nabídky digitální televize, kterou UPC nedávno odstartovala, a kvality dalších služeb, které společnost poskytuje a na něž odpověděli představitelé UPC Česká republika tiskový mluvčí UPC František Malina, Tomáš Kadleček, ředitel klientského centra, a Petr Kacafírek, produktový manažer televizních služeb.

Tady je výběr některých dotazů a odpovědí, týkajících se DVB-C:

Roman
20. 9. 12:40 Kdy bude kabelová televize vysílat v HDTV, a kdy bude k dispozici set top box s výstupy adekvátními pro dnešní technologie zpracování obrazu ( hdmi, dvi, YUV a pod) a ne pouze scart jako mají současné boxy. Děkuji Smilovský
Malina
21. 9. 09:58 S HDTV počítáme v závěru tohoto roku. K této službě budeme samozřejmě dodávat adekvátní set top box s HDMI výstupem.

Jiří Kaplan
20. 9. 21:11 Karneval testoval a měl snad již připravené k nasazení dvoutunerové STB s HD značky Handan, z čehož však díky fúzi s UPC sešlo. UPC testovala dvoutunerové PVR set-top boxy Thomson pro digitální kabelovku i UPC Direct, ale testy pro Direct se moc nepovedly. Kdy se dvoutunerový set-top box s HD dostane konečně k zákazníkům?
Kacafírek
21. 9. 10:17 První HD řešení připravujeme v závěru tohoto roku. První boxy budou určitě jednotunerové. Boxy s dvěma tunery a hard diskem předpokládáme na začátku příštího roku.

Pičman
21. 9. 07:16 Dobrý den, chtěl jsem si objednat digitální kabelovou televizi. Jelikož však mám nějaký balíček zahrnující UPC klasik a HBO + Chello light + telefon, bylo mi však sděleno, že bych přišel nákupem UPC Standard + filmové kanály o výhodu příslušné slevy vyplývající z "balíčku". Bude toto UPC nějak řešit? Nikde jsem se na stránkách UPC nedočetl o tomto omezení. S pozdravem D. Pičman
Kacafírek
21. 9. 10:19 Digitální kabelová televize je relativně nová služba a její balíčkování teprve ověřujeme. Ale mohu Vás ujistit, že s možnosti balíčkování určitě přijdeme.

Jirka
21. 9. 09:08 Dobrý den, jaké překážky brání tomu, abych si zakoupil set top box dle svého výběru a UPC mě jej "spárovala" se svojí kartou?
Kacafírek
21. 9. 11:12 Jde o primární ochranu klíčového slova, tedy zajištění systému proti neoprávněnému užití. Připravujeme ale řešení set top boxů od jiných provozovatelů, případně i CA modul spárovaný s kartou Conax (například pro TV přijímače s DVB-C tunerem).

Realizace některých příslibů uvedených výše se promítla do dokumentu „Ceník služeb kabelové televize UPC Česká republika, a. s.“, který byl vydán dne 20. 12. 2007 a platnost byla stanovena od 1. 1. 2008.
Ke zveřejnění tohoto ceníku došlo dne 2. 1. 2008 a snad tentýž den z oficiálních stránek záhadně zmizel a byl nahrazen ceníkem jiným, vydaným dne 1. 1. 2008 s platností od téhož dne, ve kterém již chybí řada položek, týkajících se balíčkových slev, proto je uvedu.

Zvýhodněné balíčky služeb* kabelové televize
vysokorychlostního internetu a telefonu pravidelný paušál*
analogová TV digitální TV
MINI + Freetime 499 Kč
KLASIK + Freetime 788 Kč
MINI + Freetime + UPC Easy 1 030 Kč
KLASIK (dtv STANDARD) + Freetime + UPC Easy 1 299 Kč 1 399 Kč
KLASIK (dtv STANDARD) + Freetime + UPC Light 1 399 Kč 1 499 Kč
KLASIK + Freetime + UPC Classic 1 840 Kč
KLASIK + Freetime + UPC Extreme 2 240 Kč
MINI (dtv STARTER) + UPC Light + HBO 999 Kč 999 Kč
KLASIK (dtv STANDARD) + UPC Light + HBO 1 250 Kč 1 250 Kč
MINI (dtv STARTER) + UPC Classic + HBO 1 399 Kč 1 399 Kč
KLASIK (dtv STANDARD) + UPC Classic + HBO 1 650 Kč 1 650 Kč

* Cenu zvýhodněného balíčku služeb tvoří standardní ceny služeb, ze kterých se balíček skládá a balíčková sleva. Balíčková sleva se uplatňuje z ceny služeb kabelové televize. Pokud výše slevy přesahuje cenu služeb kabelové televize nebo takové služby v balíčku zastoupeny nejsou, potom se zbývající část slevy uplatňuje ze služeb UPC Telefon. Cena zvýhodněného balíčku služeb platí jen v
případě současného poskytování všech služeb, z nichž se balíček skládá. Ukončí-li poskytovatel nebo uživatel v souladu se smlouvou nebo všeobecnými podmínkami pro poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací (dále jen všeobecné obchodní podmínky) smlouvu na poskytování služeb, z nichž se balíček skládá, nelze zvýhodněnou cenu na zbývající služby nadále uplatňovat a od data ukončení některé ze služeb, z nichž se balíček skládá, je za zbývající službu nebo služby účtován poplatek ve výši dle aktuálního ceníku UPC. Cenu zvýhodněného balíčku služeb nelze kombinovat s jinou slevou. Zvýhodněné balíčky nelze poskytnout v objektech, kde je některá ze služeb UPC zpoplatněna hromadně na základě smlouvy s vlastníkem (správcem) objektu.

