Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Houston, We Have Probably An Audio-Trouble...

StD (8612)|21.8.2004 10:27
Nový GSpot 2.5 mi už delší dobu hlásí v databázi nainstalovaných kodeků následující ERRORy = chybějící soubory dekoderů ACM zvuku:

lhacm.acm
msaud32.acm
sl_anet.acm
vct3216.acm


Možná to bude dotaz na StayMana, jestli to náhodou nemá souvislost s MP3 kodekem a instalací souboru L3codeca.PCM... (Radium?; viz ten SL_ANET.ACM)
Jinak ale vše přitom pracuje naprosto normálně, ani starý GSpot nijak neprotestuje, i Audition spolupracuje s "Frauenhofferem IIS Mp3Pro" bez problemů, stejně tak naše oblíbené Lame. Nic se celkem neděje, ale nějak nemám rád červené Error linky ve výpisech. Nemá někdo podobný problem? Ještě budu hledat v registru patřičný HKEY, ale detekce neplatných údajů v registru (by Spybot Search&Destroy) zatím nepomohla... Tak nevim. Poraď Knoflenka, volá Neználek... :-(( :-?
stayman (12393)|21.8.2004 23:28
Pozriem to zajtra, vydrz.
StD (8612)|22.8.2004 08:21
Díky, nespěchá to. Vždyť říkám, že vše funguje... ale rád mám ve věcech jasno.
Ty soubory by měly být přirozeně v C:\Windows\System a budeš se divit, také tam jsou!, ale asi nějak nejsou zaregistrovány :-?
Ivo Mašek (10205)|22.8.2004 09:40
Nemáš je náhodou v registrech a u nich je hodnota "0" ?
stayman (12393)|22.8.2004 11:33
Mne takisto pise GSpot cervenym po odinsntalovani napr. DivXu ze "file missing"... musis to najst v registroch (Inak novy GSPot vie pekne najst co je to za subor) a tam sa pozriet na to. Ja to mam v XP tu:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\drivers.desc
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32

v inych vetvach som nehladal, ale ak chces poziem to presne...

V jednoduchosti musel si nieco odinstalovat co si si myslel, ze nepotrebujes no a zapisy v registroch ostavaju... Ja by om si este dal vyhladat tie filtre cez Google a cez MSsearch, tam ti napovedia viac, mozno este by stacilo preinstalovat vsetky produkty MS, hlavne MSkodeky, WMP a aj Office (ten "sl_anet.acm" a "vct3216.acm" sa tyka Office -> PowerPointu pravdepodobne)..
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/download/default.asp

Ak chces, tak sa ti na to pozriem podrobnejsie, ale postupuj takto nejak a najdes to.
StD (8612)|22.8.2004 13:13
...už jsem tak postupoval... Našel jsem, že to všechno jsou Voice-codecy (jako SiproLab, Lernout & Hauspie atd. pro voice-modem), které mám normálně nainstalované a systém (98SE+NTKern - Control Panel, Multimedia) je hlásí jako funkční. V registru je mám pod:

HKEY_LOCAL_MACHINE:
Software/Microsoft/WindowsNT/CurrentVersion/drivers.desc/

všechny normálně zaregistrované. Ale ten nový GSpot mi to takto píše od začátku, co jsem si ho nainstaloval (kdy jsem vůbec nic ze systému neodebíral). V databázi starého GSpotu je mám OK a funkční...

Neználek jen zírá, Knoflenka žasne... 9-)
Whitejoker (616)|22.8.2004 14:04
A co takhle nechat ten starý GSpot, když funguje :-E
StD (8612)|22.8.2004 15:58
Vždyť já je také používám oba -- ten nový je dobrý v tom, že umí MPEG2... což starý nezvládne, plus pár užitečných věcí u AVI je tam navíc.
Anonymous (825)|22.8.2004 17:02
No tak je smaž fyzicky ze systému, regcleanem vymaž automaticky registry a je to, taky nemám rád errory :-)

Na GSpot 2.5 bych se vyprd, na co je ?, na nic ...