Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Edius

nedbis (60)|3.7.2006 10:15
Ahoj
Rozhodl jsem se, že se naučím s něčím lepším, než je sony vegas se ktrerým už stříhám delší dobu! V mém PC nemám střihovou kartu! Při střihu se mi nezobrazuje obraz stříhaného videa? Je problém někde v nastavení, nebo musím mít sřihovou kartu? Chci si kupovat nové PC doporučili byste mi sestavu, nebo dá se pořídit střihová karta do 10tis.?? Děkuju moc!!!
stayman (12393)|3.7.2006 10:33
Trochu nechapem nazov temy "Edius" a "s něčím lepším, než je sony vegas" a "střihová karta do 10tis" :-?

To jako Edius je lepsi ako Vegas a karta za 10tisic ma aky prinos? :-E :-E :-E
nedbis (60)|3.7.2006 10:38
jeeee já su ale osel!!! Soráč :) Začal jsem v Edius...myslíš ,že v Edius bude o ničem, když budu mít levnou střihovku???
stayman (12393)|3.7.2006 10:39
Kvoli comu???? Sak Edius ma RT preview zakladnych efektov, tak?
nedbis (60)|3.7.2006 10:41
Edius jsem rozjel na intelu 3GHz, 1028 RAM atd atd. no a obraz se mi porad seka! Mam zato, ze kdyz koupim strihovku, tak vse bude OK mýlím se??? Moc se tech strihovkach nevyznam....
stayman (12393)|3.7.2006 10:44
Za 10 urcite nie a mat problemy este s nejakou kartou, dakujem... Chod na stranky syntexu a tam mas rozne riesenia.
nedbis (60)|3.7.2006 10:47
Na syntexu sem vybralů prave tuhle :) http://www.syntex.cz/produkt.asp?guid={D09903FD-4CAA-438E-8376-64CBC365252C} Dočelt jsem se, co chce Edius za karty, ale nikde jsem nenašel ani zmínku!!! DVStorm a DVStorm2 jsou stare karty to jsem pochopil ale ani tak sem nc moc nenašel o těch ostatních...
clee (6592)|3.7.2006 12:13
pro edius bud http://www.syntex.cz/produkt.asp?guid={9BE156FA-3300-4202-90AD-4C1E11B2828E} pro DV a nebo http://www.syntex.cz/produkt.asp?guid={E1463E56-0190-48E1-8CE4-88AB36C82EEB} pro DV i HD
lada (195)|5.7.2006 14:35
Ediuse mám na DVStormu2, šlape bez problémů.
Do 10tis. tak leda v bazarech ( Storma, Raptora), nové za tuto cenu nešeženeš.
IvanS (96)|19.7.2006 23:38
Nedbis: A co bys potreboval vedet o "tech kartach"? Klidne se zeptej tady.

1. Pokud se nekomu seka Edius na P4-3.0GHz, tak ma teda fakt neco hodne spatneho s PC, to myslim obecne, i bez strihove karty. Na takove konfiguraci musi Edius fungovat v realnem case 3-4 stopy ziveho videa najednou (napr. 3x PIP + podklad), s filtry, efekty, grafikou, atd. Takze pokud to nefunguje, je treba spravit instalaci WinXP, a ne hned kupovat strihovou kartu.

2. Edius jede kompletne v realtime i bez specialni strihove karty, staci OHCI/FireWire radic. Obraz v nahledovem okne take musi fungovat. Pokud ne, opet je nekde chyba ve WinXP, nejspise ovladace VGA karty a pod.

3. Prinos poctivych hardwarovych strihovych karet (DVRex, DVRaptorRT2, DVStorm, a cela nova rada EdiusDVX/NX/SP/SD/HD) je v tom, ze napr. to nahledove okno je generovane primo kartou, a usetri se tak vykon procesoru. Takze s hw kartou umi Edius "vice" realtime nez bez ni. Dalsi prinos tech karet jsou analogove vstupy/vystupy, u novych Edius karet pro HDV pak i realtime HDV vystup v plne kvalite a rozliseni (1920x1080i)m, pripadne podpora SDI rozhrani atd.

4. Uplne nova karta EdiusDVX, ktera ma "v baliku" i plnou verzi programu Edius Pro, stoji cca 16.500 Kc vcetne DPH. To uz neni tak daleko od tech 10.000 Kc, a je to s 3-letou zarukou. Jinak starsi velice podobna karta DVRaptorRT2 by se podle mne na inzerat za 10 litru mela dat koupit (si myslim..., napr. pokud ji prodava nekdo, kdo chce prejit na plne HDV).