Dne 2. ledna 2008, když jsem si objednával přechod na DVB-C, dotazoval jsem se rovněž na možnost dodání nabízených set top boxů CV6000 (DVR) a CV7000-HD, sdělil mně operátor, že je ještě nedodávají a měly by být dostupné asi od února.
26.1.2008 10:26
arne.senZvýhodněné balíčky služeb* kabelové televize
vysokorychlostního internetu a telefonu pravidelný paušál*
analogová TV digitální TV
MINI + Freetime 499 Kč
KLASIK + Freetime 788 Kč
MINI + Freetime + UPC Easy 1 030 Kč
KLASIK (dtv STANDARD) + Freetime + UPC Easy 1 299 Kč 1 399 Kč
KLASIK (dtv STANDARD) + Freetime + UPC Light 1 399 Kč 1 499 Kč
KLASIK + Freetime + UPC Classic 1 840 Kč
KLASIK + Freetime + UPC Extreme 2 240 Kč
MINI (dtv STARTER) + UPC Light + HBO 999 Kč 999 Kč
KLASIK (dtv STANDARD) + UPC Light + HBO 1 250 Kč 1 250 Kč
MINI (dtv STARTER) + UPC Classic + HBO 1 399 Kč 1 399 Kč
KLASIK (dtv STANDARD) + UPC Classic + HBO 1 650 Kč 1 650 Kč

* Cenu zvýhodněného balíčku služeb tvoří standardní ceny služeb, ze kterých se balíček skládá a balíčková sleva. Balíčková sleva se uplatňuje z ceny služeb kabelové televize. Pokud výše slevy přesahuje cenu služeb kabelové televize nebo takové služby v balíčku zastoupeny nejsou, potom se zbývající část slevy uplatňuje ze služeb UPC Telefon. Cena zvýhodněného balíčku služeb platí jen v
případě současného poskytování všech služeb, z nichž se balíček skládá. Ukončí-li poskytovatel nebo uživatel v souladu se smlouvou nebo všeobecnými podmínkami pro poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací (dále jen všeobecné obchodní podmínky) smlouvu na poskytování služeb, z nichž se balíček skládá, nelze zvýhodněnou cenu na zbývající služby nadále uplatňovat a od data ukončení některé ze služeb, z nichž se balíček skládá, je za zbývající službu nebo služby účtován poplatek ve výši dle aktuálního ceníku UPC. Cenu zvýhodněného balíčku služeb nelze kombinovat s jinou slevou. Zvýhodněné balíčky nelze poskytnout v objektech, kde je některá ze služeb UPC zpoplatněna hromadně na základě smlouvy s vlastníkem (správcem) objektu.

Dnes, 26. ledna 2008 byl zveřejněn nový ceník pro internetové připojení, který nabízí zvýhodněné balíčky, jak bylo výše uvedeno. platnost tohoto ceníku je od 25. ledna 2008.
20.8.2008 09:58
Ivo MašekSeznam digitalních multiplexů a kanálů v nich vysílaných v kabelové siti UPC
http://www.upczone.cz/download/seznam_muxu.htm
10.4.2009 12:06
Ivo MašekProgramová nabídka kabelové digitální televize UPC:
viz příloha
7.8.2009 09:36
|Mio|Nějaké informace k UPC:

Aktuální aktivační poplatek 250 kč Vám odpustí když budete platit přes SIPO

Hlídejte si platby, o akční slevy snadno příjdete když se s platbou spozdíte o více jak měsíc.

Snaží se o udržení zákazníka, nebojte se zavolat na infolinku třeba 222980980 (hlavně ne z mobilu) a s pohrozením vypovězení smlouvy si řekněte o slevu.

Dvouhodinové termíny instalace je potřeba dodržovat a být celé 2 hodiny doma, když se s tenchnikem minete bude Vás to stát 300,- za marný výjezd, nebojte se říct obchodnímu zástupci že vám navrhovaný termín nevyhovuje, i kdyby ste si nebyli jisti jen pár minutama.

K podpisu smlouvy na telefon je vyžadován přímo uživatel, ve vyjímečných případech manželka, u ostatních služeb je potřeba platná PLNÁ MOC K UZAVŘENÍ SMLOUVY pokud nemůže být přítomen ten na něž je smlouva psaná.

Kabelové modemy komunikují vždy s jedinou MAC adresou, když vymeníte zařízení je třeba modem restartovat odpojením a připojením napájení.


Pokud máte nějaké dotazy ptejte se.
8.8.2009 11:29
PitomecPokud se k tobě technik nedozvoní, tak ti prostě v prvním vyúčtování přijde platba za marný výjezd a nikdo se s tebou nebaví. A to ustanovení o zpožděné platbě a akční ceně by mělo být ve Všeobecných podmínkách uvedeno.
8.8.2009 11:39
|Mio|Marný výjezd se prokazuje záznamem telefonátu technika s dispečinkem, kdy tekchnik popise dispečerovi situaci, ten vytočí kontaktní číslo zákazníka a následuje rozhovor bud se zákazníkem, nebo se nedovolá.
Vozidla jsou vybavena GPS záznamovým zařízením, lze tedy prokázat že technik skutečně byl na místě.
Těch 300 se buď vybere při opakovaném příjezdu nebo v klasickém vyúčtování.
Pokud se jedná o prvoinstalaci, tak smlouva ještě není platná (dokud není provedena instalace) a následné provedení instalace a příslušný zakázkový list obsahují informace o platbě za předchozí marný výjezd. Pokud si nový zákazník poté objednávku rozmyslí a zruší výjez je obtížně právně vymahatelný a řeší to právní oddělení.


