Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem u filmu s vice zvukovymi stopami

Eles (12)|10.7.2006 19:32
Mam nenadaly problem, ktery nevim jak resit, ale urcite to nejak elegantne lehce jde. Proto se obracim sem se zadosti o radu. Pouzivam Media Player Classic, ffdshow a AC3filter. Leta bez problemu, defacto i ted, ale pred chvili jsem si chtel z nostalgie pustit tmavomodry svet (format avi) a obraz se cuka a ve zvuku mluvi mladej Sverak o filmu (driv jsem netusil, ze tam tahle druha stopa je). Kdyz jsem kliknul na filtry, tak je tam ffdshow i ac3filter dvakrat, jako by se to snazilo pustit oboje najednou a pritom to pak nestiha. Mam AMD3500+, takze ve vykonu renonc byt nemuze. Nechapu to, nevite, co kde nastavit, aby se spustila standartne stopa c.1 a ja mel jenom moznost zmenit ji na jinou? U filmu v matrosce s vice zvuk. stopami jde vsechno normalne...
Pitomec (10211)|11.7.2006 05:59
Stačí změnit přehrávač ze stávajícího WMP na něco normálního (PowerDVD apod.) :-)
vlada (3470)|11.7.2006 07:21
Eles
Předpokládám, že si nepleteš MPC a WMP. WMP běžně hraje oběz zvukové stopy najednou, ale s MPC jsem nikdy podobný problémy neměl. MPC má možnost přepínat zvukové stopy i u AVI. Musíš ale použít interní AVI splitter, nemáš ho zakázaný? Také bych se zbavil AC3Filtru (možný zdroj problémů), nepotřebuješ ho, pokud máš FFDShow.

Je ale divný, že vůbec jsou FFDShow a AC3Filter načtené, protože MPC má vlastní MP3 dekoder. Možná máš ale tyhle filtry nastavené pro postprocessing.

Ještě případně napiš, jakou máš verzi MPC a co se zobrazí v menu Navigate -> Audio Language.
Eles (12)|19.7.2006 00:59
WMP a MPC si nepletu :-) Mam MPC 6.4.9.0
Menu navigate je cely sedy (vsechny polozky) a nejde na ne kliknout.
AC3filter pouzivam nak z nostalgie, ani nevim proc.

Tak jsem ho dal pryc. Bezi jenom ffdshow (cerstvy, novy) bez postprocessingu a mam plynuly obraz a obe zvukovy stopy ted bezi soucasne a prekryvaj se :D
V navigate furt vsechno sedy. Ffdshow a Directsound ve filtrech oboji dvakrat, MPEG layer-3 tam neni. A to mam pocit, ze jsem v MPC nic zasadniho nemenil. Co navrhujes?
stayman (12393)|19.7.2006 01:21
Su tam Prohibited (zakazane) operacie (navigacie).
leo (345)|19.7.2006 11:59
Zakázané operace? V avi snad nic takového není.

"Menu navigate je cely sedy"
Pokud přehráváš avi, tak je samozřejmě šedé. Jen DVD disk může mít menu, u avi nic takového nehrozí.

Když klepneš v mpc pravým myšítkem na plochu videa a vybereš "Audio", vidíš tam obě zvukové stopy?
stayman (12393)|19.7.2006 13:08
Aha, tak to som si ani nevsimol, myslel som, ze sa to uz nepouziva vo veku DVD :-D
vlada (3470)|19.7.2006 13:14
Eles
Zkus to, co radí leo a hlavně si zkontroluj, jaký filtry máš povolený. Případně můžeš zakázat interní AVI splitter a nainstalovat Haali Media Splitter a zvukový stopy potom přepínat ikonkou v trayi.
vlada (3470)|19.7.2006 13:42
[quote=StayMan by €RikŁ€]Aha, tak to som si ani nevsimol, myslel som, ze sa to uz nepouziva vo veku DVD :-D[/quote]

Věk DVD už pomalu odeznívá, bacha ať Ti neujede vlak :-E :-E :-E
Pitomec (10211)|19.7.2006 13:48
A co přichází místo DVD? Možná tak sny o Blu-ray s mechanikou za 30t. a médiem za 700Kč, přičemž nikdo ani netuší životnost dat na těchto nosičích 9-)
Eles (12)|19.7.2006 16:48
Ja mam nainstalovanej Haali media splitter. V MPC je zalozka audio seda - nemuzu v ni vybirat stopy. V trayi mam ikonku ffdshow videa a dve ikonky ffdshow audia.

Zadny externi filtry tam nastaveny nemam...
vlada (3470)|19.7.2006 20:50
Eles
Tak to zřejmě nemáš nainstalovanou v Haali Media Splitteru podporu pro AVI. Zkus ho přeinstalovat a povol při instalaci AVI. A mimochodem jak to je s těmi interními filtry? Máš AVI v MPC povolený?
Eles (12)|20.7.2006 02:30
Podporu avi ve splitteru mam a v MPC zaskrtly taky. Tak uz fakt nevim...
vlada (3470)|20.7.2006 11:16
Eles
Tak jí zkus v MPC zakázat, co to udělá.

Pokud fakt nic nepomůže (což teda vůbec nechápu), tak zkus přehrávač VLC.
Eles (12)|20.7.2006 12:18
AHA. No to jsou veci. To by me asi nikdy nenapadlo udelat. Tak jsem avi v MPC zakazal, a uz to funguje jak ma. A mam moznost zvukove stopy nebo titulky prepinat v zalozce navigate.
Dik :-)