5. Stayman: ta veta "Sak Edius ma RT preview zakladnych efektov, tak?" je od tebe rana pod pas... Vis moc dobre, ze Edius ma nejen preview a nejen zakladnich efektu. V Ediusu jede VSECHNO v realtime, a to i na FireWire vystup, tj. ne jen v nahledu, ale treba primo zpet na kazetu v DV kamere!!! Ano, je k tomu potreba o neco lepsi PC nez zrovna Celeron 1.5GHz, ale tyhle tve mystifikace me desi...
Krtek (1279)|6.8.2006 09:50
[quote=lada]Ediuse mám na DVStormu2, šlape bez problémů.
Do 10tis. tak leda v bazarech ( Storma, Raptora), nové za tuto cenu nešeženeš.[/quote]

Raptor RT 2 se dá koupit přes net starší do 5000 kč.
IvanS (96)|6.8.2006 17:36
To je fakt dobra cena za dobry hardware. Pokud nekdo napr. potrebuje realtime analogovy vystup z Ediusu, neni co resit...
Krtek (1279)|6.8.2006 20:34
[quote=IvanS]To je fakt dobra cena za dobry hardware. Pokud nekdo napr. potrebuje realtime analogovy vystup z Ediusu, neni co resit...[/quote]
Já ji za těch 5000 koupil tady na Freaku v bazaru. Rok starou se všemi doklady, instalačkami, krabicí, kabelem, manuálem v CZ a ještě tam byla plná verze Workshopu a nějaký další softy a pozadí jako Digital juice a pod. Akorát jsem pro ni jel 80 km, protože jsem ji chtěl převzít osobně.
stayman (12393)|7.8.2006 04:39
[quote=IvanS]5. Stayman: ta veta "Sak Edius ma RT preview zakladnych efektov, tak?" je od tebe rana pod pas... Vis moc dobre, ze Edius ma nejen preview a nejen zakladnich efektu. V Ediusu jede VSECHNO v realtime, a to i na FireWire vystup, tj. ne jen v nahledu, ale treba primo zpet na kazetu v DV kamere!!! Ano, je k tomu potreba o neco lepsi PC nez zrovna Celeron 1.5GHz, ale tyhle tve mystifikace me desi...[/quote]

Mam novu instalacku XP a nemienim si ju zasrat nejakym EDIUS4 :-k , ktora narobi len kopec starosti ako osohu, to ma sklamalo n aplnej ciare, a to som chcel zatial kym nepride Vegas7 strihat v Ediuse, ale co som skusal predtym, tak ver tomu, ze aj EDIUS sa seka, nespomeniem si presne, ale niektore filtre mu dali pekne zabrat a pritom su to jeho v instalacke a mam dost silne PC, takze mysifikujes tu ludi len ty!!!! Navyse ja neverim, ze ten jeho vystup je plny PAL, resp. ze mi da RT full 1920x1080 na LCD bez HW podpory \/
IvanS (96)|7.8.2006 12:48
StayMane, jsi normalni? Odkdy ma PAL rozliseni 1920×1080? Kdy jsem tvrdil, ze HDV jede na vystupu bez hw podpory? Prosim te, cti si poradne to co pisu...

O Ediusu4 tady porad tvrdim, ze bych ho jeste NEDOPORUCOVAL nikomu pouzivat naostro. Napsal jsem to tu NEKOLIKRAT. Ale za Edius 3.61 dam ruku do ohne, a to s naprostym klidem. Nevim jak ty, ale udelal jsem nekolik desitek kompletnich Edius strizen pro profesionalni provoz (tedy strihani minimalne 8-10h denne), a pokud to neni zaroven pocitac na hrani a stahovani z netu, je to naprosto stabilni a spolehlive. Mam zpravy od zakazniku, kterym to nespadlo treba ani jednou za rok (ano - za ROK!). Samozrejme - to jsou pripady ciste strihovych pocitacu, nic jineho se na nich neprovozuje.

Edius nepotrebuje pro plnohodnotny vystup do PALu zadny specialni hardware, jedine nejaky externi prevodnik z FireWire na analog (coz je snad logicke). To je 100% cisty a plnohodnotny vystup, zadny nahled nebo horsi kvalita. Poznamka specialne pro StayMana: PAL ma rozliseni 720×576 bodu.