Co se týká plné moci, tak není potřeba u manželky, na tu zákon myslí a jedná se o podpis smlouvy v zastoupení, ovšem jsou případy kdy to UPC vyžaduje a nevím jaké konkrétní důvody k tomu mají, je to právo smluvní strany. Další osoba má mít plnou moc a u telefoni služby se vyžaduje ověření od notáře. Nedivím se jim, jsou dlužníci kteří protelefonovali za měsíc 60 tisíc a platit se jim nechce, UPC se právně kreje aby to bylo vymahatelné.

Co se týká rušení akčních slev, tak si nejsem úplně jist, ale někde ve VOP by měla být větička o hrubém porušení smlouvy a zániku zvýhodnění. Ještě se do nich mrknu, jistý je to že se tak skutečně děje.
Edit: Výňatek z VOP:
[code]6.15 Byla-li účastníkovi omezena či přerušena dodávka Služeb na jeho žádost či v důsledku porušení
Všeobecných podmínek, ztrácí účastník ke dni přerušení či omezení služby nárok na poskytnuté
slevy, včetně slev uvedených ve Smlouvě.[/code]
3.9.2010 06:57
Ivo Mašek Postřehy k televizorům v kombinaci s CA modulem
[quote]
Závěrem pár slov k televizorům s DVB-C tunerem v kombinaci s CA modulem...
Ze zkušeností, které jsme doposud nasbírali, jsme došli k závěru, že uvede-li výrobce televizor s DVB-C tunerem (tuner pro digitální kabelové vysílání), tak CA modul v těchto televizorech pracuje až na některé drobnosti bez problému.
Co myslíme výrazem „bez problému“...
- Je pravda, že u některých typů televizorů je potřeba zvolit jinou zemi (Finsko, Švédsko, Německo → záleží na typu a značce), v jinačím případě televizor nenaladí signál vysílaný na DVB-C.
- Je pravda, že většina televizorů má problém s Automatickým ( Úplným ) vyhledávání. Především jim dělá problém ladit programy se symbol ratem 5000 Ks/s. V takovém případě doporučujeme provádět Ruční ( Rychlé ) ladění. Stačí zadat startovací frekvenci a televizor si naladí všechny programy, které daný operátor aktuálně vysílá.
- U starších typů televizorů („průkopníků“) s DVB-C tunerem bývá problém u některých, programů, že nehraje nebo vypadává zvuk nebo obraz.
Jedná se o známé problémy nikoliv vadného CA modulu nebo „špatného“ signálu od operátora. Tyto problémy by opravil nový firmware do televizoru, ale vývoj firmwaru stojí výrobce nemalé peníze, proto je možné, že se nového firmwaru u starších typů TV nedočkáte, u novějších typů televizorů je situace lepší, zde je pravděpodobné, že opravné firmwary výrobce uvede na svých stránkách.
Závěrem děkuji, že jste věnovali pár minut tomuto článku a doufám, že vám pomůže při výběru televizoru podle vašich potřeb.
S pozdravem
Martin Kubík
technické oddělení Eshop
[/quote]
11.10.2010 08:19
Ivo Mašek Každá desátá česká domácnost sleduje placenou digitální televizi prostřednictvím UPC

Digitální televize UPC dosáhla 400 000 připojených domácností, roste zájem o HD/PDigitální televize UPC dosáhla 400 000 připojených domácností, roste zájem o HD/PVR BoxVR Box

Praha 11.10.2010
Počet zákazníků placené digitální kabelové televize UPC prolomil během září čtyřsettisícovou hranici. Digitální televizní nabídku od UPC tak sleduje téměř každá desátá česká domácnost. Připočtou-li se k zákazníkům digitální televize UPC i zákazníci její analogové nabídky, pak uživatelem placených televizních služeb UPC je přibližně každá osmá česká domácnost z celkového počtu 4,3 mil.
„Digitální televize vítězí u rozhodující většiny našich zákazníků. Přes sto televizních kanálů, z toho na osmdesát v češtině, HD televizní programy, pravidelná 3D televizní nabídka, technický servis a HD/PVR box – to vše společně se pro českou domácnost stává přesvědčivým důvodem proč zvolit placenou digitální kabelovou televizi,“ říká Václav Bartoň, generální ředitel UPC a dodává: „v dnešní nelehké ekonomické době podporuje zájem o digitální televizi UPC i skutečnost, že využívá-li ji zákazník v doporučené kombinaci s internetem či telefonní službou, výrazně ušetří, než kdyby si zabezpečoval každou službu zvlášť.“
Podle průzkumu Klientského centra UPC je v současnosti největším zákaznickým magnetem již zmiňovaný HD/PVR box, který si během posledního půl roku spolu s digitální televizí objednává na 75 % nových zákazníků. HD/PVR Box totiž kombinuje výhody záznamového zařízení (videorekordéru) s možností přijímat vybrané programy ve vysokém rozlišení (High Definition). Díky vestavěnému disku si zákazník může nahrát desítky hodin záznamu v běžné i v HD kvalitě. HD/DVR box navíc umožňuje pozastavovat přímé přenosy (funkce Time Shift) a nahrávat více programů najednou. Podle stejného průzkumu spatřují uživatelé HD PVR Boxu jeho největší výhodu v tom, že nejsou závislí na časovém rozvrhu jednotlivých pořadů jednotlivých televizí: až 90 % z nich se ztotožňuje s názorem, že televize s HD PVR Boxem není pánem jejich času, ale, že je tomu přesně naopak – díky tomu si mohou sledovat pořady, které je zajímají, v čase, který si vyberou. Digitální televize UPC aktuálně nabízí až 109 televizních kanálů. Přes osmdesát z nich přitom vysílá v české nebo slovenské jazykové verzi a dvanáct ve vysokém rozlišení (HD). HD programy jsou v nabídce UPC – na rozdíl od zvlášť placených HD nabídek ostatních provozovatelů - k dispozici bez jakéhokoliv příplatku. Všechny jsou šířeny v pokročilém kompresním formátu MPEG4.
František Malina
tiskový mluvčí a ředitel PR

http://www.upc.cz/o-upc/pro-novinare/tiskove-zpravy/Kazda-desata-ceska-domacnost-sleduje-placenou-digitalni-televizi/2093/20931733.html
10.2.2011 11:35
|Mio|Chystá se vypínání analogu na části sítě UPC, konkrétně celá oblast živená z Meziboří.

