Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem se zachytavanim na AS2

aa007 (41)|6.7.2006 22:42
Kdyz nahraju nejaky film (normalne v dvbviewru) mam tak z kazdy strany 10px sloupec cernou mezeru viz priloha
Zkousel jsem to odstranit v VirtualDubMod, ale kdyz vysledne video prepnu do fullscreen tak mam jeste vetsi cernou vysec z obou stran da se s tim neco delat, aby dvbviewer nahraval bez tech cernych sloupku po stranach?
PS: Jde nejak ve virtualdubu upravit video co mam ted nahrany, aby se zobrazilo ve fullscreenu bez tech cernych pruhu?
PS2: Jak nahravat v dvbviewer pouze ceskou stopu a ne smichane i anglickou (film v dualu)? a jde to nejak oddelit po nahrani?
clee (6592)|9.7.2006 14:45
to je normalni, takhle to leze uz z televize, pokud si pak nahranej material pustis na tv nic neuvidis (overscan), jinak ja mam dvbviewer defaultne zazoomovanej takze tyhle rusivy kraje nevidim

jinak co se tyce zvuku zase je na vine broadcaster, vysila v prastarym dualu misto vic zvukovejch kanalu, rozdelit to jde treba pri demuxu v projectx (presettings, audio, conversion ->split 2channel into 2 singl) a nebo demuxlej zvuk treba v soundforge (process-channel converter)
Dreamer (459)|9.7.2006 18:08
[quote=aa007]Kdyz nahraju nejaky film (normalne v dvbviewru) mam tak z kazdy strany 10px sloupec cernou mezeru viz priloha[/quote]
Da sa to "odstranit" v realnom case aj v DVB Dream (a ffdshow) - viac hore medzi "Dolezitymi" temami.

[quote]da se s tim neco delat, aby dvbviewer nahraval bez tech cernych sloupku po stranach?[/quote]
Asi nie, tak na 99.999%. Len keby to nahraval priamo do "avi", ale ked to aj vie, neodporucam to, kvalita bude vzdy nizsia.

[quote=aa007]PS: Jde nejak ve virtualdubu upravit video co mam ted nahrany, aby se zobrazilo ve fullscreenu bez tech cernych pruhu?[/quote]
Da sa to manualne odstrihnut, alebo automatocky v AutoGK (ktory pouziva tiez VirtualDub).
aa007 (41)|9.7.2006 23:53
Ok diky moc za pomoc
Juras_tvf (7)|11.7.2006 21:23
Zdravim,
asi uz to nekdo resil, ale nenasel jsem.

Mam nasledujici problem, kdyz nahravam z AS2 do mpeg2 (*.MPG) tak mi prvni soubor nikdy nejde prehrat. mam zaply split po 650MB, dalsi soubory vytvorene pri nahravani jsou OK, ale prvni nikdy neprehraju. ma normalni velikost, ale prehravace hlasi delku 0:00. Nevite nekdo cim by to mohlo byt, popr. jak tento jev odstranit?

splitovani souboru jsem zkousel vypnout, ale vysledek byl jeden velky soubor, ktery opet nesel prehrat.

uz me to pekne ..... nebavi

diky vsem
clee (6592)|11.7.2006 21:43
a treba ve virtualdubmodu nacist jde? ja teda splitting nepouzivam a nahravam do ts, podobnej problem sem nemel, btw. jakej pouzivas prehravac?
Juras_tvf (7)|11.7.2006 21:51
[quote=clee]a treba ve virtualdubmodu nacist jde? ja teda splitting nepouzivam a nahravam do ts, podobnej problem sem nemel, btw. jakej pouzivas prehravac?[/quote]

CAU,prehravac mam MV2, ale uz jsem zkusil i zverstvo jmenem WMP a jine a porad to stejne. uz jsem zkousel i odregistrovat ty sonic cinema filtry o ktery se pri instalaci nikdo neprosil. jinak to nejde otevrit vubec v nicem.

dik :((
Dreamer (459)|11.7.2006 22:04
Juras - clee asi myslel DVB prehravac, ked nie, tak aj tak je to myslim dolezite.

Este mozes skusit odstrihnut zaciatok v MPEG2CUT2.
Juras_tvf (7)|11.7.2006 22:16
[quote=Dreamer]Juras - clee asi myslel DVB prehravac, ked nie, tak aj tak je to myslim dolezite.

Este mozes skusit odstrihnut zaciatok v MPEG2CUT2.[/quote]

aaaaa, tak to potom jednoducha odpoved DVB Viewer dodany s kartou
clee (6592)|11.7.2006 22:22
ne myslel sem media player, problem by moh bejt ve splitteru, ale mozna spis dvbviewer plive nevalidni mpegy, bud zkus jinej dvb software a nebo zacvakej 15euro za plnou verzi dvbvieweru, investice ktera se vyplati :-)
Juras_tvf (7)|11.7.2006 22:50
[quote=clee]ne myslel sem media player, problem by moh bejt ve splitteru, ale mozna spis dvbviewer plive nevalidni mpegy, bud zkus jinej dvb software a nebo zacvakej 15euro za plnou verzi dvbvieweru, investice ktera se vyplati :-)[/quote]

DIKY, JEN ME NAPADA PRAVNI ASPEKT PROBLEMU, KDYZ SI KOUPIM KOMPONENTU, KTERA MA UVEDENE FUNKCE A TYTO NEFUNGUJI S DODANYM SW A NENI MOZNOST OFICIALNE ZDARMA STAHNOUT NEJAKY OPRAVNY SW, NEBO PATCH PAK SE JEDNA O NEODSTRANITELNOU ZAVADU A TA JE PREDMETEM REKLAMACE A VYROBCE MUSI UMOZNIT BEZPLATNOU NAPRAVU SITUACE, TAKZE SI SKORO MYSLIM, ZE SW UPGRADE ZA PENIZE ABYCH MOHL POUZIVAT ZAKLADNI FUNKCE KARTY JE PRINEJMENSIM NEKOREKTNI
clee (6592)|11.7.2006 23:14
mno pravnim aspektum nerozumim, tenhle bullshit nesnasim, anyway tedka sem zkousel dvbviewer te, nastavil sem split na 5MB takze mi to vyplivlo tri mpegy, prehrat sly vsechny, media player classic, integrovanej splitter a nvidia purevideo decoder, takze chyba bude asi u tebe :-)
Juras_tvf (7)|11.7.2006 23:22
[quote=clee]mno pravnim aspektum nerozumim, tenhle bullshit nesnasim, anyway tedka sem zkousel dvbviewer te, nastavil sem split na 5MB takze mi to vyplivlo tri mpegy, prehrat sly vsechny, media player classic, integrovanej splitter a nvidia purevideo decoder, takze chyba bude asi u tebe :-)[/quote]

TAK TO JE ZAJIMAVY, DELA MI TO NA DVOU KOMPLECH - KUR.. TYHLE PROBLEMY NESNASIM - TO ME PRONASLEDUJE OD MYHO PRVNIHO TUNERU - NA KAZDYM NEJAKA BLBOST...

DIKY ZA RADU A VYZKOUSENI.
clee (6592)|12.7.2006 00:06
zkus mpc a co ten virtualdub?
Dreamer (459)|12.7.2006 22:27
Tak tu je moja 'stara' rada:

"Este mozes skusit odstrihnut zaciatok v MPEG2CUT2."

A tu nova:

DVB Dream (freeware) namiesto DVBV, mozes vyskusat nahravat aj v TS - viac tu.

Tiez MPC je dobry, ale skor to budu kodeky, takze este odinstalovat vsetko "smetie" a nainstalovat len to co potrebujes.