A samozrejme ze pro plny HDV vystup 1920×1080 potrebuje Edius hardware, ale MA ho, je k dispozici - pokud nekdo potrebuje, muze strihat plne HDV na LCD 1920×1080 (nebo 1200), a opet to je plna kvalita, zadny menehodnotny nahled nebo tak neco. Samozrejme opet v RT.

Nevim, jestli tu ma vubec cenu ti neco vysvetlovat, kdyz ty si vsechno proberes jak chces, vytahujes slova a vety z kontextu, a pak si z toho skladas vlastni texty. Na to se neda rozumne reagovat.
stayman (12393)|7.8.2006 14:13
[quote=IvanS]StayMane, jsi normalni? Odkdy ma PAL rozliseni 1920×1080? Kdy jsem tvrdil, ze HDV jede na vystupu bez hw podpory? Prosim te, cti si poradne to co pisu...

O Ediusu4 tady porad tvrdim, ze bych ho jeste NEDOPORUCOVAL nikomu pouzivat naostro. Napsal jsem to tu NEKOLIKRAT. Ale za Edius 3.61 dam ruku do ohne, a to s naprostym klidem. Nevim jak ty, ale udelal jsem nekolik desitek kompletnich Edius strizen pro profesionalni provoz (tedy strihani minimalne 8-10h denne), a pokud to neni zaroven pocitac na hrani a stahovani z netu, je to naprosto stabilni a spolehlive. Mam zpravy od zakazniku, kterym to nespadlo treba ani jednou za rok (ano - za ROK!). Samozrejme - to jsou pripady ciste strihovych pocitacu, nic jineho se na nich neprovozuje.

Edius nepotrebuje pro plnohodnotny vystup do PALu zadny specialni hardware, jedine nejaky externi prevodnik z FireWire na analog (coz je snad logicke). To je 100% cisty a plnohodnotny vystup, zadny nahled nebo horsi kvalita. Poznamka specialne pro StayMana: PAL ma rozliseni 720×576 bodu.

A samozrejme ze pro plny HDV vystup 1920×1080 potrebuje Edius hardware, ale MA ho, je k dispozici - pokud nekdo potrebuje, muze strihat plne HDV na LCD 1920×1080 (nebo 1200), a opet to je plna kvalita, zadny menehodnotny nahled nebo tak neco. Samozrejme opet v RT.

Nevim, jestli tu ma vubec cenu ti neco vysvetlovat, kdyz ty si vsechno proberes jak chces, vytahujes slova a vety z kontextu, a pak si z toho skladas vlastni texty. Na to se neda rozumne reagovat.[/quote]

Tak teraz pocuvaj trocha ty, ten kto nie je normalny, si prave ty, pretoze ty tu tvrdis, ze EDIUS ma vsetko RT ale samozrejme si tam dopises nejake obmedzenia (2-3stopy, pip atd), pricom ja tvrdim, ze nema vsetko RT a ze sa mi seka. Takisto si neviem predstavit, ako si prisiel na to, ze vsetko mi prehra v RT aj s HW podporou, ked to urcite nemas vyskusane. Takze ten demagog a vlastne ten kto tu je nenormalny si podla vsetkeho ty.

PS: Ukaz mi kde tvrdim, ze PAL ma rozlisenie 1920x1080 ???? Vidis, sam ani nevies, co ludia pisu a len sa snazis za kazdu cenu odpoved a pritom nerozumies ani otazke \/
IvanS (96)|7.8.2006 21:56
[quote]Stayman napsal:
Navyse ja neverim, ze ten jeho vystup je plny PAL, resp. ze mi da RT full 1920x1080 na LCD bez HW podpory[/quote]
Z teto tve vety by neznaly clovek mohl usoudit, ze PAL ma rozliseni 1920×1080, a protoze to Edius nezvlada, tak nezvlada ani PAL. Mozna jsi to myslel dobre, ale vyznelo to spatne. Proto jsem ti na tuto jednu vetu musel dat 2 odpovedi (zopakuji):

1. Ano, Edius umi bez problemu plny DV PAL (720×576) v RT i bez specialni hw karty. Staci FireWire radic a pres D/A prevodnik treba i do analogu...
2. Ne, Edius bez hw podpory plny HDV (1920×1080) vystup nema, umi pouze HDV nahled na VGA. Ale s hw kartou skutecne podporuje RT strih HDV i s plnym vystupem 1920×1080 na externi HD monitor...