TJ: Chomutov, Most, Teplice, Ústí, Děčín, Osek, Duchcov, Bílina a další z této oblasti.

Analogově bude v síti nadále ještě nějakou dobu nabídka Mini, zároveň je tato nabídka vysílána v DVB-T

Přepojování stávajících klientů analogových nabídek je plánováno do konce měsíce března. Tedy od 1.4. bude síť připravena k vypnutí.
11.2.2011 02:32
Tomus.MIO diky za info, na UPC foru na tohle tema mame cele vlakno, jinak v Brne a v Praze se pry bude vypinat 1.3. 2011.
http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2748&
8.3.2011 07:41
Ivo Mašek UPC přebírá Sloane Park a rozšiřuje velkoobchodní nabídku vyspělých datových služeb

Společnost UPC Česká republika, a. s., oznamuje, že dokončila převzetí firmy Sloane Park Property Trust, a. s. Tato transakce, která byla 14.února schválena Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže ČR, umožňuje k dnešnímu datu propojit páteřní optické sítě obou firem. V České republice tak nyní existuje, co do technologie a technické kvality unikátní, dobře dostupná platforma pro nabídku vyspělých hlasových, internetových, datových a televizních služeb a služeb server hostingu. UPC je nabízí jak telekomunikačním operátorům, tak velkým i malým firmám všeho druhu.
V této souvislosti vznikl v rámci společnosti UPC Česká republika, a. s., nový útvar pod názvem UPC Business, který již slouží specifickým potřebám firemní klientely. Tato jednotka je zároveň součástí evropské organizace UPC Business, sloužící malým i velkým firemních zákazníkům a ISP v 10 zemích. Zajišťuje nejen základní technické a obchodní telekomunikační služby ale i služby s přidanou hodnotou. Mezi ně patří přímé propojení více pracovišť, virtuální pobočkové ústředny, národní i mezinárodní VPN a záložní poštovní servery. Pro zákazníky z řad operátorů pak například domácí i zahraniční konektivita (IP transit), umístění a připojení serverových farem, Ethernet transport, Cloud computing, EoMPSL, xWDM, SDH, IP transit, Telehouse, velkoobchodní hlasová výměna, či dodávky technického obrazového signálu.
Stávajících velkoobchodních zákazníků obou firem se změny nedotknou. Všechny smlouvy automaticky zůstávají i nadále v platnosti.
Propojení páteřních optických sítí obou firem navíc přinese prospěch i statisícům českých domácností, které využívají služby UPC. Výrazně totiž ulehčí další navyšování rychlosti internetu a zdokonalování technické kvality přenosu televizního signálu včetně signálu HD a 3D.

Zdroj: UPC
26.8.2011 06:47
Ivo MašekLICA s.r.o. nabízí do prodeje novinku. Účastnickou šňůru s izolátorem oddělující televizi od televizního rozvodu, takže nedochází k nechtěnému "brumu" a jiné deformaci zvuku.
Dále má tento produkt výhodu ochrany TV proti přepětí ze strany televizního rozvodu do 500V.
Produkt lze používat u všech televizních přijímačů s IEC vstupy a také k připojení jakéhokoliv Set top boxu, které mají IEC vstupy.
6.6.2012 02:17
Ivo MašekPrůvodce televizními pořady na UPC (online)
http://tvprogram.upc.cz/TV/

[ATTACH=CONFIG]18132[/ATTACH]
12.6.2012 02:36
Ivo Mašek UPC od července zavede všem poplatek za pronájem kabelového set-top-boxu
Největší česká kabelová společnost už dříve rozdělila cenu za službu a pronájem přijímače, zákazníci to ale zatím nijak nepocítili. Nyní se některým zvýší měsíční poplatek. Pronájem základního set-top-boxu Handan CV5000-CINX vyjde na 49 korun měsíčně. Stejnou částku si bude UPC účtovat za CA modul k televizoru s kabelovým tunerem a CI slotem. Pronájem všech ostatních set-top-boxů (Handan CV6000 DVR, Handan CV7000-HD, Kaon KCF B-4003 HCO a Kaon KCF B-3001 HCO) vyjde na 151 korun měsíčně. Do osobního vlastnictví bude UPC prodávat pouze základní set-top-box Handan CV5000-CINX za 1 799 korun, HD PVR přijímač Kaon KCF B-4003 HCO za 4 999 korun a CA modul za 999 korun.
Zdroj: DigiZone
13.8.2012 12:16
Ivo MašekS londýnskou olympiádou skončila i ČT 2 HD.
Ne ale všude! Největší česká kabelová společnost UPC ponechává i po ukončení letní olympiády ve svojí nabídce i program ČT2_HD a šíří tak hned tři programy České televize v HD kvalitě. Ovšem ČT2_HD bude na kabelové UPC šířena formou upscale.
4.10.2012 08:15
Ivo Mašek UPC dostala milionovou pokutu od ČTÚ
Jeden milion korun má zaplatit kabelová společnost UPC. A to proto, že nedostatečně informovala o zpoplatnění pronájmu internetových modemů a kabelových STB. Pokutu operátorovi udělil Český telekomunikační úřad. Původně hrozila pokuta až 10 milionů korun. Kabelovka UPC se proti sankci odvolala, takže rozhodnutí není ještě pravomocné.
Za modem, tak i za kabelový set-top-box, si UPC účtuje měsíčně 49 Kč. Modemy zpoplatnila od května letošního roku, set-top-boxy pro příjem digitální kabelové televize následovaly v červenci.
Zdroj: DigiZone
19.10.2012 09:24
Ivo MašekVýpadky placených sportovních kanálů Eurosport a Eurosport 2 s českou audio stopou, které od středy způsobují dosud neznámí narušitelé satelitní distribuční trasy lokalizovaní v Sýrii, vedly největší kabelovou společnost v Česku, UPC, k nezvyklému kroku. Začala do svých sítí přebírat signál Eurosportu HD a Eurosportu 2 HD, jichž se výpadky nedotkly, a převádí je do standardního rozlišení obrazu. Diváci tak mají oba programy bez výpadků, ale u jejich loga je přídomek HD, ačkoli nejde o vysílání ve vysokém rozlišení.
12.2.2013 07:58
Ivo MašekUPC mění pozice nových kanálů
Změny programových pozic v kabelové nabídce UPC bude docházet ode dneška do čtvrtka 14. února. “Jde zejména o seřazení nových programů Novy a Primy tak, abyste je nemuseli hledat,” vysvětlil operátor, proč k této změně přistoupil.

