Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak snížit rychlost vypalování DVD-R a CD-R?

Tichac-DVD (9)|28.6.2006 14:09
To je otázka ne kterou bych rád znal odpověď, prosím jen o reakce k tématu a ne odpovědi typu, proč, je to zbytečný a ........ bla bla bla. Prostě k tomu mám své důvody a např. vypalování DVD-R 6x nebo CDR-R 12x je prostě moc, chci pálit pomaleji. Jak toho docílit? Předem děkuji za odpovědi.
mirekv (7169)|28.6.2006 14:21
Nepíšeš v čem pálíš. U Nera nobo Decrypteru rychlost lze snížit v nastavení.
Tichac-DVD (9)|28.6.2006 16:45
Pálím v Neru 7.0.8.2, ale abych pravdu řekl, nikde v nastavení ani v registrech jsem to nenašel :-/
Milosbb (889)|28.6.2006 16:56
Tichac-DVD

Je to tam, hledej NERO ! :-E

----------------
Tichac-DVD (9)|28.6.2006 17:00
A nechceš mi napsat cestu k tomu nastavení? Vždy si to otestuje CD (DVD) a určí si sám rychlosti :-/ to nechci
mirekv (7169)|28.6.2006 17:05
Nevím jak v sedmičkové verzi, ale v šestkové tady: http://sweb.cz/mirekvi/nero1.JPG
Tichac-DVD (9)|28.6.2006 17:08
Haha, dobrý vtip, zřejmě nikdo nepochopil co chci, v této nabídce se mi právě nezobrazuje požadovaná rychlost, jsou tu příliš vysoké hodnoty (min. 16x pro CD a min. 6x pro DVD-R), pro CD bych si přál 4x a pro DVD-R také 4x.
Kapišto?
mirekv (7169)|28.6.2006 17:22
Tichac-DVD
Nevím jak tobě, ale mně výpalka v Neru dovede pálit už od 4x a to jak DVD16x, tak CD52x. (Pioneer110D). Záleží zřejmě na typu výpalky.
Jesli ti moje snaha připadá jako vtip, tak tě příště rovnou pošlu do pr*ele!
jojto (865)|28.6.2006 17:40
Tichac-DVD
Asi Ta nepotesim, ale mechaniku a mediu neoklames. Aspon mne sa to nepodarilo. Ked som palil na pofiderne media (od znamych), tak som to ulozil ako *.iso (pouzivam Magic ISO Maker) a napalil v DVD decryptery ( nic). Skusal som i CloneDVD a hoci nastavil 1x, palila vzdy najnizsou rychlostou vzhladom na pouzite media. Podpora rychlosti napalovania zavisi od firmwaru mechaniky a od konkretneho media.

edit: Bud downgrade fw, alebo ju hod na PIO :-D
Tichac-DVD (9)|28.6.2006 18:03
To mirekv: dělal jsi ze mě lamu, což nejsem, tak se neurážej.

To jojto: ale je zajímavé, že např. na médium DVD-R Verbatim16x lze pálit i 1x (na staré vypalovačce) nebo 16x na nové.
Stejné je to i s novou vypalovačkou do které se dá staré médium např. 2x a pálí prostě 2x, proto mi nejde narozum, že nedokážu přesvědčit aby nová vypalovačka pálila pomalu i na moderní médium :-/
Mám totiž problém s následnou funkcí na ostatních přístrojích (stolní DVD, stará věž atd.)
Libor (526)|28.6.2006 18:15
všechny softy přebírají informace o podporovaných rychlostech z firmware mechaniky, ve které je seznam médií a u každého typu média podporované rychlosti
lze firmware upravit pomocí MediaCodeSpeedEdit (pokud je daná mechanika podporovaná), ale upozorňuji, že efekt pálelní 1x/2x na 16x médium může být naopak opačný a zápis může být omnoho horší, než nejnižší ofic.podporovanou rychlostí dané mechaniky a navíc je tu riziko poškození mechaniky při flashování firmware

http://ala42.cdfreaks.com/MCSE/

u Liteonů je možné i použít na upravené firmware OmniPatcher
http://codeguys.rpc1.org/patchers.html
firmware
http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html

píšeš, že máš své důvody a nezájímají tě jiné věci a blablabla, ale jestli máš nějaké problémy s médii, tak buď vyhoď vypalovačku, nebo si pořiď jiný přehrávač
jojto (865)|28.6.2006 18:29
Novsie mechaniky maju v sebe identifikaciu medii (vo fw) a jednoducho nepovolia inu rychlost palenia. Bud budes kupovat 4x media (pokial zozenies) a palit 2x alebo skus downgrade firmware, alebo napaluj na starej, ktora media neidentifikuje,ale tu hrozi necitatelnost udajov. Za zmienku stoji Benq DW-1655, ktory sa udajne dokaze "ucit" (netusim ako) na nepodporovane media. A na com to vlastne palis?
Tichac-DVD (9)|28.6.2006 18:44
To Libor: jasně, vím o tom, že může být efekt opačný, nicméně bych to rád vyzkoušel. Díky za tip.

To jojto: pálim na Teac DV-W516GD, LG GSA4166B, LG H20L, HP dvd840i, Lite-On SHM 16P6S a další, mám jich tu celou fůru (něco doma, něco v práci).

Zkusím se vrhnout na ten firmware, snad to rozlousku. :-?
clee (6592)|28.6.2006 19:01


nero7, dvr-110, verbatim dvd+r 8x
jojto (865)|28.6.2006 19:41
Nero 6.3.1.17, LG 4163B, verbatim DVD-R 16x MCC03RG20




edit: vypadok serveru :-(((
maiki (154)|21.8.2006 09:30
Tichac-DVD

odpoved je prosta: DVD se velkym obloukem vyhni a porid si CD-RW mechaniku Lite On SOHR 5238S, ktera nejeneze vypaluje idealni 4x rychlosti ale bezchybne nacita veskera audio CD, a to vcetne poskrabanych napr. z verejne knihovny. NIKDY me nezklamala vse precetla, vse vypalila na cokoliv! burning speed 4x forever!

co se tyka DVD, zde neni pomoci, sam jsem hlupak pred rokem vrazil penize do na forech opevovane NEC 3540a a nejenze mi ten zmetek spatne "graboval" audio CD se skrabanci, ale NEVYPALOVAL ani CD-R!

vyhodil jsem to do pryc (vzal si to kamarad, kteremu to do dneska nejede), jsem nasrany nejen na NEC ale vseobecne na DVD, kolikrat se stalo ze sem si do toho dal medium a trebas polovina souboru byla necitelnych! no co to je? tohle u CD proste nehrozi ani kyby clovek moc chtel, je to neskutecne jak zmetkovita DVD technologie je!

chtel bych te varovat pred technologii DVD vubec, jedna se o velmi nespolehlivy zpusob zalohy dat, a rohodne ti doporucuju pouzivat zasadne CD-R
StD (8612)|21.8.2006 09:37
@maiki: Koukám, tvoje "ručičky" by měli za tvé zkušenosti s DVD šířené výše coby poplašná zpráva pozlatit... Když jsi tak chytrý, měl už jsi někdy v ruce třeba DVD-RAM nebo DVD+-RW disky? Asi ne, viď. :-I