Ziji s Ediusem prakticky denne od jeho prvni verze 1.0, takze si troufnu tvrdit, ze ho znam docela dobre, a znam i jeho jista omezeni. Nicmene uz na prvni verzi Edius 1.0, pred 3 lety, bezelo v realnem case 6× PIP na zivem podkladu, tj. 7 ruznych zivych stop videa v realnem case najednou. Pred 3 lety to byla naprosto nevidana vec (tehdejsi PC: Pentium4 3.0GHz/HT800, 1GB RAM, SATA RAID-0, karta DVRexRT). Ale nikdy jsem netvrdil, ze v Ediusu je RT "uplne vsechno a porad a za kazde situace" (i kdyz ve srovnani s ostatnimi konkurencnimi programy to tak skoro muze vypadat). Napr. efekty Xplode3D jsou hodne narocne, a pokud jsou delsi nebo pokud jsou soucasti nejake slozitejsi kompozice, je obvykle nutne je renderovat.

Mozna by pomohlo, kdybys napsal, ktery konkretni efekt nebo filtr ti nejede v realnem case, a pri jake konkretni cinnosti se ti Edius zasekava. Takove veci se totiz mohou (a daji) resit - uz jsem je resil 100×. Nezapomen popsat sve PC (omlouvam se, jestli uz jsi to tu nekde popisoval, nechce se mi to hledat).
stayman (12393)|7.8.2006 22:00
[quote=IvanS][quote]Stayman napsal:
Navyse ja neverim, ze ten jeho vystup je plny PAL, resp. ze mi da RT full 1920x1080 na LCD bez HW podpory[/quote]
Z teto tve vety by neznaly clovek mohl usoudit, ze PAL ma rozliseni 1920×1080, a protoze to Edius nezvlada, tak nezvlada ani PAL. Mozna jsi to myslel dobre, ale vyznelo to spatne. Proto jsem ti na tuto jednu vetu musel dat 2 odpovedi (zopakuji):

1. Ano, Edius umi bez problemu plny DV PAL (720×576) v RT i bez specialni hw karty. Staci FireWire radic a pres D/A prevodnik treba i do analogu...
2. Ne, Edius bez hw podpory plny HDV (1920×1080) vystup nema, umi pouze HDV nahled na VGA. Ale s hw kartou skutecne podporuje RT strih HDV i s plnym vystupem 1920×1080 na externi HD monitor...

Ziji s Ediusem prakticky denne od jeho prvni verze 1.0, takze si troufnu tvrdit, ze ho znam docela dobre, a znam i jeho jista omezeni. Nicmene uz na prvni verzi Edius 1.0, pred 3 lety, bezelo v realnem case 6× PIP na zivem podkladu, tj. 7 ruznych zivych stop videa v realnem case najednou. Pred 3 lety to byla naprosto nevidana vec (tehdejsi PC: Pentium4 3.0GHz/HT800, 1GB RAM, SATA RAID-0, karta DVRexRT). Ale nikdy jsem netvrdil, ze v Ediusu je RT "uplne vsechno a porad a za kazde situace" (i kdyz ve srovnani s ostatnimi konkurencnimi programy to tak skoro muze vypadat). Napr. efekty Xplode3D jsou hodne narocne, a pokud jsou delsi nebo pokud jsou soucasti nejake slozitejsi kompozice, je obvykle nutne je renderovat.

Mozna by pomohlo, kdybys napsal, ktery konkretni efekt nebo filtr ti nejede v realnem case, a pri jake konkretni cinnosti se ti Edius zasekava. Takove veci se totiz mohou (a daji) resit - uz jsem je resil 100×. Nezapomen popsat sve PC (omlouvam se, jestli uz jsi to tu nekde popisoval, nechce se mi to hledat).[/quote]

Je to uplne jedno, nemienim uz venovat svoj drahocenny cas Ediusu, podla mna je to pozliepany soft od vsetkeho a pritom vykonovo je tam len ten nahlad RT (samozrejme ako sam pises, s obmedzenim). Produkty Canopusus ma sklamavaju na plnej ciare, jek ten EDIUS, tak ProCoder a nesmiem zabudnut na HW ADVC100, ktore mam po 3-tej vymene :-k
Krtek (1279)|7.8.2006 22:55
Stayman:
"Je to uplne jedno, nemienim uz venovat svoj drahocenny cas Ediusu,"