____
V příloze je soubor v *pdf, jak by to mělo po přesunech UPC vypadat.
20.2.2013 08:03
Ivo MašekKino Svět
Kabelovka UPC v brzké době nabídne v programové nabídce nový kanál "Kino Svět". Jedná se o projekt Československé filmové společnosti, která již provozuje známý kanál CS Film. Existuje již upoutávka, tzv. ident (na UPC ji zatím ještě nehledejte)

26.4.2013 12:17
Ivo MašekUPC Business
Příjem kabelové televize UPC už nebude podmíněn dosahem kabelové přípojky od této společnosti. Největší český kabelový operátor testuje službu UPC Business, jejímž prostřednictvím lze kabelovou televizi přijímat přes widget chytrých televizorů značky Panasonic. Podmínkou je připojení televize k internetu, jehož poskytovatel je lokálním partnerem UPC a přeprodává její internetové služby. Firma testování aplikace veřejně potvrdila. K odběru této služby se již registrovaly desítky lidí.

[ATTACH=CONFIG]23081[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]23082[/ATTACH]
Ukázka menu služby UPC Business


UPC Business je v televizorech Panasonic dostupná od 26. března. Společnost UPC bude o nové aplikaci komunikovat jen s těmi zákazníky, kteří si službu již aktivovali a jsou registrovaní.[ATTACH=CONFIG]23083[/ATTACH]
Základní informace o aplikaci UPC Business na Viera Connect Apps – nabídce aplikací pro chytré televizory od Panasoniku

Podrobnosti: http://www.digizone.cz/clanky/upc-testuje-prijem-kabelove-televize-pres-aplikaci-v-chytrych-televizorech-panasonic/

7.5.2013 01:08
Ivo MašekUPC a další úbytek zákazníků
Setrvalý pokles počtu zákazníků kabelové televize vykazuje největší tuzemský kabelový operátor, společnost UPC Česká republika. Podle hospodářských výsledků za první čtvrtletí letošního roku přišla ve srovnání s loňským čtvrtým kvartálem o 8 300 zákazníků digitální kabelové televize a 4 900 zákazníků analogové kabelovky. Službu UPC Digital si k 31. březnu letošního roku předplácelo 397 700 zákazníků, analogovou kabelovou televizi 71 200.
Oba druhy kabelové televize od UPC mělo ke konci prvního čtvrtletí 468 tisíc zákazníků, zatímco ke konci loňského roku to bylo 482 100. V meziročním srovnání s prvním čtvrtletím 2012 je pokles ještě výraznější: v součtu analogové a digitální kabelové televize UPC přišla o 29 400 zákazníků. Největší pokles přitom vykázala digitální kabelová televize UPC Digital, která meziročně přišla o 24 300 zákazníků. Analogové kabelovce ubylo 5 000 klientů.
http://www.digizone.cz/clanky/upc-za-prvni-ctvrtleti-prisla-o-13-tisic-zakazniku-kabelovky-freesat-ale-stoupal/
7.5.2013 01:30
RetireeMyslím, že hlavní příčinou je rozšiřování nabídky volně šířených programů. Když si odmyslíme balast, který UPC nuceně nabízí (a za jehož šíření by UPC mělo od provozovatele spíše inkasovat), tak zde najdeme jenom málo programů, které dnes nejsou dostupné v DVB-T a něco málo programů pro zájmové skupiny diváků...
7.5.2013 03:58
Ivo MašekJo, ten balast kdyby si odpustili. jenže to asi není v režii UPC, bohužel. Jinak je tam hodně naučně populárních stanic, a to jak ohledně přírody, historie, různých zajímavých dokumentů, sportu, hodně filmových stanic a tak podobně, co v terestialu není a nebude (určitě ne zdarma). A stanic vysílajících v HD je tam opravdu hodně.
27.5.2013 05:59
Ivo MašekPokud někdo vlastníte set-top-box KAON KCF-SA700, a při každém zapnutí se vám objeví "kanal upgrade / aktualizace kanálů" (což je opravdu opruz a na roztřískání o podlahu), použijte: (odposlechnuto odjinud)
[QUOTE]... technik UPC, dal tovární nastavení a potom v manuálním hledání změnil frekvenci na 658000 kHz a symbolovou rychlost na 6900, nechal vyhledat kanály a zatím se zdá, že je to OK...[/QUOTE]
8.6.2013 02:56
Ivo MašekObchod Lica s.r.o. připravuje do prodeje nový počítačový televizní tuner s integrovaným kabelovým (DVB-C) tunerem a tunerem pro pozemní vysílání (DVB-T).
Jmenuje se to TT-Connect CT-CT2-4650 CI .


