Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung DTB-B460F HDMI

Piskotek (12)|4.7.2006 16:01
Máte nekdo zkusenosti s timto modelem "Samsung DTB-B460F " ?
Používá HDMI výstup a upscailer na 1080i. Je vylepseni obrazu opravdu lepsi oproti analogovemu propojení ostatnich pristroju? Vase zkusenosti...
mikulasandelcert (42)|5.7.2006 20:36
[quote=Piskotek]Máte nekdo zkusenosti s timto modelem "Samsung DTB-B460F " ?
Používá HDMI výstup a upscailer na 1080i. Je vylepseni obrazu opravdu lepsi oproti analogovemu propojení ostatnich pristroju? Vase zkusenosti...[/quote]


tohle by mě osobně taky moc zajímalo ... asi ho nikdo tady nemá :(

moc rád bych viděl, jestli se projeví upscaling na lcd televizích tak, že se ztratí kostičkování a ostrý hrany na analogovejch tunerech lcdéček
Atkins (447)|6.7.2006 08:53
Neprojevi - nemuze, kde nic neni ani cert neztopori :-)
mikulasandelcert (42)|7.7.2006 12:26
[quote=Atkins]Neprojevi - nemuze, kde nic neni ani cert neztopori :-)[/quote]


a zkoušel jsi to? protože pozor! i dvd s hdmi má znatelně lepší obraz než např. přes composite výstup, takže bych docela rád věřil, že tenhle dvb-t přijímač bude mít upscaler a i standardní pal bude vypadat líp na hd ready televizích než standardní pal, kterej vypadne z dvb-t třeba přes scart ... i když ti čert neztopoří, možná by z toho něco vylézt mohlo ...
clee (6592)|7.7.2006 12:27
mozna jo, kosticky kazdopadne nejsou zpusobeny mensim rozlisenim ale nizkym datovym tokem
mikulasandelcert (42)|7.7.2006 14:45
[quote=clee]mozna jo, kosticky kazdopadne nejsou zpusobeny mensim rozlisenim ale nizkym datovym tokem[/quote]

ptal jsem se člověka ze showroomu v samsungu, ukázal mi jejich leták, protože fyzicky ten přístroj nemá, v letáku je přímo tohle:

Rozlišení, které stanice obvykle vysílají, je úrovně SD (576). Technologie zvýšení rozlišení Set-top Boxu Samsung umožňuje snadno zvýšit úroveň SD na HD (1080i, 720p), čímž vylepšuje rozlišení se zobrazením zářivých barev. Připojením konektoru HDMI se také automaticky upraví optimální rozlišení jakéhokoliv digitálního televizoru pro stejnou kvalitu obrazu.

dál pak:

Blokuje přetrvávající obraz (paobraz) vašeho televizoru sportovní přenosy nebo televizní show? Technologie Samsung STB DCDi dokáže tyto paobrazy efektivně snížit a vytvořit ostrý, živý obraz. Proto se používá zvláštní technolgie, nazvývaný Temporal Filter, která doslova filtruje paobrazy lichého a sudého snímku.

z téhle pačeštiny rozumím, že tahle krabice opravdu upscaluje vysílaní na HD rozlišení, tím pádem by měl být obraz na HD televizích "skoro HD" bez neduhů, které má nižší rozlišení (o interferencích a duchách nemluvě).

mám teď kabelovku, jejíž obraz stojí za pendrek. někdo mi doporučuje zlatý kabely, či co, ale když by mi obraz vylepšila tahle krabička od samsungu, jdu do toho a celý upc může jít z baráku.

no nic, zdá se, že tenhle přístroj tady nikdo nemá a nemůže se podělit se zkušenstma ...
clee (6592)|7.7.2006 15:02
PR kecy, duchove se ti na ceste mezi stb a tv udelaj dost tezko, a na digitalnim vysilani se jaksi zadny duchove nevyskytujou a je uplne jedno jestli je HD nebo SD, to s tim nema nic spolecnyho
leopard (14)|11.7.2006 11:24
Mám tento STB doma. Byl k němu přibalen SCART, který sem použil (RGB). Obraz je vynikající na ten zoufalý datový tok. Nechtěl sem vyhazovat tři stovky za HDMI, ale asi to zkusím.

Docela mě překvapilo, že obraz je lepší než z analogové kabelovky (karneval), a to podstatně.

EDIT:
HDMI obraz je o něco ostřejší, 720p vypadá lépe než 576p a 1080i (obraz se rozpadá na hrubý rastr), deinterlacing není možná tak citlivý jako ve SCARTu. Ono se to s těmi demo dat. toky nedá moc posoudit.
clee (6592)|11.7.2006 11:35
no to je jasny, kabelovky setrej uz i na kabelech tak se neni cemu divit :-E :-E :-E