Jaký drahocený čas ? Vždyť sedíš celej den tady na Freaku 9-)
stayman (12393)|7.8.2006 22:58
[quote=Krtek]Stayman:
"Je to uplne jedno, nemienim uz venovat svoj drahocenny cas Ediusu,"

Jaký drahocený čas ? Vždyť sedíš celej den tady na Freaku 9-)[/quote]

jj, lebo ja nepotrebujem pre strih 12h ako ty a tak si mozem so svojim drahocennym casom nakladat ako chcem \/ :-E :-E :-E
clee (6592)|7.8.2006 23:14
honenim psich dicku :-E :-E :-E
stayman (12393)|7.8.2006 23:15
[quote=clee]honenim psich dicku :-E :-E :-E[/quote]

http://forum.grafika.cz/read.php?98,1718987

:-E :-E :-E
Krtek (1279)|10.8.2006 13:46
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Krtek]Stayman:
"Je to uplne jedno, nemienim uz venovat svoj drahocenny cas Ediusu,"

Jaký drahocený čas ? Vždyť sedíš celej den tady na Freaku 9-)[/quote]

jj, lebo ja nepotrebujem pre strih 12h ako ty a tak si mozem so svojim drahocennym casom nakladat ako chcem \/ :-E :-E :-E[/quote]

12 hodin pro střih ??? To bych tedě chtěl vidět jak to vypadá. Já stříhám svatbu tak 20 hod.
stayman (12393)|13.8.2006 00:00
[quote=Krtek]12 hodin pro střih ??? To bych tedě chtěl vidět jak to vypadá. Já stříhám svatbu tak 20 hod.[/quote]

Vidis, mal si sa naucit vo Vegase,ale mozno to nebude ani v tom :-E
PAMA (1)|12.12.2006 06:24
to Ivan S - díky za info,pomohls mi... :BB:
joe1 (114)|9.3.2007 11:54
stayman ostan pri Vegase a kazdy kto chce nieco postrihat poriadne tak prejde na Edius suhlasim na plnej ciare s IvanS pouzivam Edius aj na stihovej karte NX aj na compe bez karty DC 2.66 na 3.32 GHz a prechadza aj 3DPip na viacerych video topach softwarovo. mam to odskusane....RT funguje spolahlivo vzdy a vseko(nie HD) aj na FireWIRE ale treba ratat s opozdenim mozno tak 3framy koli prevodniku na NX-ke ide v poho....ku procoderu...nenasiel som zatial format ktory by nevedel prekonvertovat....ak ti to stayman seka mozno treba nastavit bufer na viac fraemov....
PS: ak niekomu vadi ze edius nema velke krasne animovane ikony na pol obrazovky tak nech striha vo windows movie makery
stayman (12393)|10.3.2007 15:54
[QUOTE=joe1;136653]stayman ostan pri Vegase a kazdy kto chce nieco postrihat poriadne tak prejde na Edius suhlasim na plnej ciare s IvanS pouzivam Edius aj na stihovej karte NX aj na compe bez karty DC 2.66 na 3.32 GHz a prechadza aj 3DPip na viacerych video topach softwarovo. mam to odskusane....RT funguje spolahlivo vzdy a vseko(nie HD) aj na FireWIRE ale treba ratat s opozdenim mozno tak 3framy koli prevodniku na NX-ke ide v poho....ku procoderu...nenasiel som zatial format ktory by nevedel prekonvertovat....ak ti to stayman seka mozno treba nastavit bufer na viac fraemov....
PS: ak niekomu vadi ze edius nema velke krasne animovane ikony na pol obrazovky tak nech striha vo windows movie makery[/QUOTE]

Ok teda, nejake ukazky kludne hod, co EDIUS postriha poriadne a Vegas nie B-)
joe1 (114)|11.3.2007 16:58
mozno strihnes vo vegas to co v Ediuse ale akym sposobom
stayman (12393)|11.3.2007 17:17
[QUOTE=joe1;136768]mozno strihnes vo vegas to co v Ediuse ale akym sposobom[/QUOTE]