[ATTACH=CONFIG]23627[/ATTACH]


Výrobce: http://www.technotrend.eu/2986/TT-connect_CT2-4650_CI.html
8.6.2013 05:20
RetireeMyslím, že Lica s.r.o. si tu přípravu do prodeje , podobně jako v případě TT-Connect CT-CT-3650 CI, opět nechá dobře zaplatit...9-)
Podle odezvy uživatelů na UPC fóru se v případě staršího modelu 3650 jednalo o dobrý přístroj, lze očekávat, že tomu tak bude i u nového modelu TT-Connect CT-CT2-4650 CI, uvidíme...
2.8.2013 01:39
Ivo Mašek Digitální kabelová televize UPC přišla ve druhém čtvrtletí o další tisíce zákazníků
I ve druhém čtvrtletí letošního roku pokračoval pokles zákazníků digitální kabelové televize (DVB-C) největšího operátora tohoto druhu u nás, společnosti UPC Česká republika. Z hospodářských výsledků, které dnes v 6 hodin ráno našeho času zveřejnil její vlastník, skupina Liberty Global, vyplývá, že firma přišla v rámci technologie DVB-C za poslední tři měsíce o 8.100 zákazníků. Zatímco na konci prvního čtvrtletí jich měl operátor 397.700, na konci června jich evidoval už méně než 390 tisíc, konkrétně 389.600.
http://www.digizone.cz/clanky/digitalni-kabelovka-upc-prisla-ve-druhem-ctvrtleti-o-dalsi-tisice-zakazniku/

Vzhledem k neosobnímu přístupu managementu k zákazníkům., vzhledem k tomu, jaké přístroje (STB) dodávají zákazníkům, ........ se ani nedivím. Hlavně, že pohltili Karneval. Pro Boha, PROČ ??!!
4.8.2013 12:48
Ivo MašekJak jsem výše psal, že Lica s.r.o. připravuje do prodeje nový přijímač a CI slot v jediném zařízení pro PC a notebook ( TT-Connect CT-CT2-4650 CI ), tak toto zařízení je již v prodeji a stojí 3 884.-Kč (s DPH).
http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/technotrend/technotrend-tt-connect-ct-ct2-4650-ci.htm
4.8.2013 04:07
RetireeOpět musím cosi připodotknout (analogicky s předchozím modelem, i když si tím tentokrát jistý nejsem)
Zařízení obsahuje jediný tuner , se všemi omezeními, která z toho vyplývají.
Zařízení za tunerem obsahuje dva DVB dekodéry , jeden dekodér DVB-C a druhý dekodér DVB-T/T2.
Aby někdo nedošel k mylnému závěru, že lze současně přijímat DVB-C i DVB-T :-!!!
Předpokládám, že podpora CI i CI+ je samozřejmostí..., nevýhodou může být externí napáječ.
24.8.2013 07:48
Ivo MašekCeník služeb UPC, platný od 2.9.2013
23.9.2013 10:50
Ivo MašekCopak se v UPC stalo, že najednou zdarma:

[ATTACH=CONFIG]24721[/ATTACH]
6.11.2013 09:16
Ivo Mašek Digitální kabelovka UPC přišla i ve třetím čtvrtletí o další zákazníky, bylo jich 382 tisíc
381.900 zákazníků měla na konci třetího čtvrtletí letošního roku digitální kabelová televize UPC Česká republika. Vyplývá to z hospodářských výsledků jejího vlastníka, americké společnosti Liberty Global, které byly zveřejněny na přelomu úterý a středy našeho času. Pro naší pobočku UPC to znamená jediné – i v tomto čtvrtletí přišla o další tisíce klientů. V době od 1. července do 30. září ztratil operátor 7.700 zákazníků. Firma se přitom průběžně snaží lákat zákazníky na různé akce a přidává do nabídky i nové kanály.
http://www.digizone.cz/clanky/kabelova-televize-upc-prisla-i-ve-tretim-ctvrtleti-o-dalsi-zakazniky-bylo-jich-382-tisic/
11.12.2013 05:36
7.5.2014 06:03
Ivo Mašek UPC klesl v prvním kvartálu počet zákazníků kabelové i satelitní televize
Společnost UPC Česká republika evidovala na konci prvního kvartálu letošního roku 376.200 zákazníků digitální nabídky (DVB-C), což je pokles o rovných tři tisíce domácností. Přibližně stejný pokles zaznamenala firma i v kvartálu předchozím.
http://www.digizone.cz/clanky/upc-klesl-v-prvnim-kvartalu-pocet-zakazniku-kabelove-i-satelitni-televize/#ic=index-tips&icc=tip-1
No já jsem zvědavý, na kolik lidu to musí klesnout, aby majitel UPC, firma Liberty Global, provedl čistku manažérů v české UPC a dosadil tam schopné lidi, kteří budou alespoň vědět, co jaké nazvosloví znamená. tedy že věrný zákazník není ten, co se teprve vůbec poprvé upíše a dostane výhody, ale že je to ten, který tam je už sakra dlouho, odebírá maximální nabídku a tudíž by měl dostat nějaké výhody (jak bývá na západě obvyklé). Např. mu odblokovat asi 3 HD kanály, které jsou vázány pouze a jenom na objednávku jejich internetu. (nevím, proč bych měl rušit dosavadního poskytovatele, s kterým jsem naprosto spokojený, tedy ho za nic poslat do pr..... a jít se upsat UPC)
No, takových typicky českých vychytávek je tam víc. není divu, že lidi vzkazují české UPC ..... pá pá pá
7.8.2014 08:25
Ivo Mašek Kabelová televize UPC nadále přichází o klienty
Společnost UPC Česká republika měla na konci letošního prvního pololetí 372.300 klientů digitální kabelové televize. Vyplývá to z výsledků hospodaření skupiny Liberty Global, jejího vlastníka, které byly dnes zveřejněny. Oproti předchozímu kvartálu je to pokles o necelé čtyři tisíce zákazníků. Jde přibližně o tisícovku více, než tomu bylo ve srovnání čtvrtého kvartálu 2013 a prvního kvartálu 2014
http://www.digizone.cz/clanky/kabelova-televize-upc-nadale-prichazi-o-klienty-freesat-mirne-stoupal/
Apropó: Platím si službu Supreme. To je vůbec nejdražší služba pro TV z kabelovky u UPC vůbec. Kdysi slibovali, že kdo bude mít Supreme, bude moci sledovat úplně všechny tv kanály, které jsou v nabídce UPC. Nějaký čas to platilo. Bohužel - už to neplatí. Nemohu přijímat 3 kanály (z toho jeden filmový), protože jsou u KABELOVÉ televize podmíněny jejich internetem.
Takže rád sleduji ten propad zákazníků a s napětím čekám, kdy holandskému majiteli se rozsvítí v palici a český vyčůraný zkorumpovaný managment kopne do pr.....
3.11.2014 03:29
Ivo Mašek
[ATTACH=CONFIG]28878[/ATTACH]

