Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek WinFast TV2000 XP Expert - problém s rušením obrazu

Technik007 (1)|4.7.2006 13:09
Mám problém s rušením obrazu. Po obrazu pomalu jezdí dvě průhledné (tmavší nebo světlejší) horizontální pruhy. Když na počítači ještě něco dělám, nebo nahrávám pořad, tak se začnou víc projevovat a mještě se objeví další, menší a rychle blikající. Pěkně je to vidět na přiložených obrázcích.


Animovaný gif zde (500kB)

Nejvíc je to vidět na Nově - vysílá na 1.kanálu. A když jsem zapojil anténí zesilovač pro zesílení signálu (máme společný rozvod, nejspíš STA), tak se zesílily ty úzký blikající vodorovný pruhy. Na to se nedalo dívat a tak zesilovač šel pryč (zkoušel jsem od dvou firem).
Dá se na to dívat, ale na nahrávání je to blbý. Nejhorší ale je, že se ty dva pruhy dostávají po anténím kabelu i do ostatních televizí, co máme doma. A možná to ruší všechny v domě (to ale navim).
Ty dva pruhy se zobrazují i v televizi připojené přes video out a zkoušel jsem i vyndat tv kartu a pořád tam byly (přes TV out).
Konfigurace PC:
AMD Athlon XP 2200+
deska s VIA KT400
RAM 512 MB DDR400
grafika ATI 9200
80 MB HDD ATA
DVD RW

Zkoušel jsem jí i v jiném PC - Athlon xp 2000+, VIA KT400 a grafika GForce 5500 a tam nebyly ty dva pruhy skoro vidět, ale kmitání při záznamu a se zesilovačem tam bylo také. A navíc tam byl svislý široký pruh kde byl obraz zrnivej.

Tak nevim co stím. Prosím poraďte. Předem díky.

Návod na nahrávání filmů do DivX s kartou WinFast TV2000 XP Expert
leo (345)|4.7.2006 13:56
Asi rušení zdroje (zkusit jiný zdroj) a pro ten horizontální pruh si myslím, že potřebuješ stejnosměrně oddělit země (anténu a PC). Sháněj něco jako galvanický oddělovač, viz:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=7441