To som nejak nepochopil. Teda toto nestaci, budes to musiet rozviest...
joe1 (114)|12.3.2007 18:21
OK stayman proste to nechaj tak asi bude vzdy najlepsie to co pouzivas alebo o com si si precital ty....
stayman (12393)|12.3.2007 22:42
Takto to konci vzdy, ked nie su argumenty. Esteze si vies vybavit moj nick, to je pekne..
Leon (51)|15.3.2007 11:33
Panove, Panove!
Proc se stale hadate o to ktery soft je nejlepsi?Nejlepsi je Ferda.
Nekomu sedi Vegas jinemu Edius dalsimu Premiere.A jiny je spokojen s movie makerem. Ja delam v Ediusu a proto znam i jeho chyby.a nikdy bych netvrdil ze to je nejlepsi soft na strih, jen to ze mi vyhovuje .
Pokud se nekdo pta tak je lepsi rict jake ma vyhody ten ktery pouzivate ale priznat jake ma nevyhody a at si to ten dotycny zkusi sam co mu bude sedet.
A pripadne ze se nekdo pta na technicky problem, odpovidejte tak aby problem mohl byt odstranen(setkal jsem se ze se Edius sekal u nekterych IDE disku napinovanych na cabel select) ,ne hned hazet spinu na dany produkt.
Neni to ode mne utok na vas, ale upozornrni nektere zpusoby v diskusi jenz nejsou uplne koser
joe1 (114)|15.3.2007 19:19
suhlas
stayman (12393)|18.3.2007 09:24
nesuhlas, vsetko sa ma nazyvat pravym menom, resp. tak, ake to naozaj je. Ostatne je ciste len o zvyku a sympatiach, preto su vysledne hodnotenie silne skreslene. Tak je to bohuzial aj s ludmi...
Leon (51)|19.3.2007 10:38
Staymann souhlasim, ze veci se maji nazyvat pravymi jmeny,proto se taky nebojim rict, ze Edius ma chyby a nedostatky, je to pravda(nejvetsi vidim v porovnani s Tvym oblibenym Vegasem v praci se zvukem). Presto jsem jsem nikdy nehanil jine softy protoze je neznam tak dobre.Např. Ty znas dokonale vegas ses schopen rict nejaky jeho nedostatek? Jen mi nerikej ze zaden nema ;) to by mi pripadalo tak neuveritelne, jako ,ze my dva jsme dokonali a bez chybicky :-E

Otazka na PAMA:
tvuj problem je jiz vyresen?
stayman (12393)|19.3.2007 11:10
Samozrejme ze viem a poznam nedostatky Vegasu, a aj o nich hovorim. Ale niektore nedostatky su viacmenej subj. charakteru, pretoze nemusis ich postradat, s tym dufam, ze tiez suhlasis :))) Mne chyba kvalitny titulkovac a smart rendering u Mpeg2. Enkoder radsej vyuzivam ProCoder2, petoze ten je sice maznuty, ale pri pevode HDV -> Mpeg2 pe DVD je to jedine pouzitelne, tam MainConcept zlyhal, i ked na DV -> Mpeg2 je dobry. Pri strihovych, editacnych a kompozicnych moznostiach mi snad nechyba nic, prave naopak.
habby (6)|11.7.2007 13:24
2Stayman: tak nejak ctu Tvoje prispevky a rad bych videl nejake Tvoje prace. Zkus neco ukazat. Na forech se porad resi co je lepsi na co, ale nikde zadne rozumne vysledky.
stayman (12393)|11.7.2007 14:18
[QUOTE=habby;145761]2Stayman: tak nejak ctu Tvoje prispevky a rad bych videl nejake Tvoje prace. Zkus neco ukazat. Na forech se porad resi co je lepsi na co, ale nikde zadne rozumne vysledky.[/QUOTE]

Skus mi napisat sukromne,kedze to pises osobne, mozno sa dohodneme, kontakty tu na mna su verejne.:-D
habby (6)|11.7.2007 15:27
nemyslel jsem to osobne, jen by bylo fajn kdyby nekde byly videt i prace lidi co tady diskutujou. Protoze strih neni jen o programech a aspon by se lidi od sebe mohli neco naucit. A hlavne me stve kdyz se tlacha naprazdo, proste Edius je lepsi nez vegas protoze ... ukazka nebo obracene a ukazka.
stayman (12393)|12.7.2007 03:40
[QUOTE=habby;145779]nemyslel jsem to osobne, jen by bylo fajn kdyby nekde byly videt i prace lidi co tady diskutujou. Protoze strih neni jen o programech a aspon by se lidi od sebe mohli neco naucit. A hlavne me stve kdyz se tlacha naprazdo, proste Edius je lepsi nez vegas protoze ... ukazka nebo obracene a ukazka.[/QUOTE]

Aha, takze v tomto pripade ukazka s tym nema nic spolocne. Skus tie softy a uvidis sam :D