Služba Horizon Go u české UPC je ode dneška funkční.
Podmínkou je (mimo toho mít TV od UPC a jejich podmínek) vlastnit program Silverlight ( http://www.microsoft.com/silverlight/ ) a přihlašovací kolečko provést na jiném prohlížeči, než je IE (v mém případě to byla Mozzila). Pak již bude možno sledovat programy (v mém případě na PC) i v prohlížeči IE (v mém případě IE_11).
Osobně u sebe vyzkoušeno, u mě zatím služba funkční. Zatím není podmínkou mít inet od UPC (já ho od nich nemám)

[ATTACH=CONFIG]28879[/ATTACH]


https://www.horizon.tv/cs_cz/live-channels.html
3.11.2014 07:59
RoPoUff... silverlight - mrtvá technologie. Microsoftem již nepodporována. Proč nešli do HTML5 ???
31.12.2014 12:12
jerzy555Tak jsem si vyzkoušel Horizon Go od UPC.Na 17" notebooku je to prostě katastrofa - obrazová bída.To když si sestavím svůj vlastní playlist z volně dostupných streamů,tak mám přesně to,co chci vidět.A v kvalitě, že od ní nebolí oči. UPC se musí hodně zlepšit!Jen tak na ukázku stream pro VLC http://193.232.151.135/hls-live/livepkgr/_1060_/1060/1060-70.m3u8[PHP][/PHP] Mimochodem, nemáte někdo nový ceník od 1.1.2015? Na jejich „přehledných“ webových stránkách jsem to nenašel.
31.12.2014 12:22
RoPoNový ceník posílali e-mailem. Snad v listopadu nebo začátkem prosince.
31.12.2014 01:14
StD[QUOTE=jerzy555;503394]...Na jejich „přehledných“ webových stránkách jsem to nenašel.[/QUOTE]

No pokud pán není legastenik či lenoch, tak tady pod heslem [HL] "Kde najdu nový ceník?" [/HL]
http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/stavajici-zakaznik/zmeny2015/
31.12.2014 02:54
jerzy555Pán umí dokonce i číst.Já po rozkliknutí péče o zákazníky a dál stávající zákazník vidím jen Moje UPC,Garance,Soutěže,Výpadky služeb.Ceník jsem našel jen pro 2014 http://www.upc.cz/pdf/Cenik.pdf Odkaz je tady samozřejmě funkční a tak bych moc prosil o vysvětlení,kam že se to mám jako stávající zákazník dál proklikat.
31.12.2014 03:30
Ivo MašekTenhle adresní strom už tam nenajdeš

[ATTACH=CONFIG]29375[/ATTACH]

I taková "maličkost" má svojí vypovídací hodnotu o firmě. A UPC nepatří mezi seriozní firmy. patří na Východ, ne do Evropy (stačí si jenom udělat srovnání s německou KabelDeutschland - to se jeden nestačí divit)
31.12.2014 03:43
jerzy555Děkuji Ivo Maškovi za všeříkající,fundovanou odpovědˇ.Pro pana StD mám jen pousmání...
31.12.2014 03:55
Ivo MašekStanda to nemyslel špatně. Ona ta stránka existuje a dalo se tam nedávno jít. Já ji mám v oblíbených na PC. takže se tam šupem dostanu. Odkaz přes ten strom ale nejde, momentálně
31.12.2014 04:05
StD[QUOTE=jerzy555;503423]Pán umí dokonce i číst.Já po rozkliknutí péče o zákazníky a dál stávající zákazník vidím jen Moje UPC,Garance,Soutěže,Výpadky služeb.Ceník jsem našel jen pro 2014 http://www.upc.cz/pdf/Cenik.pdf Odkaz je tady samozřejmě funkční a tak bych moc prosil o vysvětlení,kam že se to mám jako stávající zákazník dál proklikat.[/QUOTE]

Tak se směj, ale sobě - po rozkliknutí mého linku (který byl mimochodem uveden i v tom už zmíněném dopise UPC) nebo klikací metodou podle I.M.
se každý jedinec dostane na tuto stránku:
[ATTACH=CONFIG]29377[/ATTACH]

Capito!? Pročpak jsem tam asi ten link pro líné dával.

Pro I.M. - Na tu stránku se jednoduše dostaneš i teď napsáním: www.upc.cz/zmeny2015
31.12.2014 05:07
jerzy555Milý pane StD, já jsem se přes váš odkaz k ceníku 2015 dostal, ale ne ze stránek UPC. A o to celou dobu jde.A nejsem jasnovidec,že mám zadat "změny 2015".Když dám na jejich stránkách do vyhledávače "ceník služeb 2015" ,nenajde ho. Nechápu,proč mě osočujete z lenosti.Podle vašeho vyjadřování jste ,slušně řečeno, cholerik....Ostatním přeju příjemný Nový rok!
31.12.2014 05:20
StDJá a cholerik? Já jsem ta nejflegmatičtější osoba na celém světě :-)- a namáhat se rozčilováním se rozhodně nemíním. Nepřeju nikomu raději nic. Příště lépe zvažte, komu takové bláboly píšete. Vaše cholerické vystoupení (vzor = podle sebe soudím tebe, že) mě velmi pobavilo. Aspoň jeden důvod k napití a pro to, číst pozorně obchodní sdělení fy UPC.
31.12.2014 05:23
RetireeMusím dát za pravdu jerzy555 . Na jiném fóru se vedly a ještě stále vedou diskuze o novém ceníku, s mnoha odkazy, citacemi a plně funkčními linky na nový ceník. Bohužel, z oficiální webové stránky jsem se na nový ceník nikdy nedostal, asi neumím hledat na tak velmi přehledném webu, jakým upc.cz je... Už jsem to dlouho nezkoušel, možná, že už je tento ceník snadno pžístupný
31.12.2014 05:39
StDUž se tady (i na jiných místech TVF) o tom bavíme nejméně od října, kdy to zdražení oznámili, a po celou dobu to spolehlivě funguje jak ve zkrácené formě (podle dopisu):

www.upc.cz/zmeny2015

tak i v úplné podobě (komu by se tam chtělo proklikat, tak tam má celou cestu)

http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/stavajici-zakaznik/zmeny2015/

Tak si to OMG zkuste napsat do příkazového řádku ručně.
31.12.2014 06:01
Ivo MašekTak u seriozní firmy nebývá problém se JEDNODUŠE proklikat i k nepříjemným věcem, jakým ceník bezesporu bývá. Bývá přímý link dobře popsaný. Mé dlouholeté zkušenosti s UPC_ČR jsou takové, že tam se doklikat k leckterým věcem je hodně komplikované. Dost věcí je tam tzv. pod pokličkou a pryč z očí. I to samozřejmě cosi vypovídá o takové firmě.
31.12.2014 06:18
StD:-E:-)-9-) To ten jejich internet je ještě sranda proti tomu rozhodnout se někdy použít Bellův přístroj a hochům z ústředí chtít zavolat telefonem... To je teprve porod, když je "rodič/rodička" na XXXtém místě v pořadí "hotline"... :p I na to už jsou finty.
31.12.2014 06:21
Ivo MašekNapř. u německé KabelDeutschland si zde:
[ATTACH=CONFIG]29378[/ATTACH]
kliknete na "Info Service" a tam na "Informationen als Download". A hned se vám objeví:
[ATTACH=CONFIG]29379[/ATTACH]
A tam si pouze kliknete na službu, kterou máte, nebo kterou chcete požadovat a v *pdf se vám objeví kompletní ceník. A nutno dodat, že v Německu (tak jako všude ve vyspělých západních zemí Evropy) neexistuje tzv. balkánksý trh. Tedy ceny jsou pevné a ne jako u nás, že když někdo zavolá, že chce službu UPC zrušit, tak mu vytvoří slevu. U nás není žádnou výjimkou, že i tři lidé, kteří mají stejnou službu, mají rozdílné ceny. Holt Východ - co k tomu jiného dodat.
8.5.2015 02:23
Ivo Mašek UPC se oproti předchozímu kvartálu opět zvýšil propad počtu klientů kabelové TV
Výraznější propad počtu klientů digitální kabelové televize zaznamenal v prvním kvartálu letošního roku největší tuzemský operátor, společnost UPC Česká republika. Zatímco na konci loňského čtvrtletí to vypadalo, že pokles zákaznické základny se zpomaluje, na začátku letošního roku firma přišla oproti předchozímu čtvrtletí o více než tři a půl tisíce klientů.
Důležité je zmínit fakt, že do tohoto výsledku se stále ještě nepromítla multimediální služba Horizon, kterou operátor představil oficiálně koncem dubna. První výsledky, které ji zohlední, tedy budou známy až za další čtvrt rok.
K tomu je ovšem nutno doplnit, že česká UPC ( jako jediná v Evropě !! ) zrušila prodej i pronájem modulů CA. Takže pokud si koupíte TV s kabelovým tunerem, tak je to zbytečná investice a pokud si koupíte vlastní kabelový STB (např. TechniSat), kam jste si od UPC objednali CA modul s CI dekodovací kartou, tak jste vyhodili peníze do kanálu. Údajně to objednat jde, ale oficielně na webu tato možnost před několika dny zmizela a na jejich "fejsbůku" vám napíšou, že tato možnost již neexistuje. Takže asi taková loterie.

[ATTACH=CONFIG]30628[/ATTACH]

Pokud nadále bude výlučně česká UPC (znovu opakuji - v jiných evropských zemích, kde také již provozují Horizon, jsou moduly CA nadále v nabídce) CI moduly blokovat, propad zákazníků bude opravdu značný.
http://www.digizone.cz/clanky/upc-se-oproti-predchozimu-kvartalu-opet-zvysil-propad-poctu-klientu-kabelove-tv/
13.3.